عزت الله ضرغامی می‌گوید ایران قصد دارد با هدف از بین بردن مشكلات ماشی از قطع برنامه‌های صدا و سیما روی ماهواره‌های دیگر، ماهواره ایران ست را به فضا بفرستد.
 
رئیس سازمان صدا و سیما درباره آخرین وضعیت ایران ست؛ گفت: پروژه ایران ست را در یکی از نقاطی که سازمان صدا و سیما مالکیت دارد و از آن به صورت مشترک با عرب ست استفاده می‌كنیم، راه‌اندازی می‌شود.
 
ضرغامی ادامه داد: بخشی که مربوط به ما می‌شود تحت عنوان ایران ست است که شبکه‌های داخلی و خارجی ما روی آن قرار دارند اما نقطه دیگر که 37 درجه و مخصوص جمهوری اسلامی است و ما می‌توانیم روی آن ماهواره جمهوری اسلامی بفرستیم.
 
ضرغامی درباره آخرین مراحل این ماهواره گفت: خوشبختانه بودجه آن طی سال‌های گذشته تصویب شده است و الان سفارش دادن برای ساخت و پرتاب در دستور کار ما قرار گرفته است.
 
ضرغامی افزود: خوشبختانه پیشرفت‌های خوبی که در بخش فناوری در طول این سال‌ها ایجاد شده است این چشم‌انداز را نشان می‌دهد که در آینده نه چندان دور خودمان بتوانیم در فهرست کشورهای سازنده ماهواره باشیم و چه بسا بتوانیم پرتاب‌کننده خوبی برای ماهواره در مدار ژاو که دورترین و سخت‌ترین مدار از نظر قرار گرفتن ماهواره است، باشیم.
 
رئیس سازمان صدا و سیما افزود: هر دو پروژه جلو می‌رود هم پروژه ساخت در داخل و هم ساخت در خارج از کشور اما زمانی را نمی‌توانیم برای آن پیش‌بینی کنیم.
 
رئیس سازمان صدا و سیما در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت بودجه سریالهای صدا و سیما گفت: بسیاری از پروژه‌های خوب ما که بنده خودم هم علاقمندم تا زودتر شروع شود چون اعتبار لازم را از لحاظ بودجه‌ای ندارد، هنوز آغاز نشده است.
 
 
منبع: ایلنا
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 1
طالبی  | ۱۳۹۲ چهارشنبه ۸ خرداد
3
0
پاسخ
از آقای ضرغامی به خاطر تحمل سنگین فشارهای سیاسیون نسبت به رسانه ملی باید متشکر باشیم چون رعایت عدالت و انصاف دستخوش احساس انتقام نشدن در شرایط پیش از انتخابات واقعا یک انسان وارسته وبا تقوا لازم دارد .
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
چه بسا بتوانیم پرتاب‌کننده خوبی برای ماهواره در مدار ژاو که دورترین و سخت‌ترین مدار از نظر قرار گرفتن ماهواره است، باشیم.
 
به نظر شما دولت یازدهم ودوازدهم چقدر در تحقق دولت الکترونیک موفق بوده است؟
بسیار زیاد
20%
 
تاحدودی
40%
 
بسیارکم
40%