یک مبارز دوران انقلاب گفت: در حال حاضر در دوره‌ای از انقلاب زندگی می‎کنیم که دشمنان نظام اسلامی هسته مرکزی انقلاب را هدف قرار داده اند.
 
مرضیه دباغ(حدیدچی) اظهار کرد: دشمنان امروز می دانند که اگر در مسایل مختلف بتوانند به رهبری نظام آسیب وارد کنند، به اهدافشان می رسند و به همین دلیل روی ولایت فقیه که امام(ره) راحل برای نهادینه کردن آن تلاش زیادی داشتند، تمرکز کرده‌اند.
 
خانم دباغ گفت: امام خمینی(ره) در ارتباط با ولایت فقیه با گستردگی زیادی بحث کرده‌اند و در واقع، ایشان تنها فردی هستند که بعد از آغاز دوران غیبت کبری این بحث را تئوریزه کردند.
 
دباغ یادآور شد: به همین علت در زمینه بحث ولایت فقیه، باید امام(ره) را ملاک قرار دهیم و زمانی که ایشان را به عنوان مبدع این بحث بشناسیم، قاعدتا نباید انقلاب و رهبری را رها کنیم.
 
مرضیه دباغ در ادامه با اشاره به رهبری مقام معظم رهبری بیان کرد: ایشان توسط نزدیک به 80 نفر از مجتهدان زمان خود تایید شده‌اند.
 
دباغ بیان کرد: در زمان سفر حضرت آقا به یکی از کشورهای آسیایی، امام(ره) پس از مشاهده استقبال مردمی از ایشان، فرمودند که الحق رهبری برازنده ایشان است و این یکی از مواردی است که بیانگر این است که حضرت امام(ره) نیز رهبری ایشان را تایید کرده‌اند.
 
خانم دباغ گفت: حاج احمد خمینی نیز این مساله را در مجلس خبرگان رهبری بازگو کردند و باید اذعان داشت که حضرت آقا دارای جامعیت بسیار بالایی هستند.
 
دباغ در ادامه با اشاره به مواضع برخی از افراد که با ولایت فقیه زاویه دارند و نظریه حکومتی حضرت امام(ره) را نقد می‌کنند، یادآور شد: این افراد در زمان انقلاب سنی نداشتند و حضرت امام(ره) را از نزدیک درک نکرده بودند.
 
مرضیه دباغ گفت: بسیاری از همین افراد، در ابتدای انقلاب در تلاش بودند که خود را به امام(ره) و انقلاب نزدیک کنند و حتی تلاش می کردند که از انقلاب بهره برداری کنند، اما شخصیت و رفتار امام(ره) این اجازه را به آنها نمی‌داد.
 
وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی حضرت امام(ره) نیز عنوان کرد: ایشان بسیار منظم بودند و تمام کارهای خود را در ساعت معینی انجام می دادند و از دیگر ویژگی‌های بارز ایشان اصرار ایشان بر نماز شب بود.
 
دباغ با اشاره به نقش مشهد در انقلاب اسلامی ایران یادآور شد: مشهد انسان‌های وارسته‎ای داشته است که در انقلاب اسلامی ایران ایفای نقش کردند.
 
خانم دباغ افزود: افرادی مانند شهید هاشمی نژاد، مطهری و یا شهید سعیدی نقش بارزی در ترویج و تبلیغ انقلاب در مشهد داشتند و نسل جوان نیز از آنها الگو می‎گرفتند.
 
 
منبع:ایسنا
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
دشمنان نظام اسلامی هسته مرکزی انقلاب را هدف قرار داده‌اند | گفتگو با خانم دباغ
 
آیا در انتخابات شرکت میکنید؟
حتما شرکت میکنم
57%
 
اصلا شرکت نمیکنم
26%
 
بعداز مناظرات تصمیم میگیرم
15%