کارشناس مسائل سیاسی گفت: به بهانه ایجاد فضای باز سیاسی و شرایطی که در دولت اصلاحات اتفاق می‌افتد افرادی در مسئولیت‌‌ها گمارده شدند که خواست جریان مخالف گفتمان انقلاب را دنبال و رخنه دشمنان را تسهیل می‌کردند.
 
فارس؛ در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای و در بین فریادهای مخالفان و موافقان برجام بود که مقام معظم رهبری اذهان را بر مسئله مهمتری رهنمود کردند که فراتر از برجام و مذاکرات بود؛ مسئله‌ای که استحاله نظام جمهوری اسلامی را نشانه گرفته است.
 
«من از روی اطّلاع دارم عرض می‌کنم که برنامه‌ی نفوذ در کشور یک برنامه‌ی جدّی استکبار است، برنامه‌ی جدّی آمریکایی‌ها است؛ دارند دنبال می‌کنند که نفوذ کنند.» این سخنان مقام معظم رهبری نشان از این داشت که سطح برخورد انقلاب اسلامی با جبهه استکبار در سطح برجام نیست، بلکه موضوع فراتر از اینها است.
 
نفوذ در حوزه‌های مختلف وجود خواهد داشت اما آنچه از همه خطرناک‌تر به نظر می‌رسد نفوذ فرهنگی آن هم بوسیله فضای مجازی است. مقام معظم رهبری در این باره اظهار می‌دارند: «امروز بعد از 37 سال، 38 سال از پیروزی انقلاب، انگیزه‌ی دشمنان برای نفوذ در حصار فرهنگی از روز اوّل بیشتر است؛ نه اینکه کم نشده، قطعاً زیاد شده؛ روشها را هم که شما می‌بینید: این شیوه‌های فضای مجازی و تبلیغات گوناگون و ماهواره و امثال اینها؛»
 
تأکیدات مقام معظم رهبری بر موضوع نفوذ، خصوصاً نفوذ فرهنگی نشان از برنامه جدی دشمن در این حوزه و البته لزوم مقابله با آن دارد. در همین راستا بود که ستاد برگزاری یوم‌الله 13 آبان با همکاری جبهه انقلاب اسلامی به برگزاری همایش تسخیر لانه‌های جاسوسی مجازی استکبار جهانی با هدف مقابله با نفوذ فرهنگی استکبار با ابزار فضای مجازی مبادرت کرد.
 
بر همین اساس بر آن شدیم تا با حسین کاشانی‌پور کارشناس مسائل سیاسی و رئیس ستاد بزرگداشت 13 آبان به گفت‌وگو بنشینیم و از برنامه‌های دشمن در حوزه نفوذ فرهنگی و هدف آنان از نفوذ آن هم از طریق ابزار فضای مجازی و راهکار‌های مقابله با آن مطلع شویم.
 
* سابقه پروژه نفوذ به سال 42 و با هدف جداکردن رهبر الهی از امت بود
 
13 آبان که شما مسئولیت ستاد برگزاری آن مراسم را برعهده دارید به نام روز استکبارستیزی نامگذاری شده است،در ستیز با استکبار باید به چه مواردی دقت شود؟
 
در حوزه استکبارستیزی یا هر نوع ستیزه‌ای اولویت با شناخت میدان است. اولا اینکه چرا ما باید ستیز داشته باشیم. ستیز آن بعد از رفتار آدمی است که وقتی تلاش‌های ایجابی آن به جایی نمی‌رسد وارد عرصه سلبی می‌شود. نگاه ایجابی نظام جمهوری اسلامی حاکمیت حق بود و نظامی که تأمین کننده عزت و کرامت انسان باشد. البته ما هیچگاه معطوف به کشور خودمان نبودیم و معطوف به جهان بودیم، اگر ما نگاه کرامت بخش برای انسان داشتیم برای نوع انسان داشتیم.
 
از این رو اهداف اعلامی نظام جمهوری اسلامی از همان ابتدا مبتنی بر مبانی دینی حاکمیت الله بر جهان و حاکمیت حق بوده است. چون تنها حاکمیتی که حق را در جهان مستقر می‌کند حاکمیت الله است و امام فرمودند تمام مقصد ما مکتب ماست.
 
مکتب به ماچه می‌گوید؟ یکسری از آموزه‌های زمینه رشد دارد و یکسری از آموزه‌هایش جنبه این را دارد که موانع رشد را از سر راه بردارد. از همان ابتدا جریانی که در جهان مستقر بود و به دنبال حاکمیت بی‌چون و چرای خود بود انقلاب اسلامی را در تضاد با منافع نامشروع خود و تضاد فکری با خود دید.
 
از همان ابتدا که حرکت امام(ره) از سال 42 شروع می‌شود؛ مشاهده می‌کنیم که رژیم ستمشاهی با هدایتگری استکبار و با دستور آمریکا به دنبال جدا کردن رهبر الهی از امت و به دنبال نفوذ در این حوزه ها بود؛ این تقابل از آنجا شکل می‌گیرد. هرجا فریاد حق‌طلبی عزت‌خواهی بلند می‌شود آنان به دنبال سرکوب کردن آن هستند. درست است که رژیم مستبد پهلوی برخورد می‌کرد، رژیم خودکامه‌ای که با نگاه‌های دنیاطلبی و زیاده‌خواهی در کشور حاکمیت می‌کرد ولی مشاوره‌هایی که آنها می‌گرفتند و هدایت‌هایی که می‌شدند از جانب نظام سلطه بود. 
 
شما معتقدید پروژه نفوذ از سال 42 دنبال می‌شد آیا رژیم پهلوی نیز تسهیل کننده این نفوذ بود؟
 
استکبار برای جریان سلطه‌ جهانی با هدف سرکوب حق‌طلبان آموزش می‌گذارد. تأسیس ساواک در کشور ما که سازمان مخوفی برای سرکوب نگاه حق‌طلبانه ملت ایران بود یا هر نوع نظامی که با رژیم ستمشاهی، تحت هدایت  و نظارت آنها بود، نمونه این موضوع است. در آن زمان جریانی مقابل خواست و اراده ملت ایستاده بود؛ اراده ملت ایران نیز این بود که در مسیر تعالی و سعادت قرار بگیرد. 
 
حال این ستیزه شروع شد و اولین و مهم‌ترین شرط این ستیز نیز این است که ما میدان را خوب بشناسیم و دشمن‌شناس باشیم. چراکه در این صورت توجه داریم این دشمن در حال دشمنی پیاپی با آن حرکت ماست. استکبار بخصوص آمریکا در همان دوران قبل از انقلاب تلاش خود را برای نفوذ انجام داد که اتفاق هم افتاد. هدف آنان نیز این بود که اهداف و منابع و منافعی که برای خود تعریف کرده بودند را از طریق عناصری تأمین کنند. 
 
مثلا در تشکیلات انقلابی که شکل می‌گرفت یک دفعه یک حرکتی از درون، آن را متلاشی می‌کرد. جاسوس‌هایی می‌فرستادند در داخل این تشکیلات تا این ناصر به اهداف خود برسند.  این بحث نفوذ پیشینه و دیرینه دارد و یک ساز و کاری است که الان نیز آن را دنبال می‌کنند.
 
*اولین نفوذ در دولت موقت رخ داد/ وظیفه امیر انتظام جهت‌دهی تصمیمات دولت طبق خواست استکبار بود
 
اما آمریکا نتوانست با نفوذش در رژیم پهلوی جلوی انقلاب را بگیرد. نظرتان در این خصوص چیست؟
 
استکبار و در رأس آن آمریکا نتوانستند جلوی پیروزی انقلاب را بگیرند و پس از آن تقابل با انقلاب اسلامی را آغاز کردند. در ادامه یکی از پروژه‌های اصلی‌شان نفوذ بود که در دولت موقت نفوذ کردند. عناصر نفوذی‌شان را در دولت موقت (اولین دولتی که در جمهوری اسلامی بعد از پیروزی انقلاب تاسیس شد) آوردند که اسنادش هم موجود است. 
 
امیر انتظام  که سخنگوی دولت موقت و تنظیم‌کننده روابط نخست‌وزیر وقت بود، یک فرد کددار در لانه جاسوسی استکبار بود. کاری که انجام می‌داد این بود که جهت‌گیری‌هایی دولت را  طبق خواست و منافع استکبار پیش می‌برد. مقام معظم رهبری نیز اخیرا بسیار روی این موضوع تاکید کردند چون شرایط به گونه‌ای رقم خورد و حساسیت‌ها به گونه‌ای کاسته شد که عرصه برای نفوذ آسان عناصری که بیایند و پیگیر خواست استکبار باشد مهیاتر شد.
 
ما برای بحث نفوذ 2 یا 3 مقطع داریم. یکی اول انقلاب است که امام (ره) در آن زمان فرمودند برخی حرفهای دشمنان ما از زبان‌ برخی داخلی‌ها شنیده می‌شود، از زبان برخی مسئولان و این خود پروژه نفوذ بود که امام هشدار آن را دادند.
 
*در دوران اصلاحات به بهانه ایجاد فضای باز سیاسی رخنه دشمنان را تسهیل می‌کردند
 
در زمان حاکمیت لیبرال‌ها در کشور دوباره این اتفاق می‌افتد و آن زمان هم عناصر نفوذی می‌آیند در واقع آن قائله‌ها و زمینه‌ها را دنبال می‌کنند. می‌گذرد تا زمانی که دوباره به بهانه ایجاد فضای باز سیاسی و یک نوع شرایطی که در دولت اصلاحات اتفاق می‌افتد افرادی در مسئولیت‌هایی گمارده شدند که اندیشه و خواست جریان مخالف گفتمان انقلاب را دنبال می‌کردند و رخنه دشمنان را تسهیل می‌کردند. مثلا وزیر یکی از مهمترین وزارتخانه ها سر از غرب در می‌آورد و کاملا با نقشه های آنها هماهنگ است. 
 
حضور برخی افراد در مسئولیت‌هایی که عرصه نفوذ دشمن را به کشور تسهیل می‌کرد چه تبعاتی در آن مقطع برای کشور داشت؟
 
در آن زمان این حضور در عرصه تصمیم‌گیری منجر به عقب‌نشینی جامعه اسلامی از ارزش‌های اسلامی می‌شد که بعدا به یک معضل تبدیل شد. اباهه‌گری در آن زمان ترویج شد اینکه برخی در وزارتخانه‌ها کاری کنند که جامعه از داشته‌های خودش دور و به خواسته‌های دشمن نزدیک شود را چگونه چاره کنیم! این نفوذ است. 
 
در قراردادهای ما نیز امکان دارد این اتفاق بیفتد، اخیرا  مشاهده می‌کنیم چند چهره نفوذی را که گرفتند و دستگیر کردند، در قراردادهای نفتی فعال بودند و در برخی از مسائلی که می‌تواند سرنوشت کشور را به گونه‌ای دیگر رقم بزند و منافع و منابع کشور را تحت تاثیر خود قرار دهد، دخالت داشتند.
 
*در نفوذ، خودمان حقمان را دودستی تقدیم دشمن می‌کنیم
 
برنامه جدی استکبار نفوذ است، در عرصه فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و در عرصه سیاسی کشور هم برنامه دارند و تمام سعی‌شان به اجرا در آمدن آن برنامه‌ها است. مقام معظم رهبری می‌فرمایند وقتی ما می‌گوییم این‌ها دنبال نفوذ هستند این نیست که مثلا فکر کنید که می‌خواهند کودتا کنند. آنها خود می‌دانند که ساختار کشور ما به گونه‌ای شکل گفته که نمی‌توانند کودتایی در کشور ما سازمان دهند بلکه این‌ها وقتی می‌گویند می‌خواهند نفوذ کنند برای نفوذ دو تا گروه را انتخاب کردند یک گروه مسئولان هستند و گروه دیگر مردم. آماج حملات نفوذی استکبار در دو نقطه متمرکز است. 
 
دشمن چگونه در مسئولان نفوذ می کند؟ ابزارش چیست؟
 
مسئولان آماج نفوذند و هدف این است که محاسبات مسئولان را عوض کنند و تغییر دهند. مقام معظم رهبری می‌فرمایند مسئول جمهوری اسلامی به این نتیجه برسد؛ با ملاحظه هزینه و فایده احساس کند که باید این اقدام را بکند یا نکند، حال نتیجه این مسئول در اثر نفوذ، خواست استکبار را تضمین می‌کند و منافع خودمان را در معرض تهدید قرار می‌دهد. 
 
جهت دیگر نفوذ که استکبار آن را دنبال می‌کند، این است که مسئولی که تا امروز تصور می‌کرد باید بر یک حق مسلم این کشور اصرار کند، فضا را به سمت و سویی ببرد که حاضر شویم این حق را دو دستی به استکبار تقدیم کنیم درحالیکه خودمان هم می‌دانیم ناعادلانه است.
 
از این رو مقام معظم رهبری در جریان مذاکرات هسته‌ای فرمودند هر کاری می‌کنید باید ادامه و استمرار این حرکت ما تضمین شود، و در دل توافقات به گونه‌ای باشد که ما از حق خود عقب‌کشی نمی‌کنیم؛ حالا نرمش قهرمانانه قهرمان شدن نهایی را باید به دنبال داشته باشد و دیپلماسی هنرمندانه ای می‌خواهد که حقوق ملت تضمین شود، اما اینکه محاسباتمان عوض شود و به نتیجه‌ای برسیم که از یک حقی برای ملت باید کوتاه بیایم ولی به آن نتیجه لازم نرسیم، این اگر بخواهد اتفاق بیفتد اتفاق مبارکی قطعا نخواهد بود. 
 
تغییر محاسبات مسئله مهمی است. اینکه ارزشیابی هزینه‌-فایده‌ها مرتب در سطح جامعه پمپاژ شود آن هم با این هدف که جامعه‌ای که دارای اراده‌‌ قوی برای پیگیری حقوق خود است، دچار محاسبات مادی دشمن شود چراکه در این صورت است که این جامعه برای پذیرش تحمیل‌های دیگر آماده می‌شود.
 
* از شاخص‌های موفقیت در استکبارستیزی دروازه‌بانی نفوذ است
 
یک نوع دشمنی، دشمنی نرم است که اسم آن نفوذ است و به قدری مهم است که باید همه مسئولان و نخبگان نظام به آن حساس باشند تا دشمن نتواند کار خود را پیش ببرد. منافع این کشور و پیشرفت این کشور باید تضمین شود. به بهانه اینکه مثلا ما یک حقیقتی را بیان کنیم، یک جناحی در مظان قرار گیرد نمی‌توان آن حقیقت را کتمان کرد. باید بدانیم دشمن طراحی نفوذ دارد.
 
راه مقابله با پروژه نفوذ دشمن را در چه می‌دانید؟
 
برنامه دشمن برای نفوذ در اسناد لانه جاسوسی و اعترافاتی که سیاستمداران غربی کردند، برای ما اثبات شده است. اتفاقی در کشور می‌‌افتد، جاسوسی به اسم روزنامه نگار دستگیر می‌شود. بعد از آن می‌بینیم که آنها چقدر نسبت به این موضوع فضاسازی می‌کنند. مسلم است آن جاسوس که در لباس روزنامه‌نگار است، برای مأموریت آنها آمده و نفوذی است حال چه عنوان روزنامه نگار یا تاجر داشته باشد.
 
از شاخص‌های موفقیت در استکبارستیزی دروازه‌بانی نفوذ است، دروازه‌بانی نفوذ امری است که هر فردی که امروز در نظام جمهوری اسلامی با هر تفکر و جناح سیاسی حضور دارد و وظیفه‌ای در این نظام به عهده گرفته است، باید بدان عمل کند. که اگر دروازه‌بانی نفوذ نکند و جلوگیری نکند در آتش قهر الهی می‌سوزد و باید پاسخگوی قطره قطره خون شهدا باشد.
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
کارشناس مسائل سیاسی گفت: به بهانه ایجاد فضای باز سیاسی و شرایطی که در دولت اصلاحات اتفاق می‌افتد افرادی در مسئولیت‌‌ها گمارده شدند که خواست جریان مخالف گفتمان انقلاب را دنبال و رخنه دشمنان را تسهیل می‌کردند.
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
41%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
14%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
44%
 
مشتریان علیرغم تحریم‌ها خواستار نفت ایران هستند
مشتریان علیرغم تحریم‌ها خواستار نفت ایران هستند
بازدید : ١٢٤
صالحی پیشنهادهای دریافتی از اتحادیه اروپا برای انتظارات ایران درباره برجام را کافی ندانست
صالحی پیشنهادهای دریافتی از اتحادیه اروپا برای انتظارات ایران درباره برجام را کافی ندانست
بازدید : ١٢٨
رحمانی فضلی:دولت بدنبال ساماندهى فعالیت کوله‌برى در استان‌هاى مرزى است/ راهکارهاى پیشنهادى جهت رفع مشکل کوله‌بران ظرف یک هفته آینده ارائه شود
رحمانی فضلی:دولت بدنبال ساماندهى فعالیت کوله‌برى در استان‌هاى مرزى است/ راهکارهاى پیشنهادى جهت رفع م...
بازدید : ١٣٨
ایمانی: حمایت آمریکا از «حکومت حجاز» به‌عنوان متحجر‌ترین رژیم دنیا نشان‌دهنده «حقوق بشر آمریکایی» است
ایمانی: حمایت آمریکا از «حکومت حجاز» به‌عنوان متحجر‌ترین رژیم دنیا نشان‌دهنده «حقوق بشر آمریکایی» اس...
بازدید : ٢٢٨
کوشکی مطرح کرد: مرگ بر آمریکا وقتی موثر می‌شود که تحقیقی شود
کوشکی مطرح کرد: مرگ بر آمریکا وقتی موثر می‌شود که تحقیقی شود
بازدید : ٢٧٠
تولیت آستان قدس رضوی در گفتگوی ویژه خبری: هر نوع فعالیت اقتصادی را در شان آستان قدس رضوی نمی دانیم
٥٥:٣٣
تولیت آستان قدس رضوی در گفتگوی ویژه خبری: هر نوع فعالیت اقتصادی را در شان آستان قدس رضوی نمی دانیم
بازدید : ١٦٨٥
گفتگوی ویژه خبری؛ فضائلی: اتفاقات 88 در آن حد پیش بینی نمی‌شد|سروری: انتخابات بهانه بود آنها اصل نظام را نشانه گرفته بودند
٣٩:٢٨
گفتگوی ویژه خبری؛ فضائلی: اتفاقات 88 در آن حد پیش بینی نمی‌شد|سروری: انتخابات بهانه بود آنها اصل نظا...
بازدید : ١٠٤٥
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛ دومینوی پیروزی حلب به پنج استان دیگر خواهد رسید|پیروزی در حلب محصول مجاهدت سوریه بود
٣٣:٣٩
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛ دومینوی پیروزی حلب به پنج استان دیگر خواهد رسید|پیروزی در حلب محصول مجا...
بازدید : ١٠٠٢
کدخدایی در «نگاه یک»: هیچ‌ جای دنیا ۱۲ هزار نفر برای ۳۰۰ کرسی رقابت نمی‌کنند|همه کشورها بر هزینه‌های انتخاباتی نظارت می‌‌کنند
٠١:٠٦:٣٤
کدخدایی در «نگاه یک»: هیچ‌ جای دنیا ۱۲ هزار نفر برای ۳۰۰ کرسی رقابت نمی‌کنند|همه کشورها بر هزینه‌های...
بازدید : ٧٢٠
امینی: رئیس جمهور باور ندارد جرمی از سوی برادرش صورت گرفته|عده‌ای منتظر قراردادهای جدید نفتی هستند تا سودهای کلانی به جیب بزنند
امینی: رئیس جمهور باور ندارد جرمی از سوی برادرش صورت گرفته|عده‌ای منتظر قراردادهای جدید نفتی هستند ت...
بازدید : ٤٠٩
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛ آمریکا از ابتدای برجام بدعهدی های خود را آغاز کرد|بهتر بود واقعیت های برجام در تهران مطرح می شد
٤٠:١٨
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛ آمریکا از ابتدای برجام بدعهدی های خود را آغاز کرد|بهتر بود واقعیت های ب...
بازدید : ١٣٤٧
دیدگاه ها درباره اصلاحات العبادی/ معرفی جریان‌های موج سوار | نشست «بررسی اصلاحات العبادی در عراق»
دیدگاه ها درباره اصلاحات العبادی/ معرفی جریان‌های موج سوار | نشست «بررسی اصلاحات العبادی در عراق»
بازدید : ٦٨٨
تبانی زیرمجموعه‌ها درباره بابک زنجانی/ بنزین وارداتی یورو ۲ هم نیست | ارسال به دوستان سیدمسعود میرکاظمی در شناسنامه
٠١:٠٤:٥١
تبانی زیرمجموعه‌ها درباره بابک زنجانی/ بنزین وارداتی یورو ۲ هم نیست | ارسال به دوستان سیدمسعود میرکا...
بازدید : ٣٠٦٣
دنیا منتظر شل شدن تحریم ها جهت استفاده از انرژی ایران | وزیر نفت در گفتگوی ویژه خبری
١٣:٠٤
دنیا منتظر شل شدن تحریم ها جهت استفاده از انرژی ایران | وزیر نفت در گفتگوی ویژه خبری
بازدید : ٣١٦٣
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو