حاشیه‌نگاری قهرمانی پرسپولیس

بازدید : 108
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۰ فروردين

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان برانکو ایوانکوویچ با عملکردی کم نوسان در طول فصل یک بار دیگر قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کردند. هرچند آنها قادر بودند با توجه به نتایجی که از آن خود کرده بودند خیلی زودتر از هفته بیست و هفتم نشان قهرمانی را به دست بیاورند اما شکست در دو بازی گذشته برابر استقلال و سایپا آنها را از این هدف دور کرد. پرسپولیس اما در نهایت توانست با یک پیروزی شیرین در مشهد و مقابل پدیده مشهد در روزی که تنها به یک امتیاز این بازی نیاز داشت، قهرمانی خود را جشن بگیرد و در سه هفته پایانی دیدارهایی تشریفاتی پیش رو داشته باشد. اکنون نگاهی به 24 ساعت جذاب سرخپوشان از لحظه شروع جدال تا جشن قهرمانی و اتفاقات حاشیه‌ای آن خواهیم انداخت.

 

صفر؛ استرس بابت تکرار بدشانسی‌ها

پرسپولیس دو بازی قبلی خود در لیگ را با شکست پایان داده بود؛ اتفاقی دور از انتظار که سرخ‌ها را در استرس بزرگی فرو برد و آنها با توجه به شرایط رقیب خود که برای دستیابی به امتیاز بقا در این بازی می‌جنگید، نگران تکرار اتفاقات دو دیدار اخیر بودند. خصوصا اینکه در این بازی هم کمال کامیابی نیا و علی علیپور دو فرصت ایده‌آل را از آستانه خط دروازه راهی اوت کرده بودند. با این حال هر چه از بازی می‌گذشت، آنها به تک امتیاز مدنظر خود نزدیک‌تر می‌شدند و این یعنی دستیابی به قهرمانی در روزی که سکوهای ثامن مشهد نیز با حضور انبوه هوادارانش با آنها همراهی می‌کرد.

 

انفجار سکوها؛ امیری زننده گل قهرمانی

بعد از ثبت گل‌های قهرمانی توسط ابراهیم اسدی در لیگ اول، سپهر حیدری در لیگ هفتم، گل‌های علی علیپور و مهدی طارمی در فصل شانزدهم، اینبار وحید امیری توانست با گل دیدنی خود در مشهد این تیم را به قهرمانی برساند. گلی که تمام استرس و فشارها را از روی بازیکنان، کادرفنی و هواداران برداشت و سکوها را تا مرز انفجار پیش برد تا سفیدپوشان استادیوم ثامن تنها 13 دقیقه با ثبت و رسمی شدن از قهرمانی فاصله داشته باشند. 13 دقیقه‌ای که با سه دقیقه وقت اضافه نیز به پایان رسید تا با سوت بیژن حیدری آنها قهرمانی خود را با هواداران جشن بگیدند.

 

جشن قهرمانی 60 ثانیه‌ای

با سوت پایان بازی ابتدا مشت‌های گره کرده بازیکنان و بعد از آن کادرفنی کاملا مشهود بود که خستگی یک فصل پرفشار را اینچنین مسرور به پایان رساندند. در ادامه برخی بازیکنان دو تیم به تعویض پیراهن یکدیگر پرداختند و البته شعاع حرکتی آنها برای دور افتخار شاید به بیش از 50 قدم هم ختم نشد و آنها خیلی زود مسیر رختکن را در پیش گرفتند. در این بین برخی بازیکنان بودند که بابت نیمکت نشینی پیاپی آنچنان دل و دماغ حضور در این جشن قهرمانی نصفه و نیمه را هم نداشتند که گادوین منشا در صدر آنها قرار داشت.

 

هرج و مرج باورنکردنی

با توجه به اینکه مسیرهای منتهی به محل نشست خبری و میکسدزون استادیوم ثامن از سوی برخی هواداران مشهدی شناخته شده بود، در پایان بازی بیش از 100 نفر افراد غیرمسوول و هوادار با حضور در این محل کار را برای رسانه‌ها و مسوولان حراست سخت کرده بودند. افرادی که در حاشیه گفتگوها به دنبال عکس یادگاری و گفتگو با ستاره‌های محبوب خود بودند و این مساله عاملی شد تا کار رسانه‌ای نیمه کاره باقی بماند.

 

نقشه جذاب بازیکنان وفادار

برانکو در میان هواداران به سختی خود را به محل نشست خبری رساند تا در خصوص این بازی و قهرمانی پایان فصل صحبت کند. در حالی که او مهیای این اتفاق می‌شد ناگهان اصحاب رسانه و کادرفنی با ورود ستاره‌های تیم به این محل سورپرایز شدند. علی علیپور، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، فرشاد احمدزاده، شایان مصلح، محسن ربیع خواه و ... جزو بازیکنانی بودند که با تاسی از مدل‌های اروپایی با حضور در نشست خبری و به حاشیه کشاندن آن جشن قهرمانی خود را با سرمربی موفق برگزار کردند و با روی گشاده‌ی برانکو نیز مواجه شدند.

 

مصائب حضور در اتوبوس و خروج از استادیوم

بازیکنان برای خروج از استادیوم نیز بار دیگر چالش بزرگی را پشت سر گذاشتند و مجبور شدند مسیر بیش از 500 متری تا محل پارک اتوبوس را در میان هواداران پشت سر بگذارند. هوادارانی که خود در این شادی قهرمانی سهیم می‌دانستند و با گرفتن گردن بازیکنان به دنبال کشاندن آنها به قاب گوشی خود بودند. برخی بازیکنان با کسب اجازه از کادرفنی با اتومبیل شخصی مسیر حرم مطهر امام رضا را در پیش گرفتند تا با توجه به ساعت پرواز بتوانند لحظاتی از فیض زیارت سود ببرند.

 

فرودگاه در قرق هواداران

هواداران مشهدی پرسپولیس فرودگاه شهید مدنی مشهد را نیز بعد از دقایقی به تسخیر خود در آوردند تا کار مسوولان حراستی این بخش نیز مختل شود و آنها به فکر چاره‌ای برای این موضوع باشند. اتفاقی که باعث شد آنها بازیکنان را از مسیر دیگری به گیت ورودی هواپیما برسانند و به نوعی هواداران را دور بزنند. با این حال حضور بازیکنان در هواپیما با استقبال ویژه مسافران آن همراه شد تا صدای تشویق آنها لحظاتی در میان دستورات پرواز ادغام شود و اتفاق جالبی را رقم بزند.

 

مربی پدیده مهمان ناخوانده پرواز پرسپولیس

در میان مسافران این پرواز چهره ویژه‌ای نیز حضور داشت. آندره پانادیچ، مربی کروات سابق پرسپولیس که در نیم فصل راهی پدیده مشهد شده است در این پرواز حضور داشت و در میان شلوغی و تشویق‌ها سرش را پایین انداخته و به سرنوشت تیمش که با شکست مقابل پرسپولیس در استرس سقوط قرار داشت فکر کند.

 

سرود قهرمانی با همراهی بازیکنان

برخی مسافران که پرسپولیسی بودند در این میان سرود قهرمانی این تیم را سر دادند که اینبار با استقبال بازیکنان همراه شد و آنها نیز در این سرود به همخوانی پرداختند تا فضای کاملا متفاوت با یک پرواز شود. گوشی‌های خارج شده از لایوهای بازیکنان همراه با ضبط تصاویر و البته خدمه پرواز که ملتمسانه به دنبال آرام کردن این فضا برای شروع پرواز بودند. با این حال حرف هیچ کدام از آنها به گوش مسافران و بازیکنان نمی‌رفت تا شاید این اولین پروازی باشد که بیشتر مسافران آن کمربند ایمنی خود را نبسته و برخی نیز در راهروها ایستاده آن را آغاز کرده باشند. جالب اینکه برخی بازیکنان از خدمه پرواز درخواست تاخیر چند دقیقه‌ای برای پرواز و اینکه بتوانند تصاویر خود را در صفحه شخصی انتشار دهند، داشتند.

 

خویشتن داری کریم باقری

در میان جنجال و هیاهوی و خوشنودی بازیکنان، کریم باقری به عنوان تنها عضو ایرانی کادرفنی با تشویق بازیکنان به آرامش و در نظر گرفتن شرایط هواپیما از آنها درخواست کرد تا از سر و صدا خودداری کرده و باعث نشوند آرامش دیگر مسافران و خصوصا کهنسالان و زوار حاضر در این پرواز برهم بخورد و حاشیه‌ای شکل گیرد. خصوصا اینکه تجمع بازیکنان در راهروی هواپیما باعث شده بود تا برخی مسافران که در میان آنها خردسالان و کهنسالان حضور داشتند با مشکل برای نشستن در جای خود مواجه شوند و اعتراض آنها مشهود شود.

 

منشا همچنان دور از هیاهو

در طول زمانی که بازیکنان در حال خواندن سرود قهرمانی و البته شادمانی بودند مهاجم نیجریه‌ای این تیم همچنان مغموم روی صندلی خود نشسته بود و با هندزفری به آهنگ مورد علاقه‌اش گوش می‌داد. دومین گلزن برتر فوتبال ایران در لیگ شانزدهم که نتوانست در ترکیب پرسپولیس به موفقیت بزرگی دست یابد و طی هفته‌های گذشته نیز به نیمکت سنجاق شده، در روزهای پایانی فصل بیش از هر چیزی نگران آینده خود در تیم است.

میدانداری شجاع و صحبت‌هایی در خصوص تمدید

شجاع خلیل زاده که طی دو دیدار اخیر به دلیل محرومیت فرصت حضور در ترکیب اصلی را به دست نیاورده، در هواپیما فرصت میدان‌داری به دست آورد و جو هواپیما را به دست گرفت. شوخی‌های او با مسافران و دیگر بازیکنان نشان از روحیه بالای او برای بازگشت به ترکیب و خوشنودی از این موفقیت و قهرمانی داشت. با این حال نکته جالب توجه صحبت خصوصی بازیکنان برای تمدید قرارداد بود. از صحبت پیشنهادات نجومی دیگر تیم‌ها و نگرانی بابت وضعیت پرسپولیس و برخی دلخوری‌ها از باشگاه به دلیل جرایم! اتفاقات و صحبت‌هایی که نگرانی بابت تمدید قرارداد توسط آنها در پایان فصل را افزایش می‌دهد.

 

حمید رضا گرشاسبی؛ اوضاع آرام و در دست کنترل است

در میان اعتراض برخی بازیکنان این حمیدرضا گرشاسبی بود که با خوشنودی بابت قهرمانی تیمش از شرایط مساعد برای تمدید قرارداد و استارت مجدد قهرمانی این تیم صحبت می‌کرد. سرپرست پرسپولیس با اشاره به مصائبی که بابت پرونده‌های متعدد علیه این باشگاه و نگرانی بابت کسر امتیاز و حتی بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی بعدی پرسپولیس وجود داشت از برنامه‌های خود برای برطرف کردن این موانع و همچنین تمدید قرارداد با بازیکنان صحبت می‌کرد و مدعی بود تمامی بازیکنان با اطمینان خاطر بابت شرایط باشگاه به زودی قرارداد خود را تمدید خواهند کرد.

 

پایان؛ سلفی قهرمانی اینبار در تهران

فرود هواپیمای حامل بازیکنان در فرودگاه مهرآباد با استقبال دیگری از هواداران و البته مسافران حاضر در آن همراه شد. وحید امیری به عنوان گلزن قهرمانی پرسپولیس در صدر توجه هواداران قرار داشت و این مساله باعث شد آخرین نفری باشد که سالن ترانزیت را به سمت منزل ترک کند. برانکو به بازیکنانش بابت برطرف کردن خستگی‌شان اعلام کرد که تمرین فردا (امروز) تعطیل خواهد بود تا فریاد شوق آنها بلندتر از فریاد قهرمانی از این لطف سرمربی به هوا بلند شود و آنها با خیالی آسوده راهی منازل خود شوند و از روز دوشنبه مهیای ادامه مسابقات و خصوصا لیگ قهرمانان آسیا شوند.

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
پرسپولیس بار دیگر قهرمانی لیگ را از آن خود کرد و همانند لیگ گذشته سه هفته ماقبل پایان فصل توانست قهرمانی خود را قطعی کند.
 
باتوجه به اتمام لیگ برتر فوتبال عملکرد سازمان لیگ را چگونه ارزیابی میکنید
خوب
32%
 
متوسط
15%
 
ضعیف
51%