گوچی پس از اینکه با گل‌هایش توانست تیم ملی فوتبال ایران را راهی برزیل کند در سال منتهی به جام جهانی به فکر تثبیت جایگاهش در لیژ است تا به این ترتیب همچنان اعتماد و اطمینان کارلوس کی‌روش را به همراه خود داشته باشد. خودش معتقد است که گلزنی وظیفه‌اش بوده و شیرین‌تر از گلزنی او به کره‌جنوبی و قطر، خوشحالی مردم بابت صعود تیم ملی به جام جهانی است تا نشان دهد هنوز خیلی مغرور نشده و همچنان پسر سر به زیر فوتبال ایران است.

* از آخرین وضعیت خودت در استانداردلیژ بگو؟

در صدر جدول لیگ بلژیک هستیم و شرایط خوبی دارم. برخی مواقع بازی می‌کنم و برخی مواقع دیگر بازی نمی‌کنم!

 

* موضوع جدایی‌ات از این تیم به کجا رسید؟

چند پیشنهاد داشتم اما از طرف باشگاه اجازه جدایی به من ندادند و همین موضوع باعث شد تا در استانداردلیژ بمانم، البته  صددرصد هم قصد جدایی نداشتم و بیشتر دوست داشتم در هر تیمی هستم، بازی کنم که در نهایت اجازه جدایی صادر نشد.

در هر حال هدف تمامی اعضای تیم این است که قهرمان شویم و بر همین اساس، تیم امسال بسته شده است و این نشان می‌دهد که روی تک تک بازیکنانی که جذب تیم شده‌اند، حساب و کتابی در کار بوده است.

 

* یعنی قرار است به تو بیشتر هم بازی برسد؟

به من هم قول دادند بازی خواهم کرد و تا حالا هم روال خوبی را شاهد بوده‌ایم.

 

* آخرین بازی را هم در لیگ اروپا مقابل نماینده دانمارک با شکست پشت سر گذاشتید؟

درست است. در این دیدار 71 دقیقه بازی کردم که متأسفانه با شکست تیممان همراه شد. فردا هم در جام حذفی بلژیک مقابل بروکسل به میدان خواهیم رفت.

 

* در سال منتهی به جام جهانی، مربیان تیم‌هایی که در جام جهانی حضور دارند، علاقه دارند تا ملی‌پوشانشان در ترکیب تیم‌های باشگاهی خود بیشتر به میدان بروند و چه بسا که این حضور با درخشش آنها هم همراه باشد، اما این روزها تو کمتر بازی می‌کنی و شاید این خوشایند کی‌روش نباشد.

درست است، اما در تیم ملی فقط من حضور ندارم و این تیم از بازیکنان زیادی تشکیل شده است و در واقع تمام تیم مهم است و من به تنهایی مهم نیستم. کی‌روش هم خودش کارشناس بزرگی است و کارش را هم به خوبی بلد است، ضمن اینکه وقتی وی به بازیکنی اعتماد می‌کند، این اطمینان صددرصدی است.

درست است همه دوست دارند بازی کنند اما فوتبال همین است و برخی مواقع بازی می‌کنی و برخی مواقع دیگر هم بازی نمی‌کنی و این موضوع بستگی به نظر مربی دارد.

ابتدا مهم رسیدن به برزیل بود که خوشبختانه این اتفاق افتاد. در حال حاضر هم باید طبق برنامه پیش رفته و با دیدارهای دوستانه و مقدماتی جام ملت‌های آسیا، بتوانیم در جام جهانی بازی‌های خوبی را از خود ارائه دهیم. امیدوارم در برزیل شاهد بهترین عملکرد تیم ملی در تاریخ این رقابت‌ها باشیم

* یکی از اهدافت این نیست تا آرام آرام به ترکیب فیکس تیمت برسی؟

اگر خدا بخواهد هدفم همین است. ما تیم خوبی داریم و در هر بازی به تناسب حریف، با ارنجی متفاوت به میدان می‌رویم و تا به حال نشده است در دو بازی پیاپی با یک ارنج به میدان برویم.

در هر حال در صورتی که به میدان بروم تمام سعی و تلاش خود را می‌کنم و کسی نیستم که در صورت بازی، برای تیمم کم بگذارم. من بیشتر به موفقیت تیم فکر می‌کنم تا به موفقیت خودم و خیلی نگران این مسائل نیستم.

 

* فکر می‌کنی امسال برای تیم بلژیکی چند گل بزنی؟

این موضوع هم برای اهمیتی ندارد و قهرمانی تیم برایم مهم است. پیش از این هم هرجا بازی کرده‌ام، موفقیت تیمی را به موفقیت انفرادی ترجیح داده‌ام. تعداد گل‌ها و اینکه چند گل بزنی مهم نیست، بلکه مهم این است که همیشه تیمت ببرد و با تیمت موفق باشی. خداراشکر تا به حال که با تیم ملی ایران موفق بوده‌ام و امیدوارم از این پس هم موفقیت‌ها همچنان ادامه داشته باشد.

 

 

* خودت بیشتر دوست داری به عنوان مهاجم هدف بازی کنی یا پشت مهاجمان به میدان بروی؟

برایم فرقی ندارد، هرجا که بتوانم به تیم کمک کنم، این کار را خواهم کرد و حتی اگر داخل دروازه هم باشد این کار را خواهم کرد. در تمام نقاط زمین توانایی بازی کردن دارم و هرجایی که مربی به من احتیاج داشته باشد، در خدمت تیم هستم و بازیکنی نیستم که فقط بتوانم در یک پست بازی کنم.

 

* با این اوصاف از شرایطت در استانداردلیژ ناراضی نیستی؟

هر بازیکنی دوست دارد بازی کند و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. تیم ما هم 26 بازیکن در یک سطح دارد تا بتواند برای هر بازی با یک ارنج خاص به میدان برود، ضمن اینکه سیاست تمام تیم‌های بزرگ اروپا نیز این چنین است که هیچگاه برای تمام بازی‌هایشان از یک ترکیب استفاده نکرده و با توجه به حجم زیاد رقابت‌ها، مدام برای هر مسابقه در لیگ‌های مختلف، ترکیب خود را تغییر می‌‌دهند. به این ترتیب و با وجود بازیکنان زیاد در یک سطح، دست مربی هم برای بازی‌های مختلف بازتر می‌شود.

 

* به تیم ملی برسیم. دلت برای اردوهای تیم ملی تنگ نشده است؟

چرا واقعاً تنگ شده است و دوست دارم باز هم برای تیم ملی ایران بازی کنم، اما متأسفانه پس از دیدار با کره جنوبی، دیگر این فرصت نصیبم نشده است.

 

* حتما متوجه شده‌ای که دو سه اردوی اخیر تیم ملی به خاطر مشکلات مالی و بی پولی فدراسیون فوتبال لغو شد؟

درست است و من هم خبر دار شدم. ای کاش فرصتی مهیا شود تا با برگزاری اردوها و بازی‌های تدارکاتی بیشتر به آماده‌سازی تیم ملی در راه جام جهانی کمک بیشتری شود.

 

* روزهای فیفا را در حالی از دست می‌دهیم که بسیاری از تیم‌های آسیایی از جمله کره و ژاپن در این روزها مسابقات تدارکاتی زیادی را برگزار کرده‌اند. حسرت از دست دادن این روزها را نمی‌خوری؟

حسرت که خیر و نباید خیلی به گذشته نگاه کرد. البته وضعیت ایده‌آل نیست اما کاری هم نمی‌توان کرد. از این پس هم نباید بپرسیم که چرا اردوها لغو شده است و باید به دنبال برنامه‌ریزی برای آینده باشیم.در ادامه هم باید با تایلند مسابقه بدهیم و باید فقط روی این بازی تمرکز کنیم نه مسائل گذشته.

اگر خدا بخواهد هدفم همین است. ما تیم خوبی داریم و در هر بازی به تناسب حریف، با ارنجی متفاوت به میدان می‌رویم و تا به حال نشده است در دو بازی پیاپی با یک ارنج به میدان برویم

* برای جام جهانی چه هدفی داری؟

ابتدا مهم رسیدن به برزیل بود که خوشبختانه این اتفاق افتاد. در حال حاضر هم باید طبق برنامه پیش رفته و با دیدارهای دوستانه و مقدماتی جام ملت‌های آسیا، بتوانیم در جام جهانی بازی‌های خوبی را از خود ارائه دهیم. امیدوارم در برزیل شاهد بهترین عملکرد تیم ملی در تاریخ این رقابت‌ها باشیم.

 

* با این وضعیت تا چه اندازه تیم ملی پتانسیل صعود به دور دوم جام جهانی را دارد؟

چرا که نه. ما توانایی این کار را داریم چراکه اصولا برای تفریح به برزیل نمی‌رویم. در جام جهانی باید بیشترین سعی و تلاش را کرد چراکه ما نماینده یک کشور هستیم و باید سعی کنیم نماینده شایسته‌ای باشیم.

 

* امکان دارد یک روز برای تیم‌های باشگاهی ایرانی بازی کنی؟

فعلا که 3 سال با استانداردلیژ قرارداد دارم و تمرکزم فقط روی این تیم و تیم ملی است. نمی‌توان در مورد آینده خیلی پیش‌بینی دقیقی داشت.

 

* گلزنی‌هایت به قطر و کره جنوبی که موجب راهیابی به جام جهانی شد، محبوبیت زیادی را در ایران بین هواداران ایرانی به همراه داشت.

این گلزنی‌ها وظیفه‌ام بود و من هم مانند هر بازیکنی دوست دارم تا وظیفه‌ام را به بهترین نحو ممکن انجام دهم. در این دو بازی هم که گفتید من گلزنی کردم و در بازی‌های آینده احتمال دارد سایر بازیکنان گلزنی کنند. مهم نیست چه کسی گلزنی کرده است و مهم موفقیت تیم ملی و صعود به جام جهانی بود که به وسیله آن توانستیم تمام مردم ایران را خوشحال کنیم. بنابراین خوشحالی مردم از همه چیز حتی گل‌هایی که من زدم هم شیرین‌تر بود.

 

 

* امروز استقلال در لیگ قهرمانان آسیا با اف‌سی سئول کره‌جنوبی بازی دارد و شرایط دیدار تیم ملی دو کشور در حال تکرار برای استقلال است. در این مورد چه نظری داری؟

همانطور که تیم ملی ایران مقابل کره‌جنوبی بازی کرد و برای پیروزی و صعود به جام جهانی فقط روی این دیدار تمرکز داشت و به حاشیه‌ها هم توجهی نداشتیم، استقلال هم می‌تواند با همین روش مسابقه را به سود خود پایان دهد، ضمن اینکه تیم ملی در کره‌جنوبی از شمار زیادی از بازیکنان استقلال بهره می‌برد و این موضوع می‌تواند به نفع استقلال در این دیدار باشد.

استقلالی‌ها خودشان حرفه‌ای هستند و می‌دانند باید چکار کنند و فقط توصیه من تمرکز آنها روی این دیدار است که در این صورت به راحتی می‌توانند این دیدار را به سود خود به پایان برسانند.

 

* نتایج لیگ ایران را دنبال می‌کنی؟

خیلی فوتبال نگاه نمی‌کنم و به جز پیگیری تمرینات در تیم باشگاهی و تیم ملی خیلی با سایر دیدارها در سایر کشورها کاری ندارم.

 

* یکسری حواشی هم در هفته‌های اخیر بر سر داوری‌ها در لیگ فوتبال ایران به وجود آمده است و مدام دلایل شکست تیم‌ها در برخی رقابت‌ها، داوران اعلام می‌شوند. این روزها حتی کار به تهمت به داوران کشیده شده است.

فکر نکنید که این مسائل فقط در ایران است بلکه در همه جا حتی در همین اروپا هم چنین حرف و حدیث‌هایی وجود دارد و داوران همیشه بیچاره‌ها سیبل می‌شوند. البته این مسائل را نمی‌توان اثبات کرد اما داور هم انسان است و امکان دارد اشتباهاتی هم داشته باشند و این دلیل نمی‌شود که شکست تیم خود و نقاط ضعف را برگردن داور بیندازیم. همانطور که بازیکنان در دیدارهای مختلف عملکرد متفاوتی را از خود ارائه می‌دهند داوران هم می‌توانند روز خوب و بدی داشته باشند. نگران نباشید؛ این صحبت‌ها فقط مربوط به ایران نیست و در همین اروپا هم چنین مسائل و رفتارهایی وجود دارد./تبیان

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
مهاجم ملی‌پوش استاندارد لیژ گفت: شیرینی خوشحالی مردم لذت‌بخش‌تر از گلزنی‌ام بود. رضا قوچان‌نژاد یا همان گوچی اروپایی‌ها جدیدترین ناجی فوتبال ایران این روزها، روزهای متفاوتی را در اروپا سپری می‌کند، روزهایی که البته با موفقیت تیم باشگاه‌هی‌اش استانداردلیژ در لیگ بلژیک همراه است.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
27%
 
متوسط
13%
 
ضعیف
59%
 
ویژگی‌های رییس فدراسیون فوتبال مقتدر از نگاه سعید فائقی
ویژگی‌های رییس فدراسیون فوتبال مقتدر از نگاه سعید فائقی
بازدید : ٣٢
جولان مدیران وارداتی در ورزش/ جوان‌گرایی و چابک‌سازی، شعاری که سوخت شد+جدول
جولان مدیران وارداتی در ورزش/ جوان‌گرایی و چابک‌سازی، شعاری که سوخت شد+جدول
بازدید : ١٦٥
مسئولیت ادامه همکاری با ویلموتس را می‌پذیرید؟
مسئولیت ادامه همکاری با ویلموتس را می‌پذیرید؟
بازدید : ١٧٣
امان برای تیم‌ملی خوش‌یمن است؟/ ایران و عراق، شبیه‌تر از هر تیمی به یکدیگر
امان برای تیم‌ملی خوش‌یمن است؟/ ایران و عراق، شبیه‌تر از هر تیمی به یکدیگر
بازدید : ١٧٥
داورزنی: لیگ برتر تا ۲۳ مرداد آغاز می شود/ 6 ورزشگاه آماده برگزاری لیگ شده‌اند
داورزنی: لیگ برتر تا ۲۳ مرداد آغاز می شود/ 6 ورزشگاه آماده برگزاری لیگ شده‌اند
بازدید : ١٦٩
درباره "عرب" هیات مدیره تصمیم می‌گیرد/ مهلت "تائید صلاحیت‌ نشده‌های کشتی" تا شب انتخابات است
درباره "عرب" هیات مدیره تصمیم می‌گیرد/ مهلت "تائید صلاحیت‌ نشده‌های کشتی" تا شب انتخابات است
بازدید : ١٨٩
اقبالی: تنها مشکل ایران در دور مقدماتی عراق است/صحبت کی‌روش برای قرارداد 4 ساله درست نیست، کاش مسئولان ورزشی از مربیان داخلی حمایت کنند
اقبالی: تنها مشکل ایران در دور مقدماتی عراق است/صحبت کی‌روش برای قرارداد 4 ساله درست نیست، کاش مسئول...
بازدید : ٢٩٨
عسکری: تلاش می‌کنم کنار همسرم در المپیک توکیو باشم|اردوغان برای عروسی ما به آنکارا آمد
عسکری: تلاش می‌کنم کنار همسرم در المپیک توکیو باشم|اردوغان برای عروسی ما به آنکارا آمد
بازدید : ١٠٨٢
گفتگوی جذاب فردوسی پور با قوچان نژاد
٠٩:٥٥
گفتگوی جذاب فردوسی پور با قوچان نژاد
بازدید : ٨٨٠
قوچان نژاد: بچه‌ها مثل شیر دویدند/ پیروزی را به آرژانتین هدیه نمی‌دهیم
قوچان نژاد: بچه‌ها مثل شیر دویدند/ پیروزی را به آرژانتین هدیه نمی‌دهیم
بازدید : ١١٠٨
نمی‌خواهیم زنگ تفریح جام جهانی باشیم!! | گفتگو با رضا قوچان نژاد
نمی‌خواهیم زنگ تفریح جام جهانی باشیم!! | گفتگو با رضا قوچان نژاد
بازدید : ٣٤٧٢
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو