عباسعلی کدخدایی: این اقدام رئیس جمهور در جلسه صبح امروز هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات مطرح و به اتفاق آراء ،تخلف و دارای عنوان مجرمانه تشخیص داده شد.
 
سخنگوی شورای نگهبان اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد تا موضوع برای رسیدگی قضایی به قوه قضائیه اعلام شود.
 
آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی ریاست جمهوری
 
سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی گفت: از امروز کار رسیدگی به پرونده داوطلبان ریاست جمهوری یازدهم آغاز شده است.
 
کدخدایی با اشاره به تشکیل جلسه صبح امروز هیات مرکزی نظارت بر انتخابات و رسیدگی به چند پرونده افزود: امیدواریم طبق ماده 57 قانون ، بتوانیم در فرصت قانونی 5 روزه که در ا ختیار است و 5 روز هم برای رسیدگی به شکایات در نظر گرفته شده ،‌ نتایج را پایان اردیبهشت به وزارت کشور اعلام کنیم.
 
وی گفت: انتظار می رود وزارت کشور اسامی نهایی داوطلبان ریاست جمهوری یازدهم را اول خرداد به داوطلبان و رسانه ها اعلام کند.
 
کدخدایی درباره استعلام از مراجع ذیصلاح درباره داوطلبان افزود: در انتخابات ریاست جمهوری بحثی از استعلام و اینگونه موارد نیست و طبق ماده 57 قانون شورای نگهبان پس از دریافت اسامی ، بررسی های خود را آغاز و نظر خود را به وزارت کشور اعلام می کند.
 
کدخدایی گفت: البته داوطلبان اگر مدارک مثبته ای در زمینه صلاحیت خود داشته باشند می توانند به شورای نگهبان ارائه کنند.
 
کدخدایی درباره تعریف شورای نگهبان از رجل سیاسی مذهبی بودن داوطلبان ریاست جمهوری افزود: از نظر اعضای شورای نگهبان شخصیت هایی که در زمینه های مذهبی و سیاسی فعالیت های قابل توجهی داشته باشند و نزد افکار عمومی از این جهات برجسته و شخصیت شناخته شده باشند رجل سیاسی مذهبی تلقی می شوند. 
 
 
 
منبع: اراده ملی
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 34
میراث دولت 9و10برای کارمندان  | ۱۳۹۲ شنبه ۲۸ ارديبهشت
0
0
پاسخ

باسلام و عرض ادب
بسمه تعالی
دولت طی بخشنامه شماره 4840/2/5/19 مورخه 7/4/85 شرط ادامه تحصیل و اعمال مدرک کارکنان دولت را به دریافت مجوز از دستگاه محل خدمت اعلام کرده است، این بخشنامه مشکلات زیر را برای کارمندان به‌وجود آورده است.

- متاسفانه این بخشنامه بهانه‌ای شده است برای مدیران دستگاه ها تا از پذیرش مدارک تحصیلی کارکنان ، خودداری نمایند .2- اگراین بخشنامه واجب‌الاطاعه است پس چرا برای عده‌ای بلا اثر است هم مدرکشان اعمال می‌شود هم به پست متناسبی منصوب می شوند دراینجا تبعیض و بی‌عدالتی آشکاری مشاهده می شود اگر این بخشنامه واجب‌الاطاعه نیست پس چرا برای بعضی‌ها رعایت می‌شود و هرجا که لازم باشد نقض می‌شود؟ 3- این بسی بی‌عدالتی است که کارمندان به امید ترقی و پیشرفت، تحصیل نمایند وآنگاه به سد بزرگی برخورد کنند و از رشد باز بمانند. 4- دستگاه ها می توانند مدارک تحصیلی اخذ شده کارکنان را احصا نمایند ودر پست‌هایی که مورد نیاز است از آن‌ها استفاده نموده و به‌جای آن نیروی جدیدی استخدام کنند. 5- وقتی برای دستگاه متبوع برای اخذ مجوز مراجعه می کنیم به بهانه‌های غیرموجه ازدادن آن خودداری می‌کنند و هنگامی که مدرک ارائه می‌کنیم به بهانه نداشتن مجوز قبول نمی‌کنند در کجای قانون اساسی آمده است که کارمند حق رشد ندارد؟ 6- با این همه تورم وگرانی کارمندی که در ردیف دیپلم استخدام شده است چگونه می‌تواند با این حقوق و مزایا زندگی خودرا اداره کند؟ این تبعیضی آشکار است که کسی که بیش از ده سال است در پست دیپلم کار می کند علی‌رغم داشتن مدرک کارشناسی و بالاتر درهمان پست باقی بماند، و فرد دیگری که امروز استخدام شده بالاتر از او قرار گیرد
captcha
رضا  | ۱۳۹۲ جمعه ۲۷ ارديبهشت
4
1
پاسخ
اگر بخواهید برای مصلحت با این موضوعات برخورد نکنید به مردم خیانت میکنید. باور کنید از موقعه ایی که موضوع مصلحت و مصلحت نظام آمده وسط ما ضربه خوردیم.چرا زمان امام خمینی (ره) مصحت نظام نبود؟
captcha
پاسخها
امیر  | ۱۳۹۲ شنبه ۲۸ ارديبهشت
صاحب این نظر خوب است که بیانات امام خمینی راجع به مصلحت را ملاحظه کند. این ماجرا آن زمان هم بود تا جایی که اولا در پیام فریاد برائت امام فرمودند: پدر اسلام را مصلحت اندیشی ها درآورده است و ثانیا مجمع تشخیص مصلحت نظام به فرمان امام خمینی و در زمان او تشکیل شد. پس خوب است قدری اطلاعاتمان را بیشتر کنیم.
سعید  | ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۶ ارديبهشت
1
8
پاسخ
سئوال من ازآقای کدخدایی اینه صدور بیانیه های آقای هاشمی جرم نیست که انسان رو یادبیانیه های موسوی میندازه که هنوزتایید صلاحیت نشده خودش روپیروز انتخابات میدونه
captcha
کارمند  | ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت
11
0
پاسخ
سلام
مثل اینه که من کارمنده دولتم
در حین مرخصی از ارباب رجوع رشوه بگیرم
گیر دادن بیام بگم مرخصی بودم من
آخه اینم حرفــــــــــــــ ؟؟؟ از خدا بترسید
captcha
علی  | ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت
6
1
پاسخ
سلام
اگر این کار جرمه باهاش برخورد کنید!
اگر این برخورد رو مردم باید ببینن و با خبر بشن، پس علنی برخورد کنید!
و اگر هم این برخورد باید در خفا (به خاطر متشنج نکردن اوضاع) و در اندازه خودش و به صورت قانون صورت بگیرد پس چرا توی تلویزیون مطرح می کنید که تخلف صورت گرفته؟
می خاید تشنج درست کنید؟
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت
10
1
پاسخ
واقعا از رئیس جمهور بسیار بعید بود متاسفم
captcha
مجابي  | ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت
7
1
پاسخ
سلام
ما نخلف زياد ديديم و ميبينيم چرا برخورد نميكنيد به خدا همه مردم رو شماها مسخره كرديد اين چه وضعشه كه شما راه انداختيد شما دل آقا رو آزرده ايد بسه ديگه شما ادعاي كشوري مسلمان شيعه اميرالمومنين ع داريد شما داريد به گوش كشورهاي ديگه ميخوانيد يكي ميخواد به گوش خودتون بخونه. ما اهل كوفه نيستيم علي تنها بماند. شما از مردم قافل شديد اگر مردم نباشند كه شما هيچ هستيد . پيرو ولايت و رهبري باشيد اگر ميخواهيد در كارهايتان موفق باشيد. مردم كشور ما خدا وكيلي خيلي عزيزن هميشه در همه صحنه ها حضور دارند شما به حضور مردم و همايت مردم كه از شما دارند رو ناديده نگيريد. بعضي ها در اين كشور اسلامي ايران متاسفانه كارهايي انجام ميدهند كه در شان ايران اسلامي نمي باشد چرا به مردم دروغ ميگوييد چرا؟ چرا متخلف برخورد نميكنيد چرا؟ چون شخص خاصي هست چون آشنا يا فاميل يا ... هستند؟ همه در برابر قانون بايد يكي باشند.از خداوند متعال ميخواهم كه در فرج آقا امام زمان تعجيل عنايت بفرمايد. انشاالله به مقام معظم رهبري صحت سلامت طول عمر عنايت بفرمايد. آمين.
captcha
سلام  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت
4
6
پاسخ
این دکتر احمدی نژاد هم انسانه...انسانم جایز الخطا...اما این که خودشو زده به خواب منو عصبانی میکنه.
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت
14
1
پاسخ
متاسفانه اکثر وعده ها از خاصیت حباب بوده و تو خالی هستند
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت
5
1
پاسخ
هم اکنون زمان جنگ قدرت و پول است و این همه تلاش و کاندید شدن و خرجهای میلیاردی آیا بخاطر خدمت به مردم مستضعف است یا خدمت به جیب بیت المال را به مال البیت تبدیل کرده اند و با تفسیرهای شخصی و برداشتهای شخصی از قانون ان را به نفع خود تفسیر کرده و برداشتهای سیاسی خود را از ان به دست می اورند و با لابیهای خود انچه میخواهند می افرینند و خلق میکنند خدا به داد روزی برسد که درونها اشکار خواهد شد "یوم تبلور السرائر - درست گفت شهید باکری که پس از جنگ انسانها به سه دسته خواهند شد قابل توجه اقایان مسئول؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
captcha
رامین  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت
10
1
پاسخ
هو البصیر
سلام
حضرت امام خامنه‌ای (مد) مکررا فرموده‌اند که هیچگاه کسی از نظر ایشان درخصوص کاندیداها مطلع نخواهد شد.
این یعنی اینکه ایشان علیرغم بصیرت بالا در شناخت افراد و گروه ها حاضر نیستند با حمایت و ابراز تمایل به کسی یا گروهی قبل از انتخابات باعث اثر گذاری بر نظر مردم در مورد کاندیداها شوند .
حال تصور کنید اگر حضرت آقا هم به هنگام ثبت نام کاندیداها همراه کاندیدایی حضور پیدا می‌کردند آیا شکی در گرایش نظر آحاد مردم جامعه به سمت آن کاندیدا وجود داشت؟
رییس جمهور متعلق به تمام 75 میلیون جمعیت ایران است منجمله دیگر کاندیداها و حق آن بود که اگر می‌خواستند در محل ثبت نام حضور یابند عادلانه در کنار تمامی رجل ثبت نام کننده حاضر می‌شدند و آنها را مورد محبت و حمایت قرار می‌دادند.
نه آقای احمدی نژاد (پناه می‌برم به خدا) رسول مکرم اسلام (ص) است و نه آقای مشایی (پناه می‌برم به خدا) امیر المومنین (ع) و نه وزارت کشور غدیر و نه مسئله ولایت مسئله ریاست جمهوری...
captcha
علی قلم  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت
9
1
پاسخ
مگه خودکدخدایی نمیگفت وزیرکشورورئیس جمهورمجری انتخابات نیست؟پس چی شد؟
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت
5
4
پاسخ
باز تک صدایی شروع شد. تا کی انتقادها رو باید ساتسور کنید.
و ناگهان چقدر زود دیر میشود.
باعث بدبختی ما شمایید که انتقاد پذیر نیستید و به حرفای حضرت اقا گوش نمیکنید که باید کرسیهای ازاد اندیشی گذاشت.
و شما میترسید که منافعتون به خطر بیفتد.
درود بر رهبری عزیز و ملت همیشه در صحنه و مستحکم ایران.
captcha
رسول  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت
19
2
پاسخ
اگر تخلف بوده باید برخورد کنن و اگه برخورد نکنن چرا گفتن تخلف شده؟؟؟
captcha
مروت  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت
18
0
پاسخ
طبق احادیث دوست داشتن افراطی انسان را کر و کور میکند
captcha
رضا رضايي  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت
13
0
پاسخ
با سلام.
از مسولين انتخابات تقاضا داريم يك ليست تهيه كنند كه نام تمام كانديداي رياست جمهوري در آن قيد شده باشد وهرموقع يكي از آنها تخلف كند در اين ليست قيد شود. اين ليست بايد روزانه از طريق رسانه ها به اطلاع مردم داده شود تا مردم بدانند به به كسي كه رأي داده اند قبل از رسيدن به منصب چه مقدار تخلف کرده و یا اصلا به قانون احترام می گذارد یا خیر...
متشکرم
captcha
z  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت
7
10
پاسخ
به نظر من اینکه رئیس جمهور کسی رو همراهی کنه چندان مهم نیست.نمیگم کارشون درست بوده ولی خداروشکر مردم ما اینقدر میفهمن که این چیزا ملاک انتخابشون نباشه پس خواهشاً زیاد بزرگش نکنید.
captcha
رسول  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
3
18
پاسخ
خبرنگار ها هجمه کردن جو سیاسی شده اینها هم دنبال سوژه علیه احمدی نژادن . مگه رییس جمهور بی سواده که کاری غیر قانونی کنه ؟
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
13
7
پاسخ
به وضعیت اسف بار مسکن رسیدگی کنید
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
16
1
پاسخ
سلام.تو یکی از خبر گزاریا نوشته بود مشایی یعنی احمدی نژاد و احمدی نژاد یعنی مشایی این کار رئیس جمهور هم این ونشون داد که کاملا از ایشون حمایت می کنه اما من فکر می کنم که رای آوردن این آقا هیچ کمکی به مردم عزیز نمی کنه چون سیاست های ایشون با آقای احمدی نژاد یکیست.
captcha
بصیر  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
20
2
پاسخ
اقا وقتی رئیس نیست که مدت قانونی ریاستش تمام بشه نه تو مرخصی بگه من رئیس نیستم ملت را چی فرض کرده بابا مثل اینکه واقعا طرف دعائی شده که چشم وگوش بسته داره پشتش راه میره تا ثبت نامش کنه کنه واقعا بعنوان یک ایرانی خجالت کشیدم اینقدر دیگه ذلیل بشه رئیس یک مملکت تا برای یک کسی که علما وسیاسیون و ملت فهیم وبصیر اورا منحرف میدانند پادوئی کنه . اهای مجریان برخورد با تخلفات بس است صبر انقلابی ومماشات با اصحاب فتنه ومنحرفین هروز مثل قارچ دارند خون ملت را تو شیشه میکنند یا علی
captcha
مجتبی  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
7
16
پاسخ
دوستان.
الکی نظر ندید.
همه داریم میگیم مرجع همه ی اظهار نظر ها قانون هست.
خب مرخصی گرفتن احمدی نژاد هم قانونی هست.
شورای نگهبان نظر خودشو داده.
نظر شورای نگهبان قابل برگشت هست.
احمدی نژاد بر اساس قانون مرخصی گرفته.
هیچ جای قانون نیست که وقتی یکی مرخصی هست مسئولیت داره.
لطفا منطقی باشید.
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
9
3
پاسخ
حالا تخلف کرده کی میخواد مجازاتشو بکنه خواهشا فقط حرف الکی نزنید؟ قانونا مشایی نباید تایید صلاحیت بشه اما مطمئنم مشایی رو هم مجبورید تایید کنید.
احمدی نژاد=مشایی. پس نگید از هم جدا هستن.
خداوکیلی منتشرش کنید.
captcha
بشير  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
9
3
پاسخ
سلام اميدوارم جلوي تخلافات گرفته شود.
captcha
مصطفی  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
16
2
پاسخ
من که راضی نیستم که با پول ملت بره اینور و اونور و تبلیغ مشایی بکنه...
قیامتی هم هست...
captcha
علی  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
6
4
پاسخ
حضور آقای مظفر که عضو علی البدل هیئت اجرایی مرکزی انتخابات است جرم نیست ؟ حضور آقای کوثری عضو اصلی هیئت چطور ؟ رییس جمهور چه نقشی در انتخابات دارد ؟ آقای کدخدایی که فرمودند دولت (وزارت کشور) مجری انتخابات نیست بلکه فقط پشتیبانی میکند عجب فراموشکارید
captcha
ايرانيم  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
5
2
پاسخ
شوراي نگهبان -مجلس همه ي مسؤلين مملكت - رجال سياسي فرياد مي زنند كار رئيس جمهوري كه مشايي را براي ثبت نامه همراهي كرد تخلف بوده درست ميكيد حالا بفر ماييد خارجيا بايد بيان با يك مسئول متخلف در ايران برخورد بكنند چرا معطليد با مجرم بايد سريع برخورد كرد هر كس باشد همه در برابر قانون مگر مساوي نيستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
captcha
جهان  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
3
5
پاسخ
این اقدام تخلف به نظر نمی رسد ،در دوره ریاست ------،حمایت این چنینی حتی از رسانه ملی پخش شد ،اگر یادتون باشه،دوره قبل فعالیت کاندیداها جرم نیست.چون صرفا نامزدی معرفی شده است.
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
42
2
پاسخ
اللهم عجل لولیک الفرج
سلام
ببخشید
رئیس جمهور یک کشور چرا باید در موقع ثبت نام یک کاندیدا حضور داشته باشد؟

captcha
حمید  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
7
14
پاسخ
اقا جون زود قضاوت نکن،شما کاری با این نداشته باشید ایده کی هست کی نیست،مردم باید نظر دهند .حق هرکی محفوظه ،از طرف مردم صحبت نکنیم.
captcha
احسان  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
26
7
پاسخ
واقعا جالبه دفتر رييس جمهور اطلاعيه داده كه اين كار قانوني بوده واقعا متاسفم كه همه خوابن و هيچ رسيدگي به اين تخلفات نميكنن.

http://www.yjc.ir/fa/news/4380701/%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1-%D8%B1%D8%A6%D9%8A%D8%B3%E2%80%8C%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%8A-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%D9%8A%E2%80%8C%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AB%D8%A8%D8%AA%E2%80%8C%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%BA%D9%8A%D8%B1%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86%D9%8A-%D9%86%D9%8A%D8%B3%D8%AA
captcha
پاسخها
بنده خدا  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
بسم الله الرحمن الرحیم
دعا می کنم خداوند متعال کسانی را که ادعای خدمت به مردم دارند ولی حب جاه و مقام کورشون کرده و نایب و نماینده امام زمان شان ( حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای - رهبر شیعیان جهان - ) را نمی بینند و با ایشان دشمنی می کنند هدایت کنه ، اگر هدایت نمی شوند خوار و خفیفشون کنه
ان شاالله.
الهم عجل لولیک الحجت ابن الحسن .
زهرا  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
32
3
پاسخ
سلام
اگه شورای نگهبان و قوه قضاییه خودشون به قانون عمل نکنن و چشمشون رو به تخلف کسی ببندن دیگه از بقیه نباید انتظاری داشت!انشاالله که اینطور نیست%
captcha
رضا  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
40
5
پاسخ
آقاي احمدي نژاد به دنبال ايده پوتين ومدداف است.
captcha
مهدی  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
41
3
پاسخ
اگه این اقدام خلاف قانونه پس چرا باهاش برخورد نمیکنند و فقط حرف الکی میزنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
اقدام رئیس جمهور در معرفی نامزد انتخاباتی تخلف است | گفتگو با عباسعلی کدخدایی
 
آیا در انتخابات شرکت میکنید؟
حتما شرکت میکنم
58%
 
اصلا شرکت نمیکنم
30%
 
بعداز مناظرات تصمیم میگیرم
11%