طبق برنامه‌ریزی باشگاه هنرمندان و جامعه حمایت از بیماران ام.اس ایران، تیم‌های منتخب ستارگان فوتبال جهان و منتخب ستاره‌های پیشین فوتبال ایران ساعت ۱۷:۴۵ امروز جمعه در دیداری نمادین که در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود، به مصاف همدیگر برود.

میشل سالگادو بازیکن پیشین رئال مادرید اسپانیا، یکی از ستارگان فوتبال جهان است که برای برگزاری این بازی به تهران سفر کرده و در مورد اهداف این سفر و شناختش از فوتبال ایران به سوالات زیر پاسخ داد:

 

فوتبال ایران در رنکینگ فیفا در قاره آسیا در رتبه نخست قرار دارد، با این وجود تفاوت زیادی با تیم‌های اروپایی دارد. نظرتان در این باره چیست؟

- سالگادو: راستش را بخواهید، الان که در خاورمیانه زندگی می‌کنم و شناخت خوبی در مورد فوتبال آسیا دارم، باید بگویم که ذهنیت فوتبالی در آسیا کاملا با اروپا متفاوت است. سازماندهی و استفاده از آکادمی‌ها خیلی مهم هستند. ذهنیت بازیکنان مطرح وقتی به سطح حرفه‌ای می‌رسند، خیلی مهم است.

آنچه در اروپا و آکادمی‌های فوتبال به بازیکنان یاد می‌دهیم، با فوتبال آسیا متفاوت است و حرفه‌ای‌تر از چیزی است که در آسیا می‌بینیم. همچنین سطح فوتبال ایران فوق‌العاده است ولی اگر بازیکنان شما و حتی بازیکنان آسیا و شمال آفریقا تاکتیک و درک مدل بازی در فوتبال روز دنیا را بیاموزند، همه چیز بهتر میشود.

 

* و چه شناختی از فوتبال ایران دارید؟

- شناخت خوبی از فوتبال ایران دارم زیرا امروز کارلوس کی‌روش مربی بزرگی که در رئال بود، امروز مربی تیم ملی ایران است. شما با هدایت این مربی مطرح در جام جهانی درخشش خوبی داشتید، هرچند شکست شما مقابل آرژانتین حسرت‌آمیز بود.

 

میشل سالگادو

 

* لژیونرهای شاغل در لالیگا و چهر‌های فوتبالی ایران را می‌شناسید؟

- بیش از هر فرد دیگری جواد نکونام را می‌شناسم، هرچند با او ارتباط خاصی ندارم. من زیاد مقابل نکونام بازی کرده‌ام و او بازیکنی است که بیشتر از بقیه او را می‌شناسم. البته از ستاره‌های فوتبال ایران علی دایی را هم می‌شناسم و حتی در سفر گذشته‌ام به ایران، با او شام هم خورده‌ام.

 

* شما برای دومین مرتبه است که به ایران سفر می‌کنید، ارزیابی‌تان از ایران و مردم آن چیست؟

- حس خوبی از ایران و مردمش دارم. نخستین مرتبه که به ایران آمدم، حس مهربانی و هیجان فوتبال خیلی من را تحت تاثیر قرار داد. وقتی آن زمان دیدم، مردم مرا حتی وقتی فوتبال را کنار گذشتم، می‌شناسند، آن موقع به این فکر افتادم برای مردم ایران کاری انجام دهم. وقتی هم متوجه شدم هنوز هیچ ستاره‌ای به ایران سفر نکرده، تصمیم گرفتم تعدادی از ستارگان فوتبال جهان را به کشورتان بیاورم که بازی خیرخواهانه بهانه خوبی باری این اتفاق بود.

 

* امروز رافا بنیتس سرمربی رئال است، به نظرتان کارلو آنچلوتی باید اخراج می‌شد؟

- این تصمیم رئیس باشگاه رئال مادرید بود. برخی افراد نمی‌خواستند که آنچلوتی در رئال بماند و رئیس باشگاه این تصمیم را گرفت تا تیم را به نحوی تغییر دهد و فکر می‌کنم باید صبر کنیم و ببینیم که این تغییر مثبت بوده یا خیر.

 

* بین رقابتهای لالیگا اسپانیا و لیگ برتر انگلیس اگر بخواهید مقایسه‌ای داشته باشید، آنرا چطور ارزیابی می‌کنید؟

- این دو لیگ کاملا با هم متفاوت هستند. من در هر دوی این لیگ‌ها بازی کرده‌ام. در لالیگا و فوتبال اسپانیا، رئال مادرید و بارسلونا در سطح بالاتری نسبت به سایر تیم‌ها هستند، هرچند اتلتیکومادرید عملکرد خوبی داشته و توانسته خودش را بالا بکشد. لالیگا دیدنی‌ترین لیگ دنیا را دارد زیرا کاملا تکنیکی است ولی لیگ برتر، لیگی دیوانه‌وار است که بازی کردن در آن هیجانانگیز است. هواداران هم در لیگ برتر مملو از هیجان هستند ولی از نظر سطح مالی، تیمها در لیگ برتر برابری بیشتری دارند اما در لالیگا تفاوت زیادی بین تیم‌ها وجود دارد.

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
بازیکن پیشین رئال با تاکید براینکه به خاطر حضور کی‌روش، شناخت خوبی از ایران دارد، گفت: سطح فوتبال ایران فوق‌العاده است ولی اگر بازیکنان شما مدل بازی در فوتبال را بیاموزند، شرایط بهتر از این می‌شود.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
32%
 
متوسط
15%
 
ضعیف
52%