جمال شورجه با بیان اینکه جشنواره فیلم کودک یکی از خوش سابقه ترین جشنواره هاست گفت: سال گذشته جشنواره فیلم کودک با مدیریت سیداحمد میرعلایی بسیار خوب و با استقبال فراوان مواجه شد؛ امیدواریم امسال نیز مانند سال گذشته برگزار شود.
 
به گزارش سینماپرس، این کارگردان در گفتگو یا ستاد خبری بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان افزود: برگزاری چنین جشنواره‌هایی با موضوعات خاص می‌تواند در جهت رشد و تعالی سینما بسیار تاثیرگزار باشد؛ ضمن اینکه رقابت برای تولیدات با کیفیت هم بیشتر می‌شود.
 
شورجه همچنین بیان کرد: در این جشنواره فیلمسازان ژانر کودک آثار خود را به نمایش می‌گذارند، تا مورد داوری و نقد قرار گیرد، این کار باعث می‌شود کارگردان‌ها از کم و کیف کار خود اطلاع پیدا کنند.
 
کارگردان 33 روز یادآور شد: در جشنواره فیلم کودک، تقدیر و تشویق فیلمسازان باعث رونق این ژانر می‌گردد، و فیلمسازان در آینده با رشد بیشتر و نواقص کمتری به کار خود ادامه می‌دهند.
 
وی با اشاره به حضور هنرمندان و رونقی که از این بابت در جشنواره ایجاد می‌شود گفت: با توجه به اینکه مخاطبان جشنواره کودکان هستند، حضور عوامل فیلم اعم از کارگردان، تهیه کننده و بازیگر می‌تواند باعث دلگرمی کودکان شود.
 
شورجه با اشاره به ضعف آکادمیک در حوزه فیلمنامه‌نویسی هم تاکید کرد: متاسفانه فیلمنامه‌نویسان در این ژانر برای رسیدن به یک فیلمنامه استوار و قوی تحقیق و پژوهش کمی دارند.
 
وی ادامه داد: این نکته بسیار مهم است که باید از ساخت فیلمنامه‌های تکراری و کلیشه‌ای پرهیز کرد؛ چون سینمای کودک ما نیازمند موضوعات جذاب است. ما باید در انتخاب داستان‌ها سبک و سیاق خاصی داشته باشیم و به درستی شخصیت پردازی کنیم تا این سینما از فیلمنامه‌های ضعیف لطمه نخورد.
 
منبع: سینماپرس-گروه سینما
 
 
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
جمال شورجه: جشنواره فیلم کودک از خوش سابقه ترین جشنواره هاست
 
نقش سلبریتی ها رادر انتخابات وتاثیربراذهان عمومی چه میزان میباشد
صددرصد
14%
 
بالای پنجاه درصد
38%
 
پایین پنجاه درصد
14%
 
تاثیری ندارد
32%