ابراهیم موسوی تحلیل‌گر سیاسی ساکن بیروت در مورد اظهارات مقام حزب الله مبنی بر اینکه مبارزه این جنبش با شبه نظامیان تکفیری در سوریه تاثیری روی آمادگی آن برای مقابله با رژیم اسرائیل ندارد مصاحبه‌ای داشته است.

 

آنچه در زیر می‌آید برگردان این مصاحبه است: 

 

سوال: خبرنگار ما در بیروت می‌گوید این اظهارات با توجه به زمان بیانشان مهم هستند زیرا حزب الله نشان داده است که در سوریه صرفا نیروی دفاعی نیست بلکه نیروی تهاجمی است و این نگرانی اسرائیل را در پی داشته است. شما با این تحلیل موافقید؟ 

 

موسوی: کاملا. باید در نظر داشته باشیم که اینگونه اظهارات در این زمان تکرار شده و مورد تاکید قرار می‌گیرند زیرا این روزها ما در لبنان در حال گرامیداشت آزادسازی جنوب این کشور از اشغالگری اسرائیل هستیم. ۲۵ مه ۲۰۰۰ طلیعه دوران جدیدی در لبنان بود، جایی که موفقیت و پیروزی مقاومت بواسطه خون شهیدان بدست آمد. زمانی که ما در مورد اسرائیل سخن می‌گوییم از علت و خاستگاه تمام مسائل شوم در منطقه حرف می‌زنیم؛ چیزی که امام خمینی (ره) سال‌ها پیش گفت. وی مسیر را برای تمام مردم جهت آزاد ساختن خود و شناخت دشمنان واقعی شان مشخص کرده است. 

 

حزب الله کاملا آماده هرگونه تهاجم از سوی اسرائیلی‌هاست و این بواسطه برخی عملیات جنبش مقاومت ثابت شده است. 


 

آنچه شیخ نعیم قاسم گفت، این پیام را به اسرائیلی‌ها، دشمنان و دوستان می‌رساند که حتی اگر حزب الله در سوریه مشغول است، دشمن اصلی و شماره یک خود یعنی اسرائیل را فراموش نکرده و از آن غافل نمی‌شود. 

 

سوال: به نظر شما حزب الله قصد دارد بگوید در موضعی قوی حتی قوی‌تر نسبت به گذشته قرار دارد؟ 

 

موسوی: قطعا. این چیزی است که دشمنان و دوستان می‌دانند. مردم لبنان و منطقه و تمام کسانی که توانایی‌ها و پیشرفت حزب الله را پیگیری می‌کنند، به خوبی می‌دانند که قابلیت‌ها، توانایی‌ها و مهارت جنگی حزب الله بویژه در سوریه به تدریج افزایش پیدا کرده است. و می‌دانید که نوعی هماهنگی بین برخی گروه‌های تکفیری و اسرائیل بویژه در ارتفاعات جولان وجود دارد. 

 

بنابراین اکنون در دوران جدیدی هستیم که طی آن حزب الله مهارت و توانایی‌های بیشتر خود را در جبهه‌های مختلف نمایش می‌دهد. آنها در حال تجربه نوع جدیدی از نبرد هستند و این بیش از پیش به قدرت، مهارت و توانایی‌های آنها می‌افزاید. این مسئله همچنین روحیه آنها را نیز افزایش می‌دهد. /سیاست ما

 

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
ابراهیم موسوی تحلیل‌گر سیاسی ساکن بیروت در مورد اظهارات مقام حزب الله مبنی بر اینکه مبارزه این جنبش با شبه نظامیان تکفیری در سوریه تاثیری روی آمادگی آن برای مقابله با رژیم اسرائیل ندارد مصاحبه‌ای داشته است.
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
41%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
14%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
44%