مهدی تاج، رییس سازمان لیگ برتر فوتبال ایران در گفت‌وگوی تفصیلی در ارتباط با روند برگزاری مسابقات لیگ برتر، تمایز لیگ چهاردهم با لیگ‌های قبلی، تصمیمات اتخاذ شده در رابطه با تمدید قانون رعایت سقف بودجه و برخورد با تیم های متخلف فصل قبل، حق پخش تلویزیونی و عدم پرداختی‌ها از سوی سازمان صدا و سیما، موضوع تبلیغات محیطی و شائبه‌های پیش آمده در ارتباط با آن، توضیحات خود را ارائه کرد که در ادامه آن را می‌خوانید.

 

 

* درباره روند برگزاری مسابقات لیگ چهاردهم و تمایز‌های اساسی آن با لیگ‌های قبلی توضیح می دهید؟

مطمئنا در این دوره وضعیت بهتری نسبت به دوره‌های قبلی برگزاری مسابقات لیگ برتر داشتیم . جوانگرایی شاخصه اصلی لیگ چهاردهم بود. علاوه بر این ایجاد نظم و انضباط لیگ از دیگر ویژگی های لیگ گذشته بود. بازی‌ها درست در زمان اعلام شده و بدون هیچ گونه تاخیری برگزار شد.

میزان گل‌های زده شده در لیگ چهاردهم به میزان فوق‌العاده‌ای افزایش یافته است که در آماری به زودی آن را اعلام خواهیم کرد. علاوه بر این کارت‌های زرد و قرمز در فصل چهاردهم لیگ برتر کاهش یافته است که این نشان دهنده کاهش میزان خشونت است. تعداد 265 بازیکن در لیگ چهاردهم رقمی کمتر از 200 میلیون تومان دریافت کرده‌اند که غالبا این بازیکنان، بازیکنان جوان لیگ بوده اند و به میزان زیادی در کاهش رقم قراردادهای لیگ تاثیر گذاشتند.

 

* در ارتباط با تغییر سقف قرارداد بازیکنان به سقف بودجه برای تیم ، برخورد با تیم‌های متخلف و نیز ادامه قانون رعایت سقف بودجه برای تیم‌ها در فصل آینده چه تصمیمی گرفته شده است؟

دیگر به هیچ وجه سقف قرارداد نخواهیم داشت چرا که این موضوع خلاف قوانین فیفا است و AFC نیز از ما این مساله را قبول نکرده است.

این که بگوییم سقف بودجه تماما رعایت شده است و هیچ باشگاهی تخلف نکرده است، این گونه نیست. باید راستی آزمایی‌ها را در این رابطه هم‌چنان ادامه دهیم و اگر در ارتباط با برخورد با این مساله بگوییم که هیچ برخوردی نخواهیم کرد منطقی نیست.

هنوز هیات رییسه فدراسیون فو‌تبا‌ل در مورد این مساله برای فصل قبل ورود نکرده است. ابتدا باید جلسه‌ای در این رابطه برگزار و در این رابطه تصمیم گیری کنیم. این که ببینیم آیا قرار است رعایت سقف بودجه برای فصل بعد هم‌چنان ادامه یابد یا خیر.

 

* قانون سقف بودجه چه نقاط مثبت و منفی را با خود به همراه داشت؟

این موضوع با نقاط مثبت و منفی همراه بود. نقطه مثبت این بود که ما باید با توجه به میزان درآمد لیگ هزینه‌ها را به کف می‌رساندیم، چرا که درآمدهای ما حداقلی است. حتی حق پخش نیز که بزرگ‌ترین منبع درآمدی ماست از آن محروم هستیم. زمانی که درآمدها پایین باشد باید هزینه‌ها را نیز کاهش دهیم. در کشورهای توسعه یافته فو‌تبا‌لی می بینیم که سقفی در این رابطه وجود ندارد. این اتفاق باید روزی در کشور ما بیفتد، اما با توجه به این که عموم درآمدها در لیگ ما دولتی است، باید به این سمت حرکت کنیم.

در باره نقاط ضعف تعیین سقف بودجه برای باشگاه‌ها نیز باید بگویم که برخی از باشگاه‌ها این مساله را رعایت نکرده اند. هر چند اکثر باشگاه‌ها سقف را رعایت کرده‌اند و به قانون احترام گذاشته‌اند. باید بدانیم که هر باشگاهی بر اساس درآمدها هزینه کند.

 

* با توجه به کاهش چشمگیر تماشاگران در لیگ چهاردهم چه برنامه‌ای برای فصل آینده آماده شده است؟

کاهش تماشاگران لیگ از آفت‌هایی بود که در فصل قبل با لیگ برتر همراه بود. هر چند در هفته‌های پایانی به آمار لیگ سیزدهم نزدیک شدیم. هر زمانی که پر‌سپولیس و استقلال قوی بسته شوند میزان تماشاگران لیگ نیز افزایش می‌یابد. عمدتا وضعیت تماشاگران در لیگ برتر فو‌تبا‌ل ما ارتباط مستقیمی با شرایط پر‌سپولیس و استقلال دارد.

 

* درباره ادامه طرح‌ بلیت الکترونیکی در سال آینده چه تصمیمی گرفته‌اید؟

باید بر روی طرح الکترونیکی کار کنیم. واقعیت این است که استقبال از این موضوع کم بوده است و مردم علاقه کمی نسبت به این مساله نشان دادند، اما باید تمهیداتی در نظر گرفته شود تا با توجه به آن طرح الکترونیکی را با قوت دنبال کنیم و تماشاگران ما با روی آوردن به این مساله از چنین شرایطی که برای آنها فراهم شده است نهایت استفاده را ببرند.

 

* مساله حق پخش تلویزیونی و عدم پرداختی‌های صدا و سیما به سازمان لیگ و فو‌تبا‌ل ایران به کجا رسید؟

ما 22.5 میلیارد تومان قرارداد امضا شده با سازمان صدا و سیما داریم که میزان بدهی آنها به ما نیز همین رقم است. آنها قرار بود تحت عنوان کمک به فو‌تبا‌ل این رقم را به ما کمک کنند که این مساله اتفاق نیفتاده است.

امسال به دنبال مسیر جدیدی هستیم تا از این طریق با همکاری سازمان لیگ برتر فو‌تبا‌ل ایران، صدا و سیما و وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فو‌تبا‌ل با توجه به بندی که شورای عالی امنیت ملی نیز آن را تایید کرده است، شرکتی ایجاد شود که از عواید تبلیغات محیطی و تبلیغاتی که مربوط به سازمان صدا و سیما است استفاده کنند.

 

* مساله تبلیغات محیطی و مسائل پیش آمده در‌ رابطه با آن به کجا رسید و آیا قرارداد دو ساله خود را با شرکت اسپانسر تبلیغات محیطی ر‌قابت‌های لیگ برتر ادامه می دهید؟

این اسپانسر با ما قراردادی دو ساله داشته است و سال آینده نیز تبلیغات محیطی توسط آنها انجام می‌شود. کمیته‌ای سه نفره در‌ رابطه با بررسی وضعیت قرارداد اسپانسر و نیز میزان پرداختی‌های آنها در سازمان لیگ شکل گرفته است که با توجه به بازی‌هایی که در لیگ گذشته پخش نشده و یا ارقامی که باید از قرارداد کسر شود، میزان پرداختی‌ها باید مدنظر قرار گیرد./ایسنا

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
رییس سازمان لیگ برتر فوتبال ایران می‌گوید برخی از باشگاه‌ها در فصل گذشته سقف بودجه را رعایت نکردند. وی همچنین معتقد است که کاهش چشمگیر تماشاگران لیگ برتر از آفت‌های لیگ چهاردهم بوده است.
 
مهمترین علت ناکامی ورزشکاران صاحب نام ایرانی کدامیک از موارد زیر میباشد؟
نبود امکانات کافی قبل از اعزام
56%
 
آماده نبودن ورزشکار
30%
 
ناداوریها
6%
 
انگیزه نداشتن
6%
 
تاج: موافق برگزاری میهمانی قبل از دربی نبودم|فدراسیون فوتبال توصیه ای برای تساوی دربی ندارد|گفتگوی ویژه خبری
٤٤:٣٩
تاج: موافق برگزاری میهمانی قبل از دربی نبودم|فدراسیون فوتبال توصیه ای برای تساوی دربی ندارد|گفتگوی و...
بازدید : ٥٩
شبهای فوتبالی میزبان آتیلا حجازی
٥٨:١٨
شبهای فوتبالی میزبان آتیلا حجازی
بازدید : ١١٧
گفتگوی فردوسی پور با مهدی تاج درباره اختلافات اخیر کی روش و برانکو|نود
٢٨:١٠
گفتگوی فردوسی پور با مهدی تاج درباره اختلافات اخیر کی روش و برانکو|نود
بازدید : ١٠٨
گرشاسبی:‌ یک نفر که منافعش از دست رفته جو وزیر پرسپولیسی را راه انداخت
گرشاسبی:‌ یک نفر که منافعش از دست رفته جو وزیر پرسپولیسی را راه انداخت
بازدید : ٨٨
حزب، باشگاه سیاسی، دولت در سایه | گفتگوی آقایان کنعانی مقدم و بیادی
٣٧:١٤
حزب، باشگاه سیاسی، دولت در سایه | گفتگوی آقایان کنعانی مقدم و بیادی
بازدید : ١٠٨٤
نود: گفتگوی ویژه | درخصوص وضعیت باشگاه های پرسپولیس و استقلال با حضور مهمانان برنامه امیررضا خادم نماینده تام الاختیار
٤٥:٣٨
نود: گفتگوی ویژه | درخصوص وضعیت باشگاه های پرسپولیس و استقلال با حضور مهمانان برنامه امیررضا خادم نم...
بازدید : ٣٨٣٦
بررسی موضوع کمک های دولتی به فوتبال حرفه ای | در برنامه مناظره
٠٢:٠٠:٣١
بررسی موضوع کمک های دولتی به فوتبال حرفه ای | در برنامه مناظره
بازدید : ٤١٣٣
فتح‌الله‌زاده: نباید با ما توهین آمیز صحبت کنند/ ان‌شاءالله بعد از ما پولدارترها می‌آیند
فتح‌الله‌زاده: نباید با ما توهین آمیز صحبت کنند/ ان‌شاءالله بعد از ما پولدارترها می‌آیند
بازدید : ٩٧١
قرار نیست مشکل جهان بشریت را فقط با بودجه سال 93 حل کنیم | نوبخت در گفتگوی ویژه خبری
١٣:٠٢
قرار نیست مشکل جهان بشریت را فقط با بودجه سال 93 حل کنیم | نوبخت در گفتگوی ویژه خبری
بازدید : ٣٤١٧
گفتگوی اختصاصی با آرسن ونگر سرمربی باشگاه آرسنال انگلیس
٠٧:٢٨
گفتگوی اختصاصی با آرسن ونگر سرمربی باشگاه آرسنال انگلیس
بازدید : ٣١٦٠
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو