ریزش مخاطبان سینما در ماه رمضان + نمودار

بازدید : 33
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ خرداد

معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی میزان فروش فیلم‌های سینمایی در نیمه اول ماه مبارک رمضان را اعلام و آن را با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ مقایسه کرده است.

بر اساس این گزارش، میزان فروش فیلم‌ها در نیمه اول ماه مبارک رمضان در مقایسه با دوره مشابه خود در سال گذشته ۲۰ درصد افزایش، تعداد تماشاگران ۵.۴ درصد کاهش و نرخ متوسط بلیت سینما ۲۷ درصد افزایش داشته است.

 

طبق این گزارش، ۱۳ فیلم سینمایی در نیمه اول ماه مبارک رمضان نمایش داده شده که از این تعداد فیلم ۴۸ درصد با موضوع اجتماعی، ۳۶ درصد کمدی و ۱۵ درصد کودک و نوجوان بوده است و در سال ۹۷ تعداد ۱۵ فیلم سینمایی در ماه مبارک رمضان نمایش داده شد که ۴۷ درصد با موضوع اجتماعی، ۴۰ درصد کمدی، ۶ درصد کودک و نوجوان و ۶ درصد مقاومت بوده است.

مجموع فروش فیلم‌های سینمایی در نیمه اول ماه مبارک رمضان با تعداد یک میلیون و ۲۱ هزار و ۷۵ نفر به ۹۵ میلیارد و ۸۷۸ میلیون و ۷۱۹ هزار و ۷۳۰ ریال رسید، در حالی که در سال ۹۷ با تعداد یک میلیون ۷۸ هزار و ۶۲۴ نفر میزان فروش ۷۹ میلیارد و ۹۳۶ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۸۸۰ ریال بوده است.

 

همچنین نرخ متوسط بلیت در سال ۹۸ در سطح کشور ۹۳،۹۰۰ ریال و در سال گذشته ۷۴،۱۳۵ ریال بوده است.

 

به پیوست     گزارش تطبیقی فروش فیلم و سینما در نیمه اول ماه رمضان ۹۸-۹۷ آمده است.

 

انتهای پیام/

فارس

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
در نیمه اول ماه رمضان سال جاری، مخاطبان سینما ۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ریزش داشته‌اند.
 
الگو برداری جشنواره های ملی مثل جشنواره فیلم فجر از نمونه های خارجی مثل مراسم اسکار در این سال ها تا چه میزان به رشد فرهنگی کشور کمکم کرده است ؟
زیاد
40%
 
متوسط
18%
 
کم
41%