دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام با بیان اینکه ذات آمریکا زیر پا گذاشتن حقوق بشر است چون حاکمیت این کشور مبتنی بر اومانیسم است، گفت: جنگ‌افروزی که در درون حقوق بشر آمریکایی نهفته شده دموکرات و جمهوری‌خواه نمی‌شناسد.
 
فارس: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص «افشای حقوق بشر آمریکایی» و نامگذاری هفته دوم تیرماه هر سال به این نام، خبرگزاری فارس در گفت‌و‌گوهای جداگانه‌ای با کارشناسان سیاسی و حوزه بین‌الملل به بررسی ابعاد این موضوع پرداخت.
 
عبدخدایی در این مصاحبه با اشاره به سابقه تاریخی بحث حقوق بشر آن را دستخوش نگاه منفعت‌طلبانه قدرت‌مندان و سرمایه‌داران می‌داند.
 
وی معتقد است: ذات آمریکا زیر پا گذاشتن حقوق بشر است چون حاکمیت این کشور مبتنی بر اومانیسم است و اومانیسم و انسان‌ محوری تجاوز به حقوق انسان‌ها را مشروع می‌داند.
 
عبدخدایی همچنین با اشاره به نگاه اشتباه برخی نخبگان به آمریکا می‌افزاید:برخی از نخبگانی که اشتباه می‌کنند و راه را اشتباه می‌روند ممکن است که به طور موقت چوب لای چرخ این حرکت بگذارند ولی این چرخ حرکت خواهد کرد و جهان به سمت یک مقصد توحیدی می‌رود.
 
عبدخدایی با بیان اینکه ابتدا باید سابقه حقوق بشر را بررسی کنیم، اظهار داشت: اولین اعلامیه حقوق بشر را بعد از انقلاب کبیر فرانسه مجلس ملی این کشور صادر کرده است.
 
وی با بیان اینکه باید سابقه قوانین را هم بررسی کنیم، افزود: عده‌ای می‌گویند قوانین به طور کلی از سنای روم آمده است ولی مذهبیون معتقدند که پیامبران حامل قانون بوده‌اند.
 
عبدخدایی با بیان اینکه در دوره قاجار اروپایی‌ها قانون داشتند ولی قوانین‌شان تبعیض‌آمیز بود، خاطرنشان کرد: با این حال در ایران قانونی وجود نداشت و شاهنشاهی مذهب بی‌قانونی در تمام دنیاست که در آن دوران در کشور حاکم بود.
 
*سرمایه‌دارها همواره تفاسیری از حقوق بشر ارائه کرده‌اند
 
دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام با تاکید بر اینکه سرمایه‌دارها به علت خوی سرمایه‌داری خود همواره تفاسیری از این حقوق بشر ارائه کرده‌اند، گفت: عده‌‌ای از حقوق‌دان‌ها معتقد بودند قانون به معنای «قدرت» است ولی امثال روسو و برخی افراد قانون را به معنای «قرارداد» تعبیر می‌کردند و از اینجا حقوق بشر مطرح شد.
 
*آمریکا حقوق بشر را تفسیر به رای می‌کند
 
وی افزود: وقتی قدرتمندان به قدرت رسیدند حقوق انسان‌ها را پایمال کردند.
 
عبدخدایی با بیان اینکه انقلاب‌ها در دنیا بوجود آمد و برای انسان‌ها حقوقی‌ قائل شد،‌تصریح کرد: متاسفانه سیستم سرمایه‌داری قانون را حق خود می‌‌داند و هرجایی که بتواند قوانین را نقض می‌کند. در دنیای ما که حاکمیت سرمایه متداول است و آمریکا سرمایه‌داری بزرگی را در دنیا تعبیه کرده است، حقوق بشر را به دلیل خاصیت سرمایه‌داری تفسیر به رای می‌کند.
 
دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام با اشاره به اینکه همانطور که ذات آتش سوختن است ذات سرمایه‌داری زیر پا گذاشتن حقوق سایر انسان‌ها و همه آنهایی است که می‌خواهند استثمارشان کنند، تصریح کرد: ذات آمریکا زیر پا گذاشتن حقوق بشر است چون حاکمیت این کشور مبتنی بر اومانیسم است و اومانیسم و انسان‌ محوری تجاوز به حقوق انسان‌ها را مشروع می‌داند.
 
*ذات سرمایه‌داری ایجاب می‌کند که ترامپ با عربستان رقص شمشیر کند
 
وی ادامه داد: عربستان یک حکومت فامیلی است و از نظر همه فلاسفه و حقوق‌دانان مردود است ولی حقوق بشری آمریکایی ایجاب می‌کند برای اینکه این کشور را غارت کنند ترامپ با او رقص شمشیر کند و در ‌هما‌ن جا ایران را تهدید کند چون ذات سرمایه‌داری این است. نمی‌توان به سرمایه‌داری که در شرایط بحران اجناس را احتکار می‌کند گفت حقوق انسان‌ها را رعایت کن.
 
عبدخدایی با بیان اینکه حاکمیت آمریکایی ذاتا حقوق بشر را زیر پا می‌گذارد، اظهار داشت: در حالی که حضرت مسیح به انسان حقوقی قائل است و اکثر آمریکایی‌ها نیز مسیحی پروتستان هستند ولی می‌بینیم که تجاوزشان در گستره زمین روی تاریخ را سیاه کرده است.
 
دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام با اشاره به سه نوع استعار سنتی، نو و فرانو خاطرنشان کرد: آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم نوعی استعمار فرانو را در دست گرفته و به خود اجازه می‌دهد که برای مثال کشوری را که به دارو نیاز دارد با این بهانه که حقوق بشر را رعایت می‌کند تحریم کند.
 
وی افزود: هرکس که برخلاف مصالح آمریکا عمل کند به بدترین شکل به او تجاوز می‌شود و آمریکا هرجا که منافع‌اش به خطر بیفتد به آنجا نیرو می‌فرستد. اولین بمب اتم را حقوق بشر آ‌مریکایی مصرف کرد و اولین جنگ‌های بعد از جنگ جهانی دوم را در اقصی‌ نقاط جهان آمریکا آغاز نمود.
 
*جنگ‌افروزی حقوق بشر آمریکایی دموکرات و جمهوری‌خواه نمی‌شناسد
 
دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام با تاکید بر اینکه جنگ‌افروزی که در درون حقوق بشر آمریکایی نهفته شده دموکرات و جمهوری‌خواه نمی‌شناسد،‌ تصریح کرد: حقوق بشر آمریکایی برخلاف تمام نظریاتی است که متفکران و دانشمندان در مورد حقوق بشر مطرح کرده‌اند.
 
وی افزود: خوشبختانه خداوند می‌خواست که دست پیامبرگونه امام خمینی (ره) از آستین انقلاب بیرون بیاید و انقلاب اسلامی به عنوان تنها کشوری که در برابر قدرت جهنمی آمریکا مردانه ایستاده در دنیا شناخته شود. اگر رژیم شاهنشاهی هنوز پابرجا و شاه ژاندارم منطقه بود اکنون همان وضعی که حکومت قومی و قبیله‌ای عربستان به آن دچار است ایران نیز دچارش بود.
 
عبدخدایی در عین حال تاکید کرد: حقوق بشر امریکایی غارت، چپاول و آدم‌کشی است و این حقوق بشر قابل توسعه نیست چون حقوق ظالمان بر بشریت است. آمریکا جاهلیت قرن یک را امروز اجرا می‌کند و این جاهلیت پوسته‌ای از انسان به رویش کشیده شده و در درونش به طور مرتب جنایت می‌شود.
 
وی در پاسخ به سوالی پیرامون ضرورت شناخت نخبگان جامعه و آحاد مردم نسبت به حقوق بشر اعمالی توسط رژیم ‌آمریکا، تصریح کرد: اگر قائل به این باشیم که انسان در حال تکامل است و خود به خود رشد می‌کند اگر هم امروز در برابر این حقوق بشر نایستد فردا حتما خواهد ایستاد.
 
دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام ادامه داد: همانطور که در دنیا کمونیسم محکوم شد در آینده‌ای نه چندان دور حقوق بشر آمریکایی را هم محکوم خواهند کرد و آمریکا با این قدرتش در حال زوال است.
 
عبدخدایی با بیان اینکه نخبگان ما و آنها که اسلام به خوبی در درونشان جا گرفته این مطلب را خوب درک می‌کنند و عکس‌العمل نشان می‌دهند، گفت: فلذا می‌بینیم که رهبر انقلاب می‌فرمایند ترامپ برجام را پاره کند ما آن را آتش می‌زنیم و ا ین نشان آ‌گاهی جامعه‌ای است که تبلورش در رهبری آن ظاهر می‌شود.
 
وی تاکید کرد: مردم در راهپیمایی‌هایی چون روز قدس برای اجرای حقوق بشری خداگونه آمادگی خود را نشان می‌دهند و این مردم جریان پیدا خواهد کرد و دنیا به طرف توحید مسیر تکاملی خود را خواهد پیمود و نخبگان ما نیز پرچمدار این حرکت خواهد بود.
 
*اشتباه برخی نخبگان در شناخت آمریکا توقف موقت در حرکت توحیدی جهان ایجاد می‌کند
 
دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام در بخش پایانی مصاحبه در پاسخ به این سوال که چرا برخی نخبگان در محاسبات خود نسبت به حقوق بشر اعمالی توسط آمریکا دچار اشتباه می‌شوند اظهار داشت: برخی از نخبگانی که اشتباه می‌کنند و راه را اشتباه می‌روند ممکن است که به طور موقت چوب لای چرخ این حرکت بگذارند ولی این چرخ حرکت خواهد کرد و جهان به سمت یک مقصد توحیدی می‌رود.
 
وی در پایان تاکید کرد: جهت اعتقاد مردم به سمت توحید حرکت می‌کند و امیدواریم جهانی به وجود بیاید که تکامل‌ یافته باشد و بر این اعتقادیم که مترقی‌ترین نسخه‌ای که بر حقوق بشر تاکید دارد و آن را به طور کامل ارائه می‌کند نسخه اسلام است.
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام با بیان اینکه ذات آمریکا زیر پا گذاشتن حقوق بشر است چون حاکمیت این کشور مبتنی بر اومانیسم است، گفت: جنگ‌افروزی که در درون حقوق بشر آمریکایی نهفته شده دموکرات و جمهوری‌خواه نمی‌شناسد.
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
41%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
14%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
44%
 
بیانیه پایانی نشست «آستانه»؛ تأکید دوباره بر تلاش برای حل سیاسی بحران سوریه
بیانیه پایانی نشست «آستانه»؛ تأکید دوباره بر تلاش برای حل سیاسی بحران سوریه
بازدید : ١١٤
ظریف: در صورت ناکارآمد بودن مکانیسم ویژه اروپایی‌ها از برجام خارج می‌شویم
ظریف: در صورت ناکارآمد بودن مکانیسم ویژه اروپایی‌ها از برجام خارج می‌شویم
بازدید : ٩٦
سرجیو ویگل: فروپاشی، جنگ داخلی و تجزیه پیش روی آمریکاست/ شاید جهان در سال 2030 جهانی بدون ایالات متحده باشد
سرجیو ویگل: فروپاشی، جنگ داخلی و تجزیه پیش روی آمریکاست/ شاید جهان در سال 2030 جهانی بدون ایالات متح...
بازدید : ١٠٩
مشکلات اقتصادی کشور پارلمان را سه ساعت غیرعلنی کرد/ اظهارات روحانی صدای یک نماینده را درآورد
مشکلات اقتصادی کشور پارلمان را سه ساعت غیرعلنی کرد/ اظهارات روحانی صدای یک نماینده را درآورد
بازدید : ١١٧
عبدخدایی: نفسانیات بر آرمان گرایی برخی انقلابیون غلبه کرد
عبدخدایی: نفسانیات بر آرمان گرایی برخی انقلابیون غلبه کرد
بازدید : ٢٢٧
حجت‌الاسلام رحیمیان: جبهه مردمی مشکل تاریخی جریان انقلابی برای وحدت را حل کرد|در مقاطع آتی عملکردها اصلاح می‌شود
حجت‌الاسلام رحیمیان: جبهه مردمی مشکل تاریخی جریان انقلابی برای وحدت را حل کرد|در مقاطع آتی عملکردها ...
بازدید : ٢٧٣
محمدمهدی عبدخدایی: اشتباهات مصدق کودتا را تسهیل کرد
محمدمهدی عبدخدایی: اشتباهات مصدق کودتا را تسهیل کرد
بازدید : ٢٧٩
اگر دوباره برگردم حسین فاطمی را ترور می کنم !! | ناگفته‌های عبد‌خدایی از ترور شهید فاطمی و مواضع مصدق در شناسنامه
٥٤:٣٥
اگر دوباره برگردم حسین فاطمی را ترور می کنم !! | ناگفته‌های عبد‌خدایی از ترور شهید فاطمی و مواضع مصد...
بازدید : ٧٥٧٩
وزارت کشور بر توسعه محور بودن تاکید دارد | رحمانی‌فضلی در گفتگوی ویژه خبری
١٥:٠٠
وزارت کشور بر توسعه محور بودن تاکید دارد | رحمانی‌فضلی در گفتگوی ویژه خبری
بازدید : ٢٩٠٤
اولین کسی که از من تمرد کرد اکبر گنجی بود | محسن رضایی مهمان ویژه برنامه شناسنامه
١٤:٥٩
اولین کسی که از من تمرد کرد اکبر گنجی بود | محسن رضایی مهمان ویژه برنامه شناسنامه
بازدید : ٦٨٦٥
رقیب ندارم و با کسی رقابت نمی‌کنم | سید محمد غرضی در گفتگوی ویژه خبری
١٤:٥٨
رقیب ندارم و با کسی رقابت نمی‌کنم | سید محمد غرضی در گفتگوی ویژه خبری
بازدید : ٣٨٩٨
ویژگی های یک زمام دار شایسته به عنوان رئیس جمهور | گفتگو با استاد محمد مهدی عبدخدایی
١٥:٠٤
ویژگی های یک زمام دار شایسته به عنوان رئیس جمهور | گفتگو با استاد محمد مهدی عبدخدایی
بازدید : ٥٩٠٨
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو