امید ابراهیمی، هافبک دفاعی استقلال و تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل درباره عملکرد استقلال، حضور در تیم ‌ملی به جای جواد نکونام و شرایط تیم ‌ملی به گفت‌و‌گو با ما پرداخت.

 

 

* بعد از دو بازی متوالی در تیم ‌ملی به نظر می‌رسد توانسته‌اید خودتان را ثابت کنید. از عملکرد خودتان راضی هستید؟

 

خدا را شکر می‌کنم. بعد از مدت‌ها این فرصت را داشتم که در ترکیب ثابت تیم ‌ملی حضور داشته باشم و بتوانم خواسته‌های سرمربی را برآورده کنم. تمام سعی و تلاشم این است که وظایفم را به نحو احسن انجام دهم. فکر می‌کنم مردم هم از من راضی بودند. تیم ‌ملی در دو بازی گذشته عملکرد خوبی داشت. شاید رقبای ما از نظر فو‌تبا‌لی پایین‌تر باشند، اما ما هم از نظر تاکتیکی پیشرفت داشته‌ایم. بازی تماشاگر پسندی را به نمایش گذاشتیم و امیدوارم تداوم داشته باشد تا منجر به صعود تیم ‌ملی به جا‌م جها‌نی شود.

 

* در دو بازی توانستیم 9 گل به ثمر برسانیم. شش گل به گوام و سه گل به هند زدیم، نظرت در این باره چیست؟

 

فو‌تبا‌لی که امروز به نمایش گذاشته می‌شود با گذشته فرق دارد و تقریبا تیم‌های ضعیف هم پیشرفت داشته‌اند. آنها از تیم‌های پایه سازندگی را شروع می‌کنند و دیگر نمی‌شود به گوام 19 گل زد. در حالی که به گوام شش گل زدیم که تیم‌شان شرایط خوبی داشت. هند هم در نیمه اول بازی خوبی انجام داد و پا به پای ما پیش آمد. تمام تلاشمان را انجام دادیم که بردهای خوبی را به دست بیاوریم. این بازی‌ها به نوبه خود برای ما خوب است.

 

* تقریبا بعد از چند بار حضور در تیم ‌ملی بازیکن با تجربه‌ای محسوب می‌شوید. بازیکنان جوان تیم ‌ملی را چطور دیدید؟

 

بازیکنان جوان ما خوب بودند. قطعا هر کس به تیم ‌ملی دعوت می‌شود شایستگی دارد. حضور در تیم ‌ملی افتخار هر کسی است. این بازیکنان با استعداد و آینده‌دار هستند. بازیکنانی مانند مهدی ترابی، مهدی طارمی، کاوه رضایی و ... خوب بودند. بازیکنان ما در زمین عملکرد خوبی داشتند و این باعث خوشحالی است. این جوانگرایی باعث می‌شود که در سال‌های آتی تیم خوبی داشته باشیم.

* سرمربی تیم ‌ملی بعد از بازی با هند گفت که در مرحله بعد کوسه‌های بزرگتری‌ مانند کره و ژاپن در انتظار ما هستند. با این شرایط نیاز به آماده سازی‌ها بهتری داریم.

 

100 درصد همین طور است. بازی مقابل کره جنوبی، ژاپن و ... خیلی فرق می‌کند. مقابل این تیم‌ها کارمان سخت است و وظیفه سختی داریم. اگر از الان در تمرینات و بازی‌های تدارکاتی در کنار یکدیگر هماهنگ شویم می‌توانیم این تیم‌ها را شکست دهیم. تیم ‌ملی به قدری پتانسیل‌ دارد که قدرت اول آسیا شود.

 

* به نظر در استقلال هم وضعیت خوبی دارید. بعد از چند نمایش دلپذیر، انتظارات از شما بالا رفته است.

 

امسال تیم خوبی داریم و تا به حال هم نتیجه‌ خوبی گرفتیم و به جز یک دیدار سایر بازی‌ها را بردیم. توقعات از تیم ما بالا رفته و ما هم فو‌تبا‌ل خوبی را به نمایش می‌گذاریم. موقعیت‌های گلزنی زیادی را در هر بازی ایجاد می‌کنیم که نشان می‌دهند، فو‌تبا‌ل هجومی استقلال است. در چند ماهی که با او کار می‌کنم مظلومی را مربی‌ای با تفکرات هجومی دیده‌ام. باید این روند را ادامه دهیم و در آخر نتیجه‌آی در خور نام استقلال بگیریم.

 

* با توجه به عملکردی که امسال در استقلال دارید به نظر به پختگی لازم رسیده‌اید؟

 

استقلال تیم بزرگی است. شاید بعضی بازیکنان در تیم‌های دیگر خوب باشند، اما نتوانند در استقلال و پر‌سپولیس موفق شوند چرا که فشار مردم، هو‌اد‌ا‌ران و رسانه‌ها وجود دارد. این که هر هفته‌ عملکرد خوبی داشته باشید سخت است. پارسال هم شرایط خوبی داشتم و می‌خواهم همان روند را امسال هم ادامه دهم.

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
هافبک ملی‌پوش استقلال می‌گوید تیم ‌ملی در دو بازی گذشته و علی‌رغم این که سطح گوام و هند پایین بود، پیشرفت تاکتیکی داشته است.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
31%
 
متوسط
15%
 
ضعیف
52%