نعمت‌الله ترکی با بیان اینکه استان تهران در حوزه ایجاد فرصت شغلی در مقایسه با سایر استان‌ها، جمعیت و هجومی که برای کاریابی دارد از ظرفیت بالایی برخوردار است، افزود: امسال برای 400 هزار فرصت شغلی برنامه‌ریزی خواهیم کرد، اما تهران توانایی ایجاد 700 هزار فرصت شغلی را در بخش‌های مختلف دارد.
 
ترکی اظهار کرد: در سال 91 ایجاد 383 هزار فرصت شغلی سهمیه استان تهران بود که تا پایان سال این رقم به حدود 400 هزار فرصت شغلی رسید که جلوتر از برنامه و سهمیه تعیین شده برای استان بودیم.
 
معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران درباره نرخ بیکاری در استان، گفت: طبق آمارها، نرخ بیکاری سال 91 برای استان تهران حدود 11 درصد برآورد شده است که این رقم در فصل‌های مختلف به 9 درصد نیز کاهش یافته است.
 
ترکی با بیان اینکه امسال شورای عالی اشتغال هر سهمیه‌ای را که برای استان مشخص کند باید آن را محقق کنیم، افزود: پیش بینی می‌شود سهمیه استان در حوزه ایجاد اشتغال در سال 92 حدود 400 هزار فرصت شغلی باشد.
 
ترکی با بیان اینکه با توجه به وضعیت استان در بخش صنعت، کشاورزی و معدن می‌توان از این ظرفیت‌ها استفاده کرد، عنوان کرد: در طرح توسعه کشاورزی سال گذشته حدود 5000 نفر مشغول به کار شدند.
 
معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران ادامه داد: امسال نیز در ادامه ایجاد طرح‌های اشتغالزایی، طرح جدید توسعه معادن استان را در دستورکار داریم که بر اساس آن با واگذاری معادن و ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان به ویژه فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط، به دنبال ایجاد اشتغال پایدار در این حوزه هستیم.
 
به گفته ترکی، وضعیت اشتغالزایی استان تهران در مقایسه با آمار کشوری از روند وضعیت مطلوبی برخوردار است و نرخ بیکاری که حدود 11 درصد برآورده شده، در مقایسه با آمار سایر استانها کمتر است.
 
ترکی ضمن ابراز تاسف از اینکه دانشجویان مراکز علمی و دانشگاهی صرفا به دنبال اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند، توضیح داد: فرصت‌های شغلی ایجاد شده در رشته‌های کشاورزی مورد استقبال برخی افراد تحصیل‌کرده نیست حال آنکه اغلب این افراد تنها دارای مدرک دانشگاهی و فاقد هر گونه حرفه‌ای هستند.
 
ترکی ادامه داد: در بین رشته‌های دانشگاهی می‌توان به فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی اشاره کرد که به این معضل مبتلا شده‌اند در حالی که دولت موظف است برای افراد صاحب حرفه‌، فرصت شغلی ایجاد کند.
 
ترکی گفت: استان تهران با توجه به ظرفیت بالای اشتغال می‌تواند تا 700 هزار فرصت شغلی را در بخش‌های متفاوت ایجاد کند.
 
به گفته معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران، از بین آمار بیکاری استان در سال گذشته بیشترین موارد مربوط به حوزه خدمات با حدود 7 درصد گزارش شده است.
 
ترکی یادآور شد: نرخ بیکاری استان در مقایسه با جمعیت آن عدد پایینی است، این در حالیست که مراجعه برای کار از سایر شهرها و استانها این رقم را افزایش داده است، چراکه طبق آمار و نظرسنجی‌ها، تعداد واقعی بیکاران استان که ساکن تهران هستند حدود 400 هزار در سال گذشته برآورد شده که این رقم در مقایسه با جمعیت 12 میلیونی استان عدد بزرگی نیست.
 
منبع:ایسنا
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 1
vaid  | ۱۳۹۲ پنج شنبه ۱۱ مهر
0
0
پاسخ
سلام
نمیدونم کجا میتونستم یه پیشنهاد بدم
از تهیه کننده و مجری بسیار خوش ذوق این برنامه (مناظره) جناب آقای حیدری درخواست دارم که در مورد مشکلات جوانان بخصوص سربازی اجباری و معضلاتی که برای جوانان بوجود آورده و فقط تلف کردن عمر هست و ازدواج جوانان هم مناظره ای تهیه کنن شاید وضع ما جوونا بهتر شد!
فکر کنم جوونا هم حق داشته باشن مشکلاتشون بررسی بشه
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
اعلام نرخ بیکاری و آمار بیکاران پایتخت | گفتگو با آقای ترکی
 
الویت رئیس جمهور منخب1400درحل آسیبهای اجتماعی باید کدامیک از موارد زیر باشد؟
بیکاری
49%
 
بی خانمانی
3%
 
فقر
28%
 
ازدواج
18%