حجت الاسلام جعفری ‌فراهانی: 
 
کوچکترین اشتباه در مبارزه با تکفیری ها قدرت آنان را افزایش می دهد !
 
 
دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به خطر جریان های تکفیری اظهار کرد: جریان های تکفیری که اخیراً در جهان اسلام مطرح شده اند، خطری هستند که اساس اسلام را تهدید می کنند. 
 
 
حجت الاسلام عباس جعفری فراهانی تصریح کرد: مسلمانان به ویژه علما و صاحب نظران، باید به دنبال پیدا کردن راهکارها و روش هایی برای مقابله با جریان های تکفیری باشند و کنگره هایی که علمای تراز اول جهان اسلام در آن حضور دارند، در آگاه کردن مردم نقش زیادی دارد. 
 
 
وی با اشاره به ضرورت دقت در نحوه مبارزه با تکفیری ها گفت: کوچکترین اشتباهی در زمینه مبارزه با تکفیری ها سبب می شود که به جای کم کردن قدرت گروه های تکفیری، قدرت آنها افزایش پیدا کند. 
 
 
دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) شناخت ریشه های پیدایش تکفیری ها را ضروری دانست و افزود: باید مواردی همچون ارتباط داعش با استکبار جهانی و آمریکا، اعتقادات مذهبی و انحراف و جهالت این گروه تروریستی و عوامل قدرت پیدا کردن آنان تببین شود. 
 
 
جعفری فراهانی تصریح کرد: عوامل پیدایش داعش متعدد است. یکی از این عوامل جهل و نادانی این افراد می باشد، عده ای از افراد جاهل که شناختی از مبانی اسلام صحیح ندارد و تفکرات آنها خشن و تند است، در گروه تروریستی داعش حضور دارند. 
 
 
وی با اشاره به جهل اعضای گروه داعش بیان کرد: تکفیری ها همچون نیروهای داعش درکی از مبانی دینی شیعه اثنا عشری ندارند و آنها متوجه دلایل اعتقادات شیعیان همچون عدم تحریف قرآن، امامت و عصمت امامان(ع)، زیارت، شفاعت و توسل و ... نمی شوند، متاسفانه بخش زیادی از مردم اهل سنت از دلایل اعتقادی شیعه آگاه نیستند! 
 
 
دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) تکفیری ها را مرتبط با آمریکا دانست و افزود: استکبار جهانی به دنبال استفاده از آدم های منحرف همچون تکفیری ها برای رسیدن به اهدافش است و نقش آمریکا و اسرائیل در پیدایش تکفیری ها مهم است. 
 
 
جعفری فراهانی تصریح کرد: همایش و کنگره هایی همچون کنگره جریان تکفیری باعث افزایش آگاهی مردم در زمینه جریان های تکفیری همچون گروه داعش و نقشه آنها برای آینده جهان اسلام می شود. طیف وسیعی از علمای اهل سنت از سراسر جهان با حضور در این کنگره اعلام کردند که داعش را قبول ندارند و این گروه منحرف و گمراه است و آنها در این زمینه اجماع دارند. 
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
کوچکترین اشتباه در مبارزه با تکفیری ها قدرت آنان را افزایش می دهد | گفتگو با حجت الاسلام جعفری ‌فراهانی
 
بنظر شما شبکه های اجتماعی در فضای مجازی برای نشر معارف دینی تا چه اندازه مفید بوده اند ؟
زیاد
49%
 
متوسط
18%
 
کم
31%