مناظره خدا و شیطان

بازدید : 261,833
۱۳۹۲ دوشنبه ۲۶ فروردين

 

 
یکی از زیباترین ونخستین  مناظراتی که در عالم هستی اتفاق افتاده مناظره بین خدا و شیطان است که در این گفتگوی دو طرفه که بصورت مناظره مطرح شده نکاتی بسیار پند  آموز و آموزشی می باشد که هر خواننده ای را به وجد می آورد.
 
قبل از ورود به مسئله مناظره به جا است طرفین مناظره معرفی اجمالی شوند: 
 
امیرالمومنین در خطبه اول نهج البلاغه  میفرماید: انسان عاجز است از شناخت ذات خدا در آنجایی که میفرماید سپاس خداوندی را که حساب گران از شمارش نعمت های او ناتوان و تلاش گران به او نخواهند رسید پروردگاری که برای صفات او حد و مرزی وجود ندارد و تعریف کامل  نمی توان یافت و برای خدا وقت معین و سرآمدی مشخص نمی توان تعیین کرد مخلوقات را با قدرت خود آفرید و با رحمت خود بادها را به حرکت در آورد و به وسیله کوه ها اضطراب و لرزش زمین را به آرامش تبدیل کرد.
 
راهی که می شود به صفت خداوند آگاهی پیدا کرد دعای جوشن کبیر می باشد که خوانندگان را به خواندن آن دعای شریف رهنمود می کنم و اما شیطان از جنس جن است و از آتش خلق شده است قبل از این که از بهشت رانده شود خدا را بسیار عبادت میکرد به همین دلیل عزازییل نام گرفت البته از امام رضا روایتی است که فرمود نام اصلی او حارث بوده و بعد از رانده شدن از رحمت الهی به ابلیس یعنی (دور) نامیده شد.
شیطان شش هزار سال عبادت کرد و از مقربین گردید. 
 
آنچه منجر به مناظره بین خدا و شیطان گردید جریان خلقت آدم بود که خداوند بزرگ خاکی از قسمت های گوناگون زمین از قسمت های سخت و نرم شور و شیرین گرد آورد آب بر آن افزود تا گلی خالص و آماده شد و با افزودن رطوبت چسبناک گردید که از آن اندامی شایسته و عضوهایی جدا و به یکدیگر پیوسته آفرید آنرا خشکانید تا محکم گردد.
 
آنگاه از روحی که آفرید در آن دمید تا بصورت انسانی زنده در آمد دارای اندیشه که وی را به تلاش اندازد و دارای افکاری که در دیگر موجودات تصرف نماید ،به انسان اعضاء و جوارحی بخشید که در خدمت او باشند و ابزاری عطا فرمود که آنها را در زندگی به کار گیرد قدرت تشخیص به او داد تا حق و باطل را بشناسد و حواس چشایی و بویایی و وسیله تشخیص رنگ ها و اجناس مختلف را در اختیار او قرار داد انسان را مخلوقی از رنگ های گوناگون و چیزهای همانند و سازگار و نیروهای متضاد و مزاج های گوناگون  گرمی و سردی تری و خشکی قرار داد. 
 
موجودى عجيب و بى‏سابقه كه قوس صعودى و نزوليش هر دو بى‏انتها بود آفرينش يافت، و موجودى با استعداد فوق العاده كه مى‏توانست شايسته مقام «خليفة اللهى» باشد، قدم به عرصه هستى گذاشت «در آن هنگام همه فرشتگان سجده كردندجز ابليس كه تكبّر كرد و از كافران بود.
 
مناظره خدا و شیطان 
 
خدا: اى ابليس! چه چيز مانع تو از سجده كردن بر مخلوقى شد كه با قدرت خود آفريدم. آيا تكبر كردى يا از برترينها بودى برتر از اين كه فرمان سجود به تو داده شود؟
 
شیطان: من از او (آدم) بهترم، مرا از آتش آفريده‏اى و او را ازگل.
 
خدا: از آسمانها (و صفوف ملائكه) خارج شو كه تو رانده درگاه منى اينجا جاى پاكان و مقربان است، نه جاى آلودگان و سركشان و تاريك دلان و مسلما لعنت من بر تو تا روز قيامت خواهد بود و هميشه مطرود از رحمت من خواهى بود.      
 
شیطان: پروردگارا! مرا تا روزى كه انسانها برانگيخته مى‏شوند مهلت ده مهلتى كه از فرزندان آدم انتقام گيرم، و همه را به گمراهى بكشانم.
 
خدا: تو از مهلت داده شدگانى ولى نه تا روز رستاخيز و مبعوث شدن خلايق بلكه تا روز و زمان معينى.
 
شیطان: به عزّتت سوگند كه همه آنان را گمراه خواهم كرد مگر بندگان مخلص تو از ميان آنها، آن گاه از پيش و از پس و از چپ و راست بر آنها مى‏تازم. و بيشترينشان را شكرگزار نخواهى يافت.
 
خدا: به حق سوگند، و حق مى‏گويم كه جهنم را از تو و هر كدام از آنان كه از تو پیروی کنند پر خواهم كرد.
 
شرح مختصراین مناظره
 
آرى! بدترين بلاى جان انسان نيز همين كبر و غرور است كه او را از درك حقايق محروم مى‏سازد، و به تمرد و سركشى وامى‏دارد، و از صف مؤمنان كه صف بندگان مطيع خداست بيرون مى‏افكند، و در صف كافران كه صف ياغيان و طاغيان است قرار مى‏دهد. 
 
مهم اين است كه انسان هنگامى كه از اعمال زشت خود نتيجه شومى مى‏گيرد بيدار شود، و به فكر جبران بيفتد، اما چيزى خطرناكتر از آن نيست كه همچنان بر مركب غرور و لجاج سوار گردد، و به مسير خود به سوى پرتگاه ادامه دهد و اين همان سرنوشت شومى بود كه دامن «ابليس» را گرفت اينجا بود كه «حسد» تبديل به «كينه» شد، كينه‏اى سخت و ريشه‏دار.
 
در حقيقت ابلیس مى‏خواست تا آخرين فرصت ممكن به اغواى فرزندان آدم بپردازد، چرا كه روز رستاخيز پايان دوران تكليف است، و ديگر وسوسه و اغوا مفهومى ندارد، علاوه بر اين با اين درخواست مرگ را از خود دور كند، و تا قيامت زنده بماند، هر چند همه جهانيان از دنيا بروند.
 
در اينجا مشيّت الهى اقتضا نمود كه اين خواسته ابليس برآورده شود، اما نه بطور مطلق، كه به صورت مشروط، 
 
اينجا بود كه ابليس مكنون خاطر خود را آشكار ساخت، و هدف نهائيش را از تقاضاى عمر جاويدان نشان داد، و سوگند به «عزت» نشان مى‏دهد كه او نهايت پافشارى را در تصميم خويش داشته و دارد، و تا آخرين نفس بر سر گفتار خود ايستاده است.
 
ولى متوجه اين واقعيت بود كه گروهى از بندگان خاص خدا به هيچ قيمتى در منطقه نفوذ و حوزه وسوسه او قرار نمى‏گيرند، لذا ناچار آنها را استثنا كرد. 
 
همانهایكه در راه معرفت و بندگى تو از روى اخلاص و صدق و صفا گام بر مى‏دارند، تو نيز آنها را پذيرا شده‏اى، خالصشان كرده‏اى، و در حوزه حفاظت خود قرار داده‏اى.                       
 
سؤال: چرا خداوند درخواست شيطان را در باره ادامه حياتش پذيرفت، و چرا فورا نابودش نكرد؟! پاسخ اين است كه عالم دنيا ميدان آزمايش و امتحان است- آزمايشى كه وسيله پرورش و تكامل انسانهاست- و مى‏دانيم آزمايش جز در برابر دشمنان سرسخت و طوفانها و بحرانها امكان پذير نيست.
 
البته اگر شيطان هم نبود هواى نفس و وسوسه‏هاى نفسانى انسان را در بوته آزمايش قرار مى‏داد، اما با وجود شيطان اين تنور آزمايش داغتر شد، چرا كه شيطان عاملى است از برون و هواى نفس عاملى است از درون.
 
پیامد های این مناظره
 
1- انسان تنها موجودى است كه خداوند قبل از خلقت، آفريدن او را به فرشتگان اعلام كرد.
2- منشأ وجودى انسان، آب و خاك است ، و روح پس از جسم آفريده شده است.
3- فرشتگان به خاطر نفخه‏ى الهى، به آدم سجده كردند ولى برخى انسان‏ها حتّى به خاطر ذات حقّ براى خدا سجده نمى‏كنند.
4- تكبّر، مانع تعبّد و تسليم است.
5- عبادت دسته جمعى با شكوه‏تر است. همه‏ى فرشتگان سجده كردند، آن هم دسته جمعى. در ميان خوبان بودن مهم نيست، از خوبان بودن مهم است.
 
درپایان فقط بندگان مخلص خدا هستند که شیطان تسلطی برآنها ندارد التماس دعا.
 
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 278
atackpouria619@yahoo.com  | ۱۳۹۸ دوشنبه ۹ ارديبهشت
3
0
پاسخ
سلام
دو تاسوال بد جوری ذهنمو مشغول کرده و متاسفانه تو اینترنت هم جوابشو پیدا نکردم فقط خواهشا جواب قانع کننده باشه ممنون
سوال اول اینکه شیطان طبق ایه قرآن به خدا وند میگه منو محلت بده تا قیامت ... دقیقا از کجا میدونسته قیامتی در کاره چون اون موقع ک این حرفو زده هنوز آدم و حوا از بهشت رانده نشده بودن
سوال دوم اینکه مگه قرار بوده ک آدم و حوا تو بهشت بمیرن که شیطان میگه این میوه رو بخورید جاودانه میشین
ممنون از وقتی که گذاشتین منتظر میمونم جواب بدین
captcha
پاسخها
حسین  | ۱۴۰۰ شنبه ۲۱ فروردين
با سلام و خسته نباشید ، در ابتدا خدمت شما عرض میکنم که بنده شهروند معمولی هستم و وابسته به هیچ گروه و نهادی نیستم و نظرات شخصی بنده است ، چراکه اعمال ضعیف بعضی افراد باعث لجبازی و تشکیک و روگردانی عده ای از خدا و قرآن و نبوت شده است ، ولی اصل قضیه اینست که خدا هست و نبوت و امامت و معاد مطالب حقیقی هستند و دلایل منطقی و عقلی و علمی پشوانه آنست ، در این کره خاکی ما انسانها زندگی می کنیم و فکر میکنیم و اراده و اختیار داریم و شیطان هم طبق اشاره فرآن هیچ تسلطی بر انسانها ندارد و ما بخاطر اراده و اختیاری داریم در این حهان کارهایی را انجام میدهیم که نتیجه دنیوی و اخروی خواهد داشت ، همه موجودات با رسیدن به بلوغ به سطحی میرسند که یطور غریزی و خدادادی از این دنیای اطراف خودشان چیزهایی را می فهمند و رشد محدودی دارند ولی انسانها فقط در خوردن و خوابیدن و ارتباط جنسی یصورت غریزی هستند و در موارد علمی و عقلی و فکری بصورت اکتسابی هستند و خودشان باید یاد بگیرند و خودشان کسب کنند ، وسعت کره زمین و منظومه شمسی و کهکشانها و علوم مختلف موجود در آن و حوادث گذشته و حال و آینده آن خیلی زیاد است بنابراین هریک از کلمات فرآنی و حوادث گذشته و آینده موجود در آن ، یک دریا معنا و مفهوم دارد و فعلآ پاسخ دقیق و قطعی نمیتوان داد
فاطمه  | ۱۳۹۸ پنج شنبه ۵ ارديبهشت
3
2
پاسخ
سلام
میخواستم یه مطلبی رو بگم
همه ما الان تو این دوره ای که زندگی میکنیم ب شدت از اینکه کسی ما رو قضاوت کنه متنفریم و میگیم قضاوت فقط مال خداس بلهههههه دقیقا همین طوره ! قضاوت فقط خاص خداست هیچ کدوم از ما از جیک و پوک زندگی یه انسانی که ب ظاهر آدم بدیه خبر نداریم ! شاید اون آدم که ما فک میکنیم خیلی نحس و بده پیش خدا ارزشش از ما بیش تره !!! شیطان هم دقیقا همین طوره !!! ما هم داریم شیطان رو قضاوت میکنیم درحالی که شاید اگه هر کدوم از ما جای شیطان بودیم کاری صدبرابر بدتر از کاری ک شیطان کرد میکردیم !!! بلهههه مطمنم تا حالا از این جنبه بهش فک نکرده بودین !!!این که قاضی فقط خداست فقط اونه که میتونه بگه کی خوبه کی بد اینکه شاید ما خودمون با یه گناه ب ظاهر پیش و پا افتاده جوری از چشم خدا افتادیم که شیطان نیوفتاده !!! میخوام بگم انقد فک نکنین شیطان بده و ما خوبیم نخیییر !!! اینو ن شما میتونی بگی نه من !!! فقط خدا میتونه بگه ! حتی ب نظر من گفتن اینکه شیطان ملعون و بده یه جور اشتباهه محضه همون طور که قضاوت بقیه آدما اشتباهه!!! شما از کجا مطمنین که خودتون نحس و ملعون تر از شیطان نیستین !؟اینکه شیطان رو ملعون بدونین ینی خودتون رو برتروپاک تر از شیطان میدونین و این همون تکبره !!! تکبری ک شیطان رو از عرش ب فرش کشوند ! تکبری ک شیطان نسبت ب انسان داشت و نتیجش شد رونده شدن از عشق الهی ! الان دقیقا جای ما و شیطان عوض شده و ما با نسبت دادن صفاتی مثل ملعون و نحس و شوم ب شیطان داریم خودمون رو برتر از شیطان جلوه میدیم و غره میشیم
لطفا یکم بیشتر ب حرفام فک کنین و اگه میتونین با دلیل و منطق حرفای منو رد کنین جواب بدین
ممنون
captcha
سلام  | ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۶ بهمن
4
2
پاسخ
با سلام - بحث جالبی بود بطور خلاصه براتون می نویسم خداوند اراده می کند و انسان بایداداره کند .موضوع دیگر اینکه خداوند از رگ گردن به انسان نزدیکتر است ؟می دانیم ما در دنیای محسوسات هستیم و می خواهیم تمام چیستی را با حواس پنج گانه بسنجیم امااین نوع درک یعنی ملاقات با خدا و نزدیکی با خداوند مهربان تنها با توسعه " آگاهی " انسان است واین وجه تمایز ما با دیگر موجودات است یعنی هر چه آگاهی ما بیشتر باشد به خداوندنزدیکتریم .مثالی برایتان می زنم مثلا" : شما باچشمانتان درختی با شکوفه های زیبایش می بینید سئوال اینکه آیا این درختی را که شما دیده اید آیا در چشمتان هم با همان فیزیک و ماده وجود دارد ؟ مسلما " جوابتان نه می باشد . دیگر اینکه فتنه یا امتحان الهی در اینجا هم برای انسان بود و هم برای شیطان و در اینجا بدی های شیطان به او نشان داده شد و اینکه شیطان هم مخلوق خداوند است و باید در این هستی کاری داشته باشد و به این کار گمارده شد که بیکار نماند و اینکه اگر آدم هرگز خطائی نمی کرد که دیگر آدم نبود بلکه فرشته می شدو دیگر اینکه آیا اگر آدم همیشه در بهشت می ماند دیگر تجربه ای کسب نمی کرد ومزیتی برای او بشمار نمی آمد و دیگر اینکه کارهایی که انسان باید انجام بدهد قسمتی ارادی است و قسمتی غیر ارادی است مثلا" : شما نوع غذا را برای خوردن انتخاب می کنید و آن را در دهان قرار می دهید تا اینجا به ارده خودتان است البته در همین موضوع اراده بالاتری وجوددارد که آن ارداه آفریننده و خالق شماست وبعد از اینکه این غذا را جویدید و فرو دادید دیگر اراد با شما نیست بله نیروهائی در داخل بدن شما به آنها رسیدگی خواهند کرد و این به صلاح انسان است و خداوند این را می داند چونکه او آفریدگار بزرگ هستی است .و اینکه دوست عزیزمان سئوالی برایش پیش آمدکه ای کاش همه فقیران پولدار می شدند جواب به این سئوال اینست که این عین عدالت خداوندی است زیرا هر کسی به نوعی باید آزمایش بشود یکی در پولداری یک در بی پولی یکی در سلامتی و یکی در مریضی و اگر این امتحانات نمی بود دیگر ارتقاء و مراتب ومقام معنائی نداشت دیگر همه مثل هم بودند واینکه در اینجا ظلمی از طرف خدواند صورت نگرفته بلکه خود انسانها به همدیگر ظلم می کنند یا به خودشان ظلم می کنند .با تشکر
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ بهمن
2
2
پاسخ
چرا حرف اخر شيطانو تحريف كردى ابليس گفت پروردگارا چون مرا فريفتى همه انها را گمراه خواهم كرد و......
captcha
پاسخها
دانیال  | ۱۳۹۷ سه شنبه ۵ تير
دوست عزیز تحریفی صورت نگرفته. جمله آخر ابلیس این بوده :

قَالَ فَبِعِزَّتِكَ لَأُغْوِيَنَّهُمْ أَجْمَعِينَ إِلاَّ عِبَادَكَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصِينَ

به عزت تو سوگند، همه آنها را گمراه خواهم کرد، مگر بندگان خاص تو از میان آنها
ناشناس  | ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۴ دي
5
1
پاسخ
خوب بود
captcha
محمد سعیدی  | ۱۳۹۶ چهارشنبه ۸ آذر
5
1
پاسخ
بسیارخوب بود
captcha
سونری  | ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان
5
1
پاسخ
بلهههههه باتمامی شما نیز موافقم چون تنها پناهمان خداست و یارو یاورمون اون بالاخره ازش خیلی توقع داریم ولی فقط از همگی یک خواهش دارم اینکه یک باره دیگه بخونیم این داستان رو ببینید خدا چقدر خوبه که بهخاطره فقط قبول نکردن یا سجده نکردن شیطان خدا با فرشته ای که این همه عبادتو کار های مهم اینطور تحقیر و خلا صه ادمش کرد این ابلیس را که به خدا از وقتی می دونم حالم ازش بهههممم می خوره . بااین جمله وقران دیگه می فهمیم که دیگه خداکیه هرچی ازش بگی کمه و راستی بله خدا هم مقرراتو قانون خاص خودش رو دا ره عزیزان بعدشم ما باید شکر کنیم تا حداقل حتی یک لیوان ابی را که داریم به خاطره خود یا افکار پلید شیطان ازبین نرود ووووو رراستی این جمله رو به خاطر داشته باشید که اگه بعد هر شادی یا خوش حالی او را شکر نکردیم پس بعد هر غمی یا دردی سریع از او طلبکار نشیم .
چون شیطان می تازد سمت ماو دیگه معلوم نیس چه می شود بببا تتشکرر عزیزانم شب
و روز خوش
captcha
ارش  | ۱۳۹۶ شنبه ۱۳ آبان
0
7
پاسخ
سوال دارم؟ 1. فرشته ها مثه ی روباتی می مانند که همه یک سری وضایفی دارند که خداوند برای انان معرفی کرد و هر یک کار خودشان را انجام میدهند اتوماتیک وار سوال اینجاست که تا قبل از امدن انسان یا همون آدم چطور ممکنه هیچ کدام از فرشتگان متوجه غرور و تکبر ابلیس نبودند چرا؟ 2. شیطان را چه کسی بهش یاد داد که بتواند گول بزند چون فرشتگان از خود درایت ندارند که به تکبر و اینجور مسایل فکر کنند چون اگر این گونه بود بجای فرشته میبایست انسان میشدند نه فرشته و ثانیا تمام فرشته ها باید مثه ابلیس فکر میکردند و همه معترض میشدند ک این خود جای تعمق دارد..3. خدا چگونه نمیدانست که ابلیس تکبر دارد ...... در ضمن در 4 کتاب اسمانی و کتاب هندو ها و کتاب مایا ها و در قصه گویی حضرت نوح که درکشتی خودش برای افراد نجات یافته میفرماید که بعد از قبول نکردن ابلیس برای سجده کردن ابلیس و 200 تا از فرشتگان همگی از بهشت طرد شدند و به زمین که امدند تبدیل به سنگ شدند و به نوح کمک کردند (یک عده ایی از فرشتگان طرد شده که ابلیس با ان نبود) و انهایی ک ب نوح کمک کردند و بعد از بالا امدند اب ان ها نابود شدند و خدا انها را بخشید و 2باره به بهشت به امر خداوند برگشتند.
captcha
پاسخها
ناشناس  | ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ دي
شیطان فرشته نیست از جنیان است
شیطان یا لوسیفر فرشته نبو  | ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۲ بهمن
عزیزم اول برو کامل در مورد اینکه لوسیفر جنسش از چه افریده هایی بود بیشتر تحقیق کن و اینکه چطور شد که به طبقات بالای معنوی رسید تحقیق کن بعد در مورد مقایسش با فرشتگان مقربی که اشاره کردی مقایسه کنممنون میشم
هادی  | ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۵ مهر
6
4
پاسخ
سلام وقت بخیر عالی بود . ممنون
captcha
elmira biglu  | ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۶ شهريور
6
1
پاسخ
عالی بود موفق و پیروز باشید
http://www.jourgraph.com
http://www.jour.ir
http://www.2000gift.com
captcha
امیرحسین ریاضی  | ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۹ تير
4
3
پاسخ
از نویسنده ی این مقاله کمال تشکر را دارم
captcha
محمد  | ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۸ خرداد
4
1
پاسخ
تشکرکهراجع به وسوسه شیطان اطلاع می‌دهید
captcha
محمد  | ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۷ ارديبهشت
8
2
پاسخ
سرکار خانم خیری.
سلام
درباره کامنتی که در ذیل فایل مناظره خدا وشیطان گذاشتید ، من درک نمی کنم چطور ممکنه شما در ابتدای فرمایش خود به صراحت می فرمایید که (من می دانم که خدا از مادر دلسوز تره ) اونوقت چطور با سئوالات مغالطه آمیز و پی در پی عدل و رحمت خداوند را محکوم می کنید وزیر سوال می برید .
واضح است که عدم رضایت شما نسبت به امتحان الهی چنان که ابراز داشته اید مغایر با ابراز عقیده ابتدایی شماست.
سرکار خانم خیری ، فقر و بیماری و اکثر رنجهای ما از ناحیه خداوند نیست بلکه از منشاء انتخاب غلط یا نقص در رفتار خود ما یا هم نوع ماست .
هر اتفاق تلخی که برای ما می افتد امتحانی نیست که خدا پیش روی ما گذاشته است بلکه نتیجه منطقی و طبیعی کوتاهی خود ما یا ظلم هم نوعان ما به ماست .
سر کار خانم خیری بهتر است به جای تشکیک در مبانی اعتقادی خود وسایرین ، انرژی خود را صرف استفاده از نعمتهای خدا دادی کنید .
این فکر و ذهن مستعد شما ودست وچشم وزبان کار آمدی را خداوند به شما هدیه داده است برای زیر سوال بردن خالق مهربان نیست بلکه برای بکار گرفتن این نعمتها در مسیر تکامل است .
تکاملی که هم خود وهم اطرافیان خود از آن بهرمند شوید ونه آنکه خدا را مسئول زشتی ها و ظلمه معرفی کنید .
امیدوارم در تمام امور زندگی با اتکاء به خدایی که که هم رحمان است وهم رحیم ، هم ناصر است وهم معین ؛ موفق باشید.
captcha
مهساخیری  | ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۷ ارديبهشت
11
12
پاسخ
سلام من ایمان دارم که خداوند از همه چیز بی نیاز است واین راهم میدانم که که از مادر دلسوزتر است برای من فقط چندتا سوال دارم که جوابی پیدا نکردم براشون وخواهش میکنم منو راهنمایی کنید تا ذهنم اروم بشه ۱‌.خداوند چطور گرسنگی بنده های خودشو میتونه نگاه کنه درصورتی که عاشق بنده هاشه ومرگ بچه هایی وببینه که ازشدت گرسنگی دارن جون میدن ۲.مگه از دارایی خداوند چیزی کم میشه که به بنده های فقیرش دارایی نمیده؟اگر خداوند فرصت دارا بودن رو به بنده های فقیرش بده از کجا معلوم اون بنده اش در راه درست استفاده نکنه؟واگر خداوندمیدونه این بنده ی فقیر با ثروت زیاد کافر میشه پس چرا قدرت اختیار به انسان داد تا خودش انتخاب کنه اگر خدا میدونه بنده اش با پول زیاد کافر میشه پس چرا به ظالمین وکافرین ثروت داده ولی به اون بنده ی ندارش شانس دارا بودن نداده اگر فرصتی بده شاید راه درستی و انتخاب کنه ۳.چرا خداوند مریضی میده همراه باثروت؟چرا سلامتی میده همراه با فقر؟چرا فقر میده همراه با مریضی؟خدایا میخوای امتهان کنی؟؟؟ایا من به عنوان بنده ی تو راضیم که منو اینهمه امتهان کنی؟چرا خداوند این حق انتخاب رو به من نداده که میخوام امتهان بشم یانه شاید عدالت خداوند رو من خوب بلد نباشم لطفا منو اگاهم کنید
captcha
پاسخها
علیرضالو  | ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۷ ارديبهشت
بسیاری از بلاها معلول عملکرد و بی تدبیری انسان است.

برخی بلایا معلول عملکرد والدین انسان است.

برخی بلایا نتیجه ی گناهان انسان است که آثار وضعی آن به انسان می رسد.

برخی بلاها و مصیبت ها به مثابه کفاره گناهان است.

از منظر اسلام مصیبت ها و آفات و بلایای افراد مکلف و مسئول یا دستاورد کردار ناشایست آنان است یا برای تکامل آن ها.

برخی بلاها، نقش زنگ بیدارباش و تنبه و توجه را برای انسان ایفا می کنند.

یکی از علت های وجود مشکلات در زندگی به خاطر امتحان انسان است.
پس کم کاری خودمان را پای خدا ننویسیم
محمد  | ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۷ ارديبهشت
سرکار خانم خیری.
سلام
درباره کامنتی که در ذیل فایل مناظره خدا وشیطان گذاشتید ، من درک نمی کنم چطور ممکنه شما در ابتدای فرمایش خود به صراحت می فرمایید که (من می دانم که خدا از مادر دلسوز تره ) اونوقت چطور با سئوالات مغالطه آمیز و پی در پی عدل و رحمت خداوند را محکوم می کنید وزیر سوال می برید .
واضح است که عدم رضایت شما نسبت به امتحان الهی چنان که ابراز داشته اید مغایر با ابراز عقیده ابتدایی شماست.
سرکار خانم خیری ، فقر و بیماری و اکثر رنجهای ما از ناحیه خداوند نیست بلکه از منشاء انتخاب غلط یا نقص در رفتار خود ما یا هم نوع ماست .
هر اتفاق تلخی که برای ما می افتد امتحانی نیست که خدا پیش روی ما گذاشته است بلکه نتیجه منطقی و طبیعی کوتاهی خود ما یا ظلم هم نوعان ما به ماست .
سر کار خانم خیری بهتر است به جای تشکیک در مبانی اعتقادی خود وسایرین ، انرژی خود را صرف استفاده از نعمتهای خدا دادی کنید .
این فکر و ذهن مستعد شما ودست وچشم وزبان کار آمدی را خداوند به شما هدیه داده است برای زیر سوال بردن خالق مهربان نیست بلکه برای بکار گرفتن این نعمتها در مسیر تکامل است .
تکاملی که هم خود وهم اطرافیان خود از آن بهرمند شوید ونه آنکه خدا را مسئول زشتی ها و ظلمه معرفی کنید .
امیدوارم در تمام امور زندگی با اتکاء به خدایی که که هم رحمان است وهم رحیم ، هم ناصر است وهم معین ؛ موفق باشید.
جعفر  | ۱۳۹۵ جمعه ۱۵ بهمن
5
4
پاسخ
سوالی در مورد این که ای میتوان با شیطان مذاکره کرد؟ این سوالیس که مرا در گیر خودش کرده اگه مطلبی دارین بگین
captcha
پاسخها
بهناز  | ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ آبان
اره 100 درصد باس راهش یاد بگیری
محمد  | ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۱ خرداد
سلام
شما فقط پول رو ملاک خوشبختی میدونید در صورتیکه خیلی از ثروتمندان با وجود ثروت خوشبخت نیستن ، من کسایی رو میشناسم که ثروت مادی دارن ولی از ثروت سلامتی محرومند وحاضرند تمام دارایی رو بدن و... ، اینکه ثروتمندان رو ظالم خطاب کردید اینطور نیس که همه ظلم بکنن ولی همینقدر بدونید که ثروت زیاد اعتقادات رو ضعیف میکنه ، شما شاید نبینی ی میلیاردر شبهای قدر تو مسجد باشه یا واس نماز بره ، خیلی خلاصه و به زبون خودمون و بدون مثال گفتم که تفهیمش آسون باشه .
حسین  | ۱۳۹۵ جمعه ۲۲ بهمن
طبق گفته صریح و آشکار قرآن مجید ، شیطان هیچ تسلطی به انسانها ندارد و فقط زمزمه کارهای بد را به ذهن ما می آورد و ما چون اراده و اختیار داریم میتوانیم بدون عجله و با آرامش اینگونه افکار را بررسی منطقی و علمی و عقلی کرده و انجام ندهیم .
محمد یزدانی منش  | ۱۳۹۵ شنبه ۲۷ آذر
9
4
پاسخ
بسم الله الرحمن الرحیم
امیدوارم ما از بندگان خاص خدا باشیم که عاقبت بخیر شویم باکمک خداوند مهربانمان که از پدر مادر به ما نهربانتر است واز رگ گردن به مانزدیکتر خدای مهربانم تنها تورا میپرستم من لی غیرک جزتو کسی رو ندارم تو تنهایی قبر وقیامتمان به دادمان برس آمین یا رب العالمین
captcha
بهنام  | ۱۳۹۵ شنبه ۱۳ آذر
9
5
پاسخ
به نام خداوند آسمانها و زمین..
عزیزان..اونی ک میگه بیگ بنگ..بله بیگ بنگ سوره انبیا آیه ۳۰..آیا کافران ندانسته اند ک آسمان ها و زمین به هم چسبیده بودند و ما آنها را از هم باز کردیم..حالا شما بگید بیگ بنگ..یا بووغ بنگ..بعدش میفرماید ک ما‌همه چیز را از آب خلق کردیم...ک الان دانشمندان به آن پی بردهاند...هه...دانشمندان خارجی قشنگ قران رو گذاشتن جلوشون...از تو قران یه چی در میارن و ب اسم خودشون ثبت میکنن..میدونن اینجا جونا فقط برا ازدواج میگیرن میذارن خونشون..یه ذره هم نخوندن..فقط برا ثواب کبابش میشناسن قران رو...آیه ۳٨و ۳۹ سوره یس..گالیله ۳۰۰،۴۰۰ سال پیش گفت زمین میچرخه،کشتنش..در حالی که تو این آیه ها خدا فموده نه تنها زمین..بلکه خورشید و ماه و هر آنچه تو آسمانها هست حتی اختران در حال گردش هستن ودر مداری شناورند..واقعا که ب مسلمان بودنمون..و حیف ک همچین کتابی دست بشرهایی مثل ماها افتاده...
captcha
حسین  | ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۲ مهر
15
3
پاسخ
داش ناصر ناراحت نباش صد سال اول زندگی سخته خخخخخخخخ ، اگر از همون اول تو بهشت بودیم که معنای بهشت رو نمی فهمیدیم چون هیچ معیاری رو تجربه نکرده بودیم و باید به این دنیا می آمدیم تا با توجه به اعمال اختیاری خودمون محک بخوردیم تا ارزش افراد و جایگاه ابدی افراد مشخص شود .
captcha
پاسخها
behe  | ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ آبان
بیگ لایک باهات موافقم
ناصر  | ۱۳۹۵ چهارشنبه ۳۱ شهريور
14
3
پاسخ
چرا دنیا رامحل امتحان افرید؟مگر خدا احتیاج به کسی داردکه اورابشناسدیا نشناسد..مگر خدا نعوذبالله خودخواه ومقام پرست است که بگوید امتحانت میکنم تا من رابشناسی....اصلا خدا اگر مهربان است نیازی ندارد که مادر امتحان قراربدهد..اصلا بد نباید وجودداشته باشد وهمه خوب باشند
captcha
پاسخها
ناشناس  | ۱۳۹۵ شنبه ۱۷ مهر
بطور اجمال باید توجّه نمود که امتحان الهى، هدف و معناى دیگرى دارد. بشر بر اثر کوتاهى و نارسایى دانش خود براى کشف حقیقت و رفع هر نوع ابهام، ناچار است از در آزمایش وارد شود ولى از آن جا که یک چنین حالتی براى خدامحال است و او در پرتو علم نامحدود خود از تمام امور آگاهى دارد، امتحان درباره او به این معنا معقول نیست; بلکه، امتحان کردن او به معناى دیگر و براى اهداف دیگرى است که ذیلا بیان مى شود:
1- هدف او از امتحان بندگان تربیت و پرورش استعدادهاى آنان است.
توضیح این که: روزى که بشر، دیده به جهان مى گشاید در نهاد او یک سلسله استعدادها و امکانات شگفت انگیز وجود دارد; همه کمالات انسانى و فضایل اخلاقى به صورت استعداد در کانون وجود او نهفته و سرشت او با آنها عجین و خمیر شده است; ولى این استعدادها بسان منابع زمینى است که بدون وسایل مخصوص آشکار نمى شود و از مرحله قوّه و استعداد به مرحله فعلیّت نمى رسند. بدیهى است تا این شایستگى ها به مرحله ظهورنرسد هرگز تکامل و فضیلت و به دنبال آن پاداش و ثواب وجود خارجى نخواهد یافت.
چنین آزمایشى به منظور تربیت انسانها و پرورش صفات عالى انسانى در کانون وجود آنها انجام مى گیرد; و اگر این تکالیف و آزمایش ها نبود، هرگز این شایستگى ها در کانون وجود انسانها ظاهر و آشکار نمى گشت; و کسى مستحقّ پاداش و تقدیر نمى گردید.
این حقیقت را امیرمومنان على(علیه السلام) در نهج البلاغهدر یک جمله کوتاه و پر معنا بیان کرده و مى فرماید: هرگز نگویید که خدایا از امتحان و آزمایش به تو پناه مى برم! زیرا درجهان کسى نیست که آزمایش نشود بلکه به هنگام دعابگویید: خدایا از آزمایش هاى گمراه کننده به تو پناه مى بریم (یعنى از آن آزمایش هایى که نتوانیم از عهده آنها برآمده و به وسیله آنها خود را کامل سازیم)!
سپس امام(علیه السلام) چنین توضیح مى دهد: مقصود از امتحان و آزمایش کسب اطّلاع و آگاهى نیست; زیرا چیزى در جهان بر خدامخفى نمى باشد; بلکه: «لِیَتَبَیَّنَ السَّاخِطَ لِرِزْقِهِ، وَ الرّاضِىَ بِقِسْمِهِ، وَ اِنْ کانَ سُبْحانَهُ اَعْلَمَ بِهِمْ مِنْ اَنْفُسِهِمْ، وَلکِنْ لِتَظْهَرَ الاَفْعالُ الَّتى بِها یُسْتَحَقُّ الثَّوابُ وَ الْعِقاب»: (هدف این است، که آن صفات درونى مانند رضا و خشنودى و یا غضب و خشم از بهرههاى خداداد، آشکار گردد و این صفات باطنى به صورت فعل و عمل خارجى تجلّى کند تا استحقاق ثواب و عقاب و کیفر و پاداش صورت گیرد).(2)
چنان که ملاحظه مى فرمایید، امام(علیه السلام) هدف از امتحان را این مى داند که در سایه امتحان، آن صفات درونى و استعدادهاى باطنى به صورت فعل خارجى، جلوه کنند و افراد بر اثر تجسّم صفات درونى به صورت عمل و فعل خارجى، شایسته پاداش و کیفر گردند وگرنه تنها با صفات درونى (بدون عمل خارجى) نه پاداش مى توان داد و نه کیفر نمود و در حقیقت تکاملى صورت نمى گیرد.
مثلا هنگامى که خداوند ابراهیم را با فرمان ذبح اسماعیل آزمایش مى کند، هدف این نیست که بداند آیا ابراهیم فرمان او را اطاعت مى کند یا نه; بلکه هدف این است که روح فرمانبردارى و تسلیم در برابر دستورات خدارا که در وجود ابراهیم(علیه السلام) بود پرورش دهد و به مرحله فعلیّت برساند و از این طریق ابراهیم گامى به سوى تکامل بردارد. (دقّت کنید)
لذا، خداوند به وسیله مشکلات و سختى ها افراد بشر را آزمایش مى کند; چنان که مى فرماید: «وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَىْء مِنَ الْخَوفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْص مِنَ الاَمْوالِ وَ الانفسِ وَ الَّثمَراتِ وَ بَشِّرِ الصّابِرینَ»: (قطعاً همه شما را با چیزى از ترس، گرسنگى و کاهش در مال ها و جان ها و میوه ها، آزمایش مى کنیم و بشارت ده به استقامت کنندگان!)(3)
مشکلات و دشوارى ها بسان کوره اى است که به آهن صلابت و استقامت مى بخشد; انسان نیز در کوره حوادث و مشکلات، پر قدرت و نیرومند مى شود و قادر به شکستن موانع سر راه زندگى و سعادت خود مى گردد.
این که مى گوییم: مقصود خداوند از امتحان بندگان خود تربیت و پرورش صفات عالى در کانون وجود آنهاست نه به آن معناست که همه افراد مورد امتحان الزاماً و اجباراً به این هدف مى رسند و صفات برجسته انسانى در وجود آنها رشد و نمو مى کند؛ بلکه مقصود این است که امتحان خداوند زمینه هاى تربیت و پرورش را در محیط زندگى به وجود مى آورد؛ گروهى که خواهان سعادتند از این موقعیّت حدّاکثر استفاده را نموده و در این راه پرورش خاصّى پیدا مى کنند؛ ولى یک دسته از مردم هم سوء استفاده کرده و صفات بد و زشت درونى آنها بروز نموده و در لباس اعمال بد آنها مجسّم مى گردد و به اصطلاح در این امتحان مردود و رفوزه مى شوند.
این بود یکى از اسرار امتحانات الهى.
2- ثمره دیگر امتحان خداوند، که مربوط به امتحانات دسته جمعى است این است که علاوه بر موضوع تربیت، شناخته شدن افراد صالح و فاسد، مومن و منافق و خوب و بد است. قرآن مجید به این نکته به لفظ «تمحیص» اشاره مى کند و مى فرماید: «وَ لِیُمَحِّصَ اللهُ الَّذِینَ آمَنُوا وَ یَمْحَقُ الْکَافِرینَ»: (و تا خداوند، افراد با ایمانرا خالص گرداند (و ورزیده مى شوند) و کافران را بتدریج نابود سازد).(4)
3- فایده سوم امتحان الهى، اتمام حجّت براى آن عدّه از مدّعیان دروغگوست که در مواقع عادى هزار گونه ادّعا دارند و در مقام عمل هیچ! یعنى مرد سخن هستند نه مرد عمل، با امتحان و آزمایش وضع آنها روشن مى گردد.
اگر این گونه افراد در بوته امتحان نیفتند و درون تهى خود را که برخلاف ظاهر آراسته آنهاست، آشکار نکنند، ممکن است هم خودشان در اشتباه بمانند و هم دیگران؛ و کیفرهاى خدا، یا عدم الطاف الهى را ظالمانه فرض کنند؛ امّا امتحان پرده از روى کار آنها بر مى دارد و آنها که فلز وجودشان بى ارزش است اما پوششى از آب طلا به رویش کشیده اند به مصداق شعر معروف:
سیاه سیمِ زر اندود چون به کوره برند *** خلاف آن به درآید که خلق پندارند!
پوشش ظاهرى کنار مى رود و حقیقت وجودشان بر خودشان و دیگران آشکار مى گردد; این است فلسفه آزمایش هاى الهى!(5)
پی نوشت:
(1). «اَلَّذِى خَلَقَ الْمَوْتَ وَالْحَیَوةَ لِیَبْلُوَکُمْ اَیُّکُمْ اَحْسَنُ عَمَلا».(سوره ملک، آیه 2)
(2). نهج البلاغه عبده، کلمات قصار، شماره 93.
(3). سوره بقره، آیه 155.
(4). سوره آل عمران، آیه 141.
(5). گرد آوري از کتاب: پاسخ به پرسش های مذهبی، آیات عظام مکارم شیرازی و جعفر سبحانی، مدرسة الإمام علی بن أبی طالب(ع)، چاپ دوم، ص 362.
حسین  | ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۳ شهريور
8
3
پاسخ
انسانها بایستی از تاریخ و احوال گذشتگان پند و عبرت بگیرند ولی در گذشته نمانند و باید علم و آگاهی به روز داشته باشند و در حال زندگی کنند و برای آینده هم برنامه ریزی داشته باشند ، شکر خدا در شرایطی قرار داریم که نقاب از چهره های پلید و شیطانی سعودی ها کنار زده شده است و مردم جهان فهمیده اند که سعودی ها و وهابیت حاکم در عربستان کاملا برضد دین خدا هستند و مخالف اسلام و رسالت محمد بن عبدالله هستند ، آنها با حقه و حیله گری میخواهند محمد بن عبد الوهاب را پیامبر نشان دهند و بعد هم برای ادامه حکومت مادام العمری می خواهند متاسفانه از سادگی مردم سوء استفاده کرده و به دروغ فردی را امام زمان کنند و کشتار و کشور گشایی و کارهای ضد بشری و تخریب دین خدا را ادامه دهند ، در شرایط فعلی لازم و ضروری است که علمای ادیان مختلف و علمای اسلام ساکت نباشند و با استفاده از اسناد و مدارک تاریخی و کتاب پیامبر خدا ، در مقابل آنها بایستند و استدلال و مناظره کنند و در صورت لزوم از کلام الهی مبنی بر " اشداهم علی الکفار " استفاده شود .
captcha
مات در بازی شطرنج خدا  | ۱۳۹۵ شنبه ۲۰ شهريور
3
2
پاسخ
سلام خوشحال میشم به وبلاگ من سر بزنید و در صورت تبادل لینک اطلاع بدید
Bahane-delam.blogfa.com
captcha
مهیار  | ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۵ مرداد
1
3
پاسخ
به نام خداوندی که عاشق است و همیشه حاضر

با سلام مقاله ی آگاهی دهنده ای بود ذکر چندتا نکته خالی از لطف نیست. خداوند دارای صفات انسانی نیس که تصور کنیم مثلا از دست شیطان عصبانی میشه و تعجب میکنه که چرا شیطان سجده نکرد. نه دوستان اگه همچین دیدگاهی نسبت به خدا داشته باشیم که مثل ما همه چیزو با حواس 5 گانه درک میکنه و خوشحال و ناراحت و متعجب میشه داریم کفر می کنیم. اهمیت این موضوع به قدریه که مثلا یه گناهکار می خواد توبه کنه چون خدارو مثل خودش( ولی قویتر) تصور میکنه اینطوری فکر میکنه که الان خدا اعمال قبلیشو دیده و عصبانی هستش و اصلا توجهی به این ادم نمیکنه و خلاصه توبش پذیرفته نمیشه . در حالیکه خدا خودش گفته توبه ی هر توبه کننده ای را قبول میکنه. انسان به هیچ هیچ هیچ وجه نمی تونه صفات خداوندی رو درک کنه مثلا رحمانیتش چطوریه منتقم بودنش چجوریه. و ما خداوند رو مثل خودمون میبینیم و ارتباطمون باهاش قطع میشه. کلا هر آنچه انسان نیس مثل ما نیس حتی شیطان هم از این قاعده پیروی می کنه شیطان انسانی نیس از جنس اتش و دارای زبان و رفتار و سایر صفات انسانی و وسوسه هاش از جنس ایجاد احساسات هستش که از این طریق مانع کمال انسان میشه. ولی این مناظره میتونه یه تصویری از حقایق بده. مهمترینش این نکته بود که شیطان گفت به غیر از بنده های مخلص سایرین رو گمراه خواهم کرد و بیشترشان را شکرگزار نخواهی یافت این نشون می ده که یکی از بزرگترین راههای مانع نفوذ شیطان،شکرگزار بودن بابت نعمتهاییه که خدا به ما عطا کرده اگه ناشکریم بدونیم که باشیطانیم. تنها راهی که انسان می تونه شکرگزار خدا باشه عاشق و متوکل بودن به خدای مهربونه و این فقط از دست یه انسان عاشق برمیاد چون عشق، پاکترین و نابترین حس الهی اس که به انسان هدیه داده شده. به خدا و جهانی که آفریده عشق بورزیم تا شکرگزار و مهربان و عاشق و انفاق کننده و متوکل و درنهایت انسانی باشیم که قدمی در راه کمال و خداگونه بودن و عدم تبعیت از شیطان برداشته باشیم. خداوند در ایه ی 268 سوره ی بقره می فرماید:شیطان به شما وعده تنگدستی می دهد ، و به بدکاری وا می دارد ، و خدا از جانب خود آمرزش و فزونی به شما وعده می دهد ، که خدا وسعت بخش و دانا است. یعنی فکر اینکه ای وااای بدبخت شدیم وتورم،بیکاری،فقر و .... مانع زندگی آرام ماست و همه از سوی شیطانه تا شکرگزار نشیم و در راه خدا انفاق نکنیم در حالی که خداوند روزی هر آفریده ی خودش رو تضمین کرده. در حالت کلی هدف ما از به این دنیا اومدن،حرکت در مسیر کمال هستش و هدف شیطان مانع از تحقق این امر مهم هستش.ممنونم از سایت خوبتون
captcha
پاسخها
حسین  | ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۴ شهريور
خصوصیات انسانها به روح و روان انسانها مربوط است نه تن و لباس آنها و چون روح آدمی از روح خداست بنابراین خصوصیات آدمی کاملا شبیه خصوصیات خدایی است .
محمود  | ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۲ مرداد
4
6
پاسخ
شیطان که رانده گشت به جزیک خطا نکرد خودرابرای سجده برادم رضانکر
شیطان هزارمرتبه برترزبینماز کوسجده برادم واین برخدانکرد
captcha
مادر  | ۱۳۹۵ جمعه ۱۱ تير
8
3
پاسخ
ممنون اززحماتتون استفاده کردم امیدوارم موفق باشیدخداپشت وپناهتون .
captcha
عباس  | ۱۳۹۵ شنبه ۱۸ ارديبهشت
4
2
پاسخ
سلام پس اتفاق بیگ بنگ و تمام اتفاقاتی که برای تکامل و به وجود آمدن انسانها بود چیه یعنی چطور خداون انسان را از خاک و آب آفرید و بعد روح به آنها داده شده ولی این درسته که خداوند بزرگوار انسان را آفرید و در قران هم درسته که میگوین انسان از خاک و آب آفریده شد ولی انسان به این شکل زمان حال نبود و کم کم تکامل یافته زبان یاد گرفتن دانش و خیلی چیزهای دیگه که قرنها زمان بره
captcha
پاسخها
حسین  | ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۴ تير
بدن انسان و موجودات زنده دیگر شامل عناصر و موادی است که شبیه عناصر قشر کره زمین و خاک است و بنابراین با گذشت زمان و پیشرفت علم و تجزیه و تحلیل و اندازه گیری مواد تشکیل دهنده زمین و بدن انسان ، این موضوع کاملا ثابت شده است که انسان موجودی است که روح و روان او در کالبد خاکی و برای این شرایط کره زمین منطبق شده است و البته طبیعت کره زمین و گرانش کره زمین و کرات آسمانی هم ما را به این شکل و قیافه و اندازه در آورده است ، مطلب مهم دیگر که اختلاف نظر و دیدگاه بین دانشمندان علوم پایه و علوم دینی بوجود می آورد اینست که دانشمندان علوم نظری طبق استخوان بندی و سایر دلایل ، در سیر تکاملی موجودات حدس میزنند که انسان هم در سیر تکاملی موجودات کره زمین بوده و از نسل میمونها بوجود آمده است ولی قرآن به صراحت اشاره دارد که میمونها و خوکها نوعی انسانهای قدیمی بوده اند که به سبب تمرد و نافرمانی که از خداوند متعال کرده بودند ، خداوند روح انسانی آنها را از ایشان گرفته است و همچنان در روح حیوانی خودشان همانند سایر حیوانات زندگی و افزایش نسل دارند و شباهت های زیاد آنها به انسان هم دلیل خوبی است ، خوردن خوک هم حرام است و علت دیگر آنهم نجس خوار بودن خوک و وارد شدن مریضی های مختلف به بدن خوک است ، خدا در قرآن نقل میکند که نسلهای زیادی از انساها را پدید آورده است و به دلیل نا فرمانی آنها به هلاکت رسیده اند . بنابراین در طول میلیارد ها سال کره زمین در اثر فعل و انفعالات خودش و نیز تحت تاثیر شهابسنگهایی که بر پوسته کره زمین اثابت کرده است به تدریج آب و اکسیژن و نیتروژن و متان و دی اکسید کربن و ... ایجاد شده است و کم کم تحت تاثیر کره زمین و خورشید و کرات آسمانی و ... مواد آلی از قبیل پروتئین و قند و چربی و ... درست شدند و کم کم موجودات زنده ریز و ویروس ها و باکتریها و تک سلولی ها و پرسلولی ها ایجاد شده اند که نتیجه میلیاردها سال تغییر و تحولات عظیم بوده است .
حسین  | ۱۳۹۵ جمعه ۱۱ تير
بنظر من کلیه علوم با احکام الهی و قرآن مجید مطابقت دارد و در تایید همدیگر هستند و مشکل فعلی جوامع بشری اینست که علمای دینی از علوم فعلی و به روز اطلاع کمتری دارند و دانشمندان و استادان علوم هم از کتابها و علوم دینی اطلاع اندکی دارند و نمیتوانند آنها را در کنار همدیگر قرار دهند و جواب قانع کننده ای به جوانان کنجکاو و محقق شریف بگویند و با سطحی نگری کاری پیش نمی رود ، علمای قدیمی مانند ابن سینا و ابوریحان بیرونی و ... از علوم مختلف سررشته داشته اند و روش کسب علم آن زمان هم آنطور بود که از همه علوم دینی و تجربی یاد میگرفتند و متفکران بزرگی می شدند ، راز پیشرفت پیامبران و علما و دانشمندان قدیمی رشد همه جانبه بوده است و همزمان در کنار رشد جسمی و فکری و روحی-روانی و اخلاقی به علوم و فنون تجربی و دینی و کارهای روزمره دستی و جسمانی امرار معاش هم می پرداختند و در داخل اجتماع و با مردم بوده اند . در مورد سوال دوست گرامی باید عرض کنم که اولا هیچکس تمام علم خدا را نمیداند و نمیتواند به آن حد برسد و کم کم با پیشرفت علوم اسرار کائنات بر بشریت آشکار میشود تا آنجایی که من می دانم پیدایش کهکشانها به میلیارد ها سال پیش بر میگردد ولی پیدایش انسان کنونی به میلیونها سال قبل بر میگردد و علوم خداوندی آنقدر زیاد است که هر اتفاقی در این دنیا محتمل است و بنظر من همانطور که در طول یک سال فصول مختلف بهار سر سبز و تابستان گرم و پاییز و زمستان سرد داریم احتمال میدهم که در گردشهای کهکشانی هم کهکشان حامل منظومه ما هم در مداری در حال گردش است که بهار سرسبز و بقول معروف بهشت گونه را سپری کرده ایم و در فصول بعدی هستیم و بعدا دوباره به همان سرسبزی و بهشت باز خواهیم گشت و نیز احتمال دوم من اینست که شاید کره زمین ما در جای دیگری از منظومه شمسی بود و یا در محل دیگری از کهکشان بوده است که حالت سرسبزی و بهشت گونه داشته است و با ضربه شهابسنگی به محل فعلی رانده شده است و احتمال سوم من هم اینست که شاید بشر کنونی بر روی شهابسنگ بزرگی از محل دیگری به کره زمین برخورد پیدا کرده و ادامه حیات داده است و این احتمال را من خودم بیشتر می پسندم چراکه در قرآن هم فقط تعدادی از میوه ها را میوه بهشتی گفته است و بطور خلاصه احتمالا پس از پیدایش کائنات و کهکشانها ، کم کم حیات موجودات ریز از میلیارد ها سال پیش شروع شده و کم کم با توجه به شرایط محیطی و استقرار کرات و کهکشانها ، موجودات پیشرفته تری حاصل شده است و بعد هم که مسئله خروج آدم و حوا پیش می آید و احتمالا از طریق شهابسنگی به آرامی به روی زمین رسیده است و به احتمال قوی و با توجه به محل زندگی پیامبران ، همین محدوده هند - ایران -فلسطین بوده است که سابقه تاریخی و نوع گیاهان و اقلیم های آب و هوایی خوش و ... این احتمال را تقویت میکند و البته وسعت آن احتمالا در حد یک سوم قاره آسیا بوده است که باعت شکسته شدن قاره یکپارچه اولیه بنام پانگه آ شده و باعث تفکیک قاره ها شده و وجود نفت عظیم خاورمیانه هم میتواند دلیل دیگری باشد که حاصل فشرده شدن گیاهان قدیمی است و در مورد این هم که خدا در قرآن فرموده است که کرات و کهکشانها را در شش روز خلق کرده است به نظرم شش روز بر مبنای منظومه شمسی نبوده است و شاید چرخش و مدار وسیعتری وجود دارد که ما هم ذره ای در داخل آن هستیم که حول چیزی میگردیم و علمای فیزیک و نجوم شاید بتوانند با توجه به این مبنای شش روزه که برابر با تاریخ چند میلیاردی پیدایش کرات است، شاید بتوانند به وسعت کائنات و کل هستی محل سکونت ما برسند و مورد دیگر که بعضی شک و شبهه دارند اینست که قرآن ، به زمین و هفت آسمان اشاره دارد و بنظرم منظور از هفت آسمان ، اولین آسمان جو و محدوده خود کره زمین و بعد هم محدوده منظومه شمسی و بعد هم محدوده کهکشان راه شیری و بعد هم کهکشانهای برگتر است که تا هفت مرحله وسعت دارد و این هم میتواند به علمای فیزیک و نجوم در شناخت جهان هستی کمک نماید ، امیدواریم که با همگرایی افکار ایرانیان و انسانهای آگاه و فهیم و متفکر به قله های رفیع علمی برسیم و شاید هزاران سال و یا میلیونها سال بعد که علم بشری به حد زیادی پیشرفت پیدا کرد ظهور امام دوازدهم هم با صلاحدید خداوند متعال محقق شود و ادامه رشد علمی بشری به حد اعلای خودش برسد .
روح الله  | ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۱ ارديبهشت
سلام عباس آقای عزیز

فرضیه بیگ بنگ، فرضیه ای است در کنار فرضیه های دیگر در مورد مبداء عالم ماده، مانند فرضیه حبابی ، فرضیه ریسمان و ...
البته این فرضیه به قطعیت کامل نرسیده است؛ اما در فرض اثبات این فرضیه، در تفکر اسلامی باز خدا به عنوان عله العلل جایگاه خود را دارد. تنها تغییری که اتفاق افتاده است، تغییر در تفسیر منشا ابتدای جهان ماده است، نه اثبات بی نیازی آن به علت.
در دیدگاه خداباوران این گونه نیست که خدا آسمان و زمین و تمام کهکشان ها و سیارات و کواکب را به همین صورتی که الان مشاهده می کنیم، یک باره خلق کرده، هیچ مرحله ای را آفرینش طی نکرده است تا بگوئیم که اگر فرضیه بیگ بنگ اثبات شد، تمام این باورها باطل می شود.
خلق آسمان و زمین مراحلی را طی کرده است که به این مراحل در قرآن کریم اشاراتی با تعبیر یوم آمده است.
اما اینکه مراحل به چه نحوی بوده و آیا به صورت بیگ بنگ اتفاق افتاده یا به صورت ریسمانی و یا به صورت های دیگر، ظاهر آیات و روایات در این مورد ساکتند و تحقیق را بر عهده علم گذاشته اند تا با مطالعه در عالم به این مساله پی ببرد.
فرضیه بیگ بنگ می گوید : تمام کشهکشان ها و هر چه که تابع آن ها می باشد مانند سیاهچاله های فضائی و سحابی ها ، با بررسی معکوس در درون ریز ذره ای به اندازه ده به توان 24 برابر کوچک تر از اتم فشرده بوده است. در اثر انفجار بسیار بزرگی در کسر بسیار کوچکی از ثانیه به صورتی که ما شاهد آن هستیم رسیده است. از آن ابتدا تا کنون در حال گسترش و فرار از یک دیگر می باشد.
نتیجه این فرضیه:

برگرداندن عالم ماده به یک ریز ذره و برگرداندن آن به صورت فعلی در کسر بسیار کوچک از ثانیه در اثر انفجاری عظیم.
هرد وی این اتفاقات اموری حادث و ممکن الوجودند که برای تحقق نیازمند به علت می باشند. یعنی هم وجود آن ذره ریز اتم و هم انفجار بزرگ جزو موجودات ممکن الوجود و حادث می باشند. همان گونه که برهان عقلی اثبات کننده آن است ممکن الوجود به هر نحوی که باشد ( مادی یا غیر مادی، ‌بزرگ یا کوچک ) برای موجود شدن و حادث شدن نیازمند به علت می باشد. ( همان عامل خارجی )
این علت با واسطه یا بی واسطه باید به واجب الوجود برسد که نیازمند به علت نیست.
حال با واسطه یا بی واسطه علت ممکن الوجودی مانند ریز ذره مورد نظر واجب الوجود است که واجب الوجود، خداست.
طبق توضیح این فرضیه تمام کهکشان ها در یک ریز ذره ای ناچیز فشرده بوده، در اثر انفجاری بزرگ به این صورت فعلی شده، ولی سوال این جاست که آن ریز ذره را چه کسی خلق کرده ؟ خودش ؟ در این صورت دور باطل اتفاق می افتد. پس باید غیر خودش علت به وجود آمدنش باشد و این غیر، همان واجب الوجود است که در زبان ادیان خدا نامیده می شود.
انفجار بزرگ نیز به همین صورت است. این امر به عنوان یک امر حادث و ممکن الوجود نیازمند به علت است. چه علتی باعث این انفجار بزرگ شده است؟ اگر به علت هائی ممکن الوجود مثل خود او توسل کنیم، باز همین سوال به آن ها سرایت می کند. برای اینکه به تسلسل باطل دچار نشویم، باید علتی غیر ممکن یعنی واجب الوجود برای این سلسله علل قائل شویم. (1)
بنا بر این نظریه یا فرضیه بیگ بنگ نحوه تشکیل عالم ماده را از یک ریز ذره توضیح می دهد. هیچ توضیحی در این که ورای این ریز ذره چه بوده است و آیا چیزی نیست، ندارد و در هر حال، کلیت این فرضیه منافاتی با اصول معرفتی و اعتقادی اسلام ندارد و چه بسا مورد تایید هم محسوب گردد .

پی نوشت :
1. برای مطالعه بیش تر مفاهیمی مانند ممکن الوجود و واجب الوجود به کتاب های فلسفی و کلامی مانند: « آموزش فلسفه» و « آموزش عقائد » نوشته استاد مصباح یزدی مراجعه فرمائید.

ناشناس  | ۱۳۹۵ شنبه ۲۸ فروردين
4
5
پاسخ
خیلیییییییییییییییییییی زیبا بود
captcha
hosein  | ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۳ اسفند
5
1
پاسخ
شیطان وظیفه داشت که به فرمان خدا گوش دهد و نافرمانی نکند پس مستحق جهنم است و در مورد انسان هم ، چون انسان موجودی با فکر و عاقل و متفکر است و روح خدا در انسان جریان دارد بنابراین موجودی خیلی باعظمت است و واقعا هم ابلیس باید بر انسان سجده می کرد ، در مورد ترس تعدادی از افراد از شیطان هم باید بگویم که طبق گفته قرآن مجید ، شیطان هیچ تسلطی بر انسان ندارد و تنها بر دل انسان زمزمه گناه آلودی گاها دارد و انسان به خاطر عقل و فکر و اراده و اختیاری که دارد میتواند با آرامش و فکر منطقی به راه حل مناسب برسد و گناه را انجام ندهد بعنوان مثال اگر فردی به انسان پیشنهاد دزدی بدهد ، در چنین شرایطی انسان باید اندکی فکر کند و عواقب کار را بسنجد و انجام ندهد . از لحاظ منطقی هم مورد قبول است که شیطان هیچ تسلطی بر انسان ندارد چراکه اگر تسلط داشت انسان میتوانست در آخرت ، گناهان خودش را کتمان کند و بگوید که جبری و زوری بالای سرم بود که گناه کنم در حالیکه اصلآ چنین نیست و انسان اراده و اختیار دارد و بر تمام کارهایش مسئول است و در این خصوص ورزش و نرمشهای بدنی و تفکر و مطالعه قرآن و کتابهای مفید دیگر و عجله نکردن و بهره گیری از تجارب عاقلان و مشورت با آنها میتواند در تقویت اراده و فکر و جسم کمک نماید و مورد دیگر اینکه روش کار هم مهم است تا راحت زندگی کنیم و آن اینست که عوض اینکه در دل خود به شیطان و حیله های او فکر کنیم بهتر است که به خدا و الطاف و نعمات و قدرت و حکمت خدا فکر کنیم و زمانیکه نور خدا در دل و فکر و ذهنمان باشد دیگری جایی برای ورود ابلیش نخواهد بود و اصلا نگران شیطان و ابلیس نخواهیم بود و در هر لحظه و در مقابل هر رخدادی با فکر و یاد خدا و با توکل بر خدا و با صبر و حوصله و آرامش سعی خواهیم کرد که در مقابل مسائل و مشکلات راه حلهای مختلفی را بررسی کرده و بهترین آنرا انتخاب و اجرا نماییم .
captcha
محمد  | ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۳ اسفند
7
0
پاسخ
آقا شهرام، سلام
محمد هستم و از صمیمیت شما سپاسگزارم.
در خصوص ماجرای حضرت خضر متاسفانه اشتباه می کنی ، چون حضرت خضر هرگز با حضرت ابراهیم همسفر نشد و این حضرت موسی بود که همرا خضز در سفر با ماجرا ها یی روبرو شد وچون حکمت آنها را نمی دانست به خضر خورده می گرفت و کل آن و قایع و همچنین آنچه که در چار چوب مقدرات الهی رقم می خورد ، نه رافع مسولیت ما در ساختن سرنوشت خودمان است و نه آنکه تلاش ما مانعی برای مقدرات الهی باشد .
در مثال تلاش برای تحصیل و سکته قلبی چند مغالطه وجود دارد وباعث می شود که ماجرا ظلم وتناقض بین اختیار ما در سرنوشت خودمان از یک طرف و مقدرات الهی از سوی دیگر ، جلوه کند.
ان شالله در اولین فرصت که موفق بشوم کامنت بعدی را بگذارم در مقوله های :اجل،قضا وقدر، اختیار و نقش انسان در سرنوشت خود، مطالب اندکی در حد توان قاصر خود تقدیم می کنم.
موفق باشید
captcha
شهرام  | ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۲ اسفند
2
2
پاسخ
سلام محمد جان شما سرنوشت رو با تقدیر باهم قاطی کردید این دو دو مغوله جدا از هم هستند بهتره این جوری برات توضیح بدم سرنوشت یعنی شما درس میخونید تلاش میکنید شب تاصبح صبح تا شب درس میخونید و میشید دکتر درسته میتونستید درس نخونید و دست خودتون بود ولی تقدیر چیه تقدیر اینه که ما کلی درس بخونیم وتلاش کنیم دکتر بشیم ولی یه روز تو راه دانشگاه بدون هیچ عارضه قلبی و مشکلی و بیماری خاصی قلبمون از تپش بیفته و ما ...? اره اینجوریه و من با این مغوله مشکل دارم چرا ... داستان خضر وابراهیم که خضر یه بچه بیگناه رو کشت و ابراهیم گفت چرا این کار رو کردی گفت این پسر پدر و مادر مومن خودش رو کافر میکرد اون از کجا میفهمید چون تقدیر اون پسر این بود چرا خضر به اون پسر اجازه نداد سرنوشتش رو دونبال کنه شاید ادم خوبی میشد ولی میدونست که نمیشه و تقدیرش همین بود و اون پسر بازیچه
captcha
پاسخها
علیرضا  | ۱۳۹۵ جمعه ۷ خرداد
با سلام،بنده اطلاعات زیادی ندارم،ولی خب کسانی مثل خضر نبی رو فکر نکنم ما یا امثال ما بتونه از کاراشون ایراد بگیره،چون در آیه 65 سوره کهف گفته شده:درآنجا بنده ای از بندگان خاص ما را یافتند که اورا رحمت و لطف خاصی از نزد خود عطا کردیم و هم از نزد خود وی را علم(لدنی و اسرار غیب الهی) آموختیم.در ادامه این ماجرا حضرت خضر می فرماین:من این کارها را نه از پیش خود(بلکه به امر خدا)کردم.{سوره کهف آیه 82}شاید خداوند بخشنده و مهربان به آن پسر تا آن سن فرصت توبه داده بود.شاید آن پسر تمام فرصتهایی که خداوند بلند مرتبه برایش فراهم میکرد را نمیدید و هزاران شاید و اما و اگر دیگر که ما از آن آگاهی نداریم.
ناشناس  | ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۸ اسفند
سلام اگر ما مسلمانها اعتقاد داشته باشیم که داریم این دنیا محل عبور است خیلی از مسائل برایمان قابل هضم خواهد بود در محل عبور هرکس وظیفه دارد وبرای هر انسانی فرصتی قرار دادن و نسبت به همان فرصت جوابگو میباشد
محمد  | ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۶ بهمن
6
2
پاسخ
آقا شهرام سلام
من حرفات رو قبول ندارم. چون شما اختیار انسان را کاملا نفی کردی وتکلیفت با خودت هم معلوم نیست.
بالاخره روشن کن مقصر برخی ازگناهان ما اگر تحت هرشرایطی شیطان نیست یعنی مطلقا خود ما هستیم ؟ یا خداست؟
این طرفداری شما از شیطان برای چیه؟
captcha
شهرام  | ۱۳۹۴ شنبه ۲۴ بهمن
4
4
پاسخ
با سلام دوستان عزیز ببینید عزیزان اگر ابلیس هم سجده میکرد ما باز هم به گناه آلوده میشدیم اینو مطمئن باشید و خدا باز هم مجبور میشد پیامبرانی رو بفرستد برای راهنمای ما و ما باز هم اطاعت نمیکردیم خالق ما چیزی رو مفت مفت به کسی نمیده نابرده رنج گنج ... خدا میخواست ادم رو از بهشت بیرون کنه این فقط یا بازی بود و شیطان یه وسیله تقدیر ما از قبل نوشته شده همان طور که تقدیر ابلیس نوشته شده بود دست خودش نبود اینکار گناهانتون رو گردن ابلیس نیندازید شهوت در ما از همه ی شیاطین بدتره دوست داشتم ابلیس نبود اون وقت گناهاتون رو برادرکشی زنا و دزدی ووو گردن کی مینداختید حتما جبرییل شایدم اسرافیل ههههههه
captcha
شهرام  | ۱۳۹۴ شنبه ۲۴ بهمن
4
2
پاسخ
با سلام خدمت دوستان خودتون کلاهتون رو بزارید قاضی اگه شما شیطان بودید با اون همه عبادت یهو خدا بیاد بگه به آدم سجده کنید که الکی الکی شده افضل موجودات بدون هیچ عبادتی در اوج سادگی و ناپوختگی مثل خمیر که هنوز هیچ شکلی نگرفته و هنوز مورد هیچ ازمایشی قرار نگرفته سجده میکردید شیطان حق داره اون موجود پلیدی نیست داره از حقش دفاع میکنه و به خدا ثابت میکنه که اینها لیاقت سجده من رو ندارن و من بغیر تو ای خالق هستی به هیچ کس سجده نمیکنم دمش هم گرم ادمی چه گلی بسر خدا زده که شده افضل مخلوقات یکم فکر کنید شیطان پلید نیست ما ایم که پلیدیم و خدا رو فقط تو غم و تنهای و بدبختی یاد میکنیم
captcha
پاسخها
hosein  | ۱۳۹۴ جمعه ۷ اسفند
شیطان وظیفه داشت که به فرمان خدا گوش دهد و نافرمانی نکند پس مستحق جهنم است و در مورد انسان هم ، چون انسان موجودی با فکر و عاقل و متفکر است و روح خدا در انسان جریان دارد بنابراین موجودی خیلی باعظمت است و واقعا هم ابلیس باید بر انسان سجده می کرد ، در مورد ترس تعدادی از افراد از شیطان هم باید بگویم که طبق گفته قرآن مجید ، شیطان هیچ تسلطی بر انسان ندارد و تنها بر دل انسان زمزمه گناه آلودی گاها دارد و انسان به خاطر عقل و فکر و اراده و اختیاری که دارد میتواند با آرامش و فکر منطقی به راه حل مناسب برسد و گناه را انجام ندهد بعنوان مثال اگر فردی به انسان پیشنهاد دزدی بدهد ، در چنین شرایطی انسان باید اندکی فکر کند و عواقب کار را بسنجد و انجام ندهد . از لحاظ منطقی هم مورد قبول است که شیطان هیچ تسلطی بر انسان ندارد چراکه اگر تسلط داشت انسان میتوانست در آخرت ، گناهان خودش را کتمان کند و بگوید که جبری و زوری بالای سرم بود که گناه کنم در حالیکه اصلآ چنین نیست و انسان اراده و اختیار دارد و بر تمام کارهایش مسئول است و در این خصوص ورزش و نرمشهای بدنی و تفکر و مطالعه قرآن و کتابهای مفید دیگر و عجله نکردن و بهره گیری از تجارب عاقلان و مشورت با آنها میتواند در تقویت اراده و فکر و جسم کمک نماید و مورد دیگر اینکه روش کار هم مهم است تا راحت زندگی کنیم و آن اینست که عوض اینکه در دل خود به شیطان و حیله های او فکر کنیم بهتر است که به خدا و الطاف و نعمات و قدرت و حکمت خدا فکر کنیم و زمانیکه نور خدا در دل و فکر و ذهنمان باشد دیگری جایی برای ورود ابلیش نخواهد بود و اصلا نگران شیطان و ابلیس نخواهیم بود و در هر لحظه و در مقابل هر رخدادی با فکر و یاد خدا و با توکل بر خدا و با صبر و حوصله و آرامش سعی خواهیم کرد که در مقابل مسائل و مشکلات راه حلهای مختلفی را بررسی کرده و بهترین آنرا انتخاب و اجرا نماییم .
محمد علیجانی اصفهان  | ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۲ بهمن
5
3
پاسخ
خیلی خوب بود عالی
captcha
علیرضا  | ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۱ بهمن
1
5
پاسخ
عالیه
captcha
میلاد  | ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۶ دي
1
1
پاسخ
همرو خوندم واقعا عالی بود به امیده یکی شدن تمومه انسان ها وسجده بردن برایه پروردگاره عالم
captcha
Qasedak sorkh  | ۱۳۹۴ يکشنبه ۸ آذر
2
3
پاسخ
آیا امکانش هست یک مقاله راجع به اینکه چرا نبایدشیطان ازبین بره بذارد خیلی لطف مینمائید اگه بذارید


خیلی ممنون
captcha
علی  | ۱۳۹۴ جمعه ۸ آبان
4
0
پاسخ
سلام علیکم
به سوالی شدید ملال آور مواجه شدم که امیدوارم به کمک دوستان جوابشو پیدا کنم
واینهم از سوال: آیا انسان بازیچه خدا و شیطان است؟
وقتی ادم از شیطان گول خورد و از میوه ممنوعه خورد خدا برای تنبیه و نه مجازات او را از بهشت بیرون کرد با این که ادم تا به حال اشتباه نکرده بود و این اولین خطای او حساب میشد
قبل از آن هم شیطان اخراج شده بود که بعد به خدا گفت همه را به جز اندکی گمراه خواهم کرد
فرضا که تنبیه انسان بهترین کار ممکن باشد چرا خدا باید به موجودی دیگر که آفریده خودش است این اجازه را بدهد تا انسان را تا روز موعود به ضلالت و تباهی بکشاند؟؟؟
مگر خدا نمیداند که شیطان قدرت وسوسه دارد و میتواند تنها با حرف (دقت کنید با حرف دقیقا مثل کار پیامبران و معجزاتشان) بسیاری از موجودات که از روح خود در آن ها دمیده را جهنمی کند؟
و اینکه میدانیم هم خدا هم شیطان از اینکه کسی به سمتشان بیاید خوشحال میشوند
و اینکه میدانیم یک کافر تا آخر عمر اگر گناه های کبیره هم کرده باشد با گفتن شهادتین بهشتی میشود همینطور مسلمانی با انجام بهترین عبادات در مدت زندگی در لحظات آخر با یک اشتباه جهنمی شود
ادم مثل کودکی بود که نیاز به تعلیم و تربیت داشت چرا خدا او و نسلش را باید با موجودی به این پلیدی رها کند مگر نعوذ بالله قضیه به چالش کشیدن قدرت جذب است و یک مسابقه؟؟؟
انسان موجودی بسیار بسیار ضعیف است که به جرات میتونم بگم که حتی بزرگترین شیطان پرستان نیز اگر دو جلسه در حوزه شرکت کنند و از مزایای بهشت بشنوند مسلمان میشوند و بالعکس
مگر فقط بندگان خالص ادم هستند که نمیشود گمراه شوند و بقیه به جای این که فرصت جبران و تعلیم داشته باشند باید به جهنم بروند؟؟؟
این چالش ها در صورتی میتوانند قانع کننده باشند که جهنم فیها خالدونی نباشد چون اگر باشد پس مجازات است و نه تنبیه پس عدالت چه میشود؟؟؟
ببخشید که طولانی شد مشتاقانه منتظر جواب هستم با تشکر
captcha
naser64  | ۱۳۹۴ دوشنبه ۶ مهر
15
3
پاسخ
با عرض پوزش سوالی دارم که اینجا توی این قسمت پاسخ باید بگم. شیطان که این همه عبادت خداروکرده واز قدرت خداوند آگاه بوده چرا توبه نکرده؟آیا شش هزار سال عبادت شیطان همش از روی وظیفه بوده ؟چرا وقتی شیطان میداند که در برابر قدرت خداوند هیچ چیزی نیست باز هم سر تعظیم فرو نیاورده؟
captcha
پاسخها
ناشناس  | ۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن
اگر به یک نکته ای که قران در رابطه باخلقت آدم علیه السلام اشاره کرده دقت بکنیم جواب خیلی از سوالها داده شود .خداوندآدم رادر روی زمین خلیفه قرار داد:
درسوره بقره آیه30 خداوند می فرماید وَإِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلاَئِكَةِ إِنِّي جَاعِلٌ فِي الأَرْضِ خَلِيفَةً چون پروردگارت به فرشتگان گفت : من در زمين خليفه ای می آفرينم
در دنیا جایگاهی بسیار خوب و پردرخت و شاداب وجود داشت که به آن بهشت دنیا می گفتند. خداوند آدم (ع) را در همانجا آفرید و روح انسانی را در او دمید، و به فرشتگان فرمان داد تا او را سجده کنند. آدم از چگونگی زندگی بر روی زمین هیچ گونه اطلاعی نداشت، و تحمل زحمت های آن، بدون مقدمه برای او مشکل بود، و از چگونگی کردار و رفتار در زمین باید اطلاعات و آگاهی پیدا می کرد. بنابراین می بایست مدتی کوتاه تمرین ها و آموزش های لازم را در محیط آرام بهشت دنیا ببیند، و بداند زندگی روی زمین با برنامه ها و تکالیف و مسئولیت ها آمیخته است، که انجام صحیح آنها باعث سعادت و تکامل و بقای نعمت است و سرباز زدن از آن، سبب رنج و ناراحتی و نیز بداند هر چند او آزاد آفریده شده، اما این آزادی به طور مطلق و نامحدود نیست که هر چه خواست انجام دهد. او می بایست از پاره ای از اشیاء روی زمین چشم بپوشد.
نیز لازم بود بداند، چنان نیست که اگر خطا و لغزشی کند، درهای سعادت برای همیشه به روی او بسته می شود و راه بازگشت برای او نیست، بلکه راه بازگشت وجود دارد و او می تواند پیمان ببندد که بر خلاف دستور خدا کاری را انجام ندهد، تا بار دیگر به بهره مندی از نعمت های الهی نائل گردد. او در محیط بهشت لازم بود تا حدی پخته شود. دوست و دشمن خود را بشناسد، چگونگی زندگی در زمین را فراگیرد، و با داشتن این آمادگی، به روی زمین قدم بگذارد. اینها اموری بود که هم آدم و هم فرزندان او در زندگی آینده خود به آن نیاز داشتند. بنابراین شاید علت این که آدم (ع) در عین این که برای خلافت و نمایندگی خدا در زمین، آفریده شده بود، اما مدتی در بهشت دنیا، درنگ کرد، این بود که دستورهایی به او داده شود، تا تمرین و آموزش های لازم را برای ورود به زمین ببیند. بنابراین سکونت آدم و حوا در بهشت، در حقیقت دوره آموزشی آنها برای پاگذاشتن به میدان زمین برای جبهه گیری در برابر انحرافات و ناملایمات، و کسب سعادت بود تفسیر نمونه جلد : 1 صفحه 184


وحید  | ۱۳۹۴ سه شنبه ۳۱ شهريور
8
2
پاسخ
سلام به اون عزیزی که سوال های زیادی در باره خدا و چرایی خلقتش داره که این سوالها حقشه و باید داشته باشه اما جوابی که من میتونم به این عزیز بدم ودوست دارم وخواهش می کنم که خوب فکر کنه اینه.جواب رو با یک مثال برات توضیح می دم(بچه ای که تجدید شده) چرا مدرسه در دنیا ساخنه شده چرا باید این همه هزینه بشه اصلا مدرسه رو ساختن تا یچه ها بیان این همه وقت بگزارند تا تجدیدبشن فکر کنم برای تفریح خودشون ساختن من که نمیفهمم، این ها سوالات کسی است که خوب به مدرسه نگاه نکرده حالا به نظر افرادی که خوب نگاه می کنند .من از کسی که مدرسه رو ساخته خیلی ممنونم میرم داخل این مدرسه روز به روز چیرای بهتریاد میگیرم وبا تلاشی که می کنم بهترین نمر ه ها رو میگیرم و هر سال از سال گذشته بهتر میشم تا بالا ترین درجه ،و معلم ها هم حق تلاشهای منو میدن ومن بهترین نمره ها رو میگیرم والان هم یک دکتر جراح هستم با رندگی خوب و همه اینا به خاطر مدرسه ودانشگاه هست.دوست عزیز خدا هم دنیا این مدرسه خودش رو نساخته وبه اجبار داش آموزاش رو نگذاشنه داخل اون نا جهنمیشون کنه بلکه ساخته تا انسان رو به کمال برسونه براش کتاب(قرآن) ومعلم (پیامبر وامام) وعقل رو قرار داده تا این آدم کم وکوچیک رو ببره تا بالا ترین درجه و بهیرین شرایط زندگی زو براش فراهم کنه حالا اگه تو مدزسه با این همه امکانات کسی درس نخونه به حرف معلمش گوش نده وتلاش نکنه و تجدید بشه وزندگی بدی داشته باشه مقصر معلم وچرایی ساختن مدرسه هست پس مدرسه باید ساخته بشه چون عقل این دستور رو میده و برای بال بردن ساخته سده نه برای تجدید کردن و با ید ممنون باشیم از کسایی که ساختنش دنیا هم همینطوری(افلا یعقلون) آیا نمی اندیشید. ببخشید زیاد شد ستاره بچینی به امید دیدار شما در بهشت خدای نهربان مهربان مهربان
captcha
محمد  | ۱۳۹۴ دوشنبه ۹ شهريور
14
4
پاسخ
خدایا منو ببخش عزیزان دعا کنید برای مردم ها بی کس
captcha
پاسخها
naser64  | ۱۳۹۴ دوشنبه ۶ مهر
بنده پیر خراباتم که لطفش داِئم است ورنه لطف شیخ و زاهد گاه هست وگاه نیست
ملیکا  | ۱۳۹۴ دوشنبه ۹ شهريور
8
6
پاسخ
واقعا عالی بود مرسی
captcha
ارتا  | ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۲ مرداد
13
4
پاسخ
خدا من رو ببخش ميدونم گناهش خيلى بزرگ بود ولى نخواستم بود دوستان ميدونم نميشناسينم ولى يه دعائي واسه ما بكنيد بگيد خدا اين ارتا رو به خاطر گناه بزركش ببخش ممنونم مطالب فوق العاده بود
captcha
شهرام  | ۱۳۹۴ شنبه ۲۷ تير
16
16
پاسخ
خدا و شیطان سر گمراهیه ما شرط بندی کردن, صفحه ی شطرنجو پهن کردن هر طور که دلشون میخواد بازیمون میدن , هدف خدا از افریدن ما چیه ؟ یکی بگه , بعضی وقتا فکر میکنم میخواسته خودشا سر گرم کنه , خدا خودش میگه به جز خدا به کس دیگه ای سجده نکنید , اونوقت از سجده نکردن شیطان به انسان عصبانی میشه؟ هدفش از افریدن جهنم چیه ؟ که بد کاران و بنداز جهنم ؟ خود حضرت موسی پیامبرش چند بار اشتباه کرد و توبه کرد, اون از پیامبر خدا , انتظار داره ما انسانهای معمولی چیکار کنیم , بچه های همون حضرت ادم زدن هم دیگرو کشتن , اونا که تو همون شروع کار بودن , سر خواهرشون نزاع کردن , تازه ما همه از نوادگان همون قاتلیم , اصلا بگین ببینم , مگه ادم از خدا خواست که نمیدونم از گل و اب و اینجور چیزا بیافرینتش , مگه اون گفت که به وجودش بیاره ؟ حالا چرا انتظار داره ما دست از پا خطا نکنیم , چون عاقبتش جهنمه , اصلا خود خدا جای ما اینا قبول میکرد؟captcha
پاسخها
بهناز  | ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ آبان
منفی نگر نباش راجب خدا
وحید  | ۱۳۹۴ سه شنبه ۳۱ شهريور
سلام به اون عزیزی که سوال های زیادی در باره خدا و چرایی خلقتش داره که این سوالها حقشه و باید داشته باشه اما جوابی که من میتونم به این عزیز بدم ودوست دارم وخواهش می کنم که خوب فکر کنه اینه.جواب رو با یک مثال برات توضیح می دم(بچه ای که تجدید شده) چرا مدرسه در دنیا ساخنه شده چرا باید این همه هزینه بشه اصلا مدرسه رو ساختن تا یچه ها بیان این همه وقت بگزارند تا تجدیدبشن فکر کنم برای تفریح خودشون ساختن من که نمیفهمم، این ها سوالات کسی است که خوب به مدرسه نگاه نکرده حالا به نظر افرادی که خوب نگاه می کنند .من از کسی که مدرسه رو ساخته خیلی ممنونم میرم داخل این مدرسه روز به روز چیرای بهتریاد میگیرم وبا تلاشی که می کنم بهترین نمر ه ها رو میگیرم و هر سال از سال گذشته بهتر میشم تا بالا ترین درجه ،و معلم ها هم حق تلاشهای منو میدن ومن بهترین نمره ها رو میگیرم والان هم یک دکتر جراح هستم با رندگی خوب و همه اینا به خاطر مدرسه ودانشگاه هست.دوست عزیز خدا هم دنیا این مدرسه خودش رو نساخته وبه اجبار داش آموزاش رو نگذاشنه داخل اون نا جهنمیشون کنه بلکه ساخته تا انسان رو به کمال برسونه براش کتاب(قرآن) ومعلم (پیامبر وامام) وعقل رو قرار داده تا این آدم کم وکوچیک رو ببره تا بالا ترین درجه و بهیرین شرایط زندگی زو براش فراهم کنه حالا اگه تو مدزسه با این همه امکانات کسی درس نخونه به حرف معلمش گوش نده وتلاش نکنه و تجدید بشه وزندگی بدی داشته باشه مقصر معلم وچرایی ساختن مدرسه هست پس مدرسه باید ساخته بشه چون عقل این دستور رو میده و برای بال بردن ساخته سده نه برای تجدید کردن و با ید ممنون باشیم از کسایی که ساختنش دنیا هم همینطوری(افلا یعقلون) آیا نمی اندیشید. ببخشید زیاد شد ستاره بچینی به امید دیدار شما در بهشت خدای نهربان مهربان مهربان
محسن  | ۱۳۹۴ جمعه ۵ تير
6
12
پاسخ
جالب بود.به شیطان گفتند چرا به حضرت آدم سجده ننمودی؟ گفت:اراده من اراده خدا بود.خدا خالق است و من مخلوق.ما همه اجزاء خدا هستیم
captcha
مهدی  | ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۲ خرداد
11
4
پاسخ
واقعا مطلبش عالی بود فقط میخواستم بگم دراینترنت سرچ کنید سه گره شیطان ازاپارات ببینید واقعا زیباست ولی بدانید بعضی وقتاماخودمان نقش شیطان راداریم
captcha
رضا ثوابی  | ۱۳۹۴ جمعه ۲۵ ارديبهشت
10
5
پاسخ
بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحيمْ
بسیار مطالب جالبی داشت
اگر می شود چگونه بوجود آمدن شیطان رو هم بنویسید
captcha
دوست خدا  | ۱۳۹۳ شنبه ۲ اسفند
14
6
پاسخ
ممنون از اطلاعاتی که بخ من و دوستانم دادای ان شاالله که ادامه داشته باشد
captcha
احمد احمدی  | ۱۳۹۳ شنبه ۲۵ بهمن
9
8
پاسخ
خیلی ممنون از شما دوستان لطفا یک سریع به سایت جنبش مصاف بزنید باتشکر به امید روزی که تمامی مسلمانان پیروز شوند توسط اقا امام مهدی عج التماس دعا
captcha
حسين  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۹ بهمن
19
7
پاسخ
سلام دوست گرامي ، زياد سخت نگير ! فقط خدا و پيامبران و امامان هستند كه خطا و اشتباهي ندارند و همه انسانها كم و بيش خطاهايي داريم و در طول عمر بايستي سعي كنيم كه در مقابل مشكلات دنيا ، با علم و عقل و منطق و با سعي و تلاش زندگي كنيم نه با زير پا گذاشتن حقوق ديگران . و در مورد خطاهاي احتمالي هم خودخوري و افراطي گري لازم نيست و از ته دل و با عقل موقعيكه به اعمال ناپسند خودمان فكر ميكنيم تصميم ميگيريم كه ديگر آن كار را انجام ندهيم و بعد هم اگر به كسي ضرر مالي و ... زده ايم بايستي جبران كنيم تا توبه واقعي انجام شود ، داشتن ورزش و تفريحات سالم و گروهي در ساختن بدن و هماهنگي جسمي فكري كمك ميكند و در تصميم گيري خوب كمك خواهد كرد و پرهيز از عجله كردن و دوري از هر گونه افراط و تفريط در هركاري لازم و ضروري است ، خدا همه انسانهايش را دوست دارد و در هر لحظه او را كمك و راهنمايي ميكند ، انسان موجود كوچك جثه اي است ولي چون روح و فكر و عقل دارد بنابراين موجود خيلي با عظمتي است كه او را اشرف موجودات لقب ميكند و خليفه و جانشين خدا در روي زمين مي خواند و به قدري انسانها و بندگانش را دوست دارد كه ميگويد اگر بندگان من ميدانستند كه چقدر آنها را دوست دارم ، روح از بدنشان جدا مي شد ،
captcha
جابر  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۸ بهمن
16
5
پاسخ
دوست عزیز اینقدر ناسزا و کفر نگویید.
برعکس نظر شما خداوند از انسانها به اندازه قدرتی و توانای درک حقایق عالم را که به آنها داده است بازخواست می کند. برای مثال انسانی که معلول جسمی هستش هرگز خداوند نخواهد پرسید چرا به فلانی کمک نکردی(از نظر جسمی و ظاهری). یا کسی که محدوده نگرش و دینش ناقص است مانند پیروان ادیان قبل از اسلام اگر برای دلشان حقیقت اسلام آشکار نشده باشد هیچ وقت سوال نمیشوند که چرا حجابتو رعایت نکردی و ....
ولی برای انسانی که دارای صحت سلامتی کامل جسمی و فکری است وظیفه اش در این عالم سنگین تر است. و این یک توفیق خداوند هست. و اگر از این نعمتی که خداوند داده است در جهت رشد و تعالی استفاده نکند قطعا مورد بازخواست قرار خواهد گرفت.
حرفهای شما به مانند این است که یک کامپیوتری خریده باشی و هیچ برنامه ای برایش نصب نکرده باشی بعد بگی چرا این کامپیوتر خواسته های من را بر آورده نمی کند اینجا سازنده کامپیوتر مقصر نیست اینجا شما که استفاده کننده کامپیوتر هستی مقصر می باشی که برای این برنامه و نرم افزار نصب نکردی و انسان نادان هم به مانند کامپیوتر بدون برنامه است که باید سعی کند با افزایش علم و تجربیات خود در زندگی گامهای خود را برای رسیدن به معبودش بردارد.
در پناه حق
captcha
بنده حقیر و پست خدا  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱ بهمن
8
11
پاسخ
خدا جونم من یک هزارم این دنیا رو نمیخوام یا تمام صفات خودت روبه من بده یا روحی که در من دمیدی رو پس بگیر . جسم من حقیرتر از اونکه بتونه روح تو رو تحمل کنه من رو اسیر کردی مگه خودت نگفتی آزاد کردن اسیر خیلی خوبه منو از اسارت بدنم رها کن . به جلال و بزرگیت قسم چیز زیادی ازت نخواستم فقط میخوام آزاد باشم . از اسیری خسته شدم خیلی کم اوردم .دیگه چطوری بگم بدنم ، سرم ، قفسه سینم ، راه گلوم داره منفجر میشه . ایکاش یه موجودیتی بود که لااقل منو میفهمید .خدایا به بزرگیت به قدرتت قسم نمی تونم تحمل کنم ...
خدایا مرگ رو بر من روا و آسان کن بحق منتقم آل محمد (ص)
خدایا اگه یکی با خودت همین کار رو میکرد چیکار میکردی ؟
وقتی ما رو محدود وناتوان و بیچاره ، ذلیل آفریدی ..چه توقعی داری ؟
وقتی با اسارت آفریدی ، وقتی ما رو نادان آفریدی .. دیگه مجازات چه مفهومی داره ؟
خدایا به سبب ناتوانی ، محدودیت ، نادانی و ...که کلا محرومیتهای ما هست مرتکب گناه میشیم تازه باید بعدش مجازات هم بشیم !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟
عدالت کجاست ؟؟؟؟؟ حق کجاست ؟
خدایا غلط کردم اگر گفتم من تحمل روح تو رو دارم من ندارم نفهمیدم نادونی کردم توبه میکنم خواهش میکنم به تمام مقدسات قسمت میدم به ذات خودت منو آزاد کن خواهش میکنم خواهش ......
خدایا اگه چیزی رو به کسی میدی آزادی و ظرفش هم بده یا همه رو بگیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییر.
این دنیا با همه چیزاش مال خودت باشه لازم نیس .........
captcha
پاسخها
دکتر شریعتی  | ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۸ مرداد
خداوندا اگر روزی ز عرش پایین آیی ......
در میان خلق آیی ....
پشیمان می شوی از قصه خلقت .....
از این بودن .....
از این بدعت .....
خداوندا تو میدانی در این دنیا که انسان بودن و ماندن چه دشوار است.....
خداوندا تو مسوؤلی
مهدی  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۸ بهمن
عزیزم حالتو درک میکنم ولی اینو بدون همه چیز خدا زمین و اسمان و ...و...و...و.... نیست
خدا دوست داره ببینه بنده ای که از روح خودش بهش دمید و بهش حیاط داد با وجود سختی های زیادی که از هر طرف بهش حمله میکنن بازم تو قلبش دوسش داره و شکرشو میکنه انسانیکه
امید داره به وصال به خدا
خودش نیاز داره ولی میبخشه
وقتی به همنوعش تو اون سر دنیا ازاری میرسه ناراحت میشه با اینکه هزاران کیلومتر دورتره
وقتی خطایی میکنه توبه ام میکنه
وقتی یک انسان با تمام سختیها بازم خدا رو صمیمانه دوست داره خدا به تمام مخلوقاتش میگه (من چیزهایی میدانم که شما نمیدادید)
صبور باش برادرم یا خواهرم (ان مع العسر یسرا)
یا علی مدد عزیزان خدای بی نیاز وخالق هر چی عشقه و خوبیه و از همه مهمتر بزرگترین دار انسانها چه خوب چه بد یا علی مدد
امین  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۴ دي
10
5
پاسخ
بی نهایت عالی
captcha
صابر1843  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۱ دي
10
6
پاسخ
لا اله الاالله
captcha
محمد  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۶ آذر
18
7
پاسخ
خیلی متن قشنگی بود مرسی میتونم خواهش کنم دعا کنید مشکل منم حل بشه مشکلم بزرگترین مشکل دنیاست بد جوری گرفتارم تروخدا دعام کنید تروخدا
captcha
mehdi  | ۱۳۹۳ جمعه ۳۰ آبان
11
15
پاسخ
خدا در بعضی از موارد شیطان را بر بعضی از انسان ها مسلط می سازد یعنی شیطان برای به کمال رسیدن لازم است حتی شیطان برای انسان رحمت خدا است هرچند خیلی سخت است
captcha
پاسخها
ناشناس  | ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۱ آذر
طبق آیات قرآن ، شیطان هیچ تسلطی بر انسانها ندارد و انسان در انتخاب راهش مختار است .
saba  | ۱۳۹۳ جمعه ۲۳ آبان
11
10
پاسخ
بله همه ی این ها درست است
captcha
اتنا  | ۱۳۹۳ جمعه ۲۳ آبان
12
9
پاسخ
خیلی قشنگ بود خوااااااااااااااااااااااااااااهههههههههههههههههههههشششششششششششش میکنم دعام کنید
captcha
اتنا  | ۱۳۹۳ جمعه ۲۳ آبان
13
5
پاسخ
خیلی قشنگ بود
captcha
یک انسان  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۲ آبان
20
4
پاسخ
مطالب عالی بود و البته اگر ما انسان ها غرور و حسادت و همه ی کارها و عقیده های بد را از خودمان برهانیم,قطعا به وسوسه های دیگر شیطان دچار نخواهیم شد
captcha
مریم  | ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۰ آبان
21
5
پاسخ
خدایا منو ببخش من خیلی لجبازی کردم
من خیلی بدم.
برام دعا کنید خدا منو ببخشه
captcha
مریم  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۹ آبان
24
4
پاسخ
خدایا قربووووونت برم,,,یدووووووونه ای
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۱ آبان
17
6
پاسخ
عالی بود (لعنت خدا برشیطان)
captcha
یسنا  | ۱۳۹۳ شنبه ۳ آبان
16
8
پاسخ
عالی بودش ..............واقعاوای برمن گنهکار
captcha
علي  | ۱۳۹۳ جمعه ۲ آبان
13
5
پاسخ
اللهم اغفر للمومنين والمومنات الاحياء منهم وجميع الاموات
captcha
جواد پلنگی  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱ آبان
29
7
پاسخ
خدا خیلیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
دوست دااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااارم
ارامش همیشگی قلبمی
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۹ مهر
22
5
پاسخ
خداجونم ببخشم اشتباه کردم
captcha
حسین  | ۱۳۹۳ جمعه ۲۵ مهر
18
3
پاسخ
خیلی چیزها و خیلی حیوانات در دنیا وجود دارد که برای سلامتی انسانها خطرناک است و باید مراقب باشیم ، ضمن تایید مطالب فوق ، بنظرم بجای ترساندن افراطی انسانها از شیطان ، بهترین روش اینست که به قدرت خدا و ارزش و اهمیت انسان و اراده و اختیار و قدرت تفکر و تدبر انسانها تکیه کنیم ، زمانیکه فردی به خدا فکر میکند و نور خدا در دل اوست ، دیگر در دل او جایی برای ماندن شیطان نخواهد بود .

ﺑﻪ ﻧﻆﺮﻡ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﻣﺪﺍﻡ ﺩﺭ ﻓﻜﺮ ﺷﻴﻂﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻳﺎ ﺧﻴﻠﻲ ﺗﺮﺳﻮ ﻫﺴﺘﻨﺪ و ﺍﺯ ﺍﺣﻜﺎﻡ و ﺍﺳﻠﺎﻡ ﺍﻃﻠﺎﻉ ﻛﻤﻲ ﺩﺍﺭﻧﺪ و ﺑﺎﻳﺪ ﺍﻃﻠﺎﻋﺎﺕ و ﻋﻠﻢ و ﺍﻳﻤﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﺩﻫﻧﺪ و ﻭﺭﺯﺵ ﻛﺮﺩﻥ و ﺑﺎ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﻮﺩﻥ و ﺗﻔﻜﺮ ﺩﺭ ﺍﻳﺎﺕ و ﺍﺣﺎﺩﻳﺚ ﺑﻪ ﺍﻭ ﻛﻤﻚ ﻣﻴﻜﻨﺪ و ﻳﺎ ﺍﻳﻨﻜﻪ ﺧﻮﺩﺵ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﻩ ﺷﻴﻂﺎﻥ ﺷﺪﻩ و ﺑﻪ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﺷﻴﻂﺎﻥ ﻛﻤﻚ ﻣﻴﻜﻨﺪ و ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻪ ﺍﻧﺴﺎﻧﻴﺖ و ﻗﺪﺭﺕ و ﺍﺭﺯﺵ ﺧﻮﺩ و اراده و اختیار بشری ﻓﻜﺮ ﻛﻨﺪ و ﻣﻬﻤﺘﺮﻳﻦ ﻧﻜﺘﻪ ﻛﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺭﺍ ﻛﻤﻚ ﻣﻴﻜﻨﺪ ﺍﻳﻨﺴﺖ ﻛﻪ ﻫﺮ ﻓﻜﺮﻱ ﻛﻪ ﺑﻪ ذهن آﺩﻡ ﻣﻴﺎﺩ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺎ آﺭﺍﻣﺶ و ﺑﺪﻭﻥ ﻋﺠﻠﻪ ﺑﻪ آﻥ ﻓﻜﺮ ﻛﻨﻴﻢ و ﺑﻪ ﻧﺘﻴﺠﻪ آﻥ ﻓﻜﺮ ﻛﻨﻴﻢ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺍﻳﻨﻜﺎﺭ ﻋﻠﻢ و ﺩﻳﻦ و ﺗﺠﺎﺭﺏ ﺧﻮﺩﻣﺎﻥ و ﺩﻳﻜﺮﺍﻥ ﻛﻤﻚ ﺧﻮﺍﻫﺪ كرد .
captcha
يه دوست  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۷ مهر
5
6
پاسخ
حسدوغرور
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۷ مهر
18
6
پاسخ
سلام ازتون خواهش میکنم واسه منم دعا کنین.ادم وقتی ایمانش خالص میشه بایدبیشتر مواظب باشه چون شیطان در کمینه مثل من که انقدر مغرور شدم که فکر میکردم فرشته ی اسمونیم وخطا نمیکنم اما متاسفانه 8ماه پیش تسلیم شیطان شدم برا خودم متاسفم که اینقدر اراده م سست شد ازون موقع تا الان همش گریه واستغفار میکنم به امید بخشش خداوند
captcha
پاسخها
یکی  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۴ اسفند
خدا بزرگه ظعم بخشش خداوند هم چشیدن لذت بخشه توبه کن الله یحب التوابین
عباس  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۴ مهر
26
6
پاسخ
اعوذبالله من الشیطان الرجیم
captcha
هاله  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۳ مهر
25
6
پاسخ
سلام میشه منبع این نوشته هاروبگید.خییییییییییییلی ممنون.
captcha
پاسخها
ناشناس  | ۱۳۹۳ جمعه ۲۵ مهر
قرآن مجید
تنها  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۹ مهر
27
5
پاسخ
سلام لطفا برامنم دعاکنید من هشت ماهه دارم ازخدا میخوام کمکم کنه بعضی وقتا حس کردم اصلامنو نمیبینه اما الان باخوندن این مطالب احساس بهتری دارم خواهشا برام دعاکنید من یه مشکل خیلی بزرگ دارم اگه خداکمکم نکنه زندگیم نابود میشه ازته دلتون برام دعاکنیدو
ممنون
captcha
پاسخها
اتنا  | ۱۳۹۳ جمعه ۲۳ آبان
انشاءا..... هرچی میخوای خدا بهت بده
ناشناس  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۴ مهر
سلام ، یک سر گره هر مشکلی حتما به دست خودمان و افکار و اعمال قبلی و فعلی خودمان است و باید آنها را بررسی و بازنگری و در صورت لزوم اصلاح و یا تکمیل کنیم ، اولا بعضی از مشکلات آن طور که ما فکر میکنیم و یا در ما تلقین میکنند شاید آنطور هم بزرگ و مهم نیست و چیز معمولی و متعارف برای همه مردم باشد و درثانی بسیاری از مشکلات باعث پیشرفت انسان است و انسان وادار میشه که راهها و روشهای مختلفی را یاد بگیرد و در حالت کلی برای برخورد با مشکلات زندگی باید خودمان پیشرفت علمی و فکری و جسمی زیادی داشته باشیم و بسیاری از مشکلات را با پیشگیری جلوگیری کنیم تا خسارت جانی و مالی و... نداشته باشیم و مشورت با افراد دانا و با علم و با صداقت و شجاع و نترس هم مفید خواهد بود .
يه گنه كار  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۶ مهر
11
2
پاسخ
نمي دونم چه كساني دارين اين متن مرا ميخونيد اما انقدري ميدونم كه من دو سال و شش ماه كه زندگي نمي كنم بلكه دارم بامرگ دست و پنجه نرم ميكنم فكري مثل خوره افتاده به جونم من نه دوستي دارم نه هم زبوني ميدونيد بازم خدارا شكر چون اگه اين تنهايي را هم به من هديه نميكرد نميدونم الان باكي بايد هم زبون مي بودم آخه هركسي پاي درد دل بنده ميشينه كمي كه ميگذره از اين همه سختي خسته ميشه ودوست داره هرچه زودتر ازمن دوري كنه بازم شكر به قول معروف گوشتمون تلخه آره نمي دونم اين چه حسابيه كه هركي به ما ميرسه .....
ولي از همتون خواهشي كه دارم اينكه برام دعاكنيد اونم زياد خيلي زياد
captcha
پاسخها
ناشناس  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۷ مهر
دوست گرامی که خودتونو گناهکار میدونید سلام ، اولا کسی توی دنیا نیست که گناه نداشته باشه و همه به نوعی کم و زیاد گناه دارن و مسئله مهم اینه که افرادی آنقدر غرق غرور و خودپسندی هستند که گناه خودشونو نمی بینند و اونو اصلاح نمیکنند و خودشونو نعوذ بالله فرزند خدا میدونن و همه جور گناهی رو مرتکب میشن و لباس شرعی و مصلحت هم به تن گناه میکنند و خیال میکنن که کسی نمی فهمه و در حالیکه خودشونو گول میزنن و خودشونو به قعر جهنم میبرن و آتش دوزخ مبارکشان باد چراکه هم آبروی دین و خدا و ائمه اطهار را از بین میبرن و هم مال و اموال فقیر و فقرا و ایتام و ... را حیف و میل میکنن و یک مثال میزنم ، دزدی یعنی مال دیگری رو برداشتن که زمان قدیم که اجتماع بشری پیشرفت زیادی نداشت دزدی به معنای از دیوار مردم بالا رفتن بود ولی دزدی این زمان انواع زیادی دارد که خیلی ها که خودشونو مبرا از گناه میدونن دزد حرفه ای حساب میشن و بعنوان مثال برداشت پول از بین المال و بانکها به بهانه های مختلف و حتی کم کاری و کارنابلدی کارمندان و کارشناسان قسمتهای مختلف هم اگر کارنابلد باشند و کم کاری کنند و حقوق کامل بگیرند به نوعی برداشت غیرمتعارف از صندوق ملی و دزدی حرفه ای است و اما شما که خودتون رو گناهکار حساب میکنید یک پله از افراد فوق بهتر هستید که اعتراف دارید و البته معمولا این چنین افرادی گناه بزرگی ندارند و خودشونو زیاد اذیت میکنند و نشانگر وجدان پاک و بیدار است و بهرحال بایستی مرحله بعدی رو انجام بدید و اون هم اینه که اگر گناهی دارید جبران کنید و با دست روی دست گذاشتن و غصه خوردن کاری پیش نمیره و همینکه خدا ما را صبح زود از خواب که بنوعی مرگ حساب میشه بیدار کرده باید شکرگذار خدا باشیم و جبران گذشته را بکنیم و در این زمینه خورد و خوراک و خواب خوب و معمولی و ورزش و پیاده روی و فکر کردن و نظم و ترتیب در کارها کمک بزرگی خواهد کرد . با آرزوی موفقیت برای همه
ناشناس  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۷ مهر
دوست گرامی که خودتونو گناهکار میدونید سلام ، اولا کسی توی دنیا نیست که گناه نداشته باشه و همه به نوعی کم و زیاد گناه دارن و مسئله مهم اینه که افرادی آنقدر غرق غرور و خودپسندی هستند که گناه خودشونو نمی بینند و اونو اصلاح نمیکنند و خودشونو نعوذ بالله فرزند خدا میدونن و همه جور گناهی رو مرتکب میشن و لباس شرعی و مصلحت هم به تن گناه میکنند و خیال میکنن که کسی نمی فهمه و در حالیکه خودشونو گول میزنن و خودشونو به قهر جهنم میبرن و آتش دوزخ مبارکشان باد چراکه هم آبروی دین و خدا و ائمه اطهار را از بین میبرن و هم مال و اموال فقیر و فقرا و ایتام و ... را حیف و میل میکنن و یک مثال میزنم ، دزدی یعنی مال دیگری رو برداشتن که زمان قدیم که اجتماع بشری پیشرفت زیادی نداشت دزدی به معنای از دیوار مردم بالا رفتن بود ولی دزدی این زمان انواع زیادی دارد که خیلی ها که خودشونو مبرا از گناه میدونن ولی دزد حرفه ای حساب میشن و بعنوان مثال ، برداشت پول از بین المال و بانکها به بهانه های مختلف و حتی کم کاری و کارنابلدی کارمندان و کارشناسان قسمتهای مختلف هم اگر کارنابلد باشند و کم کاری کنند و حقوق کامل بگیرند به نوعی برداشت غیرمتعارف از صندوق ملی و دزدی حرفه ای است و اما شما که خودتون رو گناهکار حساب میکنید یک پله از افراد فوق بهتر هستید که اعتراف دارید و البته معمولا این چنین افرادی گناه بزرگی ندارند و خودشونو زیاد اذیت میکنند و نشانگر وجدان پاک و بیدار است و بهرحال بایستی مرحله بعدی رو انجام بدید و اون هم اینه که اگر گناهی دارید جبران کنید و با دست روی دست گذاشتن و غصه خوردن کاری پیش نمیره و همینکه خدا ما را صبح زود از خواب که بنوعی مرگ حساب میشه بیدار کرده ، باید شکرگذار خدا باشیم و جبران گذشته را بکنیم و در این زمینه خورد و خوراک و خواب خوب و معمولی و ورزش و پیاده روی و فکر کردن و نظم و ترتیب در کارها به شما کمک بزرگی خواهد کرد . با آرزوی موفقیت برای همه
يه گنه كار  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۶ مهر
13
6
پاسخ
اگه ميشه براي اين گنه كارهم دعاكنيد خيلي خيلي زياد باشه
captcha
يه گنه كار  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۶ مهر
10
4
پاسخ
واقعا جالب و جذاب بود بازم از اين چيزا بزارين
captcha
رامین  | ۱۳۹۳ جمعه ۴ مهر
9
4
پاسخ
خوب بود
لطفابرام دعاکنید
captcha
reza  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۳۰ شهريور
7
6
پاسخ
http://40tobe.com/
captcha
پاسخها
گنه كار  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۶ مهر
برام دعاكن زياد آخه ميگن اگه كسي در حقت دعا كنه خدا هيچوقت دست رد به سينه اش نمي زنه باشه مخسي يايهتره يگم ممنون
ازیتا  | ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۵ شهريور
11
3
پاسخ
سلام .ازتون میخوام خیلی برام دعا کنید یه مشکلی دارم که میتونه دنیا واخرتمو سیاه کنه بعد از توکل به خدا وتوسل به ائمه نیاز به دعای شما دوستان دارم که به خوبی حل شه التماس دعا.
captcha
یه بنده  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۴ شهريور
11
3
پاسخ
اگر گناه وزن داشت هیچ کس را توان آن نبود که قدمی بردارد ... خیلی ها از کوله بار سنگین خویش ناله می کردند و من شاید کمر شکسته ترین بودم ... خداجون حلالم کن ... دقیقا جاهایی که می تونستی مچم و بگیری دستمو گرفتی ... شرمنده ام به خاطر تموم کارایی که نباید می کردم و کردم ... شرمندم به خاطر همه ی سرکشیام ... شرمنده ام اگه با کارام باعث شدم جلوی ملائکه ات ... دوستت دارم !!! دلم واست تنگ شده ...
captcha
ساحل  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۳ شهريور
29
3
پاسخ
به نام خدا
سلام به همتون
بچه ها بابای من مریضی ریه داره. من خیلی دوسش دارم تورو خدا دعاش کنید که زودتر خوب بشه و منم خیالم راحت بشه. همش دارم گریه می کنم. خیلی سخته. خدا نصیب هیچ کسی نکنه انشاالله
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۰ شهريور
23
4
پاسخ
به نام الله- دوست عزیز مطالب زیبا بود ان شاالله موفق باشی
captcha
ااا  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۷ شهريور
10
4
پاسخ
با سلام تمام اینا درست طبق علمی که توی کتابا ی ما چاپ میشه میگه انسان طبق نظریه یسیر تکاملی بوجود اومده ولی توی قران گفته شدخ انسان به صورت مجزا از گل خلق شده با اینکه از نظر من نین دو تا با هم مغایرند ولی کدوما درسته ؟؟؟اگه کتابا اشتباه میکنن چرا چاپ میشه؟؟؟؟؟
captcha
ن.ت  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۶ شهريور
10
4
پاسخ
ممنون.اموزنده بود.
captcha
حسین  | ۱۳۹۳ شنبه ۱۵ شهريور
13
3
پاسخ
روزگاریست که شیطان فریاد میزند آدم پیدا کنید سجده خواهم کرد(منظورم اعمال گروه داعش)
captcha
زهرا  | ۱۳۹۳ جمعه ۱۴ شهريور
9
3
پاسخ
ممنونم ک نوشتیش
captcha
حسن  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۳ شهريور
7
3
پاسخ
با تشكر فراوان
captcha
نادررهنما  | ۱۳۹۳ جمعه ۷ شهريور
8
5
پاسخ
عالی بود اگر همه عمل کنند
captcha
علی  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۶ شهريور
11
5
پاسخ
سلام.خیلی خوب بود.واقعا جالبه شیطان بخاطر سجده نکردن بخدا از درگاه خدا رانده شد پس تکلیف ماچیه که به خود خدا سجده نمیکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟
captcha
مسعود  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۵ شهريور
20
5
پاسخ
به امید اینکه این ادبیات خداشناسی توی صد و سیما مخصوصا سیما بیشتر بشه
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۳ سه شنبه ۴ شهريور
10
5
پاسخ
یه سوال دارم اونایی که ج منطقی دارند فقط ج بدن نه اونایی که یه چیزایی تو کلشون کردن که خودشونم نمیدونن چیه اما سوالم: "خداوند یکتای بی همتا چگونه عالم هستی را اداره می کند مستقیم یا غیر مستقیم با ذکر مصداق" با تشکر و درخواست دعای خیر
captcha
افسانه  | ۱۳۹۳ سه شنبه ۴ شهريور
21
4
پاسخ
مرسی خیلی عالی بود
captcha
کامی سیتی  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۳ شهريور
8
4
پاسخ
خدا خیلی بزرگه
به هممون کمک میکنه
التماس دعا خواهراوداداشای گلم
captcha
الناز  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۳ شهريور
11
3
پاسخ
خیلی خوب بود ممنونم
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۳ شنبه ۱ شهريور
7
2
پاسخ
عالی بود
استفاده کردم ممنون
captcha
عبد الله  | ۱۳۹۳ شنبه ۲۵ مرداد
15
2
پاسخ
من دعا میکنم که خدا همه ی مریضا رو شفا بده و سایه ی هیچ پدر و مادری رو از سر فرزندش کم نکنه از خدا میخوام که هر کسی که صداش میزنه رو به راه راست هدایت کنه ومشکل همه مسلمانان و شیعیان رو حل کنه از خدا میخوام آقا امام زمان هر چه زودتر ظهور کنند تا همه ی جهان یک دست و یک پارچه باشه و غزه هم از زیر فشار صهیونیست ها بیاد بیرون و همه ی ظالمان در سرتاسر جهان نابود بشن

ازتون خواهش میکنم برای من هم دعااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا کنینانشاءالله خداوند به هر کسی که خواسته ی من نیازمند رو میخونه و روم رو زمین نمیندازه خیر دنیاااا و آخرررت رو عطااا کنه
آمییین
captcha
گناه کار چارپا  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۳ مرداد
28
2
پاسخ
برام دعا کنید می خوام بیام تو راه راست فقط تو رو خدا برام دعا کنین
captcha
پاسخها
فرشته  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۶ شهريور
هرچیزممکنی شدنیه خواستن توانستن است
زینب  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۹ مرداد
9
1
پاسخ
خیللللللللللی عالی بود مخصوصا شعرش که خیلی بیشتر قابل درک بود
captcha
محمد  | ۱۳۹۳ جمعه ۱۷ مرداد
9
2
پاسخ
متشکرم،خوب بود
captcha
داریوش  | ۱۳۹۳ شنبه ۱۱ مرداد
6
1
پاسخ
بنام خالق بهترین درسهای زندگی را میتوان از داستانهای قرآن گرفت . اگر شما به سوره و شماره آیات اشاره می نمودید بنظرم بهتر بود .
captcha
عباس  | ۱۳۹۳ شنبه ۱۱ مرداد
4
4
پاسخ
شمافرموديد:كه شيطان عاملي است ازبييرون وهواي نفس عاملي است ازدرون.
جسارتا"بايدعرض كنم كه شيطان مي تواندهم دربيرون باشد وهم دردرون.
captcha
شکوفه  | ۱۳۹۳ جمعه ۱۰ مرداد
13
1
پاسخ
این حدیث قدسی بهم آرامش میده:اگر یک وجب به سویم آیی من یک گام به سویت می آیم
اگر یک گام به سویم آیی من دوگام به سویت می آیم و اگر آهسته به سویم آیی من شتابان به سمتت خواهم شتافت
captcha
علی  | ۱۳۹۳ جمعه ۱۰ مرداد
15
2
پاسخ
سلام به همگی: انسان با خدا فاصله ای نداره مگر اینکه فریب نفس خودش و شیطان رو بخوره پس تلاش کنید برای زندگی پاک و با ایمان که زیبایی عقل در یاد خداست
captcha
پاسخها
مجتبی  | ۱۳۹۳ شنبه ۱۸ مرداد
عالی بود میشه عین عبارت و منبعش رو هم ذکر کنی
فاطمه  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۵ مرداد
14
1
پاسخ
سلام.قصه زندگی من خیلی تلخه.اگه واستون بگم فقط برام گریه میکنید.منم یه روزبنده خیلی خوبی بودم واسه خدا.حتی درکوچکترین شرایطی حاضرنبودم دل بنده خدایی روازخودم برنجونم.اون موقع تازه عقدکرده بودم.زندگی خیلی شیرینی داشتیم من وهمسرم کنارهم.تااینکه یه اختلاف خیلی کوچیک باعث شدکه فاصله های زیادی بین من وهمسرم بیفته.سرهمین اختلاف هامن افسردگی بسیارشدیدی گرفتم ومتاسفانه انقدربی ظرفیت شدم که ایمانم روبه خداوند ازدست دادم وفکرکردم خدایی وجودنداره.همین گناه بسیاربزرگ من باعث جدایی من وهمسرم شدوخداوند هم درقران ذکرکرده که کسانی هستنددرزمین که فریب شیطان رامیخورندوهمین گناه بزرگ انهاباعث جدایی انهاازهمسرانشان میشود.بعدازطلاقمون یه شب خیلی گریه کردم که خدایاچراگذاشتی همدیگروازدست بدیم شب که خوابیدم خواب دیدم یه نفرتوخواب بهم گفت فاطمه جان خداوند هرگزنمیمیره وشکست ناپذیره وعلت طلاق توهم این بودکه کافرشدی.ومن کل زندگیم روباختم بخاطرگناه نابخشودنیم.امابااینکه جزخطاوگناه چبزدیگه ای ازمن سرنزده همیشه امیدوارم به رحمتش که یک روزبالاخره منومیبخشه.ومن هم جزبندگان مومنه خاصش قرار میگیرم وانشالله درراه خودش دایم الایمان میشم.خدای محمدبه حق ابروی حسن وحسینش هیچ بنده ای روبه حال خودش واگذارنکنه.توروخدابرام دعاکنید.خداوند میفرمایدشمابازبان دیگران گناه نکرده ایدپس به دیگران بگوییدبرایتان دعاکنندکه دعای مردم درحق دیگربندگانم مستجاب است.الللللللللتماس دعا.
captcha
Mehdi Mahdavi  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۵ مرداد
28
6
پاسخ
سلام.کاش ادما بخاطره خداشون شیطونو توحسرت گناه بزارن کاش ادما بدونن جای که خدا هست چرا همراهی باشیطان...
captcha
پاسخها
ناشناس  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۴ آبان
سلام هيچوقت خدا بنده اي را از خودش جدا نميكنه نماز بخون ودر قنوت بخداوند بگو كه خدايا خودم را به تو ميسپارم فقط همين بعد تاثيرش را خواهي ديد موفق باشي
behzad  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲ مرداد
19
3
پاسخ
یه چیزی که هست اینه که چه چیزی باعث شد یا شایدم چه کسی باعث شد که شیطان گول بخوره و سجده نکنه؟؟؟؟؟
captcha
پاسخها
aida  | ۱۳۹۳ جمعه ۱۰ مرداد
غرور
زهرا  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۳۰ تير
12
2
پاسخ
خیلی خیلی خیلی خوب بود
captcha
زهرا  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۳۰ تير
12
2
پاسخ
خیلی خیلی خیلی خوب بود
captcha
مهدی  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۳۰ تير
15
0
پاسخ
خیلی زیبا بود با اجازت کپی کردم راضی باش
captcha
امیر  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۹ تير
12
3
پاسخ
عالی بود
مناظره خدا و شیطان

خدا: اى ابليس! چه چيز مانع تو از سجده كردن بر مخلوقى شد كه با قدرت خود آفريدم. آيا تكبر كردى يا از برترينها بودى برتر از اين كه فرمان سجود به تو داده شود؟

شیطان: من از او (آدم) بهترم، مرا از آتش آفريده‏اى و او را ازگل.

خدا: از آسمانها (و صفوف ملائكه) خارج شو كه تو رانده درگاه منى اينجا جاى پاكان و مقربان است، نه جاى آلودگان و سركشان و تاريك دلان و مسلما لعنت من بر تو تا روز قيامت خواهد بود و هميشه مطرود از رحمت من خواهى بود.

شیطان: پروردگارا! مرا تا روزى كه انسانها برانگيخته مى‏شوند مهلت ده مهلتى كه از فرزندان آدم انتقام گيرم، و همه را به گمراهى بكشانم.

خدا: تو از مهلت داده شدگانى ولى نه تا روز رستاخيز و مبعوث شدن خلايق بلكه تا روز و زمان معينى.

شیطان: به عزّتت سوگند كه همه آنان را گمراه خواهم كرد مگر بندگان مخلص تو از ميان آنها، آن گاه از پيش و از پس و از چپ و راست بر آنها مى‏تازم. و بيشترينشان را شكرگزار نخواهى يافت.

خدا: به حق سوگند، و حق مى‏گويم كه جهنم را از تو و هر كدام از آنان كه از تو پیروی کنند پر خواهم كرد.
captcha
behnam  | ۱۳۹۳ جمعه ۲۷ تير
10
2
پاسخ
الی بود
captcha
پاسخها
الهه  | ۱۳۹۳ جمعه ۳۱ مرداد
عالی بود نه این که الی بود
نمیدونم شایدمنظور تو یه چیز دیگه اس
فاطمه  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۲ تير
5
0
پاسخ
ممنونم. خیلی خوب بود.
captcha
مسعود همتی  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۹ تير
11
0
پاسخ
جالب بود. یه سوال: چه چیز تو وجود آتشه که باعث برتری بر خاک میشود؟
captcha
پاسخها
سونری  | ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان
بلهه دقیقا همینهو نکته اش همینه که شیطان همچین چیزی رو میدو نست و تکبر کرد ولی خدا مارو یعنی خاک رو افرید و برای همین عاشقشم که فرشته هه فرشته اشو پر داد تا روز معینی تازه ببینید پس اینطوری در این کلمم این مهم که هم به خاطر اون همه عبادت بهش مهلت داد هم به خا طره نابودی اش روز معین دقیقا همین است برای انسان .
نکته بعدی این است که <<خاک باعـث گل و گیاه هزاران درختو گل و گیاه ولی اتش مصادف با نابود شدن تازه اگر استفاده درست نکنی >> باتشکر و <محتاج التماس دعا>
Aida  | ۱۳۹۳ جمعه ۱۰ مرداد
اين كه هر چي سر راهش باشه رو مي سوزونه و از بين مي بره ولي خاك اين كارو نمي كنه.
فاطمه  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۶ تير
18
1
پاسخ
به نام خدا.
باسلام.مطلب را بسیار زیبا و در عین حال ساده و روان نوشته اید که این از هر کسی بر نمی آید.از خداوند آرزوی موفقیت شما را دارم.در پناه قرآن باشید.
captcha
راز  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۴ تير
10
4
پاسخ
با سلام
وجود شيطان و وسوسه هايش براي زندگي بشر لازم بوده چرا كه اگر همه ي انسانه ها بدون گناه به درگاه خداوند مي رفتند ديگر جهنم و عذابي وجود نداشت و فقط يك بعدي مي شد و آن هم بهشت بود . يكي از چيزهايي كه باعث مي شود انسان خودش را بيشتر بشناسد گناه است چرا كه با الطلف و گذشت و ارحم الراحمين بودن خداوند بيشتر آشنا مي شود و درك مي كند كه خداوند در همه ي لحظات در كنار انسان است . و مرتكب گناه نشود و اگر گناهي كرد استغفار كند و بداند كه خداوند بخشايشگر است . و درهاي رحمتش به روي همه ي بندگانش باز است .
captcha
عاشق الله  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۱ تير
15
2
پاسخ
سلام.وقت شما الهی باد.
در میان مطلب ارائه شده چند نکته ی ظریف را بیان فرمودید که ارزشمند بودند.خداوند همه ی مومنین را به استوارترین راه هدایت فرماید.آمین
موفق باشید
captcha
زهره  | ۱۳۹۳ شنبه ۳۱ خرداد
25
2
پاسخ
مرسی واقعا قشنگ بود اون خدا بود که به خاطرما شیطان روازبهشت خودش روند کی بشه ماهم به خاطر خدا شیطان رو ازدلمون پاک کنیم
captcha
فاطمه  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۹ خرداد
10
3
پاسخ
واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم..........................خدااااااااااااااااااا
captcha
مریم  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۹ خرداد
25
3
پاسخ
برای اینکه حرص شیطونو دراریم ..............مهدی بیا ......مهدی بیا........ التماس دعای فرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررج
captcha
ناهید:  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۹ خرداد
32
4
پاسخ
خداوندا قسمت میدهم به ذات حقیقیت دستانم را رها مکن و من را از این ترس و وحشت برهان و ارامش ابدی را در قلبم بگذار. خدایا جز تو کسی را ندارم گنهکارم اما به بخشش تو امیدوار یا ارحم راحمین

captcha
بنده بد خدا  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۱ خرداد
34
1
پاسخ
فقد یه چی ازدون میخوام برام دعا کنید مشکل سختی برام پیش اومده...
captcha
سمانه برزو  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۲ خرداد
13
2
پاسخ
خیلی خوب بود
captcha
منیره  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۲ خرداد
11
2
پاسخ
خوب بودن خیلی سخته فکر کنم خودخداهم اینومیدونه امیداورم بهمون واسه خوب بودن کمک کنه.ممنون خوب بود
captcha
محمد  | ۱۳۹۳ شنبه ۱۰ خرداد
13
2
پاسخ
با سلام و خسته نباشید به همه دوستان
اول میخواستم تشکر کنم از بابت مطلب آموزنده تون و دوم اینکه من با اجازتون همون یه قسمت مناظره خدا با شیطان را در صفحه فیس بوک خود به اشتراک گذاشتم
captcha
حسین  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۵ خرداد
10
3
پاسخ
سلام.وقت شما الهی باد.
در میان مطلب ارائه شده چند نکته ی ظریف را بیان فرمودید که ارزشمند بودند.خداوند همه ی مومنین را به استوارترین راه هدایت فرماید.آمین
موفق باشید.
captcha
arefeh  | ۱۳۹۳ شنبه ۳ خرداد
16
3
پاسخ
خیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
یلی باحال بود مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
captcha
مهرناز  | ۱۳۹۳ شنبه ۳ خرداد
11
2
پاسخ
خیلی خوب بود با تشکر از شما
captcha
محمد رضا راد  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱ خرداد
11
2
پاسخ
سسسسسسسسسسسسسسسسسلام...بابا ایول..دمتون گرم بلاخره ی جا پیدا شد ادم جواب خیلی از سوالاشو بگیره...ممنون دست حق بهمراهتون...چشم شیطون کوووووووووووور گوششم کرررررررررر....موفق باشید
captcha
پنجره ای روبه بهشت واقعی  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۵ ارديبهشت
13
3
پاسخ
باسلام به وبلاگ من هم سربزنید
و با نظراتتان خوشحالم کنید
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت
8
2
پاسخ
خیلی خوب بود
captcha
یک بنده خدا از کره خاکی  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۲ ارديبهشت
11
3
پاسخ
سلام خیلی خوب بود خیلی عالی بود خیلی دوست داشتنی بود خیلی جذاب بود خیلی کمکم کرد خیلی خوشم امد خیلی به من روحیه داد خیلی شارژم کرد وووووو خیلی ....................................
captcha
هاله  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۲ ارديبهشت
11
5
پاسخ
حس خوبی بود دمتان گرم
captcha
ایزابل  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۱ ارديبهشت
15
3
پاسخ
سلام. من مطلبتون رو خوندم و بسیار خوشحالم که امروزم را با این موضوع شروع کردم. خدا همه ما بنده هاش رو از شر شیطان نجات بده. شیطان رانده شده. من خیلی سختی کشیدم ولی هیچ وقت ناسپاسی خدا رو نکردم و نخواهم کرد. شاید باید امتحان می شدم. هنوز هم که هنوزه خدا چیزهایی رو که ازش می خوام بهم نداده ولی هر بار که فکر بدی میاد تو ذهنم میگم : اندکی صبر سحر نزدیک است...
captcha
بنده  | ۱۳۹۳ جمعه ۱۲ ارديبهشت
31
4
پاسخ
واقعا نمیدونم چطور بعضیا میتونن وجود خدا رو منکر بشن
چطور میتونن بگن خدا بی هدف همه چیو افریده
چطور میتونن شب و روز خدا رو پیش چشمشون ببینن ولی بازم بگن نیس...بعد ارزوی مرگ کنن...خود کشی کنن...
خدایا...
خدایا خودت هدایت کن
خدایا یکی دستشو دراز میکنه تا بگیری یکی نمیدونه باید دستشو دراز کنه...
خدایا دست همه بنده هاتو بگیر
دوست دارم خدا
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت
16
5
پاسخ
به عنوان يه دوست از داته ﺏباشيد كه وقتي زيبايي هاي خدا جشماتو بر كرد، ديكه اون جشمارو راحت به به هر كس و ناكسي نمي دوزي...
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۳ سه شنبه ۹ ارديبهشت
11
4
پاسخ
به عنوان يه دوست از داته ﺏباشيد كه وقتي زيبايي هاي خدا جشماتو بر كرد، ديكه اون جشمارو راحت به به هر كس و ناكسي نمي دوزي...
captcha
هانیه  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۸ ارديبهشت
16
3
پاسخ
سلام خیلی خیلی خوب بود خدا خیرتون بده
captcha
محمود  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۷ ارديبهشت
16
3
پاسخ
خدایا خدایا خدا جونم عاشقتم نمی تونم این احساسمو نسبت بهت چگونه بروز بدم ازت می خوام منو واسه هر گناهی که کردم ببخشی خواهش می کنم **************** با ذکر صلواتی بر محمد و آل پاک و مطهرش التماس دعا محتاجم به دعا
captcha
imi  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۷ ارديبهشت
17
3
پاسخ
چه بسا انسانهایی که تنها با طنین کلنگ کورکن از خواب غفلت بیدار میشوند(بناپارت)
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۳ شنبه ۶ ارديبهشت
14
5
پاسخ
خیلی عالی بود التماس دعا
captcha
عباس  | ۱۳۹۳ جمعه ۵ ارديبهشت
14
4
پاسخ
باسلام ماهمه این موضوع را میدانیم اما گاهی فراموش میکنیم که خدا از افرینش ما به خود تبریک میگوید ودنبال دشمن اشکار خود میرویم از یاد اوری شما ممنون
captcha
رامین  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۳۱ فروردين
28
4
پاسخ
مناظره خدا و شیطان
چون بدید آن اهرمن جایگاه آدمی....ذات پاکش را بدید والاتر از جن و پری
آدمی از خاک و من از آتشم .... در عبادت عابدی دیرینه ام
من بکردم ذکر حق را دم به دم .... شش هزارش سال شد در سجده ام
بعد آن کبر و منی اغاز کرد .....سجده را بر آدمی سر باز زد
این چه عدل است تا بود این آدمی... در عبادت بهتر از همچو منی
پس همی ذات عدیل ذوالجلال ... کردگار دانش و مال و منال
در جواب اهرمن پاسخ بداد ...پاسخی از روی علم و حکم و داد
آن دمی چون من تورا آفریدم از عدم ... بس هنر بخشیدمت زندگانی تا ابد
تابع امرت بگشت این زمان و این مکان .... شامل حالت بگشت علم مچهول و عیان
برخیالت هر دمی شکر ایزد میکنی ..چون که فارغ میشوی کافر امر منی
این همه دادم تو را چشمه از علم و هنر ...تاچه ها کردی بگو غیر ذکر بی ثمر
ادمی را من ندادم بال و پر .... بس نگردانیدم علمش را به سر
عمر جاویدش ندادم یا هنر .... عقل دور اندیش دادم با بصر
جلویه ذاتم بود این آدمی ... برپرد بر اوج دانش چون رسی
تابع امرش کند هر چه را بر ماسوا ... بر وصالم پر کشد چون مسیح و مصطفی
تو قیاس خود کنی با علی مرتضی ... یا که جنان را قیاس میکنی با مصطفی
یا که علمت را قیاس میکنی با دانشم .... یا که آتش را قیاس میکنی با پرتوم
گناهت عظیم است و صبرم قوی ... برو توبه کن تا ز خشمم رسی
همی روی گردان شد از روی دوست ... نگر تا فرو مایگان را چه روست
بگفتا ز من فرصتی گر دهی ... نگر آدمی را پس از مدتی
اگر پاک ماند برش جنتش ....اگر رو سیاه و جهنم حقش
اگر کردمی گفته خوش را ... به جنت فرست و کلیدش مرا
در آن دم بفرمود یزدان پاک ... به ابلیس ملعون نا زاده پاک
به تلبیس مردان راهم مباش ... به فکر کلید بهشتم مباش
تو با هر کسی کاو فریبت خورد ... به فرمان من حکم دوزخ خورد
کنون بر تو از من نباشد دری ... برو در قیامت به دوزخ دری
captcha
عباس  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۳۱ فروردين
44
3
پاسخ
یه لعنت به دل سیاه شیطون بفرست و سه صلوات که انشا اله از بهشتیاشی ...
captcha
حميد جعفري  | ۱۳۹۳ شنبه ۳۰ فروردين
22
3
پاسخ
خدايا مرا ساختي تا باشم ، تشنه عبادتت هستم، هر ذره از موجوديتم فداي مشيعتت باد، مرا فداي خواسته هايت بفرما، تسليم اراده ي پاك ترين پاكانم ...
captcha
حميد جعفري  | ۱۳۹۳ شنبه ۳۰ فروردين
13
2
پاسخ
خدايا مرا ساختي تا باشم ، تشنه عبادتت هستم، هر ذره از موجوديتم فداي مشيعتت باد، مرا فداي خواسته هايت بفرما، تسليم اراده ي پاك ترين پاكانم ...
captcha
زهرا  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۸ فروردين
23
2
پاسخ
با سلام.ممنونم به خاطر کار خداپسندانه شما.من عاشق خدام ولی اشتباهات زیادی مرتکب شدم دعا کنید راه درست را پیدا کنم و روز به روز بیشتر به خدا نزدیک بشم.التماس دعا
captcha
ابوالقاسم قرباني از خدابنده  | ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۶ فروردين
32
2
پاسخ
واقعا از خودم خجالت ميكشم خدا به خاطر ما شيطان روند ولي ما به سوي شيطان رفتيم الاي بود
captcha
زهرا  | ۱۳۹۳ شنبه ۲۳ فروردين
26
3
پاسخ
بسیار زیبا بود و بسیار اموزنده چیزهای زیادی به من یاد داد
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۱ فروردين
20
4
پاسخ
من رو به تفکر واداشت و باعث شد. حواسم رو بیشتر جمع کنم .
captcha
سعید  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۱ فروردين
26
4
پاسخ
بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم

ان الله وملا یکته یصلون علی النبی یا ایها الذ ین امنوا صلوا علیه وسلموا تسلیما (سوره احزاب ایه 56 )

خداوند وفرشتگا ن بر پیامبر، رحمت ودرود می فرستند ای کسانی که ایمان آورده اید بر اودرود بفرستید و سلام بگویید و در برابر او تسلیم باشید.ای نام تو جان بخش تراز آب حیات

محتاج تو خلقی به حیات و به ممات

از بعثت انبیا وارسال رسل

مقصود تو بودی به جمالت صلوات(صغیراصفهانی)
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۹ فروردين
20
3
پاسخ
خدایا مارا به خودمان وامگذار تا دربند شیطان
captcha
مرتضی  | ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۹ فروردين
14
2
پاسخ
بسیار خوب بود . امیدوارم در سال جدید با تفکری جدید به سمت خدا نزدیکتر شوم و بتوانم گذشته بد خود را جبران کنم . در تمام لحظاتیکه از غم انجام گناه نمیدانستم چه کنم تنها امید به رحمت خداوند بود که مرا استوار نگاه میداشت . امیدوارم همه ما در دوراهی خیر و شر که هر روزه بر سر راه ما قرار دارد ، خدا و راه راست را برگزینیم .
captcha
محمد  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۸ فروردين
17
2
پاسخ
خیلی خوب بود توی این دنیای شلوغ فقط یاد خدا به من آرامش میده
captcha
پرستو  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۴ فروردين
30
3
پاسخ
ممنون خیلی قشنگ بود .برای ظهور اقا امام زمان صلوات
captcha
لیلی  | ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۲ فروردين
19
4
پاسخ
سلام عالی بودالتماس دعا
captcha
دوست  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ فروردين
30
8
پاسخ
سلام دوستان ما نباید شیطان را عددی ببینیم که بخواهد با خدا مناظره کند خدا کجا وشیطان کجا ؟
captcha
رضوانه  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ فروردين
34
6
پاسخ
خیلی عالی بود منون.من خیلی گناهکارم فقط این مطلبو خوندم ازخودم بدم اومد خواهش میکنم برام دعاکنید به مرز نابودی کشیده نشم.خدایا کمکم کن..
captcha
پاسخها
بنده خدا  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۶ مرداد
شما نبايد از خودت بدت بياد همه ى اين ها از طرف شيطانه ما بأيد حواسمون رو جمع كنيم كه فريب نخو ريم بأيد از شيطان بدت بياد نه از خودت منم تازه فهميدم ما بأيد جبران كنيم هر قدر هم نا اميد باشيم و راه بركشتى نبينيم....جون ما خدا رو داريم و همين مايه ى ارامشه
سارا پارسا  | ۱۳۹۳ شنبه ۲ فروردين
49
3
پاسخ
خدا بهترین کسی است که در تنهایی من است...............
captcha
محمد  | ۱۳۹۳ شنبه ۲ فروردين
41
3
پاسخ
برای فرج امام زمان ونابودی شیطان صلوات
captcha
زهرا  | ۱۳۹۲ شنبه ۲۴ اسفند
46
2
پاسخ
ان شاءالله خدا ما رااز خوبان قراردهد............
الهی آمین......
captcha
زهرا  | ۱۳۹۲ شنبه ۲۴ اسفند
29
3
پاسخ
ان شاءالله خدا ما رااز خوبان قراردهد............
الهی آمین......
captcha
SAGHAR  | ۱۳۹۲ شنبه ۲۴ اسفند
19
6
پاسخ
khoob bod
captcha
پری  | ۱۳۹۲ شنبه ۲۴ اسفند
45
0
پاسخ
شادی امروزم رابخاطرنادانی دیروزم ازدست دادم.خدایانادانی امروزم رابگیرتاشادی فردایم را ازدست ندهم
captcha
پاسخها
مهناز  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت
من هم دقیقا همین حالو دارم خدایا منم شادی امروزمو بخاطرنادانی گذشتم از دست دادم کمکم کن از این نادانی در بیام که شادی امروزو فردام تباه نشه.ممنون از دعای قشنگتون
ساناز  | ۱۳۹۳ جمعه ۸ فروردين
منم شادی امروزم و بخاطر نادونیدیروزم از دست دادم .واسم دعاکنید تا گذشته ام ازذهن همهپاک بشه. ممنون
ناشناس  | ۱۳۹۲ جمعه ۲۳ اسفند
13
3
پاسخ
شیطان و افکار شیطانی در لباسهای مختلف در جامعه وجود دارد هر چند که در زبان مدعی دشمنی با شیاطین باشند ولی در عمل می بینیم که نماینده و فرزند خود شیطان هستند و معمولآ قیافه هم شهادت میدهد همانطوری که مثلآ قیافه بعضی ها به سگ و گرگ و روباه شباهت دارد و نشانگر افکار سگ و گرگ و روباه صفتانه آنهاست .
و در مقابل ، خیلی از آدمهای عادی را می بینیم که در دل خود با خدا هستند و برای خانواده روزی حلال کسب میکنند و برای جامعه مفید هستند و در دل و زبان و عمل ذکر خدا و اعمال خداپسندانه و انسان دوستانه دارند و به تدریج قیافه مهربان و آرام و متین و با صفا و خدایی و متعالی دارند و چه زیباست که میگویند افکار خوب باعث گفتار خوب و اعمال خوب میشود و شخصیت افراد شکل میگیرد .
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ جمعه ۲۳ اسفند
11
6
پاسخ
عرف و رسم همه مردم است که وقتی قرار است میهمانی به خانه و محله بیاید ، همه اهالی منزل و محله به تمیز کردن منزل و حیاط و کوچه می پردازند و وسایل و مقدمات لازم برای میهمانی را آماده و حاضر میکنند و افراد منزل و محله هم در اخلاق و رفتار خود بیشتر دقت دارند و با طرز مناسبی با همدیگر صحبت کرده و رفتار میکنند و شادمان و منتظر آمدن میهمان خود هستند .
پس باید مقدمات لازم برای آمدن و ظهور حضرت ولیعصر (عج) حاضر شود تا انشاالله هر چه زودتر تشریف بیاورند .
زمان و نحوه ظهور حضرت مهدی (عج) فقط دست خداست و او هر چه که مصلحت بدانند همان خواهد شد ولی طبق روایاتی که داریم ، نشانه ها و علایم ظهور را تا حدودی ذکر کرده اند که ظاهرآ عمر ما کفاف نخواهد کرد چراکه گفته اند که در آن زمان سطح علمی بشر خیلی پیشرفت خواهد کرد و پس از آمدن حضرت مهدی (عج) ، بقیه علوم به تکامل میرسد ، در حالیکه بشر کنونی هنوز نه بطور کامل زمین را می شناسد و نه منظومه شمسی و نه کهکشان راه شیری و نه کهکشانهای دیگر ...
و به عبارتی میتوان گفت که بشر امروزی در کشف علوم ، هنوز در کلاس اول ابتدایی است .
طبق اشارات قرآنی ، عاقبت دنیا برای صالحان است ، و مسلم است که بار کج افراد زیر به منزل نخواهد رسید : دروغگویان ، ریاکاران ، منافقان ، استعمارگران ، استثمارگران ، زورگویان ، جنایتکاران ، محتکران و ...
چطور باید منتظر حضرت ولیعصر (عج) باشیم ؟
آیا باید همه کارهایمان را نگه داریم که خدای نکرده ایشان همه کارهایمان را انجام دهند ؟!
آیا باید اجازه دهیم که زورگو بر ما زور بگوید و ما هم تمام روز سر بر سجده و قرآن بوده و بی اهمیت به امور زندگی فردی و خانوادگی و جامعه باشیم ؟!
پیامبر اکرم فرموده اند که در دین اسلام ، رهبانیت نیست و مردم باید به زندگی و کار و تلاش و کسب علوم و فنون و اجرای صله رحم و ... بپردازند .
خدا در قرآن می فرماید : لیس لانسان الا ما سعی . به معنی اینکه ، نیست برای انسان مگر آنچه خودش سعی و تلاش کند یعنی باید برای رسیدن به اهداف خود سعی و تلاش نمائیم .
پس باید عاقلانه و عالمانه و عاملانه و عابدانه منتظر حضرت مهدی (عج) باشیم و باید به زندگی درست و صحیح و غیرتمند خود ادامه دهیم و در صحنه های علمی و کاری حضور داشته باشیم و مشکلات را با فکر و علم و همکاری رفع نمائیم و همیشه در مقابل زورگویان و ستمگران مقابله کنیم و مابقی پیشرفت علم و نابودی ستمگران هم ، پس از آمدن حضرت مهدی (عج) انجام خواهد پذیرفت و مردم در آرامش و امنیت و صفا و صمیمیت زندگی خواهند ک
captcha
پاسخها
ناشناس  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۲ خرداد
باسلام و تشکر از نظرات شما که با عاطفه پاکی برای ظهور امام زمان (عج) علاقمند هستید و خدا را شکر میکنم ، ولی من خودم را نمیتوانم گول بزنم و نمیتوانم سر مردم شیره بمالم و مردم را اغفال کنم که از زندگی خودشان دست بکشند و هر روز گریه و زاری کنند و دست بر دعا باشند و هیچ کار هم نکنند ، شکر خدا متنی را که در سال قبل تهیه کردم سوالات شما را جواب میدهد و نیازی به تکرار نیست و شما لطف کنید دوباره مطالعه فرمایید . علی (ع) می فرماید که برای زندگی چنان فکر کن که اصلا نخواهی مرد و برای آخرت هم چنان فکر کن که دقیقه بعدی خواهی مرد و بایستی کارهایمان را خوب و دقیق و کامل انجام دهیم تا هم به دنیا برسیم و هم به آخرت و در عین حال که منتظر آقا هستیم امید به زندگی هم داریم و کارهایمان را درست و دقیق و کامل انجام میدهیم . من عنوان کردم که منکر قدرت خدا و مصلحت او نیستم و هر لحظه بخواهد میتواند امام زمان را بیاورد و هر لحظه هم بخواهد می تواند جهان را به آخر برساند ولی این جهان بیهوده نیافریده شده و هدفمند خلق شده و رو به هدفی میرود و نظم خاصی هم دارد و عنوان کردم که با توجه موارد عنوان شده به نظر میرسد که فعلا برای ظهور آقا زود است . در ضمن حرفهای بعضی افراد به ظاهر دین دار که گاها اشخاص حاضر و مدیران را بیش از حد بزرگنمایی میکنند به دین هیچ کمکی نمیکند بلکه نشانگر شرک و کفر است چراکه نبایستی از موضوع اصلی غافل شویم و موضوع اصلی اینست که خدایی هست و بایستی او را بندگی کنیم .
هادی  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۱ فروردين
شما لطف کن سخنرانیهای استاد رائفی پور رو در زمینه مهدویت گوش بده که بدونی چی هستی کی هستی و چی داره اطرافت اتفاق میفته برادر من هروقت وجود آدمی از لوس پلیدی ها پاک شد اون وقت امام زمان براش ظهور و معنا پیدا خواهد کرد پس اول خودمونو باید پاک کنیم بعد ... یادت نره رائفی پور خیلی کمکت می کنه خدا خیرش بده خیلی کار کرده و زحمت کشیده نخبه ایه برا خودش
ساناز  | ۱۳۹۳ جمعه ۸ فروردين
شما مثل اینکه تو عصر حجر زندگی میکنی؟ این همه پیشرفت علم و نمیبینی که روز به روز هم چیز های بیشتری کشف و اختراع میشه؟ یا اینکه میخوای بااین حرفات ما رو از ظهوراقا ناامید کنی؟ به نظر من که ظهور نزدیکه .نشانه های ظهور هم تو جامعه ما دیده میشه ولی شما فقط کلید کردی رو یکی از این نشونه ها و میگی نه !حالا منتظر اقا نباشید.بهتره نگاهی به حرف های امام صادق درمورد نشانه های ظهوربزنی،اینقد فاز منفی هم ندی.ما فقط به ظهور اقا امید داریم اونم تو بااین حرفات ازمون بگیر.
ناشناس  | ۱۳۹۲ جمعه ۲۳ اسفند
15
0
پاسخ
راضیه خانم خدا همه رو دوست داره زیاد خودتون رو اذیت نکنید
captcha
سپیده  | ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۲ اسفند
16
0
پاسخ
سلام خیلی خوب بود عالی مرسی ادم به خودش میاد انشالله که خدا خودش همه جا حواسش بهمون باشه و تنها مون نزاره اگه خواستیم کج بریم بیدار مون کنه انشالله به همه امید زندگی بده و همه رو هدایت کنه و دل مون شاد
captcha
پاسخها
رضا  | ۱۳۹۳ شنبه ۱۰ خرداد
ماییم و نوای بی نوایی بسم الله گر حریف مایی
انشاالله...
راضیه  | ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۱ اسفند
19
3
پاسخ
خدایا خسته ام از خودم...از خودی که هیچگاه نمی خواهد از غرور کاذبش دست بردارد.... خدایا خسته ام از خودم....تو از من خسته نشو....دوستت دارم با تمام هستی ام................................
captcha
شهرزاد  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۸ اسفند
23
5
پاسخ
من در تمام عمرم آنقدر عاشقانه خدا رو دوست دارم که گاهی دلم می خواست تا خود آسمان پرواز کنم . در 19 سالی که از خدا به امانت گرفتم در تمام لحظه ها کمک های خدا رو با چشم دلم دیدم . اما مدتی است که از او دور شدم متشکرم از شما که با تلنگری دست من رو در دستان او گذاشتید . روز خوش
captcha
پاسخها
سونری  | ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان
سلام باهات شهرزاد موافقم چه جورم . واقعا خوشا به این سعادت و منم همینم یا همینیم فقط یک نگاه و کلمه ان گاه خدا هست کنارت اونم مثل کوه. مطمن باش و باااششیییننن چون امتحان کردمو و شدم پس خواهشا به خودمون بیایم تا دیر نشده چون یه حسی قوی واققععاا بهم می گه روز معود نزدیکهمه پس دست به دست هم شیطان رو حتی از جنم و زمین نیستو و نابود کنیم .خود او باشد یارو نگه دارتون خدای خالق هستی یاااااااعللییییییی
محمد  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۰ فروردين
من کاملا با سرکار خانم ساناز موافقم.
ناشناس  | ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۷ فروردين
خوش به سعادتت التماس دعا
ليلا  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ فروردين
اميدوارم منم مث تو بشم
بی نام  | ۱۳۹۲ شنبه ۲۴ اسفند
فقط میتونم بگم خیلی بهت حسودیم میشه
هیبت اله ابراهیمی  | ۱۳۹۲ شنبه ۱۷ اسفند
29
2
پاسخ
دو چیز را هیچگاه فراموش نکن :1- خدا را 2- مرگ را
و دو چیز را همیشه فراموش کن:1- خوبیهایی که کردی 2- بدیهایی که بهت شده...
امام علي(ع)
captcha
سعید مدیحی  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۱ اسفند
24
0
پاسخ
سلام ممنون از مطالب خوبتون
توصیه می کنم با یاد مرگ و اندیشه در عاقبت اعمال خودرا از وسوسه های شیطانی نجات بدید
چون یک لحظه لذت ارزش دچار شدن به سخترین عذاب ها را ندارد
نکته* هیچگاه نماز را ترک نکنید
captcha
حسين از نيشابور  | ۱۳۹۲ جمعه ۹ اسفند
15
2
پاسخ
با سلام. ...
ممنونم كه زحمت كشيديد و اين مطالب روگذاشتيد.
اين مطالب انسان را بخودش مياره .
خصوصا اين كه توجه كنيم كه چقدر خودمونو اسير شيطان كرده ايم.
خدايا همه ما انسانها را ببخش و همه ما رو از شيطان دور كن . تا شيطان ناكام بمونه و خوارتر بشه.
captcha
مرضیه  | ۱۳۹۲ جمعه ۹ اسفند
9
3
پاسخ
شیطان بخاطراینکه برانسان سجده نکردخداوندازبهشت راندش ولی شیطان ازخداونداجازه گرفت که بتونه انسانهارووسوسه کنه خداهم بهش گفت هرکاریمیکنی بکن
captcha
الی 3سر  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۶ اسفند
6
4
پاسخ
مطالب جالبی داشت ممنون
captcha
رضا  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۵ اسفند
10
4
پاسخ
شیطان که رانده شد زبهشت بجز یک خطا نکرد او خود را برای سجده بر ادم رضا نکرد شیطان هزار بار بهنر از بی نماز او سجده بر ادم این بر خدا نکرد
captcha
اسما  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۴ اسفند
10
2
پاسخ
ببین عزیزم مطلبت رو اصلاح کن یا اینم بهش اضافه کن
شیطان خداوند رو خیلی سالها عبادت کرده بود و تمام کارهای خدا روی حساب و کتابه
بالاخره شیطان باید در ازای این همه سال عبادت پاداشی دریافت می کرد و از خداوند خواست تا بهش مهلت بده که انسان ها رو گمراه کنه و یه درخواست دیگه که در ازای هر انسانی که متولد میشه دو تا شیطان هم متولد بشه و فقط بخاطر امتحان بنده هاش نبوده
captcha
امیر پلنگ  | ۱۳۹۲ پنج شنبه ۱ اسفند
3
3
پاسخ
خوبه
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ پنج شنبه ۱ اسفند
2
12
پاسخ
اییییییییییییی

captcha
نسرین  | ۱۳۹۲ شنبه ۲۶ بهمن
11
7
پاسخ
س.فقط نمازبخونید
captcha
مصطفی  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۱ بهمن
21
3
پاسخ
سلام به مخلصین خدا. روزه بگیرید تا از وسوسه های شیطان دور باشید..............
یا علی
captcha
لیلا  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۰ بهمن
9
2
پاسخ
قشنگ بود
captcha
سمیه  | ۱۳۹۲ شنبه ۱۹ بهمن
12
2
پاسخ
سلام خیلی جالب و زیبا بود التماس دعا
captcha
نفیسه  | ۱۳۹۲ جمعه ۱۸ بهمن
24
3
پاسخ
آره اینا حرفایی هستند که از بچگی همه جا شنیدم اما هیچ وقت نتونستم اونطوری که باید آبروی خدامو نگه دارم.نگران اینم که بخاطر گناهام امام زمانم غیبتشون طولانی شده و من چطور میتونم شرمندگیم رو ابراز کنم...آقای من شرمنده ام...
captcha
پاسخها
سونری  | ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان
نه این چه حرفیه نخیرم ایناست که ادمو از خدا و امام زمانمون دور میکنه گلم عمق حرفت واسه امامون و خدا سخته بله چون خدا ناراحت و شیطان خوش حالو پر امید میشه هیچ وقت نه تو ونه عزیزان این جمله یکی از عزیزانم که نیست ولی حرفش باقیست <<< نا امیدی و ناشکری است که خدارا می کند عاضرده و ناراحت
و دروغ و نامیدی که مارا از خدا رانده میکند >>>
اینو شنیدم تازه سربند اتشین شیطان رو برداشتم و تازه بهشت نعمت های خداجونم رو دیدم گلم
االللتتممااسس دددددععااااااااااااا

ناشناس  | ۱۳۹۲ جمعه ۱۸ بهمن
34
5
پاسخ
شیطان در افکار ماست.مواظب افکارمان باشیم.
captcha
رویا  | ۱۳۹۲ پنج شنبه ۱۷ بهمن
11
3
پاسخ
سلام...
ممنون از مطلب خولتون....
ولی کاش روایات و آیاتی که استفاده شده رو توی خود متن ذکر میکردین...
در کل خوب بود...
captcha
جواد  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۵ بهمن
9
2
پاسخ
فالهمها فجورها و تقواها
(پس ما نیکی وبدی را به او الهام کردیم)
ذات گناه سیاه وپلید است و ذات خوبی پاک و روشن!
خداخیرتان بدهد.
captcha
سماء  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۸ بهمن
7
4
پاسخ
الهی وربی من لی غیرک
captcha
نانا  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۶ بهمن
28
4
پاسخ
عالی بود
من این دعا را برای همه ی شما میکنم:
ای خدای مهربان به همه کمک کن که به راه راست هدایت شوند
روشنایی الهی مرا احاطه کرده است
عشق الهی مرا دربر گرفته است
نیروی خدا مرا حمایت می کند
حضور خدا مراقب من است
هرجا که هستم خداوند آنجاست.

خدا گوید :تو ای زیباترین خورشید زیبایم..

تو ای والاترین مهمان دنیایم..

بدان آغوش من باز است شروع کن..

یک قدم باتو تمام گام های مانده اش با من

بخدا گفتم: " بیا جهان را قسمت کنیم، آسمون واسه من ابراش مال تو، دریا مال من موجش مال تو، ماه مال من خورشید مال تو ... ".
خدا خندید و گفت: " بندگی کن، همه دنیا مال تو ... من هم مال تو ... "

دانشجویی به استادش گفت:
استاد! اگر شما خدا را به من نشان بدهید عبادتش می کنم و تا وقتی خدا را نبینم او را عبادت نمی کنم.
استاد به انتهای کلاس رفت و به آن دانشجو گفت: آیا مرا می بینی؟
دانشجو پاسخ داد: نه استاد! وقتی پشت من به شما باشد مسلما شما را نمی بینم.
استاد کنار او رفت و نگاهی به او کرد و گفت: تا وقتی به خدا پشت کرده باشی او را نخواهی دید

captcha
پاسخها
سونری  | ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان
عععااااااالللللللللللللللییییییییییییییییییییی
بود گلم ان شا الله در پناه ات فرشتگان مراقبش و کنارت خود خودش برای تمامی عزیزانو هموطنان
با تشکر ..
روزو شب هایتان خداییی
تنها  | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۶ فروردين
ممنون عالی بود
ناشناس  | ۱۳۹۲ جمعه ۴ بهمن
18
4
پاسخ
خیلی قشنگ بود ممنون
captcha
امیرحسین  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۹ دي
23
6
پاسخ
بسیار عاللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بودددددددددددددد
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۹ دي
26
4
پاسخ
خداوند ما را از آتش و دوزخ جهنم نجات دهد
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۹ دي
12
5
پاسخ
خیلی اموووووووووووووووووووووووزنده بود
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۵ دي
36
5
پاسخ
خدا بهمون رحم کنه و از دست وسوسه شیطان نجاتمون بده.آمین
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ دي
18
6
پاسخ
سلام و روز بخیر به امام عصر (ع)وبه
همه خدا پرستان ویاران واقعی امام عصر (ع)
و همه مسلمانان عزیز ببینید همه این چیزا که شما عزیزان گفتید درسته یه بیت شعر میگه :
درسته گفتم عبادت کنید نگفتم به خلق خدمت کنید
تا حالا این همه روزه خوندی پول دست بینوایی رسوندی
عزیزان هدف از آفرینش انسان فقط عبادت نیست عبادت یکی از راه های تقویت روحی ورسیدن به کمال هست ولی رضای خدا در کمک به هم نوع هم هست واقعا چرا ما که این همه دم از نماز خواندن میزنیم وقتی یه کسی متاجی میبینیم از کمک شونه خالی میکنیم ببخشید من منظورم شما عزیزان نیستین ما یه فوتبالیست وقتی میخواد فوتبال رو شروع کنه اول بایداون استعداد فوتبالی و علاقه روداشته باشه وبعد از لحاظ بدنی به شرایط آمادگی برسه تا بتونه فوتبالیست بشه ما خدای عزوجل ذات و فطرت انسان را برای پرستش آفریده به طوری که هر انسان دوست داره یه چیزیرو به عنوان محبوب به پرسته حالا بعضی از روی جهالت ونادانی وبعضی از روی حسادت وکبر این مسیر پرستش خدارو ترک میکنن بازهم توسط خدا یاری میشن به اشکال گوناگون که برگردند حالا یا عده ای بر میگردن یا نه تو تاریکی فرو میرن خدا تمام مخلواتشو دوست داره که میگه:بازا بازا هرآنکه هستی بازا گر کافرو گبرو بت پرستی باز ا
این درگاه مادرگاه نا امیدی نیست صدبار اگر توبه شکستی بازا
پس خدا ما کلا دو چیز داریم یکی حق الله ویکی حق الناس که خدا میگه اگه من از حق خودم بگذرم از حق اناس نمگذرم پس ببین ما نسبت به هم نوع خودمون چه وظایفی داریم شیطان هم تو همه زمینه ها جلوی انسانو میخواد بگیره ولی انسان نباید حق الناس روکم وکوچیک حساب کنه ما باید دست هم رو بگیریم و وحدت رو حفظ کنیم تو همه زمینه ها همون طور که میگن نماز دسته جمعی خوندان ثوابش چند برابره ما باید با هم یاری به عزیزان همسایگان ودوستان نیازمندمون فقط بحث نیاز مادی نیست نیاز معنوی روحی هرجور که میشه به هم کمک کنیم تا این عصه دنیا رو با سر بلندی پشت سر بزاریم ودر پیشگاه خداوند مهربانمان سر بلند باشیم انشالله خدا نگهداره همه شما
captcha
حمید  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ دي
21
8
پاسخ
سلام بسیار مفید وزیبا بود اما ای کاش به این نکته هم اشاره میکردید که یکی از عواملی که باعث کبر شیطان شد مقایسه بود او خودش را با انسان مقایسه کرد و این عمل او باعث ایجاد کبر و غرور شد .ای کاش ما انسانها هم خودمونو با هم قیاس نکنیم وبه داده های خداوند شاکر باشیم /هیچ چیزی مهربانتر از خدا نیست یا رحمان ویا رحیم یا لطیف ویا عزیز جز رضای تو مرا هیچ نیست.
captcha
فاطمه  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ دي
31
9
پاسخ
من در یک خانواده بسیار مسلمان پرورش یافته ام و حالا11 سال دارم من همه ی واجبات دینی را انجام می دادم ولی فقط در نماز خواندن سستی می کردم ولی بعد از خواندن مناظره خدا با شیطان توبه میکنم و تصمیم می گیرم نمازم راهم دیگر بخوانم
captcha
فاطمه  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ دي
16
5
پاسخ
.،...
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ دي
30
4
پاسخ
خدا کنه که اسیر این دام شیطان نشویم خدایا کمکمان کن تا بنده ای صالح باشیم.آمین
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ دي
17
4
پاسخ
Kheili khob bod ba inke midonestam ama hardafe ke mikhonamjazabe vasam
captcha
پویا  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۲ دي
14
3
پاسخ
به نظر من روز رستاخیز کره ی زمین کاملا نابود میشه .
چون که صحرای محشر توی یک عالمه دیگه وجود داره .
و بچه ها یه چیزی رو هم میخوام بهتون بگم : در قرآن از کوروش کبیر هم ذکر شده . با نام ذولقرنین .
در سوره ی کهف بین آیه های 60 تا 90 . نمیدونم کدام آیشه ولی بین همین آیه هاست .
کار های ذولقرنین همان کار هایی است که کورش انجام داد و هیچ کسی جز او آن کار ها را انجام نداد
کورش ->مرد عدل و عدالت .
بچه ها یک چیز دیگه هم بگم . خدا غیر قابل توصیفه . چون اصلا خدا فراتر از چیزیه که ما بخواهیم بهش فک کنیم .

captcha
پاسخها
مريم  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۱ اسفند
در ايات قران داريم ک ساختار اسمان ها و زمين ب گونه اي تغيير ميکنه ک مناسب احوال و شرايط قيامت باشه پس صحراي محشر در زمين خواهد بود البته ن باساختار فعلي
فاطمه خسروی  | ۱۳۹۲ پنج شنبه ۱۹ دي
16
3
پاسخ
panah bar khoda%
captcha
یه دوست  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۶ دي
14
3
پاسخ
مطلب خلی قشنگی بود
امیدورام ما انسان ها بفهمیم که شیطان خودشو به عنوان دوست معرفی میکنه اما دشمنی که ....
و خدا چقدر مهربونه که به شیطان مهلت داد
حال اگه میشه با ما آدما فرصت نده ونبخشه ما رو
هم میبخشه وهم کمکون میکنه
امیدوارم بازم بریم طرفشو وازش بخایم
captcha
حامد  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۶ دي
18
3
پاسخ
خدا جبران تمام داشته ها ونداشته هاست.عالی بود مرسی
captcha
abp  | ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۱ دي
17
4
پاسخ
مطلب خوبی است ای کاش منبع را هم ذکر می کردید .
captcha
hani  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۰ دي
42
7
پاسخ
لعنت بر شیطان