رئیس فدراسیون فوتبال گفت: تصمیم‌گیرنده اصلی درباره انتخابات فدراسیون فوتبال، فقط مجمع این فدراسیون است.
علی کفاشیان، در مورد مسائل مختلف مربوط به فوتبال کشور، از جمله انتخابات، ادامه همکاری کی‌روش و شروطی که وی دارد و تفاهم‌نامه همکاری فدراسیون‌های ایران و آلمان گفت و گویی را با فارس انجام داد که متن آن را در زیر می‌خوانید:
 
شفاف می‌گویید اگر در انتخابات فدراسیون فوتبال دو سوم آرا به رئیس تعلق نگیرد چه اتفاقی می‌افتد؟
 
اساسنامه در این مورد می‌گوید رئیس فدراسیون فوتبال تنها فردی است که برخلاف سایر فدراسیون‌ها با بیشترین رأی یا نصف به علاوه یک رأی به عنوان رئیس انتخاب نمی‌شود و چون رئیس فدراسیون فوتبال، عالی‌ترین مرجع فوتبال کشور است حتی اگر انتخابات به دور دوم هم کشیده شود، باید با دو سوم آرا به عنوان رئیس انتخاب شود.
 
اگر در دور دوم هم این اتفاق نیفتد، چه تصمیمی‌ گرفته خواهد شد؟
 
اگر این اتفاقی بیفتد و رئیس دو سوم آرا را در انتخابات به دست نیاورد، مجمع فدراسیون تنها تصمیم گیرنده در این خصوص خواهد بود هرچند که به احتمال زیاد همه چیز از اول اتفاق خواهد افتاد. یعنی مجمع تصمیم می‌گیرد که به چه نحوی، چه اتفاقی خواهد افتاد. یعنی اگر مجمع طبق مقررات تصمیم بگیرد که باید یک زمان جدید تعیین شود که دوباره انتخابات برگزار شود، همین اتفاق می‌افتد تا دوباره یک عده بیایند.
 
یعنی امکان دارد نفرات جدیدتر وارد عرصه انتخابات شوند؟
 
نمی‌شود که دوباره همان 3 نفر بیایند. باید فضا را باز کنیم تا نفرات تازه‌تری بیایند اما این اتفاق نمی‌افتد و امیدوارم در انتخابات 18 اردیبهشت تکلیف روشن شود.
 
تکلیف افرادی که اعتراض کرده‌اند چه می‌شود؟
 
نفراتی که صلاحیتشان محرز نشده به مدت 2 روز فرصت دارند تا اعتراض خود را اعلام کنند. پس از دو روز کمیته 3 نفره استیناف به اعتراض آنها رسیدگی کرده و به تصمیم‌گیری می‌پردازد.
 
 
یعنی امکان دارد نفرات جدیدتری به لیست کاندیداها اضافه شوند؟
 
هر امکانی وجود دارد و ابتدا باید به اعتراض‌ها و مدارک جدید رسیدگی کرد. شاید نفراتی اضافه شوند.
 
وضعیت ادامه همکاری با کی‌روش به کجا رسید؟
 
در نامه‌ای به صورت رسمی با استعفای کی‌روش مخالفت کرده و سرمربی تیم ملی 20 اردیبهشت به ایران بازمی‌گردد تا کار خود را با تیم ملی ادامه دهد. همه امکانات را برای تیم ملی فراهم می‌کنیم و در جلسه هیأت رئیسه هم به او قول دادیم تا همه امکانات را برای آماده‌سازی تیم ملی در مسیر صعود به جام جهانی 2018 فراهم کنیم.
 
کی‌روش در یکی از بندهایی که از آن به عنوان شروط ماندن وی یاد شده بود، خواستار اضافه شدن یک مربی ایرانی شده است. کدام مربی به کادر فنی تیم ملی اضافه می‌شود؟
 
صحبت‌های لازم با جواد نکونام انجام شده و در صورت خداحافظی نکونام با تیم ملی، وی به عنوان مربی به نیمکت تیم ملی اضافه می‌شود. در این خصوص توافقات لازم بین کی‌روش با نکونام به عمل آمده است.
 
به عنوان سؤال پایانی؛ سرنوشت قرارداد همکاری با فدراسیون فوتبال آلمان به کجا رسید؟
 
منتظر مشخص شدن رئیس فدراسیون آلمان بودیم که با انتخاب وی، این اتفاق هم خواهد افتاد.
 
با انعقاد این توافقنامه، تیم‌های ملی ایران و آلمان با هم بازی می‌کنند؟
 
این موضوع به صورت کلی مطرح شده و تیم‌های ملی 2 کشور در رده‌های سنی مختلف با یکدیگر دیدار خواهند کرد. بازی تیم‌های ملی دو کشور نیز در این تفاهم‌نامه وجود دارد و برنامه‌ریزی لازم انجام خواهد شد.
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: تصمیم‌گیرنده اصلی درباره انتخابات فدراسیون فوتبال، فقط مجمع این فدراسیون است.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
31%
 
متوسط
14%
 
ضعیف
54%