پاسخ به انتشار مطالب کذب تابناک

بازدید : 2,374
۱۳۹۲ دوشنبه ۲۲ مهر
بسم الله الرحمن الرحیم
 
جوابیه پورتال مناظره و گفتگو به درج خبرکذب ادعای آمارسازی در سایت تابناک در تاریخ 20 مهر 92 ساعت 13:44:
 
اولین و بدیهی‌ترین وظیفه وبگاه‌های خبری اطمینان از صحت و سقم خبر و منبع خبری آن می باشد.چنانچه قرار باشد، هرگونه ادعا و خبر کذب و اثبات نشده که از جانب هر شخص، با هر انگیزه خاصی که منافعش به خطر افتاده، دستمایه ناصواب جذب یا حفظ کاربران شود، نتیجه آن بازار آشفته‌ای خواهد شد، که متأسفانه گاه‌ گاه در فضای مجازی شاهد آن هستیم،  و در آن اثری از اخلاق رسانه‌ای مشاهده نمی‌شود، بنابراین اصحاب رسانه مانند سایت تابناک نه تنها نباید در دام این قبیل خبر سازی ها بیفتند، بلکه باید برای آن چاره‌اندیشی نمایند.
 
پورتال مناظره و گفتگو از طرف جمعی از اساتید رسانه، حوزه و دانشگاه با هدف ایجاد فضای تضارب آراء و ارتقاء سطح آگاهی کاربران، و با تاکید بر ضرورت رعایت اخلاق و آداب مناظره، حدود یک سال است که فعالیت خود را آغاز کرده و با دعوت از کارشناسان و اصحاب رسانه، تمرکز اصلی خود را بر تولید محتوای مناسب گذاشته است. کاربران محترم می‌توانند، از آن استفاده کنند و در مورد آن قضاوت نمایند. ضمنا سردبیر محترم تابناک جناب آقای ملکی نیز در یکی از مناظره‌های این پورتال شرکت داشته‌اند، که ویدیوی آن در پورتال مناظره قابل مشاهده است.
 
هر کس که مدت کوتاهی در فضای مجازی فعالیت داشته باشد، می‌داند که رتبه‌ برخی وبگاه ‌ها لزوماً معنای واقعی ندارد، و شیوه‌های غیر صحیح زیادی برای ایجاد رتبه‌های غیر واقعی وجود دارد، مانند سایتهای زرد که با این شیوه های غیر صحیح به رتبه سازی می پردازند.  و در مقابل وبگاه‌هایی وجود دارند،که از محتوای غنی برخوردارند، اما رتبه قابل توجهی ندارند.
 
بنابراین از ابتدا در توافق این پورتال با مراجع ذیربط و ذیصلاح به هیچ‌ وجه رتبه و آمار الکسا و نظایر آن که روایی آن مورد نقد جدی کارشناسان می باشد، ملاک عمل و ارزیابی نبوده است. به همین دلیل پورتال مناظره و گفتگو با اطمینان از اهداف ارزشمند خود، طی یکسال گذشته، بدون تمرکز به شیوه های ناصواب و حتی وارد نشدن جدی به موضوع تبلیغات، روالی کاملا طبیعی وکاملا شفاف را طی کرده و آمار بازدیدها را اگر چه برخی از آنها پایین بوده، در معرض دید کاربران قرار داده، تا سندی باشد، بر شفافیت و صداقت راهی که انتخاب کرده است. ضمن آنکه می دانیم هر فرد اندیشمندی که به دنبال محتوای مناسب باشد، رتبه و آمار وبگاهها را جستجو نمی کند، بلکه کلید واژه مورد نظر خود را جستجو می کند، تا به محتوای مورد نظر و مناسب برسد. بنابراین آمارسازی از اساس برای وبگاههای محتوایی سالبه به انتفاع موضوع است.  
البته تیم فنی و کارشناسان پورتال مناظره در صورت لزوم، در جای خود آماده پاسخ به همه ادعاهای کذب می‌باشند.
 
اما از وبگاه تابناک که شبکه اجتماعی و کاربر محور نبوده، بلکه تحریریه متمرکز و تجربه طولانی دارد ، حداقل این انتظار می‌رفت، که از خود رفتار حرفه ایی نشان داده، قبل از هرگونه اقدامی، ابتدا از پورتال مناظره و گفتگو که در دسترس بوده، نسبت به این موضوع استعلام می‌کرد و در صورت قانع نشدن و نیافتن پاسخ مناسب، اقدام به نشر این خبر کذب می‌کرد،  این در حالیست که متاسفانه این وبگاه حتی جلوی نشر نظر کاربرانیکه از عملکرد پورتال مناظره حمایت کرده و اطلاعات کارشناسی داده اند را نیزگرفته است. بنابراین ضمن ضرورت درج این جوابیه در محل و زمان مساوی، پورتال مناظره حق پیگیری این موضوع را برای خود محفوظ می‌دارد.
 
 
مدیر پورتال 
 
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 7
خالقی  | ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۵ مهر
3
1
پاسخ
سخن مدیر این پرتال حرف حساب دلسوختگان زیادی است که در فضای مجازی قربانی سایتهای یک سویه ای مانند سایت مغرض تابناک شده اند . به امید روزی که ارزشهای الهی و منطق انسانی جای روابط انحصار طلبانه را در فضای مجازی سراسر جهان بگیرد.
captcha
علی  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۳ مهر
1
1
پاسخ
خوب برین از دستشون شکایت کنید البته میدونم به جایی نمیرسه تو ایران چون با صاحبان قدرت در ارتباطن
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۳ مهر
2
1
پاسخ
اگه میگین تابناک داده چرا منتشر نکرده
شاید واقعا یه ریگی تو کفششه؟!
البته من یه چیزایی شنیدم، میگن خود تابناک با درست کردن همین مدل جنجالا سعی میکنه کاربرا رو بکشونو تو سایتش.
کلا اینم یکی از تکنیکای نامردونه جذب یوزره
البته اینم من شنیدم
captcha
دوستداروطنم  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۳ مهر
2
1
پاسخ
واقعا" متاسفم برای مدیران تابناک....
اگر مطالبشون صحت داشت حتما" به نظرات مکتوب ما کاربران پاسخ منطقی می دادند .....
من بعنوان یک ایرانی دوستدار وطنم به صراحت میگم مدیران تابناک یک منافقندکه برای مقاصد کثیف خودشون دست به تخریب سایت ها و افراد موفق ایرانی میزنند.
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۲ مهر
8
1
پاسخ
این بچه بازیا و سوال و جوابا چیه دیگه بابا
یکی از ننش قهر میکنه میاد یه چیزی میگه
شمام به کارتون برسین
خوب کاراتونو چرا تعطیل کردین
ادامه بدین تا بسوزد آنکه نتواند دید!
راستش اصل ضرب المثل یادم نبود!!!
captcha
مهدی  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۲ مهر
9
1
پاسخ
این رو گفتم بازم میگم این تابناک بار اولش نیست که دروغ میگه کلا کارشون اینه
captcha
پاسخها
علیرضا  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۳ مهر
منم موافقم
بارها همچین مواردی رو از تابناک دیدیم
تکنیکشه کلا
هدفشم مشخصه
ناشناس  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۲ مهر
10
1
پاسخ
به نظر کار وبسایت تابناک خیلی خلاف شئونی بوده
با یک جمله که ما تایید یا رد نمی کنیم که نمیشه مطالب کذب رو منتشر کرد
خود من زیر همون مطلب چند تا نظر گذاشتم
هیچکدومشو منتشر نکردن!
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
هرگونه ادعا و خبر کذب و اثبات نشده که از جانب هر شخص، با هر انگیزه خاصی که منافعش به خطر افتاده، دستمایه ناصواب جذب یا حفظ کاربران شود، نتیجه آن بازار آشفته‌ای خواهد شد، که متأسفانه گاه‌ گاه در فضای مجازی شاهد آن هستیم
 
آیا در انتخابات شرکت میکنید؟
حتما شرکت میکنم
58%
 
اصلا شرکت نمیکنم
30%
 
بعداز مناظرات تصمیم میگیرم
11%