دبیرکل حزب کار با بیان اینکه آزادی‌های مصرح در قانون اساسی باید برای همه یکسان باشد، گفت: برخی محدویت‌هایی که برای سیدمحمد خاتمی صورت گرفته خلاف قانون اساسی است.
 
حسین کمالی در گفت‌وگو با ایلنا،‌ درباره عدم پذیرش ریاست‌ دوره شورای هماهنگی از سوی حجت الاسلام‌ هادی خامنه‌ای دبیر جبهه نیروهای خط امام و رهبری گفت: شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان متشکل از ۲۰ عضو است که از سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفتند و یک نوع حرکت هماهنگ را در صحنه سیاسی، اجتماعی به نمایش گذاشتند و نحوه مدیریت این شورا به صورت گردشی صورت می‌گیرد.
 
وی با بیان اینکه هر سه ماه یک‌بار یکی از  احزاب عضو مسئولیت اداره شورای هماهنگی اصلاحات را به عهده می‌گیرد،‌ افزود: این شورا دارای کمیته‌های سیاسی، کمیته استانی، مالی و اجرایی است که بر اساس کارکرد کمیته‌ها کارهای شورا را تنظیم می‌شود.
 
دلیل نپذیرفتن ریاست دوره‌ای خانه احزاب، اعتراض به رفتار برخی گروه‌ها 
 
دبیرکل حزب کار، ادامه داد: شورای سیاست‌گذاری که در انتخابات با پیشنهاد ما و تصویب شورای هماهنگی  کار خود را آغاز کرد عملکردی را ارائه داد که مورد انتقاد برخی از گروه‌ها و اشخاص قرار گرفت و مسائلی را که امروز  با آن مواجه هستیم مبنی بر اینکه برخی در جلسات شرکت نکرده و یا اینکه مسئولیت قبول نمی‌کنند در حقیقت به نوعی اعتراض به شیوه و رفتاری است که  توسط  برخی  از احزاب و گروه‌ها صورت گرفته است.
 
کمالی بیان کرد:  البته برای بررسی موضوع به صورت اساسی باید از خود افراد سوال کرد تا دلایل جامع‌تر و کامل‌تری را ارائه کرد.
 
ریاست شورای هماهنگی در دوره بعدی بر عهده خانه کار گر است 
 
وی گفت: اکنون مسئولیت شورای هماهنگی اصلاحات به مدت سه ماه بر عهده حزب اسلامی کار و دوره بعدی هم به عهده خانه کارگر خواهد.
 
تعامل اجتماعی، سیاسی رییس‌جمهور مبنای گردش نیست 
 
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره دیدار روحانی با جامعه روحانیت مبارز،‌ گفت: کسی که به عنوان رییس‌جمهور انتخاب می‌شود، می‌تواند با افراد مختلفی نشست و برخواست و گفت‌وگو، تعامل اجتماعی و سیاسی داشته باشد، اما اینکه این را مبنای یک گردش قرار دهیم، شاید دلیل کافی نباشد.
 
وی افزود: اینکه آقای روحانی سیاست‌هایش را به چه سمت‌وسویی متمایل می‌کند، باید گفت برخی از محافل و اشخاص سیاسی نسبت به آنچه اتفاق می‌افتد دید مثبتی ندارند و برخی هم منتظر هستند که مواضع روحانی در آینده چگونه خواهد بود و براساس آن داوری‌ها را شکل دهند و اظهار نظر در این‌ باره را زود می‌دانند.
 
کمالی با بیان اینکه  بسیاری از اشخاصی که در پیروزی آقای روحانی از جمله اصلاح‌طلبان نقش اساسی داشتند امروز منتظر می‌مانند تا مواضع ایشان را در آینده ببینند، اظهارداشت: برای هر فعلی می‌شود دلایل مختلفی را فرض کرد، اما هنوز ارزیابی‌ها به صورت ساده صورت می‌گیرد و شاید در آینده بهتر بشود نظر داد.
 
وی گفت: کسی که در مسند ریاست جمهوری قرار می‌گیرد بنا است که کشور را اداره کند و رییس‌جمهور همه گروه‌های‌ جامعه باشد، چه آنهایی که او را به مسند ریاست جمهوری رساندند و چه آنهایی که مخالف بوده‌اند همه باید از حاصل کار و تلاش منطقی که ایشان اعمال خواهد کرد بهره‌مند شوند و نمی‌توان چندان این موضع را جناحی کرد. 
 
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب، بیان کرد: امنیت ملی، همبستگی ملی و پیشرفت کشور در دستور کار رییس‌جمهور قرار دارد و رییس‌جمهور نمی‌تواند از این مسائل فاصله گیرد و این سیاست‌ها به گونه‌ای نیست که بخواهیم آن را چرخش مواضع روحانی بدانیم، اما اینکه نحوه اداره جامعه چگونه خواهد بود آیا روند اصلاحی پیش خواهند گرفت یا محافظه کاری خواهند داشت این مسئله‌ای است که در آینده مشخص می‌شود. مدیرانی که انتخاب می شود تا حدودی شاخص این مساله هستند .
 
رییس دوره‌ای خانه احزاب درباره اینکه جامعه روحانیت در دیدار با روحانی بر رفع شکاف‌ها تاکید داشت، چقدر ضرورت دارد که احزاب برای رفع شکاف‌ها در جامعه و گفت‌وگوی ملی پیش قدم شوند، افزود: نمی‌دانم منظور از رفع شکاف‌ها چه بوده است اما  یک زمان رفع فاصله‌‌ها در فضای سیاسی مدنظر است که اگر در چارچوب یک گفت‌وگوی منطقی طرح شود، مفید خواهد بود.
 
وی ادامه داد: یعنی نظرات مختلف در هر بحثی می‌تواند مطرح شده و مردم با دیدگاه‌ها و نظرات مختلف آشنا شوند و انتخاب درباره آن فکر و نظر صورت گیرد و مبنای تصمیمات و حرکات جامعه باشد و  در حقیقت تحرکات به سمت یک گفتمان اجتماعی پیش‌رود. 
 
نیازمند جدل منطقی در جامعه هستیم 
 
کمالی با بیان اینکه در جامعه به یک دیالکتیک و یا همان جدل منطقی نیاز داریم که افراد در چارچوب‌های مدنی استدلال و گفت‌وگو کنند نه اینکه استبداد رای داشته باشند،‌ اظهارداشت: افراد باید بتوانند نظر خود را بگویند و یا دیگران را قبول نداشته باشند اما باید هر نظری که می‌دهند بر پایه علمی باشد. بنابراین اگر این گفت‌وگوی اجتماعی مبنای تفاهم بیشتر باشد و دوستی و تعامل ایجاد کند، رویکرد بسیار خوبی است و باعث همبستگی و گفت‌وگوی ملی می‌شود. 
 
مجادلات گذشته در خانه احزاب کنار گذاشته شده است 
 
وی با اشاره به همگرایی جریان‌ها در خانه احزاب، گفت: اکنون مدیریت خانه احزاب به صورت گردشی است و با اینکه اصلاح‌طلبان دارای رای بیشتر هستند، اما تصمیم گرفتیم اصولگرایان و مستقلان هم در انتخابات شرکت داشته باشند و یک دوره مسئولیت را برعهده گیرند. در نتیجه مجادلات و گفت‌وگوهای تندی که در گذشته صورت می‌گرفت کنار گذاشته شده است و اکنون هر سه گروه در فضای ملایمی با هم گفت‌وگوهای  صمیمانه‌ای انجام می‌دهند .
 
کمالی با تاکید بر اینکه رفتار و گفتمان تعاملی باید به کل جامعه منتقل شود، اظهار داشت: البته از سوی  احزاب و تشکل‌ها به نوعی این رفتار پیش می‌رود و رسانه ملی و دستگاه‌های اجرایی و قوای سه گانه هم در این زمینه موثر هستند و باید  یک نوع فرهنگ‌سازی و ایجاد هنجارهای مثبت در دستور کار قرار گیرد.
 
آزادی‌های مصرح در قانون اساسی باید برای همه یکسان باشد
 
وی با اشاره به ایجاد برخی از محدویت‌ها برای فعالان سیاسی بویژه سیدمحمد خاتمی بیان کرد: فضای سیاسی ما باید آزاد باشد و افراد بتوانند آزادانه اظهار نظر و مخالفت و موافقت خود را  ابراز کنند؛ اگر دستگاه‌های مختلف بخواهند درباره هر اظهارنظری واکنش نشان دهند و هر محدودیتی را ایجاد کنند، چندان پسندیده نبوده و افکارعمومی با این نوع رفتارهای محدود کننده همراه نیست .
 
دبیرکل حزب کار با تاکید بر اینکه آزادی‌های مصرح در قانون اساسی باید برای همه یکسان باشد و برخی محدویت‌هایی که صورت گرفته خلاف قانون اساسی است، گفت: البته باید همه حرکت‌ها از سوی جناح‌های سیاسی در چارچوب حفظ وحدت ملی و نظام و امنیت کشور باشد.
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
دبیرکل حزب کار با بیان اینکه آزادی‌های مصرح در قانون اساسی باید برای همه یکسان باشد، گفت: برخی محدویت‌هایی که برای سیدمحمد خاتمی صورت گرفته خلاف قانون اساسی است.
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
46%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
12%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
41%
 
کمالی: فضای کشور رادیکال نشود|کسی نمی گوید نباید با منافقین مقابله می شد
کمالی: فضای کشور رادیکال نشود|کسی نمی گوید نباید با منافقین مقابله می شد
بازدید : ١٥٨
حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی: نگران روحیه «شاه سلطان حسینی» در برخی مسئولان هستیم|دولت دنبال رابطه با آمریکا با برجام بود
حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی: نگران روحیه «شاه سلطان حسینی» در برخی مسئولان هستیم|دولت دنبال رابطه با...
بازدید : ١٦٢
شیبانی در گفتگوی تفصیلی: غربی‌ها ناچار به تغییر موضع در قبال سوریه شدند
شیبانی در گفتگوی تفصیلی: غربی‌ها ناچار به تغییر موضع در قبال سوریه شدند
بازدید : ٢٦١
توافق نیازی به رای مجلس ندارد/از آمدن اروپایی‌ها ذوق زده نمی‌شویم | نوبخت در نشست خبری
توافق نیازی به رای مجلس ندارد/از آمدن اروپایی‌ها ذوق زده نمی‌شویم | نوبخت در نشست خبری
بازدید : ٥٩٤
پیام مهم رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی
پیام مهم رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی
بازدید : ٤١٨٣
جهان آمادگی کامل را برای مبارزه با خشونت دارد | زهرانی و جین در گفتگوی ویژه خبری
٤٥:٢٦
جهان آمادگی کامل را برای مبارزه با خشونت دارد | زهرانی و جین در گفتگوی ویژه خبری
بازدید : ٤٧٧٠
ایران درها را به روی ناظران هسته ای آژانس بین المللی انرژی اتمی باز کرده است | بررسی مسائل مربوط به انرژی هسته ای ایران
١٠:٠٧
ایران درها را به روی ناظران هسته ای آژانس بین المللی انرژی اتمی باز کرده است | بررسی مسائل مربوط به ...
بازدید : ٢٦٦٨
۹دی محصول یک فرآیند بود | حدادعادل و حجت الاسلام رحیمیان در دیروز، امروز، فردا
٢١:١٩
۹دی محصول یک فرآیند بود | حدادعادل و حجت الاسلام رحیمیان در دیروز، امروز، فردا
بازدید : ٢٣٦٢
تغییرات در دولت نهم و دهم | مناظره آقایان علوی و همتی
١٦:٥٧
تغییرات در دولت نهم و دهم | مناظره آقایان علوی و همتی
بازدید : ٦١٤١
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو