در جزیره با ورزش شجاعانه برخورد می‌شود
 
لژیونر فرانسه در لیگ برتر می‌گوید: در فوتبال انگلیس جنگ های تن به تن حرف اول را می‌زنند.
 
هنگامیکه لوییک رمی در ایام نقل و انتقالات زمستانی المپیک لیون را به قصد حضور در تیم انگلیسی کوئینز‌پارک‌رنجرز ترک کرد، شک و تردیدها نسبت به موفقیت او به عنوان یک خارجی در جزیره وجود داشت.اما این بازیکن توانست جایگاه خودش را نزد این تیم تثبیت کند. وی حتی امکان بازگشت به تیم ملی کشورش معروف به خروس‌های آبی را نیز کسب کرد.
 
رمی در همین مدت کم شناخت خوبی نسبت به لیگ برتر بدست آورد. به این دلیل است که می گوید:
 
شکل بازی در انگلیس با فرانسه به کل فرق می‌کند. در اینجا جنگ‌های تن به تن حرف اول را می‌زند. فضاها متراکم‌تر است. از این رو بازیکن تحت فشار زیادی قرار می‌گیرد با این حال سعی کردم خودم را با این ساختار هماهنگ کنم.
 
*آقای رمی،‌ زمستان از المپیک مارسی جدا شدید و به انگلیس و تیم کوئینز‌پارک‌رنجرز پیوستید. مارسی در نبردی هیجان‌انگیز بر سر قهرمانی لوشامپیونه تا همین هفته قبل با پاری‌سن‌ژرمن شرکت داشت. افسوس نمی خورید مارسی را ترک کردید؟
 
خیلی خوشحالم که مارسی تا واپسین روزهای فصل بر سر قهرمانی رقابت کرد. از این بابت نه تنها ناراحت نمی شوم بلکه خوشحالم مارسی چنین رقابت جانانه‌ای را تا به آخر ادامه داد. فکر می‌کنم دستاورد خوبی نیز کسب کرد.
 
*اما این تیم که قهرمان لیگ نشد؟
 
درست است. اما همین که به لیگ قهرمانان اروپا راه یابد، ‌نیز دستاوردی خوب برای مارسی است. من چون دنبال چالش جدیدی در دوران فعالیتم می‌گشتم، رنجرز را برگزیدم. در همین مدت کم حضورم با خیلی از چیزها در فوتبال انگلیس آشنا شدم. هدفم حضور در لیگ برتر بود که خوشبختانه به آن رسیدم.
 
*از زمانی که بازیکن رنجرز شدید، چه تحولاتی در تیم ایجاد شد؟
 
در مدت چند ماهه حضورم شاهد یکسری افت و خیزها بودم. البته واجب بود با اوضاع بهتر برخورد کنیم. بازی‌های زیادی وجود داشت که کنترلش را در اختیار داشتیم اما در نهایت نتیجه را  واگذار کردیم.
 
*از این بابت بنظر می‌رسد خیلی ناراحت هستید؟
 
بله. وقتی شما می‌بینید تیم تان چه پتانسیل و کیفیت عظیمی دارد اما در نهایت از نظر نتیجه به جایی نمی‌رسد، طبیعی است ناراحت می شوید.
 
*برخی از کارشناسان می ‌گفتند سبک بازی شما به لیگ برتر نمی‌خورد. واقعا با سبک بازی در انگلیس مشکل نداشتید؟
 
مشکلی در کار نبود. اما تا بخواهید فشار زیاد وجود داشت.
 
*مثلا چه فشارهایی؟
 
شکل بازی در انگلیس با فرانسه به کل فرق می‌کند. در اینجا جنگ‌های تن به تن حرف اول را می‌زند. فضاها متراکم‌تر است. از این رو بازیکن تحت فشار زیادی قرار می‌گیرد با این حال سعی کردم خودم را با این ساختار هماهنگ کنم.
 
*همانگونه که گفتید چند ماه است فرانسه را ترک کرده‌اید. از بین لیون، لن، نیس و مارسی دل‌تان برای کدامیک از تیم‌های سابق‌تان تنگ شده؟
 
برای همه اما بیشتر لیون.
 
*چرا؟
 
چون در لیون بزرگ شدم،‌ آموزش دیدم. کل خانواده‌ام آنجا زندگی می کند و در آنجا اولین قرارداد حرفه‌‌ای ام را بستم. به همین خاطر است که جایش در دلم خالی است. اما همانگونه که گفتم به تیم‌های دیگر مثل لن نیز دلتنگی دارم. در آنجا با وجودی که تنها مدت ۶ ماه بودم،‌خاطرات خوشی دارم.
 
*موقعی که به مارسی می‌رفتید، اتقافی عجیب برای شما رخ داد. موقع تست پزشکی نارسایی در قلب‌تان گزارش شد. پیش‌بینی می شد به خاطر همین مساله حتی فوتبال را کنار بگذارید. ماجرا چه بود؟
 
مورد خاصی نبود. گاهی اوقات ممکن است هنگام انجام آزمایش‌، به ظاهر شکل نارسایی ایجاد شود در حالیکه واقعا نارسایی وجود نداشته باشد. این اتفاق برای بازیکنان دیگر هم پیش آمده است. به این دلیل بود که در آزمایش‌ و معاینات بعدی مشخص شد مشکل خاصی وجود ندارد.
 
*چه تفاوت کلی میان لیگ برتر انگلیس و لوشامپیونه فرانسه هست؟
 
همانگونه که گفتم در لیگ برتر فشارها به خاطر فشردگی فضاها و نبرد های تن به تن بیشتر است. در حالیکه در لیگ فرانسه نبرد فیزیکی کمتری وجود دارد. به همین دلیل شدت و تعداد آسیب‌دیدگی‌ها هم به اندازه لیگ انگلیس زیاد نیست.
 
*و غیر از این موارد؟
 
در انگلیس هیچ کاری در عرصه تکنیکی و تاکتیکی نیمه کاره رها نمی‌شود. برداشت انگلیسی‌ها با فرانسه نسبت به کار متفاوت است. ضمن آنکه نظم بیشتری در بازی و برگزاری مسابقات هست.
 
*قبول دارید بازی‌های لیگ برتر جذاب‌تر از لوشامپیونه است؟
 
بله. چون تاکتیک‌های هجومی بیشتری اجرا می شود و تیم ها با مقوله فوتبال، شجاعانه برخورد می‌کنند. به همین دلیل است که بازی‌ها جذاب تر می‌شود و خیلی ها در سراسر دنیا لحظه به لحظه مسابقات لیگ برتر را تماشا می‌کنند.
 
*صادقانه بگویید وقتی پس از یک سال دوری بار دیگر به تیم ملی دعوت شدید، تعجب نکردید؟
 
تعجب واژه‌ صحیحی نیست. در وهله نخست خیلی خوشحال شدم. چون همیشه دنبال بازگشت به تیم ملی بودم. برای این منظور هم خیلی کار و تلاش کردم. فکر می‌کنم در وقت مناسبی هم امکان بازگشت به تیم ملی را بدست آوردم.
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha