رئیس انجمن داروسازان ایران با عنوان این مطلب که داروخانه های کشور در حال جان دادن هستند، اظهارداشت: اگر داروخانه ای به سوددهی رسیده، تلاش و زحمات شبانه روزی و چندین ساله او بوده است و گرنه از فروش دارو نمی توان در اداره داروخانه ها موفق بود.
 
دکتر رهبر مژدهی آذر به وضعیت بد اقتصادی داروخانه های کشور اشاره کرد و افزود: مسئله دارو با سایر کالاها فرق دارد. در حالی که سایر کالاها بر حسب نرخ تورم افزایش قیمت داشته اند اما روند افزایش قیمت دارو به این شکل نیست.
 
وی با بیان این مطلب که نظارت منفی دولت بر دارو در سالهای گذشته باعث شده تا وضعیت دارو در کشور بحرانی شود، گفت: دولت با دادن یارانه به دارو، داروخانه ها و صنعت داروسازی کشور را ورشکسته کرده است.
 
مژدهی آذر ادامه داد: سود پایین فروش دارو، داروخانه ها را به فلاکت انداخته است و این در حالی است که تغییر قیمت دارو خیلی کمتر از افزایش نرخ تورم بوده است.
 
رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: اتخاذ چنین سیاستی در سالهای گذشته باعث شد تا داروهای ایرانی در داروخانه های کشور پاکستان یافت شود.
 
مژدهی آذر افزود: ادامه این وضعیت باعث شد تا شاهد مصرف بی رویه و خودسرانه دارو و قاچاق دارو به خارج از کشور باشیم. در این بین، شرکتهای دارویی هم قدرت تولید را از دست داده اند.
 
مژدهی آذر با اشاره به اینکه مردم بیمه شده اند و افزایش قیمت دارو نباید متوجه آنها باشد، گفت: مشکل ما مدیریت و بودجه است. اگر آنچه به عنوان سرانه درمان پرداخت می شود، واقعی باشد، دیگر شاهد بروز این قبیل مشکلات برای مردم نخواهیم بود.
 
 
منبع: خبرگزاری مهر

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
داروخانه ها در حال جان دادن هستند | گفتگو با دکتر رهبر مژدهی آذر
 
به نظر شما دولت یازدهم ودوازدهم چقدر در تحقق دولت الکترونیک موفق بوده است؟
بسیار زیاد
33%
 
تاحدودی
0%
 
بسیارکم
66%