سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه با استفاده از دستگاه پت سی تی 85 درصد سرطان‌ها قابل تشخیص است ضمن آنکه با استفاده از آن می‎توان رادیو دارو مورد نیاز کشور را تولید کرد.
 
دکتر محمد حسن طریقت منفرد در حاشیه مراسم بهره برداری از دستگاه پت سی تی در جمع خبرنگاران با اشاره به بهره برداری از دستگاه پت سی تی در بیمارستان مسیح دانشوری، افزود: این اقدام معجزه آسای علمی و درمانی و عدم وابستگی کشور است که در سال‌های اخیر از سوی پژوهشگران کشور محقق شده است.
 
سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر موفقیت محققان در زمینه رادیو داروها در یکی دو سال اخیر، اظهار داشت: رادیو داروها می‌توانند توسط این دستگاه‌ها تولید شوند و نیاز کشور را به واردات این نوع داروها کم کند.
 
دکتر طریقت منفرد همچنین یادآور شد: با وجود تحریم‌ها دانشمندان ایرانی لحظه‌ای درنگ نکرده‌اند و دوشادوش پیشرفته‌ترین کشورها در حوزه بهداشت و درمان حرکت می‌کنند و کشور ما با این همه گرفتاری و تحریم‌هایی که از سوی استکبار جهانی بر آن تحمیل می‌شود را  خنثی می‌کنند.
 
طریقت منفرد با اشاره به اینکه ایران به لحاظ علمی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد، یادآور شد: نخستین دستگاه تشخیصی و تصویربرداری سرطان در کشور می‌تواند در تشخیص و کنترل درمان 85 درصد سرطان‌ها و ومورها کاربرد داشته باشد و در 15 درصد بیماری‌های قلبی و مغزی نیز به کار گرفته شود.
 
سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: این دستگاه گران‌ترین سیستم تصویربرداری دنیا محسوب می‌شود و با کمک این دستگاه امکان بررسی و تحقیقات بسیار ارزشمند فراهم شده تا بتوانیم داروهای هسته‌‌ای مورد نیاز کشور را تولید کنیم.
 
 
منبع: خبرگزاری مهر
 
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه با استفاده از دستگاه پت سی تی 85 درصد سرطان‌ها قابل تشخیص است ضمن آنکه با استفاده از آن می‎توان رادیو دارو مورد نیاز کشور را تولید کرد.
 
به نظر شما دولت یازدهم ودوازدهم چقدر در تحقق دولت الکترونیک موفق بوده است؟
بسیار زیاد
40%
 
تاحدودی
20%
 
بسیارکم
40%