گلزن هلندی تیم فوتبال شالکه می‌گوید: اهل ریسک نیستیم و بازی واقعی ما از دقیقه ۷۰ به بعد شروع می‌شود.
 
یان کلاس هونتلار تاکنون حضور در تیم‌های بزرگی مثل آیندهوون،‌آژاکس ، رئال مادرید(اسپانیا) و آ.ث‌میلان (ایتالیا) را تجربه کرده است. او خوب می‌داند در پایان فصل فشارها روی تیم چقدر افزایش می‌یابد. از یک سو فشار هواداران که خواسته‌‌های زیادی برای کسب مقامی درخور توجه دارند و از سوی دیگر فشار روی تیم که ۹ ماه تمام را با سختی‌های بسیار پشت سرگذاشته است.
 
از این رو است که اکنون به عنوان ناجی آبی پوشان ولتینز‌آره‌نا می‌گوید: شالکه  در پایان فصل حضور دارد و نمی‌خواهد زیاد خطر کند. برای تیم در این اوضاع بسیار مهم است دروازه‌اش بسته بماند. در اصل بازی ما از حدود دقیقه ۷۰ شروع می شود که به سمت دروازه حریف بطور جدی حرکت می کنیم.
 
*آقای هونتلار، قبول دارید در هفته سی و دوم بوندس‌لیگا با خوش‌شانسی یک بر صفر مقابل بورسیامونشن‌گلادباخ برنده شدید؟
 
بله. شانس آوردیم در آن بازی با زدن گلی دیرهنگام و کسب  برد به رختکن رفتیم.
 
*مقابل گلادباخ برخلاف هفته قبل، توپخانه گلزنی شما تعطیل بود.
 
تلاش زیادی کردم گل بزنم اما در این راه شانس نیاوردم. با این حال خوشحالم.
 
*... خوشحال از این که گلی نزدید؟
 
نه. خوشحال از این که توانستیم ۳ امتیاز بسیار مهم را کسب کنیم. ما با امتیازهای این بازی در کورس رقابت با بایرلورکوزن بر سر کسب سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان اروپا باقی ماندیم.
 
*بازی را چطور دیدید؟
 
در مدت زیادی از زمان پیکار، هر دو تیم باز بازی کردند و البته کارهای تاکتیکی زیادی را نیز در میدان پیاده کردند. خوشحالم که تماشاگران لذت بردند. ما توانستیم به هدفی که داشتیم، برسیم.
 
 *با این حال خیلی‌ها از جمله ینس کلر، مربی شالکه معتقدند این بهترین بازی فصل جاری تیم نبوده؟
 
بازی کردن در روزهای واپسین فصل واقعا کار ساده ای نیست. بطور قطع این دیدار بهترین بازی فصل جاری مان نبود.حساسیت‌ها روی عملکرد تیم در میدان بطور قطع تاثیر می‌گذارد. بخصوص که بحث کسب سهمیه هم مطرح شود.  اما مهم این بود که ببریم و هر ۳ امتیاز بازی را به ارمغان بیاوریم.
 
*در مورد بازی شالکه برخی از تحلیل‌گران معتقدند تیم در اکثر دیدارها مثل همین بازی با مونشن‌گلادباخ کارش را خودش سخت می‌کند. علتش چیست؟
 
به نظرم بخش عمده این معضل به حریفان ما مربوط می‌شود. آنها مثل همین مونشن‌گلادباخی که شما از آن نام بردید، در دفاع بسیار عالی ظاهر می‌شوند.
 
*و غیر از این عامل؟
 
تیم در پایان فصل حضور دارد و نمی‌خواهد زیاد خطر کند. برای تیم در این اوضاع بسیار مهم است دروازه‌اش بسته بماند. در اصل بازی ما از حدود دقیقه ۷۰ شروع می شود که به سمت دروازه حریف بطور جدی حرکت می کنیم.
 
*گفته می شود فشار روی تیم شالکه در پایان فصل زیاد است. واقعا چنین وضعیتی را در تیم به چشم  می‌بینید؟
 
فشار که همیشه هست. فقط خاص روزهای پایانی فصل نیست. ما بازیکنان حرفه‌ای کلا به فشارهای روحی عادت کرده‌ایم
 
*پس چه مشکلی حادی در شالکه وجود دارد؟
 
نمی‌توان گفت مشکل حاد بلکه از حساسیت زیاد باید حرف زد. حساسیت ها بسیار زیادند. چون فصل قبل عملکرد خوبی داشتیم، طبیعی است حساسیت ها هم روی تیم افزایش می‌یابد.
 
* اگر نتوانید به رده سوم برسید، فکر می‌کنید حضور در پله چهارم نیز برای شالکه مقامی ارزشمند است؟
 
بله. خوشبختانه با غلبه بر مونشن‌گلادباخ به بایرلورکوزن نزدیک‌تر شدیم. این امید را داریم که بتوانیم به لورکوزن رسیده و صاحب پله سوم شویم. اما اگر هم نشویم ، با ماندن در پله چهارم صاحب جایگاه خوبی خواهیم شد. چون می‌توانیم از راهی غیر مستقیم خود را به بازی‌های اروپایی برسانیم.
 
 
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
یان کلاس هونتلار: شالکه زیاد اهل ریسک نیست/ بازی واقعی ما را از دقیقه ۷۰ به بعد ببینید!
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
27%
 
متوسط
13%
 
ضعیف
59%