مدتی است که به دلیل ترخیص و تزریق نشدن محموله‌های ثبت شده کاغذ از سوی واردکنندگان، در توزیع کاغذ به ناشران هم اختلالاتی به وجود آمده است.

 

بر اساس این گزارش، این روزها اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در صدد است این مشکل را حل کند. از این رو مذاکراتی را آغاز کرده تا طی روزهای آتی حدود ۳ هزار تن کاغذ را از گمرک ترخیص و آن را در اختیار ناشران قرار دهد تا آنها نیز به کار انتشار بپردازند.

 

این در حالی است که طی هفته‌های اخیر معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیاتی برای رسیدگی به تخلفات تشکیل داده که در حوزه تخصیص و دریافت کاغذ که به صورت یارانه‌ای از سال جاری در اختیار ناشران قرار گرفته، نظارت داشته باشد.

 

وزارت ارشاد چندی پیش سامانه‌ای را برای ثبت نام کاغذ اعلام کرد و سپس طی یک مرحله از سوی تعاونی ناشران ایران، اقدام به توزیع کرده بود.

 

انتهای پیام/

فارس

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در صدد است پس از وقفه به وجود آمده در امر ترخیص کاغذهای وارداتی از گمرک، از هفته آینده چندهزار تن کاغذ را به بازار تزریق کند.
 
الگو برداری جشنواره های ملی مثل جشنواره فیلم فجر از نمونه های خارجی مثل مراسم اسکار در این سال ها تا چه میزان به رشد فرهنگی کشور کمکم کرده است ؟
زیاد
39%
 
متوسط
19%
 
کم
41%