کارلوس کی‌روش که برای انتخاب کمپ تیم ملی به برزیل سفر کرده در گفت‌وگویی درباره‌ی دستاوردهای سفرش به قاره‌ی آمریکا، وضعیت بازی‌های دوستانه‌ی تیم ملی، عملکرد تیم نوجوانان در جام جهانی و تمجید فرگوسن در کتاب بیوگرافی‌اش صحبت کرد.

 

 

* اگر موافقید با تیم ملی نوجوانان آغاز کنیم؛ تیمی که در جام جهانی نوجوانان عملکرد خوبی ارایه کرد و آن‌طور که خبرها از امارات می‌رسید شما هم مدام با کاروان ایران در دوبی در تماس بودید.

مطمئنا من عملکرد تیم نوجوانان را در جام جهانی زیر نظر داشتم و عملکردشان را پی‌گیری می‌کردم. باید به اعضای تیم بابت صعود به مرحله‌ی دوم جام جهانی تبریک بگویم.

 

* یک هفته‌ای است که برزیل رفته‌اید. می‌خواهیم بدانیم که این سفر برای فوتبال ایران چه دستاوردی داشته و آیا توانسته‌اید کمپ تیم ملی پیش از جام جهانی برزیل را قطعی کنید؟

کارها در حال انجام شدن است. اطمینان دارم که به زودی می‌توانیم محل کمپ اصلی تیم ملی را در جام جهانی برزیل اعلام کنیم. در حال حاضر تمامی اطلاعات به صورت کاملا محرمانه در اختیار فیفاست و هیچ فردی توانایی دسترسی به سیستم کاندیداتوری فیفا را ندارد دیگر مطلبی نیست به جز این‌که درخواست ما درباره‌ی مکان اردوی تیم ملی جایی است که بسیار باکیفیت، با افتخار و با پرستیژ برای تیم ملی ایران باشد.

 

واقعیت این است که تیم‌های سرگروه هیچ اهمیتی ندارند. این کاملا بی‌اهمیت است که ما با تیم A هم‌گروه باشیم یا تیم B یا تیم C. مطلبی که بسیار اهمیت دارد این است که باید برنامه‌ی آماده‌سازی تیم ملی را برای حضور در جام جهانی انتخاب کنیم. چیزی که مهم است این‌که شجاعت داشته باشیم تا با دستور کاری درست و با همتی بلند از برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی در راه جام جهانی حمایت کنیم

 

* همان‌طور که همه‌ی فوتبال دنیا منتظر هستند هواداران فوتبال ایران نیز منتظر 15 آذر هستند تا تکلیف قرعه‌کشی جام جهانی مشخص شود. شما به عنوان سرمربی تیم ملی ایران تمایل دارید که ایران در میان سرگروه‌های مشخص شده با کدام تیم هم‌گروه شود؟

واقعیت این است که تیم‌های سرگروه هیچ اهمیتی ندارند. این کاملا بی‌اهمیت است که ما با تیم A هم‌گروه باشیم یا تیم B یا تیم C. مطلبی که بسیار اهمیت دارد این است که باید برنامه‌ی آماده‌سازی تیم ملی را برای حضور در جام جهانی انتخاب کنیم. چیزی که مهم است این‌که شجاعت داشته باشیم تا با دستور کاری درست و با همتی بلند از برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی در راه جام جهانی حمایت کنیم. چیزی که اهمیت دارد این است که جرأت گذشت از منافع شخصی را داشته باشیم و به منافع اصلی، جمعی و ملی ایران متعهد شویم. چیزی که مهم است این‌که ایمان داشته باشیم و به درستی درک کنیم که هدف اصلی فوتبال ایران این است که از برنامه‌ی آماده‌سازی تیم ملی حمایت شود تا با فراهم شدن زمینه‌ی لازم، شعف، افتخار و سربلندی هواداران فوتبال ایران را در جام جهانی شاهد باشیم.

 

* پس از این‌که بازی برگشت برابر تایلند و چهار روز بعد از آن بازی با لبنان به پایان برسد دوباره این سوال به وجود می‌آید که قرار است تیم ملی ایران برای آماده شدن با چه تیم‌هایی دیدارهای دوستانه برگزار کند. شما چه خبر جدیدی در این زمینه برای هواداران فوتبال ایران دارید؟

متاسفانه هیچ خبری راجع به بازی‌های دوستانه‌ی تیم ملی که باعث تقویت آماده‌سازی تیم ملی در راه جام جهانی باشد در دسترس نیست. غیرممکن است که بتوانیم برنامه‌ریزی در سطح بین‌الملل داشته باشیم در شرایطی که هیچ چیز راجع به زمان‌بندی فوتبال ایران نمی‌دانیم. روزهای فیفای ما با بازی‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا کاملا مسدود شده است. در نتیجه در حال حاضر اگر واقع‌بینانه نگاه کنیم تنها بازی‌هایی که پیش‌رو داریم و می‌تواند به برنامه‌ی آماده‌سازی ما کمک کند بازی‌های زیر است:

 

1- تایلند (دیدار مجدد)

2- لبنان

3- کویت

نقطه نظر من کاملا شفاف و ساده است. با تمام احترامی که قائل هستم این بازی‌ها به عنوان بازی‌های آماده‌سازی در راه جام جهانی، خنده‌دار است.

 

* سوال آخرم در مورد کتاب سر آلکس فرگوسن است. او شما را همه کاره‌ی منچستریونایتد در زمان همکاری‌تان با یونایتد معرفی کرده، چه پاسخی برای فرگوسن دارید؟

من بار دیگر قدردانی بزرگ خود را از او به خاطر این‌که این فرصت را به من داد تا بتوانم در خدمت باشگاه بی‌بدیل و خانواده‌ی بی‌همتای منچستریونایتد باشم تکرار می‌کنم./تبیان

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید حضور در جام جهانی بدون بازی‌های دوستانه خنده‌دار است.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
27%
 
متوسط
13%
 
ضعیف
59%