محسن حاجیلو مجری و گزارشگر تلویزیون که بیشتر او را با نام «آقای دلواپس» می‌شناسند، فعالیت خود را از سال 1376 و با بازیگری در مجموعه طنز «ساعت خوش» آغاز کرد. وی در برنامه‌هایی چون «راه عاشقی»، «آقای دلواپس» و... به عنوان گزارشگر حضور داشته است. گفتگوی ما را با این هنرمند در ادامه می‌خوانید:

 
سین: از دوران کودکی‌تون بگید.
 
جیم: من در یک خانواده پرجمعیت و ورزشی متولد شدم. 9 تا بچه بودیم 6 برادر و 3 خواهر. یکی از برادرانم «علی حاجیلو» کشتی‌گیر تیم ملی بود و برادر دیگرم «اصغر حاجیلو» در تیم استقلال فوتبال بازی می‌کرد و یکی از فوتبالیست‌های با تعصب استقلال بود، خودم هم دروازه‌بان تیم ملی هندبال بودم.


سین: بچه آرامی بودید یا شیطون؟

جیم: خیلی شیطون بودم، در مدرسه همیشه بچه‌های زرنگ را مبصر می‌کردند اما آن موقع برای اینکه من کمتر شیطنت کنم، با اینکه بچه تنبل و درس‌نخوانی بودم، مرا مبصر کردند.


سین: بازی و تفریح شما در کودکی؟ 
 
جیم: گرگم به هوا، هفت سنگ و...

 
سین: خاطره‌ای از دوران کودکی‌تون بگید.
 
جیم: یکی از شیطنت‌های ما در کودکی این بود که سر کلاس درس، دانه‌های ماش رو از طریق لوله خودکار به بچه‌های دیگه پرتاب می‌کردیم. یادمه یکبار من می‌خواستم این کار رو بکنم که به سمت معلم پرتاب شد، بعد معلم همون لحظه منو از کلاس اخراج کرد و گفت برو با اولیا بیا، من هم رفتم برادر کوچکتر که اسمش «ولی» بود رو به مدرسه آوردم. معلم گفت: این کیه؟! گفتم: «خودتون گفتید ولی تون رو بیار»، بعد معلم که کلی عصبانی شده بود، دستش رو بالا برد که به من سیلی بزنه، منم جای خالی دادم و به صورت برادرم «ولی» سیلی زد. بعد متوجه شدم که منظورش از ولی، پدر و مادرم بودن.


سین: از چه زمانی متوجه علاقه‌تان به اجرا شدید؟
 
جیم: من از کودکی در فعالیت‌های هنری مدرسه شرکت می‌کردم. فعالیتم رو با بازیگری در «ساعت خوش» ساخته «مهران مدیری» آغاز کردم و بعد وارد حیطه اجرا و گزارشگری شدم. در حال حاضر در برنامه‌هایی مثل «آقای دلواپس»، «تکیه عاشقی» و... هم بازیگری می‌کنم نه گزارشگری، چون گزارشگر‌ها معمولاً کمتر در تصویر حضور دارند اما من در لحظه لحظه برنامه‌هایم حضور دارم و بازیگری می‌کنم.


سین: در کارهای منزل به همسرتون کمک می‌کنید؟!

جیم: بله خیلی زیاد، من استاد ظرف شستن هستم. علاوه بر این آشپزی، خیاطی و... را هم به خوبی انجام می‌دهم.

سین: چند فرزند دارید؟
 
جیم: یک دختر به نام هدیه که مهندس است و ازدواج کرده و یک پسر به نام حامد که در عرصه اجرا فعالیت می‌کند.


سین: چه سبک موسیقی را گوش می‌کنید؟

جیم: موسیقی‌های آرامش‌بخش را خیلی دوست دارم.


سین: اهل فوتبال هستید؟

جیم: خانواده ما به خاطر برادرم اصغر که فوتبالیست تیم استقلال بود، به شدت طرفدار استقلال هستند. من دوستان پرسپولیسی بسیاری دارم و برایشان احترام خاصی قائلم اما بیشتر طرفدار تیم ملی هستم.


سین: خاطره‌ای از برنامه «آقای دلواپس» دارید؟

جیم: خاطرات زیادی دارم. برای مثال خیلی‌ها مرا با نام «آقای دلواپس» می‌شناسند و صدا می‌کنند. در حالی که فامیلی من «حاجیلو»ست. یکی از خاطرات شیرینی که از این برنامه دارم، این بود که روزی ما به دیدار مقام معظم رهبری رفتیم، ایشان به خوبی مرا می‌شناختند و فرمودند: «حاجیلو معضلات جامعه را با زبان طنز در برنامه‌ها بیان می‌‌کند».


سین: در حال حاضر دلواپس چه چیزی هستید؟

جیم: دلواپس بحران کمبود آب و بی‌آبی هستم. این موضوع یکی از معضلات جامعه است که باید خیلی حواسمان به آن باشد و در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم.


سین: از اینکه در برخی برنامه‌های طنز با شخصیت آقای دلواپس شوخی کردند،‌ ناراحت نشدید؟
 
جیم: نه به هیچ وجه، چون من هم با استفاده از بیان طنز بسیاری از معضلات جامعه را در برنامه مطرح می‌کنم.
 
از اینکه مردم شاد باشند و لبخند بزنند، لذت می‌برم. جوانان امروز نصیحت و موعظه را دوست ندارند و می‌توان با طنز بسیاری از موارد را به آن‌ها منتقل کرد.

 
سین: در چه زمینه‌های دیگر هنری فعالیت می‌کنید؟

جیم: من به همراه یک گروه که متشکل از خواننده‌هاست، در خارج از کشور برنامه اجرا می‌کنم. یک برنامه وجود دارد که در آن افراد خاطرات طنز خود را برای دیگران بیان می‌کنند.


سین: کلام پایانی شما؟

جیم: همدیگه رو دوست داشته باشیم و به میهن عزیزمان «ایران» عشق بورزیم.
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha