کارشناس روابط بین الملل گفت: فضای بین الملل به نفع ایران در حال تغییر است.

سید محمدکاظم سجادپور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با بیان اینکه ایران قدرت مسلم منطقه ای است افزود : سخنرانی رئیس جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل باید در سطح قدرت های منطقه ای سنجیده شود.

وی گفت : با توجه به سخنان رئیس جمهور که گفته بود به سفرهای خارجی سودمند می رود این سفر نیز در چارچوب منافع ملی انجام شده است.

سجادپور افزود : مجمع عمومی سازمان ملل مهمترین محل تجمع دیپلماسی های مختلف است و هر نطقی که در آنجا ایراد می شود حرفه ای ترین نطق دیپلماسی آن کشور است.

وی گفت : مسائل مربوط به سازمان ملل متحد ، مسائل مربوط به ایران و آمریکا و ملاقات با ایرانیان مقیم آمریکا از مهمترین موضوعاتی است که در سفر رئیس جمهور به نیویورک مطرح می شود.
سجادپور با بیان اینکه در نطق رئیس جمهور با توجه به زمان محدود نمی توان به جزئیات مسائل منطقه ای اشاره کرد گفت : مواضع جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته ای ، مسائل سوریه و منطقه ای به طور جزئی در ملاقات های چند جانبه مطرح می شود .

وی با بیان اینکه گروه 1+5 در حقیقت آمریکا و پشت سر آن رژیم صهیونیستی است گفت : چگونگی تعامل درباره پرونده هسته ای کشورمان بر روابط ایران و آمریکا تاثیر می گذارد .

این کارشناس روابط بین الملل افزود : آقای روحانی افزون بر بیان دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران درباره مسائل مختلف، نمایندگی 120 کشور را به عنوان رئیس جنبش غیر متعهدها بر عهده دارد و مواضع این کشورها را نیز بیان می کند.

سجادپور گفت : البته رسانه های آمریکایی در این چند روز تلاش می کنند کل سفر رئیس جمهور کشورمان را در سطح روابط ایران و آمریکا پایین بیاورند.

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 1
ناشناس  | ۱۳۹۲ چهارشنبه ۳ مهر
0
1
پاسخ
با سلام وخسته نباشید

لطفا متن کامل گفتگو ها را روی سایت بگذارید
با تشکر
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
کارشناس روابط بين الملل: تغيير فضاي بين الملل به نفع ايران | گفتگوی ویژه خبری با آقای سجادپور
 
آیا در انتخابات شرکت میکنید؟
حتما شرکت میکنم
58%
 
اصلا شرکت نمیکنم
30%
 
بعداز مناظرات تصمیم میگیرم
11%