"محمد صادق الحسینی" کارشناس و تحلیل گر مسائل خاورمیانه در گفتگو یی پیرامون تهدید های نظامی غرب بویژه آمریکا علیه سوریه گفت: بعد از اینکه تمام طراحی های غرب علیه سوریه بی نتیجه ماند آخرین حربه آنها این است که به هر قیمتی بشار اسد را ساقط کنند و بهانه استفاده از سلاح شیمیایی ساخته و پرداخته خود غرب است و تروریست ها سلاح های شیمیایی را با پول قطر و عربستان از انگلیس خریداری و وارد خاک سوریه کردند. 
 
صادق الحسینی با تأکید بر اینکه تهدید به حمله نظامی آخرین حربه غرب است افزود: آمریکا می خواهد با همکاری انگلیس، فرانسه، ترکیه، عربستان و قطر جنگ تمام عیاری را علیه سوریه راه اندازی کند اما این جنگ به نتیجه نخواهد رسید چون این یک جنگ هویتی است و تمام مردم منطقه الان آماده دفاع از سوریه به عنوان مرکز ثقل مقاومت و خط رابط بین رأس مقاومت در تهران و بازوی مقاوم و طلیعه دار مواجهه تمام نیروهای حزب اللهی منطقه با رژیم صهیونیستی، هستند. 
 
این کارشناس مسائل خاورمیانه افزود: اعتقاد دارم این یک جنگ سرنوشت ساز خواهد بود هرچند غرب می گوید این یک جنگ محدود است اما این محدودیتی که اینها مطرح می کنند دست خودشان نیست و این جنگ به یک جنگ بین المللی تبدیل خواهد شد و معادلات منطقه را به کلی تغییر خواهد داد. 
 
صادق الحسینی پیرامون احتمال حمله غرب به سوریه گفت: کنگره آمریکا که یک کنگره صهیونیستی است احتمالا اجازه حمله می دهد زیرا آمریکایی ها با انگلیسی ها تفاوت دارند متأسفانه آمریکایی ها با فرهنگ گاو چرانی زندگی می کنند و تا حدودی از تمدن به دور هستند و فرهنگ سرشان نمی شود و من این احتمال را می دهم که اوباما موافقت کنگره را برای حمله به سوریه بگیرند ولی در عین حال باید تأکید کنم که خود اوباما بسیار ترسو است و به دنبال راه حل فرار است زیرا این یک جنگ حیثیتی برای وی است یعنی ایشان الان در مقابل دو انتخاب قرار دارد یا خودکشی یا ریزش آرای عمومی حزبش. اگر حمله کند به نوعی خودکشی کرده است و اگر عقب نشینی کند یک آبرو ریزی برای وی خواهد بود بنابراین ایشان با پای خودش به حفره ای که صهیونیست ها برای او آماده کرده اند وارد می شود و این حمله بشکه باروت منطقه را مشتعل خواهد کرد و نتایج بسیار خطرناکی برای کل منطقه خواهد داشت. 
 
صادق الحسینی پیرامون حمایت روسیه از سوریه گفت: روز سه شنبه اتفاقی که در دریای مدیترانه افتاد یک اتفاق بسیار جالبی بود اسرائیلی ها و آمریکایی ها می خواستند با زدن دو موشک آزمایشی در دریای مدیترانه جشن بگیرند ولی جنگ الکترونیکی و اطلاعاتی روسیه بر جنگ روانی و اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل پیروز شد و اولین کسی که اطلاعات این موشک را گرفت و به سوریه داد وزارت دفاع روسیه بود این به معنی شکست مفتضحانه جنگ الکترونیکی و روانی آمریکا و اسرائیل بود. 
 
صادق الحسینی افزود: روسیه تصمیم جدی دارد که تا آخرین لحظه در کنار بشار اسد بایستد و این جنگ برای روسیه هم حیثیتی شده و دفاع از دروازه دمشق به معنی دفاع از دروازه مسکو است و دفاع از سوریه به امنیت ملی روسیه تبدیل شده است. به نظرم روسیه تا آخر در کنار حکومت بشار اسد خواهد ایستاد. 
 
وی پیرامون شرایط منطقه در صورت عدم حمله غرب به سوریه و یا شکست غرب در جنگ احتمالی گفت: نتیجه هر دو حالت یکی است و نتیجه آن است که آب های مدیترانه شرقی و منطقه غرب آسیا مقاومتی خواهد شد و این یک تحول جدی است که آمریکا نگران آن است. 
 
این تحلیل گر مسائل خاورمیانه افزود: بعد از این موفقیت کشور های دیگر نظیر عراق، سودان و مصر به محور مقاومت خواهند پیوست مصر اکنون در حال تحول بسیار بزرگی است و شدیدا به طرف مقاومت مایل خواهد شد و به بخشی از مقاومت تبدیل می شود. /سیاست ما

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 1
ناشناس  | ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۱ شهريور
0
0
پاسخ
به ما چه روسیه کنار سوریه بستد ما زرنگ باشیم کلاه خودمان را نکه میداریم فعلا که تا تحریم نام ش میایدازدارو وتخم مرغ گرفته قیمت چند برابر شده
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
روسیه تصمیم جدی دارد که تا آخرین لحظه در کنار بشار اسد بایستد و این جنگ برای روسیه حیثیتی شده و دفاع از دروازه دمشق برای روسیه به معنی دفاع از دروازه مسکو است.
 
آیا در انتخابات شرکت میکنید؟
حتما شرکت میکنم
54%
 
اصلا شرکت نمیکنم
29%
 
بعداز مناظرات تصمیم میگیرم
15%