کارگردان سینمای ایران گفت: همانگونه که مسیر دین و آثار موضوعی نماز و نیایش روشن است باید آثار  تولیدی و ارسالی به این جشنواره نیز روشن و محتوایی باشد.
 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین، حمید بهمنی استفاده از ابزار سینما را فرصتی مناسب برای بیان مفاهیم دینی با شیوه صحیح عنوان کرد.
 
وی افزود: استفاده از ابزار هنر به ویژه سینما بهترین وسیله برای انتقال مفاهیم و مبانی دینی به مخاطبان است.
 
این کارگردان همچنین بیان کرد: همانگونه که استفاده از ابزار سینما می تواند در بیان مفاهیم دینی به مخاطب تاثیر شایانی داشته باشد به همان اندازه نیز ممکن است به این مبانی آسیب جدی وارد کند.
 
بهمنی در ادامه با تاکید بر اینکه باید از موقعیت سینما، فیلم و تلویزیون برای رساندن مفاهیم نماز و نیایش به نحو مطلوب استفاده شود گفت: فیلم ساز و کارگردان باید برای به تصویر کشیدن نماز و نیایش از قدرت تخیل، تحلیل و مطالعات دینی بهره ببرد.
 
وی شناخت صحیح مبانی دینی را از جمله نکاتی عنوان کرد که کارگردان و فیلم ساز را در مسیر درستی قرار می دهد.
 
کارگردان فیلم سینمایی غریبه اضافه کرد: اگر کارگردان از تحقیقات مطلوبی بهره نبرد یک اثر بی کیفیت ساخته شده و در نتیجه به شکست منجر می شود.
 
وی بهره گیری از صراحت لهجه و بیان را از جمله عناصر مهمی دانست که مخاطبان را به سمت یک اثر جلب می کند.
 
بهمنی در ادامه ابراز داشت: کارگردانی که می خواهد اثری دینی به جا بگذارد باید قبل از اینکه به تولید این اثر اقدام کند خود به مبانی دینی اعتقاد داشته باشد.
 
کارگردان گلوگاه شیطان بر ضرورت ساخت فیلم های محتوایی تاکید و بیان کرد: برای تولید فیلم های محتوایی باید داستانی سنجیده و تاثیر گذار انتخاب و سپس برای طراحی و تدوین آن به صورت فیلم نامه و فیلم تلاش کرد.
 
وی با بیان اینکه حرکت در مسیر دین و مبانی دینی به ویژه نماز و نیایش مسیری روشن است خاطرنشان کرد: تولید کننده فیلم های دینی باید به همان اندازه که مسیر دین روشن است فیلم های شفاف و غنی بسازند.
 
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 2
ناشناس  | ۱۳۹۱ دوشنبه ۲۰ آذر
0
0
پاسخ
آقای بهمنی طبق فرمایش خود جنابعالی : همانگونه که استفاده از ابزار سینما می تواند در بیان مفاهیم دینی به مخاطب تاثیر شایانی داشته باشد به همان اندازه نیز ممکن است به این مبانی آسیب جدی وارد کند. پس بهتره به کارها و اثرات دیگران هم هرچند ضعیف از نظر بیان و انتقال مفاهیم هم احترام قائل شد و درک این موضوع را بر عهده مخاطبین قرار داد
captcha
بهشتي  | ۱۳۹۱ شنبه ۱۸ آذر
0
0
پاسخ
سلام
10خط به آخر صحیح درسته نه صحبح
از فرمایشات آقای بهمنی میشه فهمید که کارگردان فیلم های دینی باید آخوند باشد
خوب این هم حرفیه!
captcha
پاسخها
محمد پ  | ۱۳۹۱ يکشنبه ۱۹ آذر
ضمن احترام خدمت جناب آقای بهشتی لازم است به عرض ایشان برسانم که اتفاقا مشکل اصلی اصلی در قضاوتهای ما همین است که برای تخصص تبعیض قائلیم ودخالت دیگران تخصص خود ناراحت می شویم ولی به خود حق میدهیم تخصص دیگران را نادیده بگیریم . در تولید یک فیلم این واضح وبدیهی است که فیلم بردار جای صدا بردار را نمی گیرد وصدا بردار جای فیلم بردار را وهیچ کدام جای کارگردان را نمی گیرند بنابراین هر تخصصی در جای خود ایفای نقش می کند حال اگر کارشناس دینی جایش خالی بود اتفاقی که می افتد واضح است یعنی یک فیلم غیر تخصصی در حوزه فیلمهای دینی تولید می شود و اوضاع فعلی همچنان ادامه خواهد داشت . بنابراین امیدوارم به همه حوزه های تخصصی احترام بگذاریم .
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
کارگردان سینمای ایران گفت: همانگونه که مسیر دین و آثار موضوعی نماز و نیایش روشن است باید آثار تولیدی و ارسالی به این جشنواره نیز روشن و محتوایی باشد.
 
نقش سلبریتی ها رادر انتخابات وتاثیربراذهان عمومی چه میزان میباشد
صددرصد
19%
 
بالای پنجاه درصد
33%
 
پایین پنجاه درصد
11%
 
تاثیری ندارد
35%