به همت بسيج دانشجويي دانشكده مكانيك خواجه نصير مناظره علي مطهري عضو تشكل انتخاباتي صداي ملت و مهرداد بذرپاش عضو جبهه متحد اصولگرايان برگزار شد.
 
 دراين مناظره علي مطهري با بيان اين‌كه اهميت انتخابات در شرايط فعلي جهاني براي كشور ما بسيار بالاست، گفت: با توجه به تحريم‌ها و تهديدهايي كه با آن مواجه هستيم، شركت در انتخابات آينده از حيث وظيفه اسلامي و ملي بسيار حائز اهميت است.
در ادامه بذرپاش اظهار كرد: معتقدم كه كشور ما ايران در مقطع حساسي به سر مي‌برد و البته همواره با مقاطع حساس مواجه بوده است كه اتفاق بزرگ بيداري اسلامي يكي از آن‌هاست و نبايد به سادگي از كنار آن گذشت.
 
وي افزود: اگر مي‌خواهيم براي آينده تصميم بگيريم، بايد شرايط را خوب در نظر بگيريم و تهديدها و فرصت‌ها را خوب بشناسيم. بررسي شاخص‌هاي گذشته نيز براي اتخاذ يك تصميم درست ضروري است.
 
بذرپاش در ادامه خاطرنشان كرد: يكي از دلايل اصلي عدم اجرا شدن استراتژي‌ها در كشور اين است كه الزامات رعايت نمي‌شود و اولين الزام اين است كه بدانيم بدون ترديد بايد به يك ملت الگو تبديل شويم؛ چراكه هم استعدادش را داريم و هم فرصتش فراهم شده است. الزام دوم نيز اعتقاد و اعتماد به خداوند به معني اخص آن است.
 
درادامه مطهري با اشاره به جايگاه مجلس اظهاركرد: فلسفه وجودي مجلس اين بوده است كه مقابل سركشي دولت‌ها بايستد؛ چراكه قدرت در دولت متمركز است و طبيعتا مي‌تواند فسادآور باشد. بنابراين عقل جمعي بشر به اين‌جا رسيده است كه براي يك نظام حكومتي، وجود مجلس ضروري است كه هم بتواند قانون‌گذاري كند و هم بر اجراي قوانين نظارت داشته باشد.
 
وي افزود: مجلس ايده‌آل مجلسي است كه در قانون‌گذاري و نظارت خوب عمل كند. نمايندگان بايد حداقل در يك رشته تخصص داشته باشند و در عملكرد دولت و اجراي قوانين نظارت كامل داشته باشند.
 
وي افزود:هم‌چنين نماينده‌اي كه حريت و آزادي نداشته باشد و وابسته به دولت و منابع قدرت و ثروت باشد نمي‌تواند ناظر خوبي از آب دربيايد. بنابراين اگر كسي به كمك دولت وارد مجلس شود، نماينده خوبي نخواهد بود؛ چون اگر تخلفي از دولت ببيند، اعتراضي به آن نخواهد داشت.
 
مطهري در ادامه با تاكيد بر ضرورت عدم وابستگي نمايندگان مجلس به دولت، تصريح كرد: اگر چنين افرادي وارد مجلس شوند، مجلس ايده‌آل نخواهد بود. نماينده‌اي كه بگويد من وكيل‌الدوله‌ام و به اين افتخار مي‌كنم، نماينده‌ مطلوب نيست.
 
اين نماينده مجلس هشتم در ادامه گفت: ما نيز قبول داريم كه دولت مردمي است و ديواري بين دولت و ملت قائل نيستيم، ولي در دولت خوب هم شما وكيل مردم هستيد و نه وكيل دولت.
 
در ادامه بذرپاش اظهاركرد: براي يك نماينده مجلس شروط لازم و كافي تعريف مي‌شود. شروط لازم به تعبير كلي اين است كه آدم خوبي باشد و صلاحيت‌هاي عمومي را داشته باشد. انديشه‌ درست داشته، نظام را پذيرفته باشد و حرمت ايستادن مردم پاي نظام را نگه دارد.
 
وي افزود: شروط كافي نيز اين است كه كارآمد باشد و كارآمدي داراي دو وجه است؛ يكي تخصص و ديگري داشتن ذهن منسجم كه بتواند به طور برنامه‌ريزي شده در مجلس عمل كند؛ چراكه مجلس هر سال با مساله برنامه‌ريزي مواجه است.
 
وي ادامه داد: اين‌كه يك نماينده مجلس نبايد وكيل‌الدوله باشد اظهر من الشمس است، اما بايد آينده را نيز ببيند.
 
در ادامه اين مناظره مطهري در پاسخ به سوال مجري برنامه در رابطه با احزاب گفت: در اين‌كه وجود احزاب قوي به نفع كشور است، ترديدي وجود ندارد. بخشي از مشكلات ما ناشي از فقدان احزاب قوي است. اگر احزابي داشته باشيم، كه طي چندين سال اعتماد مردم را جلب كرده باشند، در زمان انتخابات نيز كار مردم راحت‌تر خواهد بود؛ چراكه هركسي به يك حزبي گرايش دارد و اساسنامه حزب را مطمئنا قبول دارد و كانديداهايي كه از طرف اين حزب معرفي شوند، را نيز قبول خواهد داشت. در نتيجه در زمان انتخابات سرگردان نيست.
 
وي افزود: وجود حزب هم‌چنين مي‌تواند مشاركت مردم را در انتخابات بالا ببرد؛ چرا كه هركسي براي آن‌كه حزب مورد علاقه‌اش در انتخابات پيروز شود مطمئنا در انتخابات شركت خواهد كرد و دوم اين‌كه وجود حزب از بهره‌برداري افراد فرصت‌طلب نيز جلوگيري مي‌كند و احتمال فريب مردم را كاهش مي‌دهد.
 
مطهري همچنين خاطرنشان كرد: وجود احزاب در كشور ما ضروري است و شايد در اين زمينه كوتاهي شده باشد. البته نبايد فراموش كرد كه مردم ما نيز خاطره‌ي خوبي از حزب ندارند، اما سياسيون بايد براي ايجاد احزاب قوي تلاش كنند.
 
در ادامه بذرپاش نيز در مورد احزاب گفت: مردم ما سابقه‌ي خوبي از احزاب در ذهن ندارند. احزاب ما تجربه‌هاي موفقي نداشته‌اند. اين احزاب معمولا احزابي هستند كه عده‌شان زياد نيست و تنها در زمان انتخابات است كه به خيابان‌ها كشيده مي‌شوند.
 
وي با طرح اين سوال كه آيا در نظام ما در انتخابات همه‌ي افراد فرصت معرفي خود را دارند يا نه؟ گفت: براي اين‌كه كسي بتواند در انتخابات شركت كند يا بايد چهره باشد و يا منتسب به گروه خاصي و يا اين‌كه عناوين خانوادگي داشته باشد. كمتر جواني فرصت معرفي خود را پيدا مي‌كند و اين فرهنگ را خود ما رقم زده‌ايم.
 
بذرپاش با تاكيد بر اهميت وجود فرصت برابر براي همه، افزود: ما بايد به يك نقطه‌ي مطلوب برسيم؛ به اين معنا كه هركسي كه احساس كند توانايي دارد بتواند خود را معرفي كند. بايد نظام عادلانه‌اي در اين مورد به وجود بيايد، اما متاسفانه عرصه‌ي رقابت انتخاباتي در كشور ما عرصه‌ي چهره‌هاست.
 
وي با بيان اين‌كه من آقاي مطهري را اصولگرا و در جبهه انقلاب مي‌دانم و احترام خاصي براي ايشان قائلم، گفت: آيا اگر نام شهيد مطهري را ايشان نداشت، مي‌توانست خود را معرفي كند؟ بايد عرصه‌ي چهره‌ها را گذاشت و عرصه عرصه‌ي برنامه شود تا مردم نيز در يك محيط عاقلانه و برنامه محور تصميم بگيرند.
 
مطهري در پاسخ به بذرپاش گفت: به اين شدت كه آقاي بذرپاش مي‌گويند تاثير نام خانوادگي را در انتخاب شدن افراد قبول ندارم. مردم ما آن‌قدر ساده نيستند كه به صرف انتصاب فرد به شخصيتي به او راي دهند. يا اين‌كه شخص بتواند تنها با اين اسم در مجلس موثر واقع شود. پسر شهيد مفتح هم در مجلس هست، ولي خيلي مطرح نيست؛ چون زياد وارد مسائل نمي‌شود. البته هركسي مشي خاص خود را دارد.
 
وي افزود: دموكراسي واقعي متفكران اساسا تحقق‌ناپذير است. اين‌كه نظر واقعي مردم تعيين‌كننده حاكمان باشد به طور كامل تحقق پيدا نمي‌كند؛ چون مردم تحت تاثير شرايط اجتماعي، دولت‌ها و رسانه‌ها هستند و لذا خيلي هم نبايد به دنبال دموكراسي بود. دموكراسي نسبي كافي است.
 
در ادامه اين مناظره مطهري درباره قرار گرفتن نام خود در ليست‌هاي متعدد گفت: در زمان ثبت‌نام در مجلس هشتم هم گفتم كه به طور مستقل شركت كردم و گفتم كه هر گروه كه نام مرا در ليست خود قرار دهند، مخالفتي ندارم به غير از مشاركت و سازمان مجاهدين كه افراطي‌اند و الان هم اصلا نيستند يا در زندانند يا ... .
 
وي تصريح كرد:موضع‌ام اكنون نيز همين است به طور مستقل شركت كردم و هر گروهي چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا نام مرا در ليست خود قرار دهد، مخالفتي ندارم. من هيچ ديواري بين اصولگرايان معتدل و اصلاح‌طلبان معتدل قائل نيستم.
 
در ادامه بذرپاش خواستار بيان صريح مواضع علي مطهري شد و گفت: آقاي مطهري در سال 86 در جبهه متحد و در اضلاع حاميان دولت قرار گرفتند و مانيفستي كه ارائه شد، را پذيرفتند يا آن موقع اشتباه كردند يا بعد احساس كردند كه اين عناصر صلاحيت لازم را ندارند.
 
وي افزود: شما نمي‌توانيد بگوييد كه با همه هستم، حد و مرز در سپهر سياسي مشخص است، اين‌كه در سال 86 در ليست اصولگرايان قرار بگيريد و حمايت جدي داشته باشيد و بعد در مجلس هشتم رويكرد شما متفاوت باشد يا در سال 88 مواضع خاصي بگيريد، درست نيست، بايد به
طور صريح مشخص شود كه در كدام جبهه قرار داريد.
 
بذرپاش ادامه داد: آيا اين‌ها همان اصولگرايان سابق نيستند يا شما عوض شديد، شما تا قبل از آنكه جبهه متحد نام شما را در ليست خود قرار ندهد، اقدامي نمي‌كرديد، اما پس از آن صداي ملت را ايجا كرديد كه البته به عنوان يك شهروند و يك كسي كه در عالم سياست فعاليت مي‌كند اين حقوق و آزادي براي شما محفوظ است، چرا قبل از نهايي شدن ليست صداي ملت را مطرح نكرديد؟
 
وي ادامه داد: شما حتما مورد مناسبي براي مجلس هستيد، اما آقاي مطهري چرا اينقدر نظراتش تغيير كرده است،‌ در سال 85 عليه آقاي هاشمي مواضع شديد گرفتيد و در سال 89 از ايشان به شدت دفاع مي‌كنيد كه اين قابل قبول نيست.
 
وي در مورد قرار گرفتن نام خود در ليست‌هاي مختلف گفت: جريان ما از يك هويتي برخوردار است، اين گفتمان است كه هويت ما را مي‌سازد.
 
در ادامه مطهري به سخنراني پرداخت و اظهار داشت: در سال 87 در ليست حاميان دولت قرار گرفتم كه اتفاقي بود و به زور خود را تحميل نكرديم. آقاي مصلحي ريييس ستاد سالگرد شهيد مطهري بود كه وقتي متوجه شد كه من مايلم كانديدا شوم، ايشان مطرح كردند و در ليست متحد قرار گرفتم و خود هيچ اصراري نداشتم.
 
وي با بيان اين‌كه در آن زمان اصولگرايان سه ضلع جبهه پيروان امام، جبهه ايثارگران و رايحه خوش خدمت را داشتند، افزود: اگر به آقاي عسگراولادي هم پيشنهاد مي‌دادند، مرا قبول مي‌كردند. بعدها به دليل اين‌كه من نسبت به ردصلاحيت‌هاي گسترده در روزنامه اعتمادملي مقاله‌اي نوشتم، ‌آقاي محصولي به همراه يكي ديگر به من اعتراض كردند كه چرا اين مطلب را نوشتيد كه من پاسخ دادم من اين تيپي‌ام و اگر ناراحتيد اسم مرا از ليست‌تان حذف كنيد، بعد گفتند خوب چرا در كيهان ننوشتيد، من گفتم اگر چاپ مي‌كنند خوب بدهيد كيهان، بعد با آقاي احمدي‌نژاد مشورت كردند، آقاي احمدي‌نژاد گفتند كه اسم‌شان در ليست بماند.
 
وي همچنين گفت: صداي ملت نيز كه ايجاد شد بحث آن از چند ماه قبل شروع شده بود، ولي نمي‌دانستيم كه آن را چه وقت اعلام كنيم، وقتي جبهه پايداري به جبهه متحد نپيوست، بقيه گروه‌ها هم جائز دانستند كه خود وارد انتخابات شوند. اگر اسم من در ليست جبهه متحد قرار مي‌گرفت، شايد من خودم متولي صداي ملت نمي‌شدم.
 
به گزارش ايسنا، بذرپاش در ادامه به ارائه نظرات خود پرداخت و با بيان اين‌كه من جوابم را نگرفتم، گفت: نكته‌ اينجاست كه بالاخره ايشان اصولگرا هستند يا نه، چطور در سال 79 خود آقاي مطهري در كيهان دخالت اقوام رييس‌جمهور در اقتصاد را غيرقابل قبول مي‌دانند، اما الان ... .
 
وي افزود: با اين شرايط ايشان مي‌گويند كه تنها صحبت‌هاي مناظره در تلويزيون علت بحران در كشور شد، به نظر شما همه منتظر بودند كه يك كسي در اين مناظره‌ها حرفي بزند تا اتفاقاتي كه ديديم رخ بدهد؟
 
بذرپاش ادامه داد: اين‌كه يك عده آمدند به فائزه هاشمي توهين كردند، كار غلطي بود و همه بايد آن را محكوم كنند،‌ اما دفاع شما از ايشان چه بود. سياسي‌كاري را ما ببينيم يا آزادمنشي مطهري را. به نظرم عملكردتان سياسي است و فاصله‌تان با پدرتان زياد است. شهيد مطهري همواره در طول انقلاب حقاني‌ترين مواضع را گرفت، اما مواضع شما نسبت به دولت كاملا سياسي بود، موضع شما نسبت به هاشمي و نسبت به ليست جبهه پايداري همه سياسي است.
 
وي افزود: مواضع شما در حوزه فرهنگ كاملا بسته است و همه مي‌دانند در حالي كه مواضع فائزه هاشمي در مورد فرهنگ كاملا باز است. با اين شرايط دفاع شما چه توجيهي دارد، شما احساس كرديد اين حرف‌ها در فضاي فعلي خوب مي‌گيرد و شروع كرديد به اينگونه حرف زدن. موضع شما، موضع قابل قبولي نيست، يك طرف بايست و بگو موضع من اين است.
 
بذرپاش خطاب به مطهري گفت: شما مي‌گوييد ما در مجلس مدرس يا شهيد ديالمه مي‌خواهيم، با اين وصف دفاع‌تان از طرح دانشگاه آزاد را چطور توجيه مي‌كنيد، مخالفت با طرح نظارت بر نمايندگان را چطور؟ بگو يك طرحي كه پيگيري كرده و به تصويب رسانده باشي چه بوده است، به غير از انحصار موسسه شهيد مطهري كه آن را براي خودتان مادام‌العمر كرديد.
 
وي افزود: شما نبايد ژست اپوزيسيون بگيريد، وقتي چهار سال در مجلس بوده‌ايد، در نظر دادن آزاديد، اما اين حق را به مخاطب بدهيد كه مخاطب كه تجسمي از مواضع شما به عنوان پسر شهيد مطهري دارد، بداند كه چگونه درباره دفاع شما از سيدحسن، فائزه هاشمي و خود هاشمي قضاوت كند.
 
در ادامه مطهري در پاسخ به صحبت‌هاي بذرپاش اظهار داشت: من از ورود نزديكان هاشمي به بخش‌هاي اقتصادي انتقاد كردم و گفتم كه اين به صلاح كشور نيست، اما نه تهمت دزدي زدم و نه خواستم كه آبروي كسي را ببرم، هر كس ديگري هم اگر رييس‌جمهور باشد اين‌كه نزديكانش در سمت‌هاي اقتصادي باشند، درست نيست، حالا اين كجا و آنچه احمدي‌نژاد گفت كجا و برد كيهان كجا و برد مناظره تلويزيوني كجا.
 
مطهري در واكنش به سخنان بذرپاش درباره فائزه هاشمي نيز گفت: مگر ايشان همسر من است كه اظهارنظر كنم، وقتي لاتي به ايشان نسبت بدي مي‌دهد، شما چرا دفاع نكرديد، خيلي جالب است به يك زن مومنه توهين كنند و بعد بگويند احسنت، چون دختر هاشمي است اشكالي ندارد.
 
وي درباره موضع خود در مورد طرح نظارت بر مجلس نيز پاسخ داد: من با آن طرح مخالف بودم چون مجلس با اين كار ذليل‌تر مي‌شد، توصيه رهبري هم نظارت بود، اما آيا واقعا نظر رهبري همين بود كه اينها مي‌گفتند؟
 
مطهري ادامه داد: در مورد انحصار انتشار آثار شهيد مطهري نيز بايد بگويم كه مگر انتشار آثار امام (ره) انحصار ندارد، اين موضوع اصلا بر اساس طرح اصلاح قانون حق مولف بود كه درد بسياري از مولفان، نويسندگان و هنرمندان است و در ضمن ممكن است كه اگر حق انتشار در انحصار نباشد، هر كسي در نوشته‌ها و‌آثار ايشان دست ببرد.
 
وي تاكيد كرد :در مورد اقدامات خودم در مجلس نيز بايد بگويم كه من اصلاح تعطيلات، نظارت بر صداوسيما، طرح جامع رسانه، طرح امر به معروف و نهي از منكر را در مجلس مطرح كردم.
 
در ادامه بذرپاش خطاب به مطهري گفت: اين‌كه مي‌گوييد، آثار شهيد مطهري بايد در انحصار باشد تا مبادا يك دو پاراگراف از آن جابجا شود، بايد بگويم كه قرآن مگر دست يك انتشاراتي است كه تا به حال كم و كاست نشده است.
 
وي افزود: اهانت به فائزه هاشمي را حتما همه محكوم مي‌كنند، اما من مي‌گويم كه شما از هر چيزي مي‌خواهي مستمسك سياسي درست كني و خودت را مطرح كني.
 
بذرپاش ادامه داد: شما از فائزه هاشمي دفاع مي‌كنيد، اما زماني كه كيان نظام به خطر افتاد چيزي نگفتيد، حرف امام (ره) را قبول نداريد! قرآن گفته كه چيزي نگوييد كه دشمن از آن سوء استفاده كند. پدر شما مقابل كمونيست‌ها موضع مي‌گرفت، از كدام بخش صحبت شهيد مطهري دشمن توانست سوء استفاده كند، اما 80 درصد حرف‌هاي شما به نحو احسن مورد سوء استفاده قرار مي‌گيرد.
 
وي همچنين گفت: شما در سال 86 گفتيد كه از حضور اصلاح‌طلبان احساس خطر مي‌كنم، براي همين آمده‌ام، الان كه نيستند براي چه آمديد و چه شده كه اكنون سنگ اينها را به سينه مي‌زنيد. همان اندازه كه در مورد فائزه هاشمي موضع مي‌گيريد، براي يكشنبه سياه موضع بگيريد، در مقابل اينكه 200، 300 هزار ميليارد به دست يك عده‌اي خاص برسد مخالفت نكرديد، يعني موافقت كرديد. يك مصاحبه بكن و محكم در مقابل دانشگاه آزاد بايست، يك مصاحبه بكن و بگو كه من نگرانم كه آثار شهيد مطهري منحرف شود، براي همين انحصاريش كردم.
 
مطهري در پاسخ به اظهارات بذرپاش گفت: شما انتشار آثار مطهري را به قرآن نسبت مي‌دهيد كه اصلا درست نيست، مگر ما گفتيم كه فقط يك ناشر آن را منتشر كند، با اجازه ورثه 10 تا ناشر مي‌توانند آثار ايشان را چاپ كنند.
 
مطهري ادامه داد: اين‌كه مي‌گوييد حرفي نزنيد چون بي‌بي‌سي آن را پخش مي‌كند پس هيچ اصلاح اموري نبايد در مملكت رخ دهد، حرف امام (ره) اين نيست كه خفه‌خون بگيريد و هيچ چيز نگوييد، بلكه كاري كه تنها اثرش شادي دشمن باشد نبايد انجام داد، بي‌بي‌سي خوشحال مي‌شود كه بشود، هر كس هر كاري خواست انجام دهد ما چيزي نگوييم، سه هزار ميليارد مي‌خورند، چيزي نگوييم چون بي‌بي‌سي ممكن است آن را تيتر كند.
 
وي خطاب به بذرپاش گفت: از شهيد مطهري دم مي‌زنيد، اگر كتاب آينده انقلاب ايشان را مي‌خواندي الان اين حرف‌ها را نمي‌زدي. در مورد اين‌كه زماني گفته‌ام كه از حضور اصلاح‌طلبان احساس خطر مي‌كنم و به همين دليل مي‌خواهم به مجلس بروم بايد گفت وقتي وارد مجلس شدم ديدم يك عده بدتر از آنها هستند.
 
مطهري گفت: در مورد دانشگاه آزاد نيز شما مي‌خواهيد كه اين منبع هم دست شما باشد و به سه هزار ميليارد اضافه كنيد.
 
وي ادامه داد: اين‌كه از اتفاقات داخل كشور رژيم صهيونيستي خوشحال مي‌شود درست است، اما اين بدان معنا نيست كه كساني كه اعتراض داشته‌اند وابسته به اسرائيل‌اند، با همين تحليل‌ها مملكت را به اين روز انداختيد. فكر مي‌كنيد كه بين دفاع از نظام و دفاع از حقوق مردم ديوار كشيده شده در حالي كه دفاع از مردم، دفاع از نظام است.
 
در ادامه بذرپاش به سخنراني پرداخت و گفت: من از شما مي‌خواهم كه راجع به دانشگاه آزاد موضع بگيريد، اتهام زدن كار درستي نيست، همه مواضع‌تان احساسي است، شما كاسبي مي‌كنيد، الان فضا را جور ديگري ديديد و گفتيد كه كاسبي كنيم. من از عملكرد كسي صحبت نمي‌كنم، بالاخره قبول داريد كه فتنه‌اي رخ داده است يا نه، براي شنيدن سوت و كف اين حرفها را نزنيد، دنيا مي‌گذرد. آيا شما واقعا پنجه فولادي پشت دستكش را نديديد؟
 
بذرپاش ادامه داد: ما را متهم مي‌كنيد. مي‌گوييد سه هزار ميليارد را خورديم، اين ادبيات شهيد مطهري نبود، عوض شديد آقاي مطهري، قبول كنيد. شما چرا پاي استعفايتان نايستاديد، خودتان لابي كرديد كه با استعفايتان موافقت نشود، استعفايت يك شوي تبليغاتي بيشتر نبود و خودت هم مي‌داني.
 
وي افزود: شما نامه‌اي نوشتيد و گفتيد نامه هاشمي درد دل مردم ايران بود، آيا نامه هاشمي درد دل مردم ايران بود؟ نامه شما به ميرحسين موسوي سراسر تناقض بود و خودت هم نمي‌دانستي چه مي‌نويسي، گفتي اين‌طرفي‌ها را بگيرم تا شايد ... . در تاريخ كساني مانند پدر شما ماندگار مي‌شوند، نگاه نكنيد كه چهار تا حرف بزنيد تا خوششان بيايد، تو مي‌تواني مثل پدرت شوي اما كمي صبر و تحمل داشته باش، به خاطر دل مردم هر چيزي نگو.
 
بذرپاش گفت: موضع من نسبت به دولت معلوم است، ولي شما به مواضع‌تان درباره دولت نگاه كنيد آيا واقعا خيرخواهانه است و از سر صدق و انصاف بود، سوال شما از رييس‌جمهور تنها سياسي بود، كار خوبي است، ولي به نيت كه برگرديم چيز ديگري است. سه هزار ميليارد را هيچ كس تاييد نمي‌كند، بگذاريد محاكمه شوند، مي‌بينيم كه ته‌اش به چه كساني مي‌رسد، مي‌بينيم كه ته‌ دانشگاه آزاد به چه كساني مي‌رسد و چه كسي را شرمنده مي‌كند، دانشگاه آزاد جاي دفاع ندارد، بگوييد كه بايد اصلاح شود تا ما هم بگوييم كه علي مطهري انسان آزاده‌اي است.
 
وي در پايان صحبت‌هاي خود خطاب به مطهري گفت: چند تا موضع انقلابي بگيريد،‌ من خيرخواه شما هستم.
 
مطهري در پايان اين مناظره صحبت كرد و گفت: يكي از اهرم‌هايي كه نماينده مجلس مي‌تواند از آن براي دفاع از حقوق مردم استفاده كند، استعفا است.
 

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
به همت بسيج دانشجويي دانشكده مكانيك خواجه نصير مناظره علي مطهري عضو تشكل انتخاباتي صداي ملت و مهرداد بذرپاش عضو جبهه متحد اصولگرايان برگزار شد
 
آیا در انتخابات شرکت میکنید؟
حتما شرکت میکنم
58%
 
اصلا شرکت نمیکنم
30%
 
بعداز مناظرات تصمیم میگیرم
11%
 
منشور اخلاق انتخابات / حجت الاسلام و المسلمین سیدمرتضی میرکتولی
٠٧:٤٩
منشور اخلاق انتخابات / حجت الاسلام و المسلمین سیدمرتضی میرکتولی
بازدید : ١٨٤
هیچ نسبت نسبی و سببی با احمدی نژاد نداشتم!! | گفتگوی جالب با مهرداد بذرپاش در برنامه بعضیا
٠١:٠٦:٣٤
هیچ نسبت نسبی و سببی با احمدی نژاد نداشتم!! | گفتگوی جالب با مهرداد بذرپاش در برنامه بعضیا
بازدید : ٦١٥٤
نظر علی مطهری درباره فتنه درست نیست/ فتنه ۸۸ جرم و کودتا علیه نظام بود،نه دعوای داخلی | لاریجانی در شناسنامه
٠١:٠١:٤٩
نظر علی مطهری درباره فتنه درست نیست/ فتنه ۸۸ جرم و کودتا علیه نظام بود،نه دعوای داخلی | لاریجانی در ...
بازدید : ٤٥٢٩
توسعه جوامع بشری و ارزش های اخلاقی | در گفتگو با حجت الاسلام پیکری
١٤:٤٩
توسعه جوامع بشری و ارزش های اخلاقی | در گفتگو با حجت الاسلام پیکری
بازدید : ٥٤٥٣
بررسی طرح شبنم و ایران کد | در برنامه مناظره این هفته
٢٠:٠٨
بررسی طرح شبنم و ایران کد | در برنامه مناظره این هفته
بازدید : ٦٥١٥
روابط خانواده - تحلیل نامه 31 نهج البلاغه از طرف حضرت علی (ع) به امام حسن (ع) | گفتگو با دکتر غضنفری
روابط خانواده - تحلیل نامه 31 نهج البلاغه از طرف حضرت علی (ع) به امام حسن (ع) | گفتگو با دکتر غضنفری
بازدید : ٧٤٥٢
بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری | مناظره سید صولت مرتضوی و کاظم جلالی
١٥:٠٠
بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری | مناظره سید صولت مرتضوی و کاظم جلالی
بازدید : ٦٩٦٩
بررسی طرح "اصلاح قانون احزاب" | مناظره دهقان و کوچک زاده
بررسی طرح "اصلاح قانون احزاب" | مناظره دهقان و کوچک زاده
بازدید : ٥٢٩٠
مناظره مجتبی شریفی و غلامرضا رفیعی در مورد مسائل کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران
١٥:١٠
مناظره مجتبی شریفی و غلامرضا رفیعی در مورد مسائل کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران
بازدید : ١١٢١٧
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو