سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در جمع سران طوایف، معتمدان، بزرگان منطقه سیستان، ائمه جمعه و جماعات، مسئولان و کارکنان ناجا در هنگ مرزی زابل ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار داشت:  انصافا استان سیستان و بلوچستان یکی از استان های باثبات و دارای یک امنیت پایدار است و دشمنان بعد از انقلاب اسلامی تمام سعی و تلاش خود را کردند که این منطقه را ناامن کرده یا ناامن جلوه دهند.

 

این مقام عالی انتظامی یادآور شد: عزیزانی که تاریخ این منطقه پهناور را مطالعه کرده اند، استحضار دارند جمهوری اسلامی ایران چه دورانی را پشت سر گذاشته است؛ مرزنشینان و نیروهای نظامی و انتظامی چه توطئه هایی را از سر گذرانده و چه شهدایی را تقدیم کرده اند تا امروز مردم بتوانند در این منطقه امن زندگی و تجارت کنند.

 

سردار اشتری خاطر نشان کرد: امروز هم حین سفر گزارش هایی دریافت کردیم که نشان می دهد استان سیستان و بلوچستان از امنیت بالایی برخورداراست علی رغم اینکه دشمنان سعی می کنند منطقه را ناامن جلوه دهند.

 

وی افزود: با هوشیاری سران طوایف و نیروهای سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی و خصوصا هماهنگی خوبی که بین مرزنشینان با مرزداران وجود دارد خدا را شکر مشکل خاصی در منطقه نداریم.

 

فرمانده ناجا مطرح کرد: با مطالعه تحرکاتی که سوداگران مرگ در منطقه داشتند، در می یابید نیروی انتظامی توانسته صد در صد موفق عمل کند و با همکاری دستگاه های مختلف دشمنان را در رسیدن به هدف شومشان ناکام بگذارد از این بابت یعنی امنیت مثال زدنی که امروز در استان و کشور وجود دارد، خدا را شاکریم.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمنان متخاصم مترصد این هستند که به اشکال مختلف نفوذ کرده و در میهن اسلامی  ناامنی ایجاد کنند، به لطف و عنایت الهی، هدایت داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، هوشیاری مردم و نیروهای مسلح دشمنان ناکام ماندند.

 

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: باید همیشه شکرگزار این عنایت الهی که همانا وحدت میان برادران اهل سنت و شیعه است باشیم از وحدت ما دشمن ناامید می شود، وحدتی که امام (ره) و مقام معظم رهبری مرتب به آن تأکید کرده اند.

 

سردار اشتری تأکید کرد: امروز عزیزان اهل سنت و شیعه برای دفاع از میهن اسلامی، شهدایی را تقدیم کشور و انقلاب کرده اند که این عامل مهمی در تقویت وحدت به شمار می آید، به طور حتم برکات الهی در کنار وحدت، همدلی و هم افزایی بیشتر خواهد بود؛ خنثی شدن توطئه های دشمن به پاس هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و وحدت مردم است.

 

وی خاطر نشان کرد: دشمنان بدانند اگر قصد طمع به آب و خاک میهن اسلامی مان را داشته باشند مردم با قومیت های مختلف یکپارچه کنار هم در مقابل آنان می ایستند، آنها می دانند، جمهوری اسلامی ایران، شیرمردانی دارد که برای استقلال کشورخود تا پای جان ایستاده اند .

 

سردار اشتری تأکید کرد: امروز قدرت و بنیه دفاعی ما از چهل سال گذشته بیشتر شده و به یک قدرت بازدارنده تبدیل شده است باید روز به روز به قدرت دفاعی خود بیفزاییم که الحمدلله  توسط دانشمندان جوان این کار صورت می گیرد و دشمن نمی تواند چشم طمعی به میهن اسلامی ما داشته باشد.

 

فرمانده ناجا عنوان داشت: اگر امروز بخواهید به تولید ملی کمک کنید باید موضوع کنترل قاچاق با قدرت بیشتری پیگیری شود.

 

سردار اشتری به سخنان ائمه جمعه و سران طوایف که در همین جلسه مطرح شد، اشاره و بیان کرد: بحث پاس مرزی از جمله درخواست های سران طوایف است که این امر از وظایف وزارت امور خارجه است؛ هر چند نیروی انتظامی نیز موافق برپایی پاس مرزی است؛ ولی باید این موضوع در وزارت امور خارجه بررسی شود در ناجا نیز با کار کارشناسی ان شاء الله دنبال و پیگیری خواهد شد.

 

این مقام عالی انتظامی با تأکید بر اینکه باید سهمی از منافع ترانزیت کالا در بازارچه های مرزی به مرزنشینان تعلق گیرد، گفت: از زحمات مجاهدانه همه شما عزیزان در منطقه سیستان صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم، جا دارد از خانواده های شما عزیزان نیز به نوبه خود تشکر و قدردانی کنم به خصوص از کسانی که از اقصی نقاط کشور به این منطقه اعزام شده اند و مجاهدت می کنند.

 

وی ادامه داد: رضایت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از زحمات همکاران بزرگترین افتخار است؛ وظیفه سنگینی بر عهده ماست که باید با همت و مجاهدت شما عزیزان بتوانیم به قله های رفیع‌تر دست یابیم و راه های نرفته را بپیماییم، بحمدالله نیروی انتظامی از توان بالایی در این رابطه برخوردار است .

 

این مقام عالی انتظامی گفت: نیروی انتظامی از آمادگی و تجهیزات خوبی در این استان برخوردار است؛ هر چند کافی نیست ولی بالاترین سرمایه ناجا نیروی انسانی است؛ نیروی انسانی که با ولایت مداری، هوشیاری و بهره گیری از آموزش های حرفه ای تلاش می کند خود را به یک پلیس در تراز جمهوری اسلامی برساند.

 

سردار اشتری تأکید کرد: باید یک پلیس حرفه ای به تمام معنا که آماده برخورد با هر نوع حادثه ای است، داشته باشیم؛ در نیروی انتظامی تمام سعی و تلاش بر این است با پشتیبانی های که انجام می دهیم به پلیس تراز جمهوری اسلامی نزدیک شویم که البته گام های خوبی در این راه برداشته شده است.

 

فرمانده ناجا تصریح کرد: اگر چهل سال گذشته را بررسی کنید در می یابید پلیس هر سال نسبت به قبل رشد داشته که باید برای تداوم این امر روحیه انقلابی را در خود تقویت کنیم تا ان شاء الله گام های موثرتری برداریم.

 

عالی ترین مقام انتظامی کشور خطاب به سران طوایف، معتمدان محلی و مرزنشینان، گفت: مرزداران اصلی شما عزیزان هستید، منطقه سیستان منطقه ای ولایت مدار، سختکوش، خوشنام و مدافع کشور است و ان شاء الله روز به روز به عزت و شرف و پیشرفت شما افزوده شود.

 

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود از فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان،سردار قنبری و سرهنگ ملاشاهی فرماندهی مرزبانی استان و همه  مامورانی که برای تامین امنیت و پاسداری از مرزهای شرق کشور تلاش می کنند، قدردانی و تشکر کرد.

 

انتهای پیام/

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
فرمانده ناجا گفت: با هوشیاری سران طوایف و نیروهای سپاه، ارتش ، نیروی انتظامی و هماهنگی خوبی که بین مرزنشینان با مرزداران وجود دارد، خدا را شکر مشکل خاصی در منطقه نداریم.
 
بنظر شما شبکه های اجتماعی و مجازی بومی تا چه میزان اعتماد عمومی جامعه را برای عضویت و استفاده جوانان خصوصا به خود جلب کرده است؟
زیاد
23%
 
متوسط
19%
 
کم
57%