حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های سیاسی-عبادی این هفته تهران طی سخنانی اظهار داشت: خدا نعمت عقل را در وجود انسان مستقر کرده؛ چراغ عقل راهنمای زندگی بشر است و انسان را به دین هدایت می‌کند.

 

وی افزود: عقل به انسان می‌گوید آنچه به نفع و مصلحت دنیا و آخرت است را باید به دست آوری و آنچه آسیب می‌رساند و خسران دنیا و آخرت در آن است، حرام است؛ همانطور که هیچ انسان عاقلی خود را جلوی گرگ نمی‌اندازد.

 

امام جمعه موقت تهران در ادامه عنوان کرد: حادثه خبر نمی‌کند، به عنوان مثال شخصی را امروز در فتنه می‌بینیم اما تا دیروز با انقلاب بود؛ این خطرات اخلاقی و سیاسی ممکن است در زندگی هر کسی اتفاق بیفتد.

 

صدیقی بر همین اساس اضافه کرد: اتفاق افتاده شخصی که دیروز مدیرکل یا رئیس بوده امروز در زندان است و سراغ او را باید در زندان‌ها گرفت، اینها همگی عبرت است. این نوع بلاهای مادی، معنوی، آبرویی و آخرتی پیش‌بینی نشده در کمین است و انسان را شکار می‌کند، حال برای اینکه گرفتن این خطرها و زیان ها و بلاها نشویم باید به سنگر دعا و نیایش پناه ببریم.

 

*9 دی نقطه عطفی در تاریخ است

 

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از خطبه‌های خود ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت زینب (س) اظهار داشت: نهم دی هم از روزهای خدا و ایام الله است و هم تجدید خاطره ایام الله دوره انقلاب، ۲۲ بهمن ۵۷ و روزهای طلایی ۱۹ دی قم و سایر روزهایی که اسلام را نجات داد و دشمن قهار و غدیر را به زانو در آورده و پیروزی خون بر شمشیر خشونت را در عالم به ثبت رساند و نقطه عطفی در تاریخ بشریت شد.

 

وی افزود: ۸ ماه بود که استکبار عالم در سطح وسیع و در راس آن شیطان بزرگ و هم پیمانانش و همچنین غده سرطانی اسرائیل همه دست به دست هم داده بودند و سالها نقشه کشیده و حتی زمان اجرای آن را هم مشخص کرده بودند و به دست کسانی پایان نظام اسلامی را پیش بینی کرده بودند که برخی از آنها هرچه داشتند را از سفره شهدای ما به دست آورده و از اعتبار امام و ولایت مطرح شده و شهرت به دست آورده بودند که این هم از عبرت های بسیار بزرگ تاریخ است.

 

* دشمن با اربابان خارجی آتش فتنه را روشن کرد

 

صدیقی در ادامه عنوان کرد: دشمن با برنامه اربابان خارجی آتش فتنه را روشن کرد و هر آن چه را که می‌شد برای براندازی یک نظام از هیچ چیز کوتاهی نکردند.

 

* فتنه‌گران از تمام ابزارهای بیرون و درون برای در هم ریختن نظام استفاده کردند

 

وی ایجاد ناامنی، بهم ریختگی، حمله، شرارت و ایجاد شبهه و ندای الله اکبر سر دادن در شب‌ها را از جمله اقدامات فتنه گران خواند و گفت: آنها از همه ابزاری که از درون و بیرون می‌توانستند برای به هم ریختن نظام اسلامی استفاده کردند و این سکان داری کشتی انقلاب رهبر حکیم الهی بود که هم پروردگار ظرفیت و سعه صدر و عاطفه به ایشان عنایت کرده بود و ایشان حاضر نشدند مشکل را نظامی حل کنند.

 

امام جمعه موقت تهران بر همین اساس اضافه کرد: هشت ماه رهبری در تمام صحبت‌هایشان هم مخالفین را به حضور پذیرفتند و نمایندگان سران فتنه شخصاً به محضر ایشان شرفیاب شدند و هم هر کسی شبهه داشت مستقیماً در محضر نایب امام زمان خود توانست حاضر شود و اتمام حجت به معنای واقعی کلمه از ناحیه مقام نیابت به عمل آمد،‌ اما آنها دست بردار نبودند. مردم تهران شب و روز آسایش نداشتند و بازار هم در ابهام وحشتناکی به سر می‌برد.

 

* در ایام فتنه، همه امور اقتصادی مختل بود

 

وی افزود: در ایام فتنه، همه امور اقتصادی مختل بود اما نهایتا آمریکا، فرانسه، انگلیس، آلمان و صهیونیست و هم پیمانان آنها در منطقه را رسوا و نقشه‌های طولانی مدت آنها را نقش بر آب کرد و این معجزه حضور ایمان و غیرت و بصیرت مردم بود که با نایب امام زمان و مرجع و رهبر خود تجدید بیعت کردند.

 

* مردم با بصیرت عرصه را بر فتنه‌گران تنگ کردند

 

خطیب جمعه تهران همچنین خاطرنشان کرد: این حضور بی‌بدیل مردم و تجلی روح امام حسین(ع) و جوشش خون حسین بن علی(ع) در عاشورا بود؛ مردم خون امام حسین(ع) را در رگ‌های خود احساس کردند و در یک حرکت خودجوش آنچنان حضوری ایجاد کردند که زمینه‌ای برای سران فتنه و فتنه‌گر باقی نماند.

 

صدیقی همچنین عنوان کرد: دلهای مردم ما بسته به اراده الهی و کانون عشق پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) و ولایت است که همیشه در حساس‌ترین نقطه،‌ فرصت شناس بوده و به موقع به جبهه می آیند و با حضورشان کار فرشتگان را کردند اگر شب و روز ما پیشانی سپاس به خاک بسپاریم و دائماً شکر کنیم شکر نعمت حضور آن روز(9 دی) نخواهد شد؛ چرا که امام زمان خشنود و شهدا راضی شدند، رهبری نیز در عالم سر بلند شد.

 

* آتش فتنه با سرافکندگی سران فتنه خاموش شد

 

وی با اشاره به اینکه آتش فتنه با سرافکندگی سران فتنه خاموش شد،‌ گفت: افرادی پرچم فتنه را به دست گرفته بودند اما پرچم از آنها گرفته شد، اما جریان فتنه هنوز از بین نرفته چرا که آنها به دنبال هر فرصتی هستند که ملت ایران را برای همیشه از استقلال، ثبات و پیشرفت‌شان بازدارند که جریان برجام یکی از این مسائل بود که در حلقه فشار استکبار جهانی بود.

 

امام جمعه موقت تهران در ادامه خطبه‌‌های خود عنوان کرد: FATF یکی دیگر از حلقه‌هایی است که اصرار روی آن است، با برجام سفره مردم کوچکتر شد و گرانی‌ها سیر صعودی طی کرد. در مدت کوتاهی مردم تلخ ترین شرایط را چشیدند و در این رهگذر، امتحان افزایش قیمت بنزین اتفاق افتاد.

 

صدیقی بر همین اساس اضافه کرد: اصل مسئله هدفمند کردن یارانه‌ها، گرفتن حق دهک‌های ضعیف جامعه از دهک‌های مرفه جامعه بود که در مسئله سوخت، بنزین و مسائل دیگر، مرفهین و قشر متمول جامعه از یارانه‌ها چندین برابر بهره مندند و شکاف طبقاتی روز به روز بیشتر می‌شود.

 

* افزایش قیمت بنزین با عدم توجیه و عدم شناخت از مردم اجرا شد

 

وی در همین راستا یادآور شد: اصل قضیه بنزین بر اساس، قانون بود که هم بر عهده دولت بود اما متاسفانه با عدم توجیه و عدم شناخت درست از ملت این طرح اجرا شد، مردمی که هشت سال جنگ را با زندگی فقیرانه خود اداره کردند و پول قلک‌های بچه و گردنبند نوعروسان خود را به جبهه دادند و مردمی که خود را بدهکار امام حسین و ولایت می‌دانند را نشناختند و برای آنها در زمینه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین روشنگری نکرده و مطالب را بیان نکردند؛ همچنین نخبگان را توجیه نکرده و مراجع تقلید اساس مسئله آگاه نکردند. در چنین شرایطی یک مرتبه با یک حرکت ناگهانی مواجه شدند.

 

* مردم صف خود را از اراذل جدا کردند

 

صدیقی با اشاره به اعتراضات اخیر در پی اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، عنوان کرد: مردم در مقام گرفتن حق شان به خیابان‌ها آمدند اما تک تک این مردم تا دیدند بلندگوی اسلام و صدای امام عصر از زبان نایبش بیرون آمد که مردم صف خود را از اراذل و اوباش جدا کنند،‌ اینها همان مردم شریف و متدین سال ۵۷ هستند؛ لذا این ایمان سلامت، وفاداری و دشمن شناسی را به امام زمان تبریک می‌گوییم.

 

وی همچنین تصریح کرد: مردم در اعتراضات اخیر به اراذل و اوباش اجازه نداند به نوامیسشان آزاری برسد و همیشه در صحنه هم بودند.

 

* دولت برای اصلاح بودجه اهتمام نکرد

 

خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تدوین و ارائه بودجه سال 99 کل کشور از سوی دولت به مجلس،‌ اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بودجه ۹۸ را مبتلا به آشفتگی‌هایی می‌دیدند و ارشاد فرمودند که این بودجه را اصلاح کنید اما نه دولت و نه مجلس اهتمامی نسبت به این موضوع نداشتند و بودجه 99 هم همان نسخه 98 است در حالی که سند مهمی است که برجستگی و بی‌توجهی دولت‌ها را نشان می‌دهد.

 

* 75 درصد بودجه سهم شرکت‌های دولتی است

 

امام جمعه موقت تهران در بخش پایانی سخنانش خاطرنشان کرد: مسئله بودجه و برنامه دقیق است و برای کشور در صندوق ذخیره پیشنهادهایی می‌شود، در همین مرحله باید اقتصاد مقاومتی به عنوان ملاک قرار می‌گرفت اما متاسفانه این کار نشده است و در بودجه، ۷۵ درصد بودجه عمومی را شرکت‌های دولتی -که معلوم نیست چه مقداره مالیات می‌دهند و زیان دهی آنها هم قابل ملاحظه است- به خود اختصاص دادند و نتیجه آن این شد که بودجه نظامی و امنیتی و همچنین آموزش و پرورش و حمایت از دهک‌های ضعیف آنگونه که مورد توقع است، پیش‌بینی نشده لذا امیدواریم که مجلس در این زمینه بتواند گام‌هایی بردارد.

 

انتهای پیام/

فارس

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
امام جمعه موقت تهران گفت: شخصی را امروز در فتنه می‌بینیم اما تا دیروز با انقلاب بود؛ شخصی که دیروز مدیرکل یا رئیس بوده امروز در زندان است، اینها همگی عبرت است.
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
37%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
14%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
48%
 
حجت‌الاسلام صدیقی: فضای خوبی برای مبارزه با مفاسد در قوه قضائیه به وجود آمده است
حجت‌الاسلام صدیقی: فضای خوبی برای مبارزه با مفاسد در قوه قضائیه به وجود آمده است
بازدید : ١٢٢
FATF برای تسلط بر منابع مالی کشورها طراحی شده/ اعتراف موسسه آمریکایی به رتبه هفتم ایران در قدرت جهانی
FATF برای تسلط بر منابع مالی کشورها طراحی شده/ اعتراف موسسه آمریکایی به رتبه هفتم ایران در قدرت جهان...
بازدید : ١٦٦
ضرب شست موشکی پیام قدرت ایران به منطقه بود/ وزارت راه به جای حرف‌های بی‌ربط به کار خود برسد
ضرب شست موشکی پیام قدرت ایران به منطقه بود/ وزارت راه به جای حرف‌های بی‌ربط به کار خود برسد
بازدید : ٢٣٢
خطیب نماز جمعه تهران: آمریکا، صهیونیست‌ها و عربستان دنبال خالی‌ کردن اسلام از محتوا هستند/ نام‌گذاری حمایت از کالای ایرانی با بازار کنونی ارز حقیقت خود را نشان می‌دهد
خطیب نماز جمعه تهران: آمریکا، صهیونیست‌ها و عربستان دنبال خالی‌ کردن اسلام از محتوا هستند/ نام‌گذاری...
بازدید : ٣١٧
رسانه های خارجی فتنه گر هستند | گفتگو با آقای آیت الله دری نجف آبادی
٣٧:٥٩
رسانه های خارجی فتنه گر هستند | گفتگو با آقای آیت الله دری نجف آبادی
بازدید : ٣٠٩٤
نسبت «نامیرا» با حوادث ۸۸/ رمان مرزبندی‌ها را ترسیم کرده است | گفتگوی تفصیلی با صادق کرمیار-۲
نسبت «نامیرا» با حوادث ۸۸/ رمان مرزبندی‌ها را ترسیم کرده است | گفتگوی تفصیلی با صادق کرمیار-۲
بازدید : ٩٦٦
نباید اصل نظارت رازیر سوال برد/اثرگذاری در فتنه مانع تایید صلاحیت | گفتگو با نجات الله ابراهیمیان
نباید اصل نظارت رازیر سوال برد/اثرگذاری در فتنه مانع تایید صلاحیت | گفتگو با نجات الله ابراهیمیان
بازدید : ٢١٢٥
نظام در خصوص سران فتنه رأفت به خرج داده است/ به هاشمی برای دور ماندن از فتنه التماس کردم | آیت‌الله خاتمی در شناسنامه
٠١:٠٤:١٥
نظام در خصوص سران فتنه رأفت به خرج داده است/ به هاشمی برای دور ماندن از فتنه التماس کردم | آیت‌الله ...
بازدید : ٣٥٣٧
تمهیدات ستاد اقامه نماز جمعه تهران برای نماز عید فطر | گفتگو با حجت الاسلام شیرمردی و سردار رحیمی
١٣:٠١
تمهیدات ستاد اقامه نماز جمعه تهران برای نماز عید فطر | گفتگو با حجت الاسلام شیرمردی و سردار رحیمی
بازدید : ٥٢٩٤
من هم موسوی و کروبی را سران فتنه نمی‌دانم | گفتگو با محسن رفیق دوست در شناسنامه
١٧:٥٧
من هم موسوی و کروبی را سران فتنه نمی‌دانم | گفتگو با محسن رفیق دوست در شناسنامه
بازدید : ٦٦٧٩
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو