مهدی تاج در جریان برگزاری کلاس آموزشی مربوط به رباط صلیبی در کنگره فوتبال کلینیک، گفت: فوتبال یک پدیده اجتماعی است که بخش‌های متفاوتی دارد. یک بخش آن لجستیکی است که پزشکی را در آن تعریف می‌کنیم، یک بخش اقتصادی است، یک بخش ورزشی که مسابقات و ... مربوط به آن است و یک بخش دیگر هم فرهنگی و اجتماعی است. این چهار بخش ارکان اصلی فوتبال در هر جامعه‌ای هستند.

 

وی در ادامه گفت: در بخش اجتماعی مباحثی مانند فضای مجازی و ... وجود دارد که مجالش اینجا نیست. در بخش پشتیبانی هم یکی از مهمترین مباحث بحث پزشکی است فوتبال امروز قابل مقایسه با هیچ پدیده‌ای نیست ما به عنوان فدراسیون فوتبال 5600 مسابقه برگزار می‌کنیم که شامل سازمان لیگ فوتبال،‌فوتسال و فوتبال ساحلی می‌شود. هیات‌های فوتبال هم همین تعداد مسابقه را برگزار می‌کنند شاید بیشتر هم باشد.

 

تاج در ادامه اظهار داشت: در لیگ برتر و در سال گذشته 6-5 میلیون نفر بر مسابقه فوتبال را دیدند هیچ پدیده‌ای قابل مقایسه با فوتبال نیست تعداد زیادی از مسابقاتمان در صدا و سیما وقتی در تقابل با برنامه‌های دیگر قرار می‌گیرند نقش‌شان معلوم می‌شود. به عنوان مثال وقتی سریال ستایش یا هر فیلم دیگری در تقابل با فوتبال قرار می‌گیرد تلویزیون ترجیح می‌دهد فوتبال پخش کند چون ممکن است تعداد زیادی از مخاطبانش را از دست بدهد و یا تعداد زیادی اعتراض کنند.

 

رئیس فدراسیون در ادامه  تصریح کرد: خانواده‌های ما فوتبال را در خانه نگاه می‌کنند و بهترین فرصت برای اوقات فراغت و سرگرمی است و البته حاشیه‌هایی دارد.  وقتی شما یک میلیون و 500 هزار نفر را به ورزشگاه‌ها می‌برید و به خانه‌هایشان برمی‌گردانید نشان می‌‌دهد که هیچ همایش انسانی در کشور اینطور انجام نمی‌شود. فوتبال به لحاظ گستردگی چون جذابیت دارد حاشیه‌های خاص خودش را هم دارد. در بقیه ورزش‌ها وقتی رسانه‌ها به آنها می‌پردازند و یک موضوع را از ورزش دیگری به آنها می‌دهید ممکن است آمادگی نداشته باشد و باید از تلویزیون خواهش کنم که آن رشته را پخش کند اما فوتبال را برایش شایعه درست می‌کنند چون جذابیت دارد.

 

وی افزود: کار ما این شده که از صبح تا شب به این حاشیه‌ها جواب بدهیم. زمانی کلمنته را آورده بودیم خیلی‌ها گفتند دیسک کمر دارد ما گفتیم ندارد آنها اصرار کردند که دیسک کمر دارد و ما سند و مدرک رو کردیم بعد از آن گفتند باد فتق دارد ما گفتیم ندارد. یک هفته باید می‌گفتیم این سرمربی سالم است اما در بعضی رشته‌ها مربیان می‌آیند و می‌روند و کسی هم کاری ندارد.

 

تاج ادامه داد: این مسائل در فوتبال هستند و کاری هم نمی‌توان کرد. بخش پزشکی در حوزه پشتیبانی پررنگ است و باید به آن بپردازیم من خودم دائما مریض می‌شوم و سراغ تمام دکترهایی که اینجا حضور دارند رفته‌ام و با جامعه پزشکی محشور هستم. کاری که اینجا انجام شده کار درستی است، ایفمارک خدمات شایسته‌ای را انجام می‌دهد و ما در نظر داریم که ایفمارک را گسترش بدهیم. در حال حاضر کمپ تیم‌های ملی جای بسیار معتبری برای ما است. زمانی ما چمن معتبر نداشتیم اما حالا 6-5 زمین استاندارد داریم. مراکز پزشکی مانند پک را در این مرکز داریم هتلینگ ما کل 18 تیم ملی را جواب می‌دهد و 15-10 هکتار زیرساخت داریم. فضای سبز و رستوران عالی داریم که قادریم برای خیلی‌های دیگر هم غذا تهیه کنیم.

 

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به طرح فدراسیون برای فوتسال گفت:در 8-7 روز آ‌ینده طرح فوتسال را تغییر می‌دهیم یک ساختمان پک بزودی در مجموعه کمپ ملی برای فوتسال افتتاح می‌کنیم که مرکز بسیار شیکی خواهد بود. کارهای ایفمارک هم بزودی انجام می‌شود و از همین جا از دکتر هراتیان و همه عزیزان که زحمت کشیدند تشکر می‌کنم .باید عذرخواهیم کنم که صبح باید برای افتتاحیه می‌آمدم اما یکی از مسئولان به ما وقت داده بود و نمی‌توانستم آن جلسه را ترک کنم.

 

انتهای پیام/

فارس

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت: سریال‌ها و فیلم‌های سیما وقتی در تقابل با فوتبال قرار می‌گیرند تلویزیون ترجیح می‌دهد فوتبال را پخش کند چون ممکن است مخاطبان زیادی را از دست بدهد.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
30%
 
متوسط
14%
 
ضعیف
55%