به گزاش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، کانون دانشگاهیان ایران اسلامی طی بیانیه‌ای که در آن به خروج آمریکا از برجام، سیاست بهینه سازی شبکه های اجتماعی و پیروزی حزب‌الله لبنان در انتخابات پرداخته، اعلام کرد: تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خروج یک جانبه از برجام، آخرین میخی بود که بر تابوت خوش خیالی اعتماد به آمریکا و غرب زده شد. قطعا دردرجه اول پاسخگوی به افکار عمومی شخص آقای رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده هستند که باید توضیح دهند چگونه برخلاف هشدارهای دلسوزان و رهبر حکیم انقلاب اسلامی، باوعده‌های پرجاذبه بر طبل سازش و وادادگی کوبیدند و اینک با از دست دادن مزیت‌های بالفعل هسته‌ای، کشور را در وضعیت انفعال قرار داده اند!

 

متن این بیانیه که در پایان نشست دبیران استانی و شورای مرکزی کانون اسلامی دانشگاهیان تنظیم شد، به شرح زیر است:

 

« در آستانه ورود به شهر الله الاکبر از خداوند بزرگ خواهانیم که امکان حضور در ضیافت رحمانی، درک لیله القدر و توفیق بهره گیری ازبرکات ماهى را که آغازش رحمت، میانه اش مغفرت، و پایانش رهایی از آتش دوزخ است، نصیبمان گرداند.

 

در شرایط خطیر کنونی، کشور درگیر چالش‌هایی است که ضرورت دارد نخبگان و تشکل‌های سیاسی به روشنگری لازم برای تنویر افکار عمومی بپردازند و مصالح عالی نظام و منافع مردم را بر دیگر ملاحظات ترجیح دهند.

 

پیروزی بزرگ ائتلاف حزب الله در انتخابات لبنان و شکست مفتضحانه جبهه عربی، عبری و غربی، و واکنش تحسین برانگیز جبهه مقاومت در برابر تجاوز رژیم غاصب صهیونیستی، در ایامی که این رژیم جعلی برای برگزاری جشن هفتادمین سال تاسیس ننگینش آماده می شود، بشارت مسرت بخشی است که پیش بینی های امام راحلمان را در صدور و گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی تصدیق می نماید.

 

در کنار این رخدادهای مبارک، اتفاقات مهم دیگری هم رخ داد که باعث شد کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با برگزاری نشست تخصصی یک روزه و با حضور صاحب نظران برجسته، "خروج آمریکا از برجام"، و" سیاست بهینه سازی شبکه های اجتماعی" را مورد تدقیق و بررسی ویژه قرار دهد که نتایج این نشست را به اختصار به آگاهی مردم شریف ایران و مسئولان وتصمیم گیران سیاسی می رساند:

 

1- تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خروج یک جانبه از برجام، آخرین میخی بود که بر تابوت خوش خیالی اعتماد به آمریکا و غرب زده شد. قطعا دردرجه اول پاسخگوی به افکار عمومی شخص آقای رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده هستند که باید توضیح دهند چگونه برخلاف هشدارهای دلسوزان و رهبر حکیم انقلاب اسلامی، باوعده‌های پرجاذبه بر طبل سازش و وادادگی کوبیدند و اینک با از دست دادن مزیت‌های بالفعل هسته‌ای، کشور را در وضعیت انفعال قرار داده اند! طبیعی است در مواجهه با این خبط تاریخی ورویکرد ناصواب، مطالبه لزوم اعتذار رسمی و استعفا مطرح شود و درغیراین صورت استیضاح سهل اندیشان و دل به غرب سپردگان ازسوی نمایندگان ملت دردستور کار قرارگیرد.

 

ازطرفی مسئولان باید با صراحت و بدون لکنت زبان با اروپایی ها اتمام حجت کنند تا بپذیرند تاوان بدعهدی آمریکا را با اقدامات مقابله‌ای با سیاست‌های اقتصادی آمریکا، و ارائه تضمین های عینی برای این مهم، بپردازند. البته با توجه به سوابق منفی اروپا بعید است آنان  چنین مطالبه به حقی را اجابت نمایند که در این صورت باید سیاست روشن نظام مبنی بر خروج از همه تعهدات بین المللی درحوزه هسته ای از جمله ان پی تی و برنامه زمان بندی شده برای اجرای آن اعلام گردد.

 

ازمدیران بخش‌های مختلف انتظارمی رود با جدیت کامل و بازنگری در حوزه ماموریت‌ها و اقدامات، با خدمت صادقانه به مردم، و پرهیز از تجمل گرایی و ناراضی تراشی ، و جدیت در امر مبارزه با فقر، فساد و تبعیض، و اجرای کامل برنامه های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالاهای ایرانی، عزم واراده خود در مقابله باتحریم ها و فشارها را اثبات نمایند.

 

همچنین توقع است مجلس شورای اسلامی خطای قبلی در تصویب عجولانه برجام را جبران کند و بر فعالیت‌های دستگاه های مختلف از جمله سیاست خارجی در بررسی لوایح ارسالی دولت در مورد پیوستن به کنوانسیون‌های بین المللی را نظارت و احتیاط بیشتری مبذول نماید که شاهد تکرار تعهدات یک طرفه برای کشور و خودتحریمی برای نهادهای انقلابی نباشیم.

 

2-در موضوع  فیلتر  پیام رسان صهیونیستی و برانداز، واکنش نادرست شخص آقای رئیس جمهور موجب تعجب و حیرت شد. متاسفانه ایشان که عادت به استفاده مکرر از تاکتیک فرار به جلو و فرافکنی برای جبران ناکارآمد ی ها دارد کلیت نظام را در برابر این اقدام دیرهنگام به چالش کشید وبه گونه ای سخن گفت که گویا دولت جزئی ازساختار نظام نیست، دراین باره توصیه می شود یک باردیگرقانون اساسی موردمطالعه قرارگیردتانقض سوگند صورت نگیرد!

 

کانون اسلامی دانشگاهیان درشرایط حساس کنونی که قوای سه گانه بایستی منسجم تحت فرمان ولایت امر باشند ضمن هشدار به تداوم اقدامات فراقانونی وتنش زا، ورود جدی تر نهادهای نظارتی برای حل اساسی مشکلات کشور را خواهان هست.

 

رجای واثق داریم کشتی انقلاب ونظام اسلامی ازاین امواج به ظاهر پرتلاطم نیز با الطاف ونصرت الهی، برکت و تقدس خون شهدا، سکانداری رهبر عزیز و همراهی مردم مومن و فداکار، عبور خواهد کرد و با استقامت در مسیر روشن خود، توفیقات بیشتری به دست خواهد آورد و گام بلند دیگری برای زمینه سازی ظهور منجی عالم بشریت برخواهد داشت.»

 

انتهای پیام/

 

دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
کانون دانشگاهیان اعلام کرد: تصمیم ترامپ مبنی بر خروج یک جانبه از برجام، آخرین میخی بود که بر تابوت خوش خیالی اعتماد به آمریکا و غرب زده شد و قطعا رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده باید در مورد اقدام خود پاسخگو باشند.
 
بنظر شما حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محصول کدامیک ازرفتارهای زیر از سوی مسئولین است؟
صداقت و مطابقت گفتار ورفتار
42%
 
رعایت ارزشها در تعاملات سیاسی
13%
 
خدمتگزاری موثر و حصول نتایج عملی در حوزه وظایف
45%
 
بروجردی: بدست آوردن برجام از بدست نیاوردنش بهتر بود
بروجردی: بدست آوردن برجام از بدست نیاوردنش بهتر بود
بازدید : ٢٩٧
در نخستین مناظره انتخاباتی؛ کلینتون: سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران را اعمال کردم | ترامپ: برجام بدترین توافق ممکن است
٠١:٣٥:٢٢
در نخستین مناظره انتخاباتی؛ کلینتون: سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران را اعمال کردم | ترامپ: برجام بدتری...
بازدید : ١٦٥٤
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛ آمریکا از ابتدای برجام بدعهدی های خود را آغاز کرد|بهتر بود واقعیت های برجام در تهران مطرح می شد
٤٠:١٨
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛ آمریکا از ابتدای برجام بدعهدی های خود را آغاز کرد|بهتر بود واقعیت های ب...
بازدید : ١٢٦١
حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی: نگران روحیه «شاه سلطان حسینی» در برخی مسئولان هستیم|دولت دنبال رابطه با آمریکا با برجام بود
حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی: نگران روحیه «شاه سلطان حسینی» در برخی مسئولان هستیم|دولت دنبال رابطه با...
بازدید : ٢٧٨
علیرضا بیگی در گفتگوی تفصیلی: برجام برای روحانی پیروزی نمی‌آورد
علیرضا بیگی در گفتگوی تفصیلی: برجام برای روحانی پیروزی نمی‌آورد
بازدید : ٥٥٦
کوثری در گفتگوی تفصیلی: ادعای حمله نظامی پیش ازبرجام دروغ است
کوثری در گفتگوی تفصیلی: ادعای حمله نظامی پیش ازبرجام دروغ است
بازدید : ٥١٢
سردار غلامپور در گفتگویی تفصیلی: هرچه جلو می رویم برجام بی اثرتر می شود | بخش پایانی
سردار غلامپور در گفتگویی تفصیلی: هرچه جلو می رویم برجام بی اثرتر می شود | بخش پایانی
بازدید : ٤٢٠
امیری: دست روحانی برای تغییر کابینه بسته نیست|به آمریکا نه اما به برجام خوشبینیم|نظام انتخاباتی معیوب است
امیری: دست روحانی برای تغییر کابینه بسته نیست|به آمریکا نه اما به برجام خوشبینیم|نظام انتخاباتی معیو...
بازدید : ٣٧٣
مشاور دستیار ویژه اوباما: رابطه ایران-آمریکا فراتر از برجام نمی‌رود
مشاور دستیار ویژه اوباما: رابطه ایران-آمریکا فراتر از برجام نمی‌رود
بازدید : ٢٤٧
لی همیلتون: تضمینی برای اجرای برجام توسط رئیس جمهور بعدی آمریکا نیست
لی همیلتون: تضمینی برای اجرای برجام توسط رئیس جمهور بعدی آمریکا نیست
بازدید : ٣٣٣
دهمرده در گفتگویی تفصیلی:«روحانی» با «اعتدال» درباره دستاورد برجام سخن بگوید | نجومی‌بگیران با هم شریکند
دهمرده در گفتگویی تفصیلی:«روحانی» با «اعتدال» درباره دستاورد برجام سخن بگوید | نجومی‌بگیران با هم شر...
بازدید : ٤٤٧
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو