وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 20 درصد افراد جامعه فشار خون دارند اما 50 درصد این افراد از وجود فشار خون اطلاع ندارند و آنان هم که مطلع هستند به خوبی درمان نمی شوند.
 
دکتر ˈمحمدحسن طریقت منفردˈبا حضور در طرح غربالگری فشار خون ضمن تاکید به شرکت کردن مردم در این طرح، گفت: بیماری های غیرواگیر، بزرگترین گرفتاری جهان در آینده خواهد بود.
 
طریقت منفرد افزود: این بیماری ها بسیار خطرناکتر از بیماری های واگیردار هستند، چون درمان آنها سال ها طول می کشد و ممکن است هزینه های سنگینی به خانواده ها تحمیل کند.
 
دکتر منفرد افزود: فشار خون اگر به موقع درمان نشود ممکن است بیمار را نابینا، دچار قطعی پا و دست، دیابت، دیالیز و پیوند کلیه کند. این بیماری تا سال ها به صورت پنهان برای بیمار عارضه ایجاد می کند و خود را نشان نمی دهد.
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد که همه افراد به خصوص افرادی که فشارخون دارند به رژیم غذایی خود که از دارو مهم تر است به صورت ویژه توجه کنند که در صدر آن کاهش استفاده از نمک یا قطع استفاده از نمک است.
 
طریقت منفرد با قدردانی از جامعه پرستاری به خاطر اجرای طرح بزرگ ملی غربالگری فشار خون، ادامه داد: فشار خون علایم جدی ندارد بنابراین جامعه پرستاری با کمک همکاران وزارت بهداشت این حرکت نمادین را انجام می دهند تا جامعه، جدی بودن این بیماری را درک کند و افراد صبر نکنند، بیماری عوارض خود را نشان دهد بعد اقدام به درمان کنند.
 
طریقت منفرد افزود: در این طرح همچنین اطلاعات پایه از افراد 30 سال به بالای جامعه جمع آوری می شود که به عنوان گنجینه ای با ارزش به بسترسازی برنامه پزشک خانواده کمک خواهد کرد.
 
وزیر بهداشت، تصریح کرد: وزارت بهداشت در آینده این طرح را ادامه می دهد تا به برنامه پزشک خانواده واگذار کند.
 
 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
50 درصد مبتلایان به فشار خون از وجود این بیماری اطلاع ندارند | گفتگو با دکتر طریقی منفرد
 
به نظر شما دولت یازدهم ودوازدهم چقدر در تحقق دولت الکترونیک موفق بوده است؟
بسیار زیاد
33%
 
تاحدودی
0%
 
بسیارکم
66%