محمد شروین اسبقیان درباره دلایل رفتنش از فدراسیون قایقرانی اظهار کرد: در یک سالی که به عنوان سرپرست و رییس فدراسیون قایقرانی مشغول به کار بودم، شرایط بسیار بحرانی و خاص بود. در شرایطی رییس شدم که همه ورزشکاران اردو را ترک کرده بودند. مسئولان استعفا دادند و اردوها تعطیل شده بود. باید می‌آمدم و این شرایط نامناسب را سامان می دادم. باید ساختار را تشکیل می دادم. خدا را شکر پس از آن، همه ملی‌پوشان به اردو آمدند. پاروزنان به المپیک رفتند. قهرمانی کشور در آب‌های آرام برگزار شد. دوره‌های آموزشی برگزار شد. تمام بدهی‌های فدراسیون پرداخت شد و بالاخره به ثبات و آرامش رسیدیم.
 
* 300 میلیون بدهی پرداخت کردیم
 
رییس سابق فدراسیون قایقرانی ادامه داد: بالغ بر 300 میلیون بدهی داشتیم که آنها را پرداخت کردیم. وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در این راه به ما کمک کردند و خدا را شکر هیچ بدهی نداشتیم. زمانی هم که فدراسیون را به آقای ابراهیمی تحویل دادم حتی حقوق کارمندان نیز پرداخت شده بود. البته بدهی در فدراسیون یک روند طبیعی است و آن 300 میلیون هم به خاطر مسائل جاری بود. واقعا با کمترین منابع توانستیم طبق فرمایش مقام معظم رهبری مدیریتی با اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.
 
* مشکل مسکن باعث رفتن از تهران شد
 
مدیر کل پیشین ورزش و جوانان استان تهران با اشاره به دلایل کناره‌گیری از مدیر کلی‌اش گفت: زمانی که به تهران آمدم شرایط بحرانی بود. شما پرس و جو کنید تا دستگاه‌های نظارتی بگویند چقدر وضعیت را جمع کردیم. حتی شاهد پیشرفت‌های استان تهران، کارمندان من هستند. در آن وضعیتی که برخی مسئولان بازداشت بودند ما تمام فعالیت‌ها را انجام دادیم. 15 میلیارد بودجه داشتیم که دستور دادند باید جذب شود. با تمام این موارد به دو دلیل از اداره کل استان تهران خارج شدم. ابتدا این که ابلاغ من سرپرستی بود و به عنوان رییس صادر نمی‌شد. مساله بعدی و البته مشکل اصلی مسکن بود با این که مسئولان قول داده بودند مسکن برای من تهیه شود، اما این اتفاق نیفتاد.
 
اسبقیان ادامه داد: من فرزند محصلی داشتم و باید هر هفته‌ به خانه‌ام می‌رفتم. همان زمان اعلام کردم به دلیل حل نشدن مشکل مسکن اگر ممکن است به شهر خود بازگردم. به آقای سعیدلو گفتم که می‌خواهم در اردبیل به کارم ادامه دهم. دلیل ترک کردن تهران مشکل مسکن بود نه چیز دیگر.
 
* کار در فدراسیون آسانتر از اداره کل است
 
رییس سابق فدراسیون قایقرانی با بیان این مطلب که کار در فدراسیون برایش خیلی آسان بود گفت: به آقای دکتر سجادی گفتم که حضور در فدراسیون برایم آسان‌تر از اداره کل بود. در این مدت از هفت، هشت صبح تا هشت ، 9 شب در فدراسیون کار می‌کردم و مشکلی نبود، اما قبول کنیم اگر بتوان تمام مشکلات را حل کرد از کار لذت می‌بریم. زمانی که می دیدم ملی‌پوشان تحت تاثیر مشکلات قرار گرفته‌اند، به خودشان گفتم اگر نتوانم باعث حل مشکل قایقرانی شوم کنار می‌کشم تا تدبیری دیگر اتخاذ شود.
 
اسبقیان افزود: علی‌رغم میل باطنی آقای سجادی کنار کشیدم؛ به این دلیل که یک قایقران و یکی از اعضای این خانواده، اداره فدراسیون را برعهده بگیرد و کار را پیش ببرد. من صندلی و میز نمی‌خواستم. اگر این میز و صندلی برای انسان همیشگی بود، هیچ وقت به خود ما نمی‌رسید. به همین دلیل کنار کشیدم تا مشکل قایقرانی حل شود.
 
* تعلیق ارتباطاتی بود نه ضوابطی
 
اسبقیان در پاسخ به این سوال که بالاخره قبول کردید قایقرانی تعلیق است؟ تصریح کرد: آقای قلم سیاه در مجمع فدراسیون به طور فنی توضیح داد. تعلیق باید توسط IOC انجام شود، ما تعلیق تحمیلی شده ایم. مقررات این را نمی گوید، اما این تعلیق بر اساس روابط بود نه ضوابط و مشکل هم همین جا است. من در لندن با برخی از مسئولان فدراسیون جهانی هم صحبت کردم و آنها نیز گفتند نمی‌خواهند در مسائل داخلی کشور دخالت کنند. در هر حال این مدت سوال‌های زیادی در ذهن من ایجاد شد و امیدوارم قایقرانی از این پس مشکلی نداشته باشد.
 
* دنیامالی به قلم سیاه کمک مالی می‌کرد
 
رییس سابق فدراسیون قایقرانی در پاسخ به این سوال که چرا به علی قلم سیاه حقوق می دادید و او را عضو هیات رییسه کردید؟ تصریح کرد: فدراسیون من هیچ حقوق و خرج سفری به علی قلم سیاه پرداخت نکرده است. آقای دنیامالی درزمان ریاست خود به علی قلم سیاه به عنوان دبیر کل کنفدراسیون قایقرانی کمک مالی می‌کرد که با آمدن من این کمک قطع شد. حتی بلیت سفر به ژاپن و کره نیز با کنفدراسیون قایقرانی بود. اگر این اتفاق می‌افتاد همکاران بازرسی از آن با خبر بودند.
 
اسبقیان در پاسخ به این سوال که در زمان ریاست بر قایقرانی مشکل مسکن نداشتید؟ گفت: خیر. همکاران طبق قولی که داده بودند مشکل مسکن من را حل کردند، اما آن زمان مشکل حل نشد.
 
* چنین انتظاری از دنیا مالی نداشتم
 
اسبقیان در پاسخ به این سوال که با شناخت کنونی از قایقرانی اگر دوباره دعوت به کار شوید قبول خواهید کرد یا نه؟ بیان کرد: برای من مشکلی نیست، چرا که هیچ پست و مقامی برای انسان نمی‌ماند، اما من از آقای دنیامالی به عنوان یک مدیر و دلسوز نظام چنین انتظاری نداشتم . آنچه از او می‌شناختم یک مدیر نظام بود. سردار صفارزاده زمانی که کنار رفت گفت که حق وزیر است و به آقای طالقانی تبریک نیز گفت. حتی اعلام آمادگی برای همکاری کرد، اما چطور شد که در قایقرانی این چیزها را ندیدیم.
 
* رابطه‌ام با سجادی خوب است
 
اسبقیان در پاسخ به این سوال که آیا با برکناری ناصر طالبی رابطه‌اش با حمید سجادی خراب شد، تصریح کرد: بحث برکناری مطرح نبوده است بلکه وی نمی توانست هم در فدراسیون باشد و هم در وزارت خانه. این موضوعات به هیچ وجه ارتباطی به هم ندارند. آقای سجادی دوست ماست و سال‌ها با هم همکاریم. رابطه ما نیز همچنان خوب است. مساله آقای طالبی نیز طبیعی بود. در یک خانواده اختلاف سلیقه ایجاد می‌شود. هنوز هم با او رابطه دارم و از کارشناس‌های خوب ایران است. من زمانی که شرایط را دیدم به آقای سجادی گفتم از این که دلسردی و ناراحتی ملی‌پوشان را می‌بینم زجر می‌کشم به همین دلیل تدبیر جدیدی اتخاذ کنید.
 
 
منبع: ایسنا
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 1
علی  | ۱۳۹۴ يکشنبه ۳ خرداد
0
0
پاسخ
لعنتی عقده ای احمدی نژاد حالا میخواد واس ما نماینده مجلس هم بشه بازهم برینن تو کشور
میز و صندلی تو حلقت که شبا خوابش رو میبینی از دهات اومدی به خاطر همین میز و صندلی حالا همچین میگی بهت وفا نکرده آدم شک میکنه انگار نه انگار یه خر هم از خودت نداشتی و حالا ببین ماشین زیر پات چیه از همین میز و صندلی که لیاقتش رو نداری بهش رسیدی نامرد
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
رییس مستعفی فدراسیون قایقرانی می‌گوید دنیامالی را دلسوز و مدیر نظام می‌شناخته و چنین انتظاری از او نداشته است.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
27%
 
متوسط
13%
 
ضعیف
59%