محمدرضا عارف عصر امروز در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه اظهار داشت: همه سرمایه خود را مردم می‌دانیم و انقلاب با پشتوانه مردم پیروز شد.
 
عارف با بیان اینکه در یک حکومت جمهوری و مردمی، مهم‌ترین مسئله انتخابات است، افزود: مردم کارگزاران خود را با رأی مستقیم یا غیرمستقیم انتخاب می‌کنند و امسال که به‌نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام‌گذاری شده، باید در اقتصاد حماسه آفریده شود و حماسه یک حرکت شجاعانه و روبه‌ جلو است.
 
عارف تأکید کرد: مهم‌ترین مصداق حماسه سیاسی، انتخابات ریاست جمهوری است و باید به حماسه تبدیل شود و این انتخابات در شرایطی برگزار می‌شود که در سال 88 به‌دلیل حوادث قبل، بی‌انگیزگی و رکود در جوانان ایجاد شد و باید دانشجویان انگیزه پیدا کنند.
 
عارف، بخش اول حماسه سیاسی را حماسه حضور دانست و گفت: حتی افراد گله‌مند و بی‌انگیزه نیز وارد شوند و باید حضور مردم و دانشجویان باشکوه باشد.
 
عارف با تأکید بر وجود پرسش‌گری و احساس مسئولیت در دانشگاه‌، حماسه اخلاق و قانون‌مداری را بخش دیگر حماسه سیاسی دانست و حماسه انتخاب را مرحله دیگر اعلام کرد.
 
این نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهوری باید انتخاب شود که توان پاسخ‌گویی داشته باشد و زمان سر دادن شعار گذشته است.
 
عارف، آخرین بخش را حماسه رفاقت عنوان کرد و اظهار داشت: بعد از انتخابات باید در فضای رفاقت گام برداریم.
 
عارف تأکید کرد: در حوادث سال 88، تقلب صورت نگرفت، اما تخلف انجام شد و وعده‌های رأی‌آور به مردم داده شد و اینکه کسانی انتخابات را برگزار کنند و در جانب‌داری از کسی وارد شوند، تخلف است.
 
معاون اول دولت اصلاحات اظهار داشت: باید در فضای کارشناسی و بحث، مسئله 88 تحلیل شود و هر فردی خطا کرده، موظف به عذرخواهی است.
 
*موضع رهبری موضع رسمی دولت ما خواهد بود
 
عارف عنوان کرد: دیپلماسی ما دیپلماسی انقلاب است و سیاست‌های کشور در شورای عالی امنیت ملی تصویب می‌شود و باید از حق خود و خطوط قرمز نگذریم و از سر ضعف با هیچ کشوری برخورد نکنیم. ما کشوری به‌نام اسرائیل نمی‌شناسیم و موضع رهبری موضع رسمی دولت ما خواهد بود.
 
این نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: در دوره ریاست جمهوری خاتمی، برنامه هسته‌ای متوقف نشد و بیشترین پیشرفت در دوره اصلاحات بود.
 
عارف، مهار تورم، جذب سرمایه، توجه به گردشگری و ایجاد اشتغال به‌میزان یک میلیون نفر در سال را از برنامه‌های خود اعلام و مبنای حرکت خود را عدالت اجتماعی عنوان کرد.
 
*اگر خاتمی و هاشمی کاندید شوند، به‌هیچ وجه حضور پیدا نمی‌کنم
 
عارف با تأکید بر اجماع اصلاح‌طلبان، خاطرنشان کرد: اگر خاتمی و هاشمی کاندیدا شوند، به‌هیچ وجه حضور پیدا نمی‌کنم.
 
* اصلاح‌طلبان از مشایی حمایت نمی‌کنند
 
وی، تنوع و تکثر کاندیداها را ارزشمند توصیف کرد و حمایت اصلاح‌طلبان از کاندید شدن مشایی را به‌شدت تکذیب و غلط اعلام کرد.
 
*با تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها مخالفم
 
عارف با ابراز مخالفت با تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها، اظهار داشت: اگر دختر و پسر در فضای اسلامی بیشتر با یکدیگر آشنا شوند، ازدواج‌ها دوام بیشتری دارد.
 
عارف در بخش دیگری از سخنانش گفت: به‌دلیل جنگ تحمیلی سهم استان کرمانشاه در توسعه خوب نبوده و در دهه دوم و سوم شاهد حرکت‌هایی بوده‌ایم، اما تا رسیدن به وضعیت مطلوب، فاصله وجود دارد.
 
عارف با بیان اینکه پتانسیل خوبی در امر صنعت در کرمانشاه وجود دارد، تصریح کرد: کرمانشاه در زمینه صنعت رتبه 18 را در کشور دارد و باید تلاش شود این رتبه تک رقمی شود.
 
عارف ادامه داد: پتروشیمی در کرمانشاه فعال شده و زمینه مناسبی به‌وجود آمده است و شهرک‌های صنعتی از سال 79 تا 89 از 348 هکتار به 2 هزار و 196 هکتار رسیده و میزان استخراج از معادن رشد سالانه 45 درصدی داشته است.
 
این کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مهم‌ترین مانع توسعه در صنعت و کشاورزی را عدم سرمایه‌گذاری دانست و بر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با مشارکت دولت تأکید کرد.
 
عارف، سهم استان در تولید ناخالص داخلی را 65/1 درصد اعلام کرد و گفت: این در حالی است که جمعیت استان، 6/2 جمعیت کشور است.
 
عارف در پایان با اشاره به نرخ بالای بیکاری در استان، سطح سواد و آموزش‌های فنی را نامناسب دانست و بر توجه به کشاورزی و استفاده از نیروهای بومی، برای جلوگیری از مهاجرت به سایر نقاط تأکید کرد.
 
 
منبع: پایگاه افسران جنگ نرم
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 7
فرهاد  | ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۶ ارديبهشت
1
5
پاسخ
خداکنه اگه رای بیاری به حال دل ما معلولین هم رسیدگی کنی به هر حال آرزو برجوانان عیب نیست فقط خواهشا سه درصد استخدام معلولین یادت نره
captcha
پاسخها
مهدی  | ۱۳۹۲ چهارشنبه ۸ خرداد
همه میدانند که افرادیکه در کنار صندوق های رای هستند افرادی هستند که اکثرا از قشر فرهنگی مدارس و یا معتمدین و قابل تایید محلات هستند و ادعای تقلب در انتخابات سال 88 ، نوعی توهین کردن به افراد مذکور است و من تک تک ادعای آنها را از روزنامه خواندم و همگی خیالبافی بچه گانه اون ور آبی بود به عنوان مثال ادعا داشتند که صندوق ها دوجداره بود ، در حالیکه صندوقهای آن سال از پلاستیک روشن بود و حتی برگهایی که به داخل می انداختیم مشخص بود و ادعای فتنه گران مبنی بر دو جداره بودن صندوقها... دروغ بچه گانه بود
مسعود  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت
2
6
پاسخ
آقای عارف هنوز انتخاب نشدی درتصمیمات شما تزلزل دیده میشود یکبارگفتی موافق رئسای جمهور قبلی نیستم الان ترسیدی که رای نیاری میخوای انصراف بدی تکلیف مارو روشن کن
captcha
حسین  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت
5
10
پاسخ
این ها همه شعار است تا رییس جمهور شوند همه را از یاد می برند
captcha
کاربر  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
17
8
پاسخ
سلام برعارف عزیز.سلام برمردعمل .سلام برمرد یگانه تنها.سلام بردستان پر مهرت ...
captcha
رضا  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
5
5
پاسخ
عزیز من اینا نبودن به اینجا کشید اگه بودن که اینطور نمی شد !!!!!!
captcha
ماهشر  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
9
29
پاسخ
سلام
اقای عارف شما تا الان کجا بودید که موقع انتخابات .........احساس تکلیف کردید
اقای عارف بعد از اون همه خیانت های اقای موسوی وکروبی اینکه میگویید امسال سال جهاد سیاسی است وباید این دو ازاد شوند واقعا جای تاسف داره
به نظرم بهتر انصراف بدین چون به اندازه ی کافی معروف شدید
captcha
حسن  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۲ ارديبهشت
17
10
پاسخ
پس با این حساب عارف به نفع هاشمی انصراف میده
captcha
پاسخها
ناشناس  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت
اقای عارف رو نه اصول گرا ها قبول دارن نه اصلاح طلب ها
فقط برای رای اوردن خودشو میچسبونه به اقای هاشمی و خاتمی
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
محمدرضا عارف عصر امروز در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه اظهار داشت: همه سرمایه خود را مردم می‌دانیم و انقلاب با پشتوانه مردم پیروز شد.
 
آیا در انتخابات شرکت میکنید؟
حتما شرکت میکنم
58%
 
اصلا شرکت نمیکنم
30%
 
بعداز مناظرات تصمیم میگیرم
11%