مجید اخشابی یکی از خوانندگان پر کار کشور که همواره کارهای زیادی از وی در صدا و سیما پخش می شود ، ضمن تشریح فعالیت‌های آینده خود در عرصه موسیقی از کم‌کاری‌اش در ایام برگزاری انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری سخن گفت.

 

اخیرا شنیده شد که در چند صباح آینده  از حجم فعالیت خود خواهید کاست، کمی توضیح دهید.

متاسفانه یا خوشبختانه با آغاز انتخابات ریاست جمهوری دعوت‌ها و پیشنهادهای زیادی از سوی ستادهای انتخاباتی کاندیداها به هنرمندان می‌شود که این قاعده درباره من هم وجود داشته و پیشنهادهای زیادی داشتم اما من همواره ترجیح دادم که در این برهه زمانی کمترین فعالیت را در حوزه های فرهنگی هنری داشته باشم چراکه زیاد علاقه مند به حضور این چنینی در فضاهای تبلیغاتی و انتخاباتی نیستم.

 

دلیل شما برای این موضع گیری چیست؟

نمی دانم چه اتفاقی می افتد که در ایام انتخابات همه به هنر علاقه مند می شوند و تلاش می کنند هنرمندان را به سمت و سوی سیاست بکشانند در حالیکه من با استفاده ابزاری از هنر موافق نیستم و تلاش می کنم اتفاقا در همین ایام کم کارترین هنرمند باشم در حالیکه می توان در این روزها پر کار بود. اصولا حضور در کمپین های تبلیغاتی کاندیداهای ریاست جمهوری با اصل جریان هنری فاصله دارد بنابراین در این ایام تلاش می کنم به پیشنهادهایی که برای حضورم در ستادها می شود کمتر توجه کنم.

 

خب جدا ازین بحث، کمی هم را جع به  موضوع آموزش موسیقی از راه دور بفرمایید.

این مدرس حوزه موسیقی در ادامه به فعالیت‌های اخیرش در عرصه موسیقی اشاره کرد و گفت:  متاسفانه در نقاط دور افتاده کشورمان علاقه مندانی هستند که فرصتی برای آموختن موسیقی در همه گونه ها را ندارند و نمی توانند با توجه به مسافت و کمی امکانات به تهران بیایند و از آموزشگاه‌های موسیقی استفاده کنند به همین دلیل در موسسه آموزشی که در آن حضور دارم تلاش کردم با استفاده از اینترنت شرایطی را فراهم کنم که علاقه مندان موسیقی بتوانند از طریق اینترنت و فضای مجازی نسبت به آموزش مبانی موسیقی در همه گونه های اقدام کنند که به زودی در آموزشگاه "همراز" این سیستم پیاده خواهد شد.

در این سیستم نوین آموزش موسیقی که برای اولین بار در ایران اتفاق می افتد، هنرآموز از طریق فضای مجازی ضمن آموختن مبانی موسیقی توسط استادانی که هم در حوزه آی تی و هم در حوزه موسیقی فعالیت‌هایی دارند، هرچند وقت یکبار به تهران سفر کرده و به صورت حضوری نیز از امکانات آموزشی ما بهره مند می شود که این امر می تواند اتفاق جدید در فضای سایبری و آموزش موسیقی باشد.

 

 

ظاهرا انتشار قریب‌الوقوع یک آلبوم موسیقی را هم در پیش دارید ؟

بعد از آماده‌سازی، تولید و پخش نماهنگ "چهارباغ" که برای بزرگداشت هفته نکوداشت اصفهان آماده شده بود مشغول آماده سازی تازه ترین آلبوم خود بنام هستم و با وجودی که تولید آن کمی با تاخیر همراه شده اما به زودی با شکلی متفاوت نسبت به آثار قبلی ام روانه بازار موسیقی خواهد شد.

 

کمی هم در خصوص شکل و شمایل متفاوت این آلبوم ببرای بگویید.

در این آلبوم که با عنوان "آیینه رو" روانه بازار موسیقی می شود، تلاش کردم در تمامی آلبوم‌هایی که با آهنگسازی من تهیه و تولید می‌شود موسیقی ایرانی به عنوان پایه اصلی مورد توجه قرار گیرد. در این آلبوم هم که پایه گذاری شعرهای آن شکل مدرن‌تری دارد سعی شده با ایجاد یک فضای خاص موسیقایی، معرفی جدیدتری از موسیقی تلفیقی ایرانی و همراهی آن با موسیقی الکترونیک به مخاطب معرفی شود.

 

 

منبع : خبرگزاری مهر 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 1
ملیحه  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۷ مهر
0
1
پاسخ
چی بگم والله
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
دعوت ستادهای انتخاباتی از هنرمندان | گفتگو با مجید اخشابی خواننده محبوب کشور
 
نقش سلبریتی ها رادر انتخابات وتاثیربراذهان عمومی چه میزان میباشد
صددرصد
14%
 
بالای پنجاه درصد
38%
 
پایین پنجاه درصد
14%
 
تاثیری ندارد
32%