سید سعید‌رضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی در رابطه با ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها، گفت: حمایت از پیشرفت علم و فناوری جزئی از وظایف شورایعالی انقلاب فرهنگی است و شرکت‌های دانش بنیان نیز محور توسعه علم و فناوری امروز هستند.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در نقشه جامع علمی نیز مدنظر قرار گرفته است یا خیر، عنوان کرد: نقشه جامع علمی کشور نیازمند بروزرسانی است و قطعا یکی از محورهای آن حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است.

 

عاملی ادامه داد: به هر حال ظرفیت علم و فناوری معطوف به فرد، گروه، جامعه و ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان کوچک و متوسط شده است، ما نباید صرفا انرژی خود را برای بنگاه‌های بزرگ صرف کنیم، بنگاه‌های کوچک قابلیت بالایی دارند و می‌توانند در تراز بنگاه‌های بزرگ کار کنند.

 

انتهای پیام/

فارس

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: نقشه جامع علمی کشور نیازمند بروزرسانی است و یکی از محورهای آن حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است.
 
الگو برداری جشنواره های ملی مثل جشنواره فیلم فجر از نمونه های خارجی مثل مراسم اسکار در این سال ها تا چه میزان به رشد فرهنگی کشور کمکم کرده است ؟
زیاد
40%
 
متوسط
18%
 
کم
40%