رئیس مرکز تحقیقات ترمیم ضایعات مغزی و نخاعی تعداد بیماران ضایعات نخاعی در کشور را 70 هزار نفر ذکر کرد و گفت: به منظور تولید دانش در زمینه پیشگیری و درمان ضایعات نخاعی اقدام به برگزاری کنگره ملی ضایعات نخاعی می‌شود.
 
دکتر حسن امامی رضوی با اشاره به وضعیت ضایعات نخاعی در کشور، افزود: در حال حاضر 70 هزار نفر بیمار ضایعه نخاعی در کشور وجود دارند که بیشترین این آسیب‌ها ناشی از حوادث ترافیکی است.
 
رئیس مرکز تحقیقات ترمیم ضایعات مغزی و نخاعی حوادث ناشی از کار را از دیگر عوامل ایجاد کننده ضایعات نخاعی نام برد و اظهار داشت: با توجه به تعداد بیماران ضایعات نخاعی شبکه ملی تحقیقات ضایعات نخاعی راه اندازی شد که اقدام به ایجاد نظام مدیریت جامع پیشگیری کردیم که در حال تکمیل است.
 
وی با اشاره به برگزاری چهارمین کنگره ملی ضایعات نخاعی، ادامه داد: به منظور تولید دانش در زمینه پیشگیری و درمان ضایعات نخاعی، حمایت از آسیب دیدگان ضایعات نخاعی و بهره مندی از ظرفیت‌های کشور اقدام به برگزاری چهارمین دوره کنگره ضایعات نخاعی از 25 تا 27 بهمن خواهد شد.
 
امامی رضوی با اشاره به موفقیت محققان کشور در جراحی‌های کمتر تهاجمی، طب فیزیکی و توانبخشی، بیومکانیک و ساخت روباتها، خاطرنشان کرد: از این رو در این دوره از کنگره آخرین یافته‌ها در زمینه‌های پیشگیری و درمان ضایعات نخاعی چوم جراحی اعصاب و نورولوژی، ارولوژی و سکسولوژی، پروکتولوژی، ترمیمی و روانشناسی و روانپزشکی ارائه خواهد شد.
 
وی به بیان موضوعات این کنگره پرداخت و یادآور شد: در این کنگره در خصوص درمان‌های نوین، دارو درمانی در بیماران ضایعات نخاعی، مهندسی بافت و سلول درمانی بیماران ضایعات نخاعی و اپیدمیولوژی آسیب‌های نخاعی در ایران بحث و بررسی می شود.
 
رئیس مرکز تحقیقات ترمیم ضایعات مغزی و نخاعی، برگزاری جشنواره حمایت طلبی و پیشگیری از ضایعات نخاعی را از دیگر برنامه‌های این کنگره نام برد و اضافه کرد: این جشنواره در روز 25 بهمن ماه در محورهای فیلم و آثار هنری، کتاب و دست نوشته‌ها، فضای مجازی، ابداعات و نوآوری‌ها ومقالات و آثار پژوهشی برگزار خواهد شد.
 
وی با تاکید بر اینکه در این جشنواره اقدام به برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای محققان در این حوزه را از برنامه‌های جانبی این جشنواره ذکر کرد و گفت: در این نمایشگاه جدیدترین محصولات و توانمندی‌های شرکت‌های تجهیزات پزشکی در زمینه آسیب‌های مغزی و نخاعی و ستون فقرات ارائه خواهد شد.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 2
ناشناس  | ۱۳۹۲ شنبه ۱۱ خرداد
0
0
پاسخ
باسلام؛جای سوال و البته کمی هم اعتراض که با وجود فعالیت های بسیار مددکاران در حوزه ی آسیب وتوانبخشی بیماران ضایعه نخاعی چرا جای اسم مددکاران در کنگره ها و اخبارها و...همچنان خالی است؟
captcha
امینه شمیلی  | ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت
0
0
پاسخ
man varzeshkaram zayey man t 12 hast dar hal hazer ba vaker rah miram lotfan ye nobat didar baray man bezarid
captcha
پاسخها
رضا ارفعی  | ۱۳۹۲ شنبه ۲۵ خرداد
دوست گرامی آقای دکتر حسن امامی رضوی پزشک معالج نیستند که برای شما وقتی گرفته شود
در مشکلات نخائی بیمارستان ساسان برای تعین وقت به شما پیشنهاد میشود
این بیمارستان متعلق به بنیاد جانبازان بوده و کرسی بیماریهای نخائی می باشد

به امید شفای عاجل شما
یا حق
admin  | ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۶ ارديبهشت
با سلام خدمت شما دوست عزیز.
بنده منظور شما از تعیین وقت را متوجه نشدم. لطفا توضیح بیشتری بدهید. ممنون.
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
وجود 70هزار بیمار ضایعه نخاعی در کشور | گفتگو با دکتر حسن امامی رضوی
 
به نظر شما دولت یازدهم ودوازدهم چقدر در تحقق دولت الکترونیک موفق بوده است؟
بسیار زیاد
20%
 
تاحدودی
40%
 
بسیارکم
40%