او در جام حذفی درخشید و هفته قبل هم در لیگ، 35 دقیقه بازی كرد و در همین دقایق كوتاه، عملكرد فوق‌العاده‌ای داشت. او در بازی مقابل توئنته هم به بازی آمد. بین نیمه و به جای مهاجم هدف. ماحصل این تغییر، دو گل بود تا نایمخن، تساوی ارزشمند مقابل توئنته را در خانه حریف تجربه كند.

 

با علیرضا، گپ زدیم. درباره نایمخن، آینده و علاقه‌اش به تیم‌های آلمانی. او دوست دارد بعد از هلند به بوندس لیگا برود. تیمش چندان مهم نیست، برای او لیگش مهم است. تمركز خود را گذاشته روی موفقیت در نایمخن و اردی ویزه. توجهی به حواشی ندارد و اوقاتش را با فوتبال می‌گذراند. مصاحبه با او كه همین چند هفته پیش، نخستین بازی ملی خود را انجام داد پیش رویتان است. مصاحبه‌ای متفاوت با قبلی‌ها.

 

 

توئنته، تیمی شناخته شده در فوتبال هلند است. تیمی كه صدرنشین جدول بود اما شما یك تساوی ارزشمند روبروی این تیم به دست آوردید. از بازی صحبت كن. به خصوص اینكه وقتی وارد زمین شدی و بازی دو- صفر باخته با تساوی دو- دو عوض شد...

 

رقابت در صدر جدول خیلی نزدیك است. به این دلیل توئنته هم آمده بود تا در خانه خودی و با حمایت بیش از 40 هزار تماشاگر، برد مقابل ما و ادامه صدرنشینی را جشن بگیرد. نیمه اول، دو- صفر عقب افتادیم. بین نیمه مربی ترجیح داد كه مهاجم نوك را بیرون بكشد و مرا به زمین بفرستد. وقتی به زمین رفتم مسیر بازی تغییر كرد. هجومی‌تر شدیم و حمله كردیم به سمت دروازه توئنته. دو گل زدیم و عملكرد قابل قبولی داشتیم. فكر می‌كنم نیمه دوم این بازی، بهترین بازی نایمخن تا اینجای فصل بود كه به تساوی با صدرنشین منجر شد.

 

تو در این بازی مهاجم نوك بودی؟

 

من در این بازی برای نخستین بار در نایمخن، مهاجم هدف بودم و نزدیكترین بازیكن به دروازه حریف.

 

تا حالا مهاجم نوك بازی كرده بودی؟

 

در نایمخن نه اما در ایران چرا. تنها باید گل بزنم تا بازی‌ام بیشتر به چشم بیاید. از روند گلزنی‌ام فاصله گرفته‌ام. یك گل كه بزنم وضعیتم خیلی ایده‌آل‌تر از قبل خواهد شد.

 

بعد از بازی مربی نایمخن با تو حرفی نزد؟ از عملكردت راضی بود؟

 

قطعا راضی بود چون من تنها تعویض هجومی تیم بودم و دو گل هم توانستیم به ثمر برسانیم. آن هم در خانه حریف و جلوی تیم صدر جدولی و آن همه هوادارش. این تیم برای ما كه در جدول، رده‌ای پایین داریم ارزشی كمتر از یك برد نداشت. بازیكنان و كادر فنی ما خیلی خوشحال بودند و باورشان نمی‌شد چنین نتیجه‌ای كسب كرده‌ایم. این بازی یك پوئن مثبت بود برای ما. اگر هفته بعد و روبروی آژاكس هم بتوانیم موفق باشیم نتیجه گیری ما كامل می‌شود و اعتماد به نفس بازیكنان ما بر می‌گردد.

 

من در این بازی برای نخستین بار در نایمخن، مهاجم هدف بودم و نزدیكترین بازیكن به دروازه حریف

 

قبلا گفته بودی نایمخن در زمستان گل می‌دهد. واقعا همینطور شده. چطور پیش‌بینی كردی این قضیه را؟

 

گفته بودم شرایط تیم ما بهتر می‌شود. الان بازیكنان با هم هماهنگ شده‌اند چون اكثر بچه‌ها تازه به تیم آمده‌اند برای هماهنگی نیاز به زمان داشتیم كه خوشبختانه به هدفمان رسیدیم. بازی هفته قبل را در خانه بردیم. آن هم تیمی به نام هیرن فین را كه جزو تیم‌های خوب هلند محسوب می‌شود. در جام حذفی هم خارج از خانه بردیم. اینها نشان می‌دهد شرایط ما نسبت به قبل بهتر شده. بچه‌ها آنقدر آماده‌اند كه دوست دارند در هر بازی بهترین نتیجه را بگیرند. با توجه به اینكه تیم‌های پایین جدول هم نتیجه می‌گیرند باید تلاشمان را بیشتر كنیم تا زودتر از منطقه خطر دور شویم.

 

چقدر امیدوارید در لیگ بمانید؟

 

خیلی چون نایمخن مدتهاست كه در لیگ برتر یا همان اردی ویزه حضور دارد. به خاطر همین، اگر خودمان هم نتوانیم این كار را انجام بدهیم هواداران نمی‌گذارند تا تیم سقوط كند. آنقدر حمایت می‌كنند تا در نهایت بتوانیم بازی‌هایمان را ببریم و در لیگ بمانیم. نایمخن تیمی ریشه دار است و این امید را داریم كه حتی به جمع تیم‌های بالای جدول هم برسیم.

 

واقعا؟

 

اختلاف امتیازها زیاد نیست. اگر جدول را ببینید به این نكته می‌رسید كه فاصله ما با تیم‌های نهم و دهم جدول تنها 5 تا 6 امتیاز است. یعنی با 2، 3 بازی می‌توانیم از منطقه خطر خارج شویم و به میانه جدول برسیم.

جهانبخش
 

درست است كه همبازی تو به نام تادیچ از منچستر یونایتد پیشنهاد دارد و قرار است در پنجره نقل و انتقالات زمستانی به این تیم بزرگ برود؟

 

اتفاقا من هم شنیدم كه نوشته‌اند همبازی من اما تادیچ در توئنته، صدرنشین لیگ هلند بازی می‌كند. او هافبك راست و چپ بازی می‌كند اما چپ پا است. خوبی لیگ هلند این است كه بازیكنان خطوط تهاجمی، جای پیشرفت زیادی دارند چون همه تیم‌ها هجومی بازی می‌كنند و این بازیكنان می‌توانند راحت‌تر از لیگ‌های دیگر، توانایی‌های خود را نشان بدهند.

 

از تیم شما بازیكنی پیشنهاد ندارد؟

 

فعلا كه نه. بیشتر بچه‌هایی كه الان در تیم ما بازی می‌كنند تازه آمده‌اند و قرارداد 3 ساله دارند. نمونه‌اش من كه قراردادم برای 3 فصل است. ضمن اینكه بازیكنان ما هیچكدام نمی‌خواهند كه از تیم جدا شوند.

 

تو هم چنین شرایطی داری؟ یعنی فعلا قصد جدایی نداری؟

 

دقیقا. منتظرم شرایطم مثبت‌تر شود. نخستین سالم است كه در لیگ هلند بازی می‌كنم و به همین خاطر، اصلا به جدایی و حضور در تیمی دیگر فكر نمی‌كنم. باید كمی اینجا بمانم تا با شرایطی بهتر راهی لیگی دیگر شوم.

 

در هلند چه كار می‌كنی؟ تنهایی برایت سخت نیست؟

 

چرا ولی باید تحمل كنم. باید با این شرایط كنار بیایم، چون هدفم این است كه پیشرفت كنم و به سطح بالای فوتبال اروپا برسم. سختی‌ها باعث می‌شوند آینده من ساخته شود. باید سختی‌ها را به جان بخرم تا پیشرفت كنم. وقتی به آینده‌ام فكر می‌كنم این سختی‌ها و دوری از خانواده به چشم نمی‌آید. البته الان تمرین می‌كنم و چون جام حذفی هم در كنار لیگ برگزار می‌شود بیشتر اوقاتم با فوتبال می‌گذرد.

 

بعد از هلند و پیشرفت در نایمخن، دوست داری در كدام لیگ معتبر بازی كنی؟

 

به شخصه لیگ آلمان را بیشتر دوست دارم و بعد از آن لیگ اسپانیا. دوست دارم مقصد بعدی‌ام بوندس لیگا باشد. البته فعلا، مهم موفقیتم در نایمخن است. اول باید خودم را اینجا اثبات كنم و در تیم ملی بمانم تا برای آینده برنامه بریزم.

 

خیلی چون نایمخن مدتهاست كه در لیگ برتر یا همان اردی ویزه حضور دارد. به خاطر همین، اگر خودمان هم نتوانیم این كار را انجام بدهیم هواداران نمی‌گذارند تا تیم سقوط كند. آنقدر حمایت می‌كنند تا در نهایت بتوانیم بازی‌هایمان را ببریم و در لیگ بمانیم. نایمخن تیمی ریشه دار است و این امید را داریم كه حتی به جمع تیم‌های بالای جدول هم برسیم

 

گفتی لیگ آلمان. كدام تیم‌ها را دوست داری؟ حتما دورتموند و بایرن مونیخ را؟

 

تیم‌های تاپ آلمان همین دو تیم هستند. البته دوست ندارم در مورد تیم‌ها نظر بدهم اما آلمان و اسپانیا را خیلی دوست دارم و امیدوارم روزی بتوانم در این لیگ‌ها بازی كنم.

 

در پست خودت- گوش چپ و راست- از كدام بازیكن مطرح در سطح جهان الگو می‌گیری؟ اصلا دوست داری مثل كدام بازیكن بازی كنی؟

 

دوست ندارم مثل بازیكن خاصی باشم. هدفم این است كه از هر فوتبالیست مطرح، چیزی یاد بگیرم. این روش، مفیدتر است از اینكه بخواهم از یك نفر خاص الگو بردارم.

 

حالا بازی كدام بازیكن را بیشتر می‌پسندی؟

 

فوتبالیست خوب كه زیاد است اما نوع بازی كریس رونالدو را بیشتر از بقیه دوست دارم. به نظر من حقش است كه امسال، توپ طلا را بگیرد.

 

پس طرفدار رئال مادرید هم هستی...

 

قطعا. رئال را دوست دارم و البته بازی رونالدو در تركیب این تیم، مورد علاقه‌ام است./ تبیان

 
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
گفته بود نایمخن در زمستان گل می‌دهد. همینطور هم شده. نایمخن كم كم و آهسته آهسته خود را در جدول بالا می‌كشد. تیم علیرضا جهانبخش، در چند بازی گذشته نشان داده كه علاقه‌ای به سقوط ندارد. در این پیشرفت نایمخن، علیرضا جهانبخش هم تا حدود بسیاری تاثیر خود را گذاشته.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
27%
 
متوسط
14%
 
ضعیف
58%