گزارشگر مطرح فوتبال کره‌جنوبی در گفت‌وگو با پورتال مناظره:
 
ایران با کی‌روش،‌ نکونام و رحمتی بخت صعود از آسیا به جام جهانی است
 
گزارشگر مطرح فوتبال کره‌جنوبی گفت: تیم ایران با بهره‌گیری از مربی با تجربه بسیار بین‌المللی مثل کی‌روش و ستارگانی مجرب نظیر جواد نکونام و مهدی رحمتی یک بخت صعود از قاره آسیا به جام جهانی ۲۰۱۴  است. 
 
«ژانگ میونگ سئوک» که چندی پیش یکی از خبرنگاران اعزامی کره جنوبی به تهران برای پوشش خبری مسابقه تیم کشورش با ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی بود، در گفت‌وگویی اختصاصی با «پورتال مناظره و گفتگو» اظهار داشت: ارزیابی من در مورد تیم ایران همانی است که قبل از حضورم در تهران پیش بینی کرده بودم. تیم ایران صاحب نفرات بسیار ارزشمندی است و از درون دروازه تا خط حمله نفرات شاخصی  در خدمت دارد. بزرگترین ویژگی تیم ایران داشتن نفرات کاملا با تجربه بین المللی مثل کاپیتان جواد نکونام است . او کسی بود که از تجربه فراوانش بهره کافی برای تغییر نتیجه برد. یا دروازه بان تان (مهدی رحمتی ) فرصت های گل زیادی را از تیم کره گرفت.
 
وی که برای روزنامه چوسان قلم می‌زند، افزود: من فکر می کنم ایران با اتکا به این نفرات شاخص و بهره گیری از تجربه بین المللی مربی اش «کارلوس کی روش» یک بخت جدی برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۴  برزیل است.
 
این نویسنده و گزارشگر مجرب نقطه نظراتش را اینچنین در قالب مصاحبه در اختیار گذاشت:
 
*به عنوان اولین پرسش، برداشت شما از حضور تیم ملی کره جنوبی در تهران پس از باخت یک بر صفر چیست؟
 
- فکر می کنم تیم کشورم برای آماده سازی خود جهت رویارویی با تیم ایران، به طور کلی حضوری مفید در تهران داشت. ما حدود یک هفته قبل از انجام بازی به پایتخت ایران، یعنی شهر تهران آمدیم که با شرایط آب و هوایی خو بگیریم. این حضور زودهنگام به ما فرصت خوبی داد که به لحاظ روحی و فیزیکی آماده بازی با ایران شویم. به عنوان کسی که سال هاست در زمینه روزنامه نگاری ورزشی در کره فعالیت می کنم، گمان می‌کنم چندین روز برگزاری اردو در تهران برای تیم کره مفید بود.
 
*گفتید از نظر روحی و فیزیکی تیم کره فرصت آماده سازی در تهران پیدا کرد. در این مورد بیشتر توضیح می دهید؟
 
به لحاظ فیزیکی تیم کره احتیاج به انجام تمریناتی پر فشار در وضعیت اقلیمی ایران داشت. کادر فنی تیم ما می دانست شرایط جغرافیایی کره‌ و ایران با هم متفاوت است. در صورتی که یک یا دو  روز قبل از بازی وارد تهران می‌شدیم، امکان داشت کیفیت فنی بازی خود را از دست دهیم.  ما قبلا درتهران یا باخته و یا به تساوی رسیده بودیم. چون نفرات خود را از تیم های گوناگونی در کشور و خارج از آن جمع می کردیم، کادر فنی تیم ملی بر این باور بود، نیاز دارد تا به هماهنگی جسمانی بهتری برسد. اگر بازی که دو تیم را که در ورزشگاه آزادی انجام دادند، یکبار دیگر مرور کنید پی به این نکته خواهید برد که تیم کره حملات زیادی را به روی دروازه ایران انجام داد. این امر مستلزم قدرت بدنی زیاد و داشتن آمادگی و هماهنگی فنی بود... 
 
*... اما نتیجه را در پایان واگذار کردید؟
 
درست است.
 
* و از نظر روحی؟
 
مربیان تیم کره بر این باورند که باید در کنار پرداختن به کارهای فنی و تمرینی ، از نظر روحی یکسری آماده سازی های اولیه انجام داد. در اردوی یک هفته ای تهران این فرصت فراهم شد تا کادر فنی در این زمینه اقداماتی انجام دهد. حتی شانس آشنایی بهتر با یکسری موضوعات در مورد ایران و مردمش برایمان فراهم شد. ما با مطالعه در این زمینه دقیقا در شرایط رویارویی قرار گرفتیم. آنها می خواستند کسب پیروزی را در تهران که برایمان طلسم شده است ، بشکنند.
 
*کاری که در عمل میسر نشد.
 
کره جنوبی کماکان در حسرت کسب برد درخاک ایران باقی ماند. اما من با توجه به شناختی که از وضعیت تیم کشورم دارم، معتقدم کره جنوبی از همین حضور به ظاهر ناموفق ، به داشته های خوبی برای آینده رسید. تیم ما در اصل برای آینده خود در مرحله مقدماتی سرمایه گذاری کرد. به عنوان مثال بخشی از قدرت پنهان خود را نمایان کرد و درک کرد که می تواند از این توان به شکلی بهتر در آینده استفاده کند. ضمن آنکه از نظر فنی کیفیتی بسیار خوب در بازی مقابل میزبانش انجام داد. بازی نشان داد کره چقدر حمله روی دروازه ایران انجام داده است. تا آستانه گل پیش رفت و صاحب فرصت های متعددی شد که با بدشانسی و کمی هم بی دقتی بازیکنانش به هدر رفت. حتی در بعد معنوی نیز صاحب امتیازاتی شد.
 
*منظورتان چیست؟
 
از نظر تیمی، به روحیه خوبی برای انجام مبارزات سخت تر در روزهای باقیمانده مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 رسید. هر چند از امتیازات این بازی محروم ماند، اما در بعد روحی و یکپارچگی تیمی به شرایط بهتری برای ادامه کار رسید. این باوری است که اکثر خبرنگاران همراه از تیم کشورشان در این سفر داشتند. من حتی می توانم ادعا کنم یک امتیاز مهم دیگر نیز از طریق این سفر برای ملت کره جنوبی حاصل شد که واقعا ارزشمند است.
 
*منظور شما از این امتیاز چیست؟
 
تعریف و تمجید هایی که از کره شد. اشتباه برداشت نکنید. به لحاظ کیفی بازی کره مورد تحسین حتی رسانه های ایران قرار گرفت که همین ارزشمند بود. حتی همین که گروهی از کره ای های مقیم ایران در ورزشگاه بودند و تلاش زیادی بر حفظ نظافت محیط ورزشی کردند، قابل ارزش است. این نکته به صورت چاپ چند تصویر در رسانه های تصویری و نوشتاری کشور شما درج شد و از آن به عنوان یک حرکت فرهنگی مثبت یاد شد که برای ما در کره مایه مباهات است. با این امتیازات مثبت می توانیم به وضعیت روحی بهتری برای آینده برسیم . 
 
*به عنوان یک تحلیل گر کره ای، تیم ملی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟
 
ارزیابی من در مورد تیم ایران همانی است که قبلا پیش بینی کرده بودم. این تیم صاحب نفرات بسیار ارزشمندی است. شما از درون دروازه تا خط حمله نفرات شاخصی دارید. بزرگترین ویژگی تیم ایران داشتن نفرات کاملا با تجربه بین المللی مثل کاپیتان جواد نکونام است . او کسی بود که از تجربه فراوانش بهره کافی برای تغییر نتیجه برد. یا دروازه بان تان (مهدی رحمتی ) فرصت های گل زیادی را از تیم کره گرفت. من فکر می کنم تیم ایران با اتکا به این نفرات شاخص و بهره گیری از تجربه بین المللی مربی اش «کارلوس کی روش» یک بخت جدی برای صعود به جام جهانی برزیل است
 

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 2
ناشناس  | ۱۳۹۱ دوشنبه ۲۱ اسفند
1
0
پاسخ
این چنین حرفها چیز جدیدی نیست!!! همه میدونن که ورزش خصوصا فوتبال ایران پنانسیل و مهره های لازم برای رسیدن به درجه های بالا در سطح جهانی را داراست اما متاسفانه تا وقتی که ورزش و سیاست با همدیگه درآمیخته شده باشن و از هم جدا نشن همیشه باید یا در حسرت باشیم یا انتظار معجزه!!
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۱ سه شنبه ۵ دي
3
0
پاسخ
متاسفانه تا وقتی که یه سری مسائل پشت پرده به طور کلی در تمام عرصه های ورزشی از بین نره نه تنها در هیچ کدام از رقابتهای بین المللی پیشرفت و نتایج چشم گیری نخواهیم گرفت بلکه باعث پس رفت ورزش کشور خواهد شد
اما این آرزوی کل ملت ایران می باشد که تیم فوتبال کشورمون به رقابتهای جام جهانی راه پیدا کند
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
ایران با کی‌روش،‌ نکونام و رحمتی بخت صعود از آسیا به جام جهانی است | گفتگو با گزارشگر مطرح کره جنوبی
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
26%
 
متوسط
14%
 
ضعیف
59%