خواننده محبوب و جوان که حالا در این عرصه به نام و آوازه‌ای رسیده روزگاری نه چندان دور فوتبال بازی می‌کرد و همبازی دو بازیکن پیشین پرسپولیس بوده است.
 
مهر - حامد همایون که حالا در عرصه موسیقی یکی از خوب هاست در روزگار نوجوانی فوتبالیست خوبی بوده و خود را به تیم فجرسپاسی هم رسانده اما یک اتفاق تلخ که کنار زمین رخ داده است او و پدرش را از عقد قرارداد رسمی منصرف و مسیر زندگی اش را تغییر داده است.
 
هر چند که خودش تاکید می کند حتی اگر زمان با عقب هم برگردد بازهم موسیقی را انتخاب خواهد کرد و فوتبال را ادامه نمی داد. حامد همایون علاوه بر گفتگوی هنری خود به چند سوال ورزشی هم پاسخ داد.
 
* با مشغله کاری که دارید آیا ورزش و رویدادهایش را پیگیری می کنید؟
- به طور جدی و حرفه ای که نه اما جسته و گریخته در جریان مسائل مهم قرار می گیریم. خصوصا بازیهای تیم ملی فوتبال را دنبال می کنم. 
 
* پس شما هم یک فوتبالی هستید؟
- در دوران نوجوانی فوتبال را دنبال می کردم. مثل خیلی از نوجوانان فوتبال بازی می کردیم. تهرانی ها می‌گویند گل کوچک و ما در شیراز می گوییم «گل فنی» چون بازی کردنش فنی است.
 
* پس شما هم از فوتبال خیابانی و زمین خاکی شروع کردید؟
- از همانجا فوتبال را شروع کردم و در مسابقات آموزشگاه ها کاپیتان بودم و در ناحیه یک استان قهرمان شدیم و بعد هم به تیم منتخب استان دعوت شدم. آن زمان در اردوگاه رامسر مسابقاتی برگزار می شد که خیلی از بازیکنانی که الان در لیگ برتر هستند در تیم استان های خودشان حضور داشتند.
 
* مثلا چه بازیکنانی بودند؟
- در تیم خود ما که استان فارس بود مهرزاد معدنچی و سیاوش اکبرپور حضور داشتند. یادم هست در دیدار رده بندی که ما شکست خوردیم گل تیم فولاد را ایمان مبعلی زد و تیم خوزستان سوم شد. 
 
* به فوتبال ادامه دادید یا...
- بله، بعدها تیمی تشکیل دادیم به اسم ولیعصر. تا دوم دبیرستان در همین تیم بودم و در پست دفاع آخر بازی می کردم. چپ پا بودم و تکنیک خوبی هم داشت. پنالتی زن تیم بودم و هیچ پنالتی را خراب نکردم. سال دوم دبیرستان بودم که فجرسپاسی تشکیل شد. رفتم برای تست دادن که قبول شدم و قرار شد با فجر قرارداد ببندم. 
 
* بالاخره قرارداد با فجر را بستید یا نه؟
- همان زمان به موسیقی علاقه زیادی داشتم و باید یکی را انتخاب می کردم. البته یک اتفاق بد هم کنار زمین رخ داد که پدرم دیگر اجازه نداد فوتبال را ادامه دهم. همان زمان مهرزاد معدنچی و چند بازیکن دیگر رفتند با فجر قرارداد بستند اما مسیر من جدا شد و رفتم سراغ درس و موسیقی.
 
* پشیمان نیستید که قرارداد نبستید. اگر زمان به عقب برگردد قرارداد می بندید؟
- اگر الان زمان به عقب برگردد بازهم موسیقی را انتخاب خواهم کرد. البته دوستی ها را ادامه دادم. یک بار که رفته بودم دبی مهرزاد مرا دعوت کرد بازی الشباب را ببینم. علاوه بر مهرزاد و سیاوش که اشاره کردم، غلامرضا رضایی هم همبازی ما بود. البته جثه غلامرضا ریزتر از بقیه بود و بیشتر بازیکن تعویضی بود. مربی ما در همه این مدت حسین دیدماه بود.
 
* پس الان کمتر فوتبال را دنبال می کنید؟
- بله، خیلی نمی رسم که بخواهم پیگیر اتفاقات فوتبال باشم. از نظر من علی کریمی بهترین بازیکن تمام تاریخ فوتبال ایران است. 
 
* تا حالا به کنسرت شما آمده است؟
- نه، ولی قصد دارم علی کریمی را برای یکی از کنسرت هایم دعوت کنم. البته افشین پیروانی آمده بود و زمانی هم که در اصفهان برنامه داشتم احسان حاجی صفی آمده بود.
 
* ظاهرا پرسپولیسی هم هستید؟
- بله من پرسپولیسی هستم اما این تیم را به خاطر پرسپولیسی که مهدوی کیا، علی دایی و علی کریمی در آن بازی می کردند دوست دارم. به نظرم آن تیم بهترین تیم تاریخ پرسپولیس بود.
 
* تا حالا بازی پرسپولیس را از نزدیک دیده اید؟
- بله، یک بار در شیراز بازی این تیم را دیدم.
 
* در ورزشگاه آزادی چطور؟
- نه، من فقط یکبار در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کردم. آن هم بازی استقلال را دیدم. ما برای انتخابی تیم نونهالان ایران به تهران آمده بودیم که قرار شد برویم بین دو نیمه بازی استقلال روپایی بزنیم. کلا علاقه ای به حضور در جاهای شلوغ ندارم.
 
* چهره های مطرح فوتبالی تا به حال به کنسرت شما آمده اند؟
- نه، همانهایی که اشاره کردم آمدند. البته قصد دارم از مهدی مهدوی کیا و علی کریمی دعوت کنم.
 
* فکر می کنید تیم ملی ایران به جام جهانی صعود می کند؟
- قطعا، فکر می کنم تیم ملی ایران حتما راهی جام جهانی خواهد شد. البته اگر هم نرویم خیلی هم مهم نیست. همین که تیم خیلی جوان شده برای فوتبال ایران خوب است.
 
* از اینکه فرصت دادید تا چند سوال ورزشی از شما بپرسیم خیلی متشکریم.
- سپاس از شما
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
خواننده محبوب و جوان که حالا در این عرصه به نام و آوازه‌ای رسیده روزگاری نه چندان دور فوتبال بازی می‌کرد و همبازی دو بازیکن پیشین پرسپولیس بوده است.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
29%
 
متوسط
14%
 
ضعیف
56%