لطفا چند لحظه تامل فرمائید ...
١٤:٥٧
بخش 1 | زيباكلام: به دفاع از رضاشاه افتخار مي‌كنم | مناظره آقایان زیبا کلام و رسایی در رادیو تهران
١٥:٤٦
بخش 2 | زيباكلام: به دفاع از رضاشاه افتخار مي‌كنم | مناظره آقایان زیبا کلام و رسایی در رادیو تهران
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 19
morteza  | ۱۳۹۵ شنبه ۱ خرداد
4
4
پاسخ
درود بر شهامت دکتر زیبا کلام
captcha
ایراندوست اریایی  | ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۰ آبان
31
9
پاسخ
بنده بعنوان یک ایرانی به این مناظره اقای زیباکلام وشهامتش وکسانی که ازادانه ازخط ومشی صاقانه ..سایت شما..حمایت میکنندهزاران درودمیفرستم
captcha
م  | ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۲ مرداد
18
58
پاسخ
بدون شک رضا خان یک مزدور سر سپرده بود که که تنها آتش فشان هوای نفس و جهل بی اندازه اش ، شخصیت غالب او بود بلکه نوکری او برای اجانب منجر به کشیدن راه آهن وزدن سیلو و کشیدن جاده بود تا نه به مردم بلکه به وسیله مردم برای اجانب کار کند .
captcha
پاسخها
احمد  | ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت
هر چند خیلی دیر است ولی لازم بود واب بدهم :
حفظ نقشه جغرافیایی ایران توسط ارتش اسب سوار : در زمان رضا شاه ما اروند ف کوه های آرارات را از دست دادیم .
ایجاد راه آهن سراسری : راه آهن در زمان قاجار وارد ایران شد . این طرح راه آهن جنوب به شمال که نقشه ی انگلیسی ها بود مصوب دوره ی قاجار بود ولی به دلیل اینکه خیانت حاسب می شد قاجاریه از اجرای اون شانه خالی کرد . خود انگلیسی های این طرح را طرحی پرهزینه و به دردنخور معرفی می کنند . اگر این طرح به درد می خورد باید از شهرهای اصلی ایران می گذشت .
ایجاد مدرسه مطابق با سیستم روز دنیا : اولین مدرسه در زمان امیرکبیر ایجاد شده بود .
تاسیس مراکز علمی مانند دانشگاه تهران : خاطرات دکتر حسابی را بخوانید متوجه خواهید شد که دانشگاه تهران حاصل پیگیری های ایشان بوده و الی رضا شاه سواد این چیزها را نداشته .
ناشناس  | ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۹ تير
در دوره رضا خان بی سواد سر سپرده: کنترل بیماریها و انگل ها مانند شپش و کک در کشور ،ترویج لباس امروزی که گرته برداری از لباس غربیست در ایران، ایجاد راه آهن سراسری ، تاسیس مراکز علمی مانند دانشگاه تهران و ...،اعزام و آموزش متخصصین از بین ایرانیان در کشورهای صنعتی،حفظ نقشه جغرافیایی ایران توسط ارتش اسب سوار و سرکوب جدایی طلبان در مناطق دورافتاده از مرکز،تاسیس بنادر امروزی کشور،ایجاد مدرسه مطابق با سیستم روز دنیا و .......همگی در 13 سال
رحیم  | ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۸ بهمن
سلام
دوست عزیز بهتر نیست یه کم منطقی باشیم واز روی عداوت وجهالت قضاوت نکنیم؟ من هیچ تعصبی نسبت به رضا شاه و... ندارم ولی یه سئوال از شما دارم .مگر نه اینکه به گفته شما رضا شاه سرسپرده بوده وبه همین دلیل راه آهن و... وارد ایران کرده؟
اولاً رضا شاه نه شعار نه شرقی نه غربی داده بود ونه چنین ادعایی داشته به گفته شما اون سرسپرده بوده واین راه رو برای خدمت انتخاب کرده بود
ثانیاً سئوال من اینه که ما که شعار نه شرقی نه غربی مون گوش عالمو کر کرده چرا هم وابسته (سرسپرده ) شرق وغرب شدیم منظورم چین وروسیه است؟
ثالثاً رضا شاه با سرسپردگی تکنولوزی رو وارد کشور کرد ولی ما با سرسپردگی تمام اقتصاد وتولید کشور رو نابود کردیم
علی  | ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۳ مرداد
22
52
پاسخ
چیز عجیبی نیست. ایشون به دفاع از ناو آمریکایی در برابر هواپیمای ایرانی هم افتخار میکنه. متاسفانه اقای زیباکلام خون مردمش رو فدای دشمن کرده. ای کاش ذره ای عنصر شرافت و غیرت در وجود این انسان بود.
captcha
پاسخها
ناشناس  | ۱۳۹۴ شنبه ۳ بهمن
فکر کنم گناه ایشون اینه که بقول شما نمیتونه براحتی دروغ بگه.
ناشناس  | ۱۳۹۴ يکشنبه ۴ مرداد
28
22
پاسخ
پیشنهاد میکنم که بدین ساییتون را یک خر مدیریت کند. خیلی تابلو ه که نظرات را دستچین کردین به نفع رسایی. چون خره حداقل اینو میفهمه که نظرات منفی و مثبت را هم باید دستکاری کنه.
اگه ندارین یکی از ده بفرستم براتون دوره بذاره
ضمنا خواهشا این نظر منو سانسور کن تا یه کمکی براتون برسه.
captcha
پاسخها
ایرانی  | ۱۳۹۴ جمعه ۳۰ مرداد
تا امثال تو هستنی چرا بفرستی از ده بیارن خودتون میتونید داوطلب بشین ، ظاهر کلام شما که نشان میده خیلی دارای فهم و شعور هستی ... پس بسم الله ...
Teymour khany  | ۱۳۹۴ جمعه ۱۵ خرداد
11
11
پاسخ
باسلام-اندیشه سیاسی واجتماعی ودینی امام ره بسیاروالا وستودنی و ماندگار است .چنانچه ما انرا اویزه گوشهایمان کنیم وبه مرحله عمل در اوریم و ان را برای نسلهای بعد نهادینه کنیم.سلامت وعدالت دین خدا وارمانهاارج نهاده وبه وظیفه خود عمل کرده ایم.باتوجه به ریزشها و رویشها ازبدو انقلاب تا کنون که.نشاندهنده تجربیات گرانمایه امام ومقام معظم رهبری ومردم دین مدار است.همانگونه که رویش کنندگان حق رشد ونمو دارند.ریزش کنندگان هم تا زمانی که تفکر واعمالشان مغایر امنیت ملی ومردمی نباشد .حق زندگی .فعالیت وگفتار ونقد عملکرد نظامشان را دارند .مشروط براینکه این سخن و نقد مفسده ای را دربر نداشته باشد.ایا این نشانه سلامت دین وقانون ونظام نیست .ایا این غیر ازدمکراسی واقعی است؟
captcha
b.hr  | ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۶ فروردين
16
42
پاسخ
بایدبه اقای زیباکلام بگویم اولانگاه بکن ببین این اقایانی که مگویند مغضوب شده اند ایا انها انقلاب رابزرگ کردند یا انقلاب انها رابزرگ کرد وبه آنها بهاداد اینکه انها خواص بی بصیرت هستند هیچ شکی نیست . بنابراین ضربه ای که این اقایان وتفکراتی ماننداقای زیباکلام به این کشوروانقلاب زدند هیچ دشمنی اینکاررانکرد.
captcha
محمد  | ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۸ فروردين
12
72
پاسخ
به زیبا کلام چرااجازه داده می شود درتلویزیون جمهوری اسلامی پیداشود
captcha
Soheyla Shakerine  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۴ اسفند
4
10
پاسخ
ربط ما چیست؟ سهم ما چیست؟
در دنیای امروز محدود کردن تحلیل مشکلات به ریشه های داخلی و بومیِ قضایا بغیر از عقب ماندن از آگاهیهای بروز و نیآموختن در مورد سیستمهای خشنِ اقتصادی-سیاسی جهانی که بر ما اعمال میشوند، فایده ای در پیش ندارد!

اگر چه فشارهای بین المللی رنگارنگ نفس اغلب ما را گرفته و ما را سرآسیمه به هر طرفی راهی کرده اند، باید لحظه ای تامل کرد و دید که واقعیتِ ربط ما و تحصیلکرده های ما در پیشبرد جامعه و مردم خود چیست ... و حساب کرد که سهم ما و تحصیلکرده های ما از امکانات، منابع و بازار رقابت موجود در کشور80 میلیونیِ ما (که توسط تجارت آزاد جهانی و تعدیل اقتصادی در حال بلعیده شدن است) چیست؟

اگر تئوریهای آکادمیک و تبلیغات در آسمان را برای لحظه ای بکنار بگذاریم، و به آنچه چشم و حسِ ما از واقعیاتِ روی زمین بما میگویند اعتماد کنیم، میبینیم که با قبول کردن بدون شرط قراردادهای تجارتِ آزاد و تعدیل اقتصادی، بیکاریِ عمومی و ورشکستگیِ تولید در ایران سرسام آور شده، باضافه، جامعه و دولت ما تا گلو درگیرِ بازپرداختِ وامهای بین المللی و بهره های کلان سه ماهۀ آنها فرو رفته اند. و همچنین، با نگاهی کوتاه به گذشتۀ نه چندان دور، متوجه میشویم که درست در میان گرد و غبارِ کشندۀ تحریمهای اقتصادی و تهدیدهای انرژی هسته ای (و داعش) است که صندوق بین المللی پول و سازمان تجارت جهانی موقعیتی که لازم داشتند بدست آورده اند ... و ما را مجبور به پیاده کردن کاملترِ این اقتصاد خشنِ ضدِ مردمی در جامعۀ خسته مان کرده اند.

شواهد ملموس روزانه بما نشان میدهند که پیاده کردنِ اصولِ:
- تعدیل اقتصادی و خصوصی کردن اموال ملی کشور اختیار مبارزه و حل مشکلات را از مردم و دولت ما گرفته و امکان شغل آفرینی را از جامعۀ ما بدر برده است؛
- ریاضت اقتصادی برای ما دستمزهای پائین و پرداخت نشده آورده، مهارتهای نیزوی کار ما را کهنه و بی ربط نگاه داشته و اکثریت ما را از صحنه های رقابت داخلی و خارجی بیرون نگه داشته است؛
- مقررات زدائیِ کسب و کار محیط زیست ما را به بیابان تبدیل کرده؛
- و تجارت آزاد صنایع و کشاورزی ما را چنان ورشکست کرده که با اجبار در وارد کردن روزانۀ بیش از 80% از احتیاجاتمان، هر روز مجبور به صادر کردن بیش از 80% از مشاغل و کسب و کارهایمان به خارج از کشور شده ایم.

تحصیلکرده ها، وکلا و مهندسین ما باید سر خود را از مِهِ بحثهای انرژی هسته ای و توجه به مانورهای گیج کنندۀ 1+5 در بیارورند ... و بجای آن دربارۀ عملکردها و جزئیات (و نه فقط سرفصلهای) این قراردادهای تحمیلی تجارت آزاد و تعدیل اقتصادی، که صندوق بین المللی پول و سازمان جهانی تجارت به ما تحمیل کرده و حال و آیندۀ مار از بین برده اند، بطور عمیق تحقیق کرده و بیاموزند ... تا شاید راهکارهای نوی برای محافظت خود و اموال خود در مقابل این روشهای نوی دزدیِ بین المللی پیدا کنیم.

ولی متوجه هستم که اضطرابها و خشونتهای بین المللی از یک طرف، و تبلیغات و تئوریهای زیبای آکادمیک آن "از ما بهتران" از طرف دیگر، به ما اجازه نمیدهند که به عواقب قراردادهائیکه امضاء میکنیم دقت کنیم.

مثلا یک خواننده شواهد موجود در کشور را فراموش کرده و باور کرده بود وقتی به او گفته بودند که تجارت آزاد و تعدیل اقتصادی برای ما این نُقل و نباتها و فرصتها را میآورند: تسهیلات و شرایط مساوی برای رقابت داخلی و خارجی، فضای باز و سالم کسب و کار، سرمایه های خارجی، فناوریهای پیشرفته غرب، مهارتهای مدیریتی مدرن و بازارهای بین المللی.
... بابا واقعاً باید گفت که ... بزک نمیر ... (بقیۀ مطلب و بحث کاملتری از موارد گفته شده در بالا را در بلاگفا بخوانید http://soheylashakerine.blogfa.com/post-36.aspx
ممنون میشم اگر صلاح دیدید پخش کنید.)
captcha
سعید  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۹ بهمن
10
20
پاسخ
همه سایتها این مناظره رو ناقص گذاشتند و به نظر میرسد تعمدی در کار بوده
هر چند پاسخ زیباکلام که از اساس مقایسه جمهوری اسلامی و همه حکومت ها با حکومت رسول الله جفاست به صاحت رسول خدا و به نوعی عوام فریبی است
captcha
فرزانه  | ۱۳۹۳ شنبه ۱۳ دي
16
66
پاسخ
واقعا رسایی خیلی منطقی جواب زیباکلامو داد.
زیباکلام کلا مشکل داره، هم با مخالفاش مخالفه،هم با موافقاش مخالفه
انشالله با رضاخان قلدر محشور بشه
captcha
ا  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۹ اسفند
25
113
پاسخ
واقعا رسایی خیلی خوب ومنطقی جواب داد.
captcha
پاسخها
کمال  | ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۸ فروردين
من هم مثل شما از دفاع کردن زیبا کلام از رضاخان خوشم نیومد ولی انصفا ایشون ذهنی باز و هوش بسیار دارند پس نمیشه بخاطر یه نظر شخصی ایشونو ادم بد و بدخواه ملت تلقی کرد
میت  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۷ بهمن
7
14
پاسخ
سلام
سایتتون خیلی جالب است با اجازه اتون جاهای دیگر هم دارم معرفی می کنم راستی چرا بصورت فایلها را بصورت پادکست برای موبایل نمیگذارید؟
بازم ممنون
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ جمعه ۲۹ شهريور
25
5
پاسخ
با تشکر از سایت خوبتان.
خیلی مناظره خوبی بود.
کاش بخش سومش را هم می گذاشتید، ناقص تمام شد.
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ جمعه ۲۹ شهريور
18
77
پاسخ
از رسایی بدم می آید. ولی اینجا منطقی حرف زد.
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ شنبه ۲۵ خرداد
31
4
پاسخ
مناظره آقاي زيباكلام و آقاي خسرو پناه را هم بگذاريد
captcha
مقداد  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۷ خرداد
20
4
پاسخ
با سلام چرا مناظرات جدید رو قرار نمی دهید مربوط به 4 سال پیشه اگرچه مناظره خوب و عالی هست
با تشکر
captcha
سجاد  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
37
4
پاسخ
سلام.
چرا فایل ناقص .من هر دو بخش رو دانلود کردم ولی سخنرانی کامل نیست . آیا بخش سومی هم داره.لطفا پیگیری کنید
captcha
پاسخها
abolghasemmo  | ۱۳۹۲ جمعه ۵ مهر
salam.downloade kameltare in monazere dar site islammovie.ir mojood mibashad azizan
admin  | ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲ خرداد
با سلام خدمت شما کاربر گرامی، این بخش فایل سومی ندارد. ما هم فقط همین دو فایل را در اختیار داشتیم که آن را برای استفاده شما دوستان عزیز در این قسمت قرار دادیم و ادامه این گفتگو در دسترسمان نبود. بابت ناقص بودن فایل عذرخواهی ما را بپذیرید.
حسن صمیمی  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۱ ارديبهشت
21
2
پاسخ
با سلام به شما خوبان گرامی ممنون از زحمات شما
مدیریت محترم من خواهشی از شما داشتم اگر عنایت بفرمایید مناظره ذاکانی و طاعت را بگذارید ممنون میشوم
خداوند به شما استقامت و اجر فراوان دهد
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
رسايي: اين استدلال‌تان يعني حكومت پيامبر(ص) هم كمونيستي بود
 
آیا در انتخابات شرکت میکنید؟
حتما شرکت میکنم
58%
 
اصلا شرکت نمیکنم
30%
 
بعداز مناظرات تصمیم میگیرم
11%