دکتر محمدحسن طریقت‌منفرد در گفت‌وگو در پاسخ به این‌ که چرا مواد اولیه دارو در ایران تولید نمی‌شود؟ اظهار کرد: برنامه داریم که ساخت مواد اولیه دارو را در کشور آغاز کنیم. 
 
 
طریقت منفرد توضیح داد: در این طرح، 3500 قلم دارو در مرحله اول قرار دارند که مواد اولیه آن‌ها در کشور تولید شود. 
 
 
وزیر بهداشت همچنین گفت: بنا است که برای بیماران خاص و صعب‌العلاج، کارت‌های هوشمند به جای کارت‌های ساده‌ای که پیش از این در اختیار داشته‌اند، صادر شود. همه اطلاعات این بیماران در کارت هوشمند بیمار ثبت شده و با توجه به نیاز هر بیمار، به صورت روتین داروهای آن‌ها در اختیارشان قرار می‌گیرد. 
 
 
طریقت منفرد ادامه داد: با صدور این کارت، یارانه دارو به صورت مستقیم به بیمار می‌رسد و دیگر نیاز نیست که این یارانه به شرکت تولید کننده دارو یا داروخانه پرداخت شود. 
 
 
طریقت‌ منفرد درباره کمبود تخت‌های ICU گفت:‌ با روشی که پیش می‌رود و سرعت گسترش بیماری‌های غیرواگیر، نمی‌توان تخت‌های ICU را هماهنگ با چنین سرعتی افزایش داد. درست است که در کشور کمبود تخت ICU وجود دارد ولی در عین حال باید با افزایش تخت‌های بیمارستانی، به منظور پیشگیری از این بیماری‌ها نیز تلاش کرد. 
 
 
وزیر بهداشت تصریح کرد: با تغییر سبک زندگی می‌توان از گسترش بیماری‌های غیرواگیر جلوگیری کرد. 
 
 
وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که چرا مردم ترجیح می‌دهند برای درمان به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه کنند؟ گفت:‌ ما این را قبول داریم که باید به ارتقای کیفی و کمی بیمارستان‌های دولتی که سرمایه مردم است، همت گماشت و از این سرمایه مردمی حداکثر بهره برداری را انجام داد. 
 
 
طریقت‌ منفرد افزود: مردم باید به بیمارستانی بروند که سرمایه آن‌ها در آن قرار دارد، نه بیمارستانی که مجبور باشند برای انجام درمان، سود و هزینه استهلاک را هم به بیمارستان پرداخت کنند. 
 
 
وزیر بهداشت ادامه داد: مهم‌ترین اقدام برای ارتقا کیفی و کمی بیمارستان‌های دولتی، اجرای قانون یک‌ شغله شدن پزشکان بخش دولتی است. وقتی پزشک یک‌ شغله شود و هدفش درمان بیماران در یک نقطه باشد، کادر پیراپزشکی را نیز همراه خود می‌آورد. 
 
 
وزیر بهداشت درباره نشستی که با پزشکان عمومی در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: پزشک خانواده برنامه‌ای است که به طور جدی در کشور پی‌گیری می‌شود و یکی از 9 استان اجرا کننده آن نیز خوزستان است، به همین دلیل جلسه توجیهی برای برقراری ارتباط با همکاران برگزار شد. 
 
 
طریقت منفرد افزود: در ابتدای هر طرح باید بحث و تبادل‌نظر شود و افراد از اهداف و مشکلات یکدیگر آگاه شوند تا بتوان طرح را به خوبی اجرا کرد. 
 
 
منبع: ایسنا
 
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 1
سپهر  | ۱۳۹۲ جمعه ۶ ارديبهشت
1
0
پاسخ
چقدر خوب می شد آقای وزیر قبل از ورود در هر بحثی تاریخچه اظهارات وزرای قبلی در آن موضوع را از آرشیو روابط عمومی وزارت خانه اش تقاضا می کرد تا مردم دچار ابهامات وپارادکس های روزافزون نمی شدند .
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
وزیر بهداشت گفت: به منظور تولید مواد اولیه دارو در داخل کشور، جلساتی با شیمیست‌های سراسر کشور برگزار شده و با سیستم‌های تحقیقاتی و پژوهشی نیز ارتباط تنگاتنگی ایجاد شده است تا بتوان با این همکاری‌ها، این طرح را آغاز کرد.
 
به نظر شما دولت یازدهم ودوازدهم چقدر در تحقق دولت الکترونیک موفق بوده است؟
بسیار زیاد
40%
 
تاحدودی
20%
 
بسیارکم
40%