مجری پروژه تدوین نظام پایش شاخص های ICT كشور گفت: ترجمه و تحلیل گزارش آخرین روند توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات كشورهای جهان بر اساس گزارش اندازه‌گیری جامعه اطلاعاتی سال 2012 اتحادیه جهانی ارتباطات توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران به زبان فارسی منتشر و بر اساس هماهنگی انجام شده، در سایت اتحادیه بین المللی مخابرات قرار می گیرد.
 
امیرحسین محبعلی اظهار داشت: اندازه‌گیری و اعلام وضعیت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشورهای مختلف جهان یکی از مهمترین فعالیت‌های بخش اطلاعات و آمار اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU ) وابسته با سازمان ملل است.
 
مدیركل دفتر برنامه ریزی و كنترل برنامه سازمان فناوری اطلاعات افزود: پیش از این، گزارش‌های سالانه مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات و ارزیابی جایگاه كشورها در این حوزه، توسط اتحادیه بین‌المللی مخابرات به شش زبان انگلیسی، فرانسه، اسپانیائی، عربی، چینی و روسی بصورت مستمر منتشر می‌شد. در همین راستا، سازمان فناوری اطلاعات به عنوان نماینده حاكمیت در این حوزه و در راستای سیاست های موجود، اقدام به ترجمه آخرین گزارش ITU در خصوص روند توسعه كشورهای مختلف در این بخش و قرار دادن آن در سایت رسمی این اتحادیه كرده است.
 
محبعلی، تصریح كرد: کشورها تلاش می‌کنند تا با اجرای برنامه‌های کلان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نسبت به ارتقاء وضعیت این حوزه  در کشورشان و نسبت به ارتقاء جایگاه خود در میان سایر کشورها اقدام كنند؛ بر همین اساس،‌سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان بازوی اجرائی وزارت ارتباطات در این حوزه، با درک اهمیت این موضوع در دو سال گذشته نسبت به پیگیری روند ارزیابی شاخص‌های ICT خصوصا در بخش فناوری اطلاعات در کشور اقدام كرده است.
 
مجری پروژه تدوین نظام پایش شاخص های ICT كشور گفت: در این زمینه پروژه " تدوین نظام پایش شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات كشور و راهكارهای ارتقای جایگاه فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در ارزیابی های بین المللی" در راستای تحقق تكلیف تبصره 3 ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه تعریف شده است.
 
محبعلی با بیان اینكه در این زمینه یكی از  فعالیت های مهم پروژه ترجمه گزارشات بین المللی حوزه فاوا و تحلیل وضعیت جمهوری اسلامی ایران در این منظر برای در دسترس قراردادن دست اندركاران حوزه فاوا در كشور است، تاكید كرد: در این خصوص و به منظور ارتقاء تعاملات بین‌المللی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات خلاصه فعالیت‌های انجام شده در حوزه ICT و اندازه‌گیری توسعه جامعه اطلاعاتی که براساس زیرشاخص‌های مدل شاخص توسعه فاوا در کشورهای جهان، در سال 2012 میلادی تهیه شده، ترجمه و از طریق سایت رسمی  سازمان فناوری اطلاعات در اختیار عموم متخصصان قرار گرفته است.
 
محبعلی افزود: از سوی دیگر، با هماهنگی های بعمل آمده با بخش اطلاعات و آمار ITU در نظر است بزودی ترجمه فارسی مستندات و گزارشات مهم ارزیابی های ITU  در كنار شش زبان فعال جاری در سایت اتحادیه جهانی ارتباطات قرار گیرد.
 
 
 
منبع: خبرگزاری مهر
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
زبان فارسی به زبانهای فعال سایت اتحادیه جهانی مخابرات افزوده می شود | گفتگو با امیرحسین محبعلی
 
به نظر شما دولت یازدهم ودوازدهم چقدر در تحقق دولت الکترونیک موفق بوده است؟
بسیار زیاد
33%
 
تاحدودی
0%
 
بسیارکم
66%