محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در صد و هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: در ایامی هستیم که مجلس در حال بررسی بودجه سال آینده است.

 

وی ادامه داد: بودجه را در نیمه آذرماه دولت به مجلس ارایه کرده و این متن را من به طور کامل مطالعه کردم تا ببینم برای شهروندان تهرانی چه تمهیداتی اندیشیده شده است.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: بررسی بنده حکایت از آن دارد که حق شهروندان تهرانی تضییع شده است و به موضوعات محیط زیست و دیگر توجه نشده است.

 

محسن هاشمی تصریح کرد: در بودجه سال بعد برای مسکن و اقدامات عمرانی برای هر تهرانی تنها دو هزار تومان در نظر گرفته شده است در حالی که در حوزه آموزش و پرورش برای هر ایرانی ۹۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

وی گفت: سهم محیط زیست برای هر ایرانی هفت هزار تومان در نظر گرفته شده است و این در حالی است که در حوزه عمران استانها استان تهران در پایین ترین رده قرار گرفته است.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: دولت برای هر تهرانی و برای عمران این شهر تنها ۶۰ هزار تومان در نظر گرفته است.

 

محسن هاشمی افزود: جا دارد با توجه به مشکلات فعلی شهر تهران و همچنین آلودگی و مشکلات ترافیکی مجموعه دولت و مجموعه مجلس تلاش کنند تا بودجه لازم به این شهر تعلق گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: البته ایشان در راستای قانونگرایی و توجه به قانون حق دارند و ما هم خوشحالیم از این موضوع اما توقع داریم به موضوع افزایش سرانه تهرانی ها از بودجه تلاش کنند.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: باید وضعیت تهران از نظر آلودگی هوا و مشکلات ترافیکی به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد تا سال بعد در همین ایام مجدد چنین مشکلاتی را شاهد نباشیم.

 

محسن هاشمی ادامه داد: خسارت تعطیلی پایتخت روزانه هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که ما برای حمل و نقل عمومی و آلودگی هوا ۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز داریم.

 

انتهای پیام/

فارس

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه خسارت تعطیلی پایتخت روزانه 1000 میلیارد تومان است، گفت: برای رفع مشکل آلودگی هوا و توسعه حمل و نقل عمومی نیازمند 30 هزار میلیارد بودجه هستیم.
 
الویت رئیس جمهور منخب1400درحل آسیبهای اجتماعی باید کدامیک از موارد زیر باشد؟
بیکاری
49%
 
بی خانمانی
3%
 
فقر
30%
 
ازدواج
17%