"ربکا ولاسکو" که به تازگی با "خولیو" عهد پیوند زناشویی بسته در گفت و گو با ایسنا، به پرسش‌هایی درباره خود، همسرش و زندگی در ایران پاسخ داد.

سر تمرین‌ها یا مسابقه‌های بزرگ تیم ملی والیبال همواره بانویی کار "خولیو ولاسکو" را زیر نظر دارد. "ربکا" همسر جدید پرافتخارترین مربی والیبال جهان در دومین سال زندگی مشترکشان همراه وی در تهران اقامت کرده تا به قول خودش از همسر پرآوازه‌اش حمایت کند. 

 

 

در حاشیه یکی از تمرین‌های تیم ملی، بدون هماهنگی قبلی به سراغ او رفتم و درخواست مصاحبه کردم. ابتدا قدری متعجب شد اما استقبال گرم و دوستانه‌ای کرد و با حوصله به پرسش‌ها پاسخ داد. پس از گفت و گو با "ربکا" این حقیقت را به یادآوردم که پشت سر هر مرد موفق یک زن موفق است.

 

*ما خیلی دوست داریم درباره همسر جدید "خولیو ولاسکو" بدانیم.

من "ربکا"، ایتالیایی هستم و در شهر بولونیا زندگی می‌کنم. قبلا فیزیوتراپ بودم. اما فعلا به صورت حرفه‌ای کارم را دنبال نمی‌کنم چرا که همراه "خولیو" در ایران اقامت داریم. با این حال همچنان درباره فیزیوتراپی مطالعاتی دارم. سعی می‌کنم چیزهای بیشتری در این باره بدانم. قبلا ورزش ژیمناستیک را انجام می‌دادم اما حالا دیگر به صورت حرفه‌ای ورزش نمی‌کنم و فعالیت‌های معمول روزانه انجام می‌دهم.

 

*نظر شما درباره ایران چیست؟

ایران فرهنگ بسیار غنی و گسترده‌ای دارد. در مدتی که به ایران سفر کرده‌ام تا حدی با فرهنگ این ملت آشنا شدم. تا پیش از این شناخت زیادی از آداب و رسوم ایرانی‌ها نداشتم. به نظرم این فرهنگ باید بیشتر شناخته شود و می‌خواهم ابعاد بیشتری از این فرهنگ را بشناسم. خیلی خوشحالم که به ایران سفر کردم به نظرم فرهنگ مردم ایران خیلی خیلی جذاب است. زبان فارسی بسیار گسترده است. شخصا علاقه زیادی به مطالعه و یادگیری درباره اشعار فارسی دارم. همچنین به موسیقی و معماری بناهای ایرانی نیز علاقه‌مند هستم.

 

*به عنوان یک زن نظر شما درباره غذاهای ایرانی چیست؟

البته که غذاهای ایرانی را خیلی دوست دارم. همسرم هم عاشق غذای ایرانی است. دوست دارم خیلی چیزها درباره ایران یاد بگیرم و بتوانم غذاهای بومی این کشور را درست کنم. فکر می‌کنم غذاهای ایرانی خیلی خوشمزه و خوب هستند. البته با غذاهای ایتالیایی تفات زیادی دارند. برای مثال من و "خولیو" انواع کباب‌های ایرانی را دوست داریم، البته خودم خیلی خیلی به کشک بادمجان علاقه‌مند هستم. به نظرم غذاهای ایرانی که با سبزیجات تهیه می‌شوند خیلی خوشمزه هستند. متاسفانه در حال حاضر اسم بعضی از آنها را به خاطر نمی‌آروم.

 

* تاکنون به کدام یک از شهرهای ایران سفر کرده‌اید؟

پیش از این علاوه بر تهران به شهرهای اصفهان و کاشان سفر کرده‌ام. اصفهان معماری‌های بسیار زیبایی دارد. من این شهر را از نزدیک دیدم و بسیار شیفته هنر آن شدم. خیلی دوست دارم فرصتی پیش آید تا به چند شهر دیگر ایران نیز سفر کنم. علاقه زیادی دارم تا پرسپولیس (تخت جمشید) و شهر شیراز را هم از نزدیک ببینم. شنیده‌ام که شیراز شهر بسیار زیبایی است. تهران هم شهر بسیار بزرگی است، در سطح این شهر پارک‌های خیلی زیبایی به چشم می‌خورد و مردم بسیار زیادی برای تفریح به آنجا می‌روند.

 

*نظر شما درباره زنان ایرانی چیست؟

در بین زنان ایرانی دوستانی پیدا کردم و آنها را خیلی دوست دارم. زنان ایرانی خیلی قوی هستند و آنها را تحسین می‌کنم. آنها شخصیت بسیار قدرتمند و قابل احترامی دارند. البته در مجموع همه مردم ایران بسیار دوست داشتنی و خوب هستند.

 

*"خولیو ولاسکو" در بیرون از سالن والیبال چگونه مردی است؟

پاسخ این سوال دامنه بسیار وسیعی را شامل می شود. قطعا "خولیو" مرد بسیار مهربانی است. امیدوارم که سایر افراد هم او را این چنین شناخته باشند. به عنوان همسر، سعی دارم که همیشه از او حمایت کنم و هر چیزی که نیاز دارد برآورده سازم. سعی می‌کنم همیشه به او آرامش بدهم، فکر می‌کنم این بهترین چیز برای "خولیو" است. البته تاکید می‌کنم که این موضوع همیشه هم آسان نیست.

 

*آخرین هدیه‌ای که "ولاسکو" برای شما خرید چه بود؟

گل. دسته گل بسیار زیبایی به من هدیه داد و این خیلی خوب و حرفه‌ای بود. من خیلی خوشحال شدم.

 

*و آخرین هدیه‌ای که شما به او دادید چه بود؟

من هر روز به "ولاسکو" هدیه می‌دهم.(می‌خندد)، برای مثال با لبخندی که می‌زنم. خوب ما اکنون در تهران اقامت داریم. بیشتر اوقات در تهران هستیم. هر جا که "خولیو" باشد من نیز کنارش خواهم بود.

 

*به عنوان همسر پرافتخارترین مربی والیبال جهان، نظر شما درباره والیبال ایران چیست؟

واقعا چیز زیادی از والیبال نمی‌دانم. اگر چه همسر من مربی نامداری در والیبال است اما فقط به عنوان تماشاگر درگیر این رشته ورزشی هستم. خیلی خوشحالم که همسرم در والیبال موفق بوده و همراه تیم ایران نیز پیروزی‌هایی بدست آورده است اما حقیقتا نمی‌توانم درباره والیبال ایران اظهارنظر دقیقی کنم. در ایران بازیکنان خیلی خوبی می‌بینم. فکر می‌کنم ایران والیبالیست‌هایی بسیار توانایی در اختیار دارد. این چیزی است که مشاهده می‌کنم ولی نمی‌دانم نظرم تا چه حد دقیق است.

 

*از شما برای این مصاحبه متشکرم، در پایان چه صحبتی دارید؟

من هم تشکر می‌کنم. امیدوارم مصاحبه خوبی کرده باشیم، البته فکر نمی‌کنم مردم ایران تمایلی داشته باشند درباره من بدانند. با این حال ملاقات خوبی بود./بولتن نیوز

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
پس از موفقیت‌های والیبال ایران در یکی دو سال اخیر، آوازه سرمربی ایتالیایی و نامدار تیم ملی در گوشه و کنار کشور پیچید و در نهایت "خولیو ولاسکو" به یکی از چهره‌های خبر ساز دنیای رسانه‌های ورزشی ایران بدل شد.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
27%
 
متوسط
14%
 
ضعیف
58%