حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در مراسم تکریم حجت‌الاسلام علی مظفری و معارفه غلامعلی صادقی به عنوان رئیس کل دادگستری خراسان رضوی که صبح امروز در ساختمان دادگستری کل خراسان رضوی برگزار شد، با بیان اینکه جلوه‌های حرکت امام حسین (علیه‌السلام) همه در اوج است و همه ابعادش الگو و درس ابدی برای همگان است، اظهار داشت: اگر چنانچه دشمن خواست در اصل دین انحرافی پدید آورد و نااهلان و طاغوتیان در مقام حق قرار بگیرند و بر جامعه مسلط شوند، بر همگان واجب می‌شود به عنوان امر به معروف و نهی از منکر مقابل او بایستند.

 

وی بیان کرد: در مبارزه‌ای که ناحق به جای حق قرار بگیرد، جا دارد انسان از همه چیز خودش بگذرد و این کاری بود که اباعبدالله (علیه‌السلام) هم انجام دادند.

 

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: نمونه پیروی از امام حسین (علیه‌السلام) همین انقلاب اسلامی است که با جبهه مقاومت مقابل تمام طاغوت‌های دنیا قد علم کرده و به این عزت روز افزون رسیده است.

 

محسنی اژه‌ای اظهار کرد: ترامپی که آنقدر ادعای زورگویی و قلدری می‌کرد، امروز برای گفت‌وگو واسطه می‌فرستد، راز این ذلت روزافزون دشمن، همین همدلی، همراهی و پیروی از نهضت امام حسین (علیه‌السلام) است.

 

وی با بیان اینکه باید بتوانیم با وفاق و همدلی، با تشخیص اصول از فروع، دوست از دشمن، منافق از صادق به مردم و کشورمان خدمت کنیم، یادآور شد: این مهم، مستلزم مبنایی است و آن مبنا ولایت و ولی‌فقیه است.

 

معاون اول قوه قضائیه اضافه کرد: اگر همه ما امروز حول محور حبل الله، پیرامون ولایت، چشم و گوش باز کنیم، فکرمان را به کار بیندازیم و متوجه راه ولی‌فقیه باشیم خیلی از مشکلات حل می‌شود.

 

وی افزود: امام زمان واسطه بین خلق و خالق و نایب بر حق او امروز حجت ما است، آن حجت نیز نمایندگانی دارد که باید کلام‌شان مورد توجه ما باشد.

 

محسنی اژه‌ای در خصوص اهمیت نقش مدیر گفت: نقش مدیر در هر دستگاهی و هر مجموعه‌ای فوق‌العاده حائز اهمیت است، ما خودمان در قوه قضائیه تاکید ویژه‌ای بر نقش مدیر داریم، هرجا در هر مقیاسی اگر ما مدیران خوب، شایسته، کاردان و با روحیه انقلابی و جهادی انتخاب کنیم با همان امکانات و قوانین نتیجه کاملا متفاوتی را تجربه می‌کنیم.

 

معاون اول قوه قضائیه به مثلث توسعه اقتصادی مدنظر استاندار خراسان رضوی هم اشاره کرد و افزود: منشوری که استاندار خراسان رضوی در بحث اقتصادی دارد و مجموعه مسؤولان بزرگ استانی قراردادهای توسعه اقتصادی را امضا می‌کنند، بی‌سابقه است.

 

وی ادامه داد: اینکه استاندار می‌گوید، چند هزار میلیارد سپرده در همین استان داریم و می‌توانیم از آن در جهت رونق تولید و اشتغال استفاده کنیم، یا اینکه می‌گوید حدود ۹۲ هزار میلیارد تومان قرارداد امضاء کرده‌ایم، آیا قانون و شرایط عوض شده است؟ آیا مشکلات و موانعی که در کل کشور است در این استان وجود ندارد؟ بخش عمده‌ای از این تحول به عملکرد مدیر این استان برمی‌گردد که مسائل حاشیه‌ای را رها کرده و به اولویت‌ها پرداخته است.

 

محسنی اژه‌ای با تاکید بر اینکه الان جنگ اقتصادی و نقطه تمرکز دشمن اقتصاد و معیشت مردم است، خاطرنشان کرد: استاندار خراسان رضوی به این اولویت مهم پرداخته است.

 

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند اقتصاد نقطه کلیدی است، یادآور شد: ما باید از مسائل حاشیه‌ای بگذریم و همه با هم پیش برویم و در این راه نقش مدیر خیلی مهم است.

 

وی به حواشی اخیر درباره مبارزه با فساد در قوه قضائیه هم اشاره و اظهار کرد: کم و بیش در مقاطعی گفته می‌شود که الان شرایط جنگ اقتصادی است و با بگیر و ببند مشکلات حل و فساد ریشه‌کن نمی‌شود و  فقط سرمایه‌گذاری را دچار مشکل می‌کند؛  من همه این حرف‌ها را قبول دارم، ما در قوه قضائیه از اینکه تا آنجایی که می‌شود سایر دستگاه‌ها به ویژه دستگاه‌های اجرایی کار خودشان را درست انجام دهند و کار به قوه قضائیه نکشد، استقبال می‌کنیم.

 

محسنی اژه‌ای ادامه داد: اما اگر سایر دستگاه‌ها کارشان را درست انجام ندهند و ضربه به کشور و نظام بزنند، باز هم ما وارد نشویم؟ در یکی دو سال اخیر و با اجازه‌ای که از رهبری گرفته شد برای رسیدگی ویژه به برخی پرونده‌ها، این موارد در دستور کار ما قرار گرفت.

 

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه از سال ۹۶ حدود ۳۰ میلیارد دلار برای تامین ارز کشور هزینه شده است، یادآور شد: فقط در سال ۹۶ که ۱۸ میلیارد برای کنترل بازار ارز وارد بازار شد، چقدر در کنترل بازار و بهبود وضع مردم موثر بود؟ کار بی‌سامانی بازار ارز تا جایی پیش رفت که برای مبارزه با قاچاق ارز به نیروی انتظامی و قوه قضائیه متوسل شدند.

 

وی افزود: نیروی انتظامی با تمام مشکلات و کمبود نیرو، عناصر اصلی برهم‌زننده بازار را پیدا کرد و به نقطه‌ای رسید که مشخص شد، این عناصر اصلی زیر نظر بانک مرکزی این کارها را می‌کرده‌اند.

 

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه در این شرایط تحریم و جنگ اقتصادی باید به بهترین نحو از ارز استفاده کنیم، گفت: آن زمان خواستند که ما وارد شویم، اما الان با پرونده‌هایی روبرو هستیم که ارز دولتی گرفته‌اند که یا جنسی وارد نکرده‌اند یا کالا آورده و احتکار کرده و با قیمت ارز آزاد به مردم بیچاره فروخته‌اند!

 

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: اگر تخصیص ارز درست انجام می‌شد، به واردات سنگ پا ارز دولتی نمی‌دادیم، بر ورود کالای آن واردکننده به گمرک نظارت می‌کردیم و توزیع آن را رصد می‌کردیم، قطعا کار به قوه قضائیه نمی‌رسید.

 

وی اظهار کرد: عمده پرونده‌های فساد اقتصادی که الان داریم، مربوط به کسانی است که تسهیلات بانکی گرفته‌اند و در جایی غیر از تولید هزینه شده و بازار ارز و سکه را به هم زده‌اند، فردی که ۳۸ هزار سکه با تسهیلات بانکی می‌گیرد، هم بازار سکه را بهم می‌زند و هم تسهیلات تولیدی را خرج این کار می‌کند.

 

محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه در بعضی موارد برای یک کار فرهنگی مجوز صادر می‌شود و در نهایت تبدیل به یک کار غیرفرهنگی می‌شود، یادآور شد: مجوز داده شده و نظارتی نمی‌شود که آن شخص در پوشش این مجوز اقدامات ضد مردمی، ضد ارزشی و ضد امنیتی می‌کند.

 

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: آنجا هم قوه قضائیه وارد نشود؟! به یک خبرگزاری یا نشریه مجوز داده می‌شود و آن شخص در قبال تمام مطالب منتشر شده  مسؤول است، ما نمی‌توانیم به صرف اینکه یک مجوز صادر شد نظارت و پیگیری نداشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه امروز بخشی از اعتراض‌ها به خاطر تغییر کاربری‌ها و تصرفات غیرقانونی است، گفت: بپرسیم چه کسی باید این‌ها را نظارت کند؟ مگر دادگستری خراسان رضوی چقدر تلاش حقوقی کرد تا پرونده‌ای که برای بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مردم مشکل ایجاد کرده بود را بررسی و آن را حل کند؟

 

محسنی اژه‌ای با اشاره به عملکرد آقای مظفری تصریح کرد: وی طلبه‌ای فاضل، دلسوز، خیرخواه و خوش‌فکر است که خلاقیت بالایی دارد و من به سهم خودم از تلاش‌های پنج ساله او در خراسان رضوی و قم تشکر می‌کنم.

 

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به روحانی بودن صادقی افزود: ایشان سالیان سال هم معمم بوده، هم کار قضایی و هم کار مدیریتی کرده است و در سیستان و بلوچستان، گیلان و مدت زیادی هم در خراسان رضوی و دادستانی انقلاب و عمومی فعالیت کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: ما هیچگاه نباید از خودمان راضی باشیم، باید از خداوند شکرگزار و از مردم راضی باشیم تا بتوانیم با کیفیت و صبر بیشتری کار کنیم.

 

انتهای پیام/

فارس

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
معاون اول قوه قضائیه گفت: عمده پرونده‌های فساد اقتصادی که الان داریم مربوط به کسانی است که تسهیلات بانکی گرفته‌اند و در جایی غیر از تولید هزینه شده و بازار ارز و سکه را به هم زده‌اند، فردی که ۳۸ هزار سکه با تسهیلات بانکی می‌گیرد، هم بازار سکه را بهم می‌زند و هم تسهیلات تولیدی را خرج این کار می‌کند.
 
بنظر شما شبکه های اجتماعی و مجازی بومی تا چه میزان اعتماد عمومی جامعه را برای عضویت و استفاده جوانان خصوصا به خود جلب کرده است؟
زیاد
19%
 
متوسط
18%
 
کم
61%
 
رسیدگی به اتهام پول‌شویی هدایتی منوط به صلاحیت دادگاه است
رسیدگی به اتهام پول‌شویی هدایتی منوط به صلاحیت دادگاه است
بازدید : ٥٥
آرامش کشور علیرغم همه دشمنی و توطئه ها/ تحول در دادسراهای کشور در آینده ای نزدیک
آرامش کشور علیرغم همه دشمنی و توطئه ها/ تحول در دادسراهای کشور در آینده ای نزدیک
بازدید : ١١١
آخرین وضعیت پرونده عراقچی، سیف، زنجانی و شیخ استخاره/ پرونده برادر رئیس جمهور مختومه نشده است
آخرین وضعیت پرونده عراقچی، سیف، زنجانی و شیخ استخاره/ پرونده برادر رئیس جمهور مختومه نشده است
بازدید : ١٢٤
زوایای پنهان پرونده باقری درمنی/از ارتباط با خاوری تا دستور فرار به اعضای شبکه
زوایای پنهان پرونده باقری درمنی/از ارتباط با خاوری تا دستور فرار به اعضای شبکه
بازدید : ١٢٥
حکم اعدام مظلومین و محمد سالم در دیوان عالی کشور تأیید شد
حکم اعدام مظلومین و محمد سالم در دیوان عالی کشور تأیید شد
بازدید : ١٥١
سوءتدبیر در بازار ارز/ از سیف تحقیق شد اما بازداشت نه/ از دانه ریزها به دانه درشت هایی مثل عراقچی رسیدیم
سوءتدبیر در بازار ارز/ از سیف تحقیق شد اما بازداشت نه/ از دانه ریزها به دانه درشت هایی مثل عراقچی رس...
بازدید : ١٣٦
ممنوع الخروجی 100 نفر از افراد صاحب سمت/ احضار رئیس حراست بانک مرکزی
ممنوع الخروجی 100 نفر از افراد صاحب سمت/ احضار رئیس حراست بانک مرکزی
بازدید : ١٢٩
سخنگوی قوه قضائیه: عنوان اتهامی بسیاری از دستگیرشدگان در جریان اخلال اقتصادی «افساد فی الارض» است
سخنگوی قوه قضائیه: عنوان اتهامی بسیاری از دستگیرشدگان در جریان اخلال اقتصادی «افساد فی الارض» است
بازدید : ١٣٧
آخرین جزییات از پرونده «برادران ریخته‌گران»/بازداشت فردی که 250 میلیون دلار ارز خریده است
آخرین جزییات از پرونده «برادران ریخته‌گران»/بازداشت فردی که 250 میلیون دلار ارز خریده است
بازدید : ٢١٢
مرخصی مهدی هاشمی به انتخابات ارتباطی ندارد/پرونده مرتبطین جیسون رضایی بسته نیست | محسنی اژه ای در نگاه یک
٠١:٢٧:٥٣
مرخصی مهدی هاشمی به انتخابات ارتباطی ندارد/پرونده مرتبطین جیسون رضایی بسته نیست | محسنی اژه ای در نگ...
بازدید : ١٥١٣
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو