هشدار یمن به متجاوزان: صبر ما بسیار محدود است

بازدید : 33
۱۳۹۸ پنج شنبه ۴ مهر

«مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن چهارشنبه شب به مناسبت گرامیداشت پنجاه و ششمین سالگرد انقلاب ۲۶ سپتامبر ۱۹۶۲ میلادی (۱۳۴۱ هجری شمسی) که در آن تشکیل جمهوری یمن پس از سرنگونی پادشاهی اعلام شده بود، سخنرانی کرد.

 

المشاط گفت: «ملت ما امروز به فضل مقاومت و اصرار یمنی‌ها برای آزادی کشور یمن از سلطه بیگانگان، اعتبار را به همه انقلاب‌های این کشور در طول تاریخ بازگردانده است».

 

وی اعلام کرد: «آنچه ما در یمن در معرض آن قرار داریم، نقض صریح منشور سازمان ملل و همه قوانین بین‌المللی است».

 

رئیس شورای عالی سیاسی یمن تصریح کرد: «ادامه جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن، لکه ننگی بر پیشانی جامعه بین‌الملل و تهدیدی برای صلح و امنیت است».

 

مهدی المشاط با رد ادامه تعامل با مزدوران به عنوان نماینده ملت یمن گفت که «صنعاء نماینده واقعی یمنی‌ها است».

 

وی افزود: «ما پیشنهاداتی با مضمون دعوت به صلح ارائه کردیم که این نشان از صلح‌طلبی ما دارد، اما طرف دیگر در خصوص این پیشنهادات تاکنون مسئولانه عمل نکرده است».

 

رئیس شورای عالی سیاسی یمن به متجاوزان هشدار داد: «پایبندی ما به این طرح پیشنهادی بستگی به پایبندی طرف مقابل دارد. آمادگی ما برای صلح به اندازه آمادگی ما برای انجام حملات دردناک است. روزهای صبر ما بسیار محدود است». 

 

مهدی المشاط اخیرا چند روز پس از حملات پهپادی به تاسیسات آرامکو، پیشنهاد توقف مشروط حملات یمنی‌ها به عربستان را داد و ابراز امیدواری کرد که ریاض به آن پاسخ مثبت دهد، اما حملات سعودی‌ها همچنان ادامه دارد.

 

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن چهارشنبه شب در یک نشست خبری آمار مربوط به تعداد تجاوزات هوایی ائتلاف سعودی به یمن پس از پیشنهاد رئیس شورای عالی سیاسی یمن درباره توقف مشروط حمله به عربستان را اعلام کرد.

 

سرتیپ یحیی سریع گفت، ائتلاف سعودی پس از این پیشنهاد که «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن آن را چهار روز پیش مطرح کرده بود، «حدود ۱۵۰ بار به یمن حمله هوایی کرده است».

 

انتهای پیام/

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
رئیس شورای عالی سیاسی یمن با اشاره به پیشنهاد توقف مشروط حملات این کشور به عربستان سعودی هشدار داد «پایبندی ما به این پیشنهاد بستگی به پایبندی طرف مقابل دارد و روزهای صبر ما بسیار محدود است».
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
41%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
15%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
42%